Typ kolorystyczny - dylemat - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy W tym miejscu zajdziesz informację jak zmienić swój wygląd, styl, makijaż, fryzurę oraz sposób ubierania się. Poddaj się metamorfozie i zaskocz samą siebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-13, 12:11   #1
coolasana
Zadomowienie
 
Avatar coolasana
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 283

Typ kolorystyczny - dylemat


Witajcie.

Miałam już na głowie różne kolory, od czerni po platynę i niestety wciąż nie wiem co najbardziej mi pasuje. Od razu wykluczam czerń,bo wyglądałam jak wampir (jestem bardzo blada).

Stawiam na coś od jasnego brązu po blond. Nie wiem jakim typem kolorystycznym jestem, wydaje mi się, że chłodnym, moje włosy naturalne do taki średni brąz/jasny brąz, ale tęczówka oka jest dość wyrazista i brwi mam ciemne, brązowe, w związku z tym mam wrażenie, że przy blondzie wygląda to dziwnie

Mam 26 lat a bez makijażu wyglądam na 16od 6 miesięcy nie farbowałam włosów po jednorazowym ombre i aktualnie mam już dość spory odrost, który widać na zdjęciach, myślałam, że może powrócę do naturalnych włosów które były dość ciemne, ale to lata zapuszczania no i..nie wiem czy wytrzymam po prostu.

Jak myślicie jakim typem kolorystycznym jestem i w czym będzie mi dobrze? Czy wracać do naturalnych czy jednak zafarbować? Mam straszny dylemat, a nikt nie potrafi mi doradzić
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20160209_115631.JPG (279,1 KB, 78 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20151012_185229.jpg (103,7 KB, 97 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20150831_185653.jpg (103,8 KB, 113 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20150930_160557.jpg (114,0 KB, 81 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg InstaSize_2015_5 _ 269201.jpg (246,6 KB, 89 załadowań)
coolasana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-13, 16:18   #2
Holly85
Zadomowienie
 
Avatar Holly85
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 348
Dot.: Typ kolorystyczny - dylemat

I tutaj też nikt Ci nie doradzi jesli nie wstawisz normalnego zdjęcia bez przeróbek i filtrów. Nie da się ocenić kolorystyki patrząc na przerobione zdjęcia, bo i jak?
Holly85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-13, 17:18   #3
coolasana
Zadomowienie
 
Avatar coolasana
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 283
Dot.: Typ kolorystyczny - dylemat

Cytat:
Napisane przez Holly85 Pokaż wiadomość
I tutaj też nikt Ci nie doradzi jesli nie wstawisz normalnego zdjęcia bez przeróbek i filtrów. Nie da się ocenić kolorystyki patrząc na przerobione zdjęcia, bo i jak?
Tylko ostatnie zdjęcie jest z filtrem instagramowym.
__________________





coolasana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-13, 22:55   #4
Holly85
Zadomowienie
 
Avatar Holly85
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 348
Dot.: Typ kolorystyczny - dylemat

wszystkie wyglądają dziwnie oprócz tego na którym prezentujesz kolor wlosow, na odroście.
Strzelam zatem, że jesteś którymś z typów "lata" waham się pomiedzy ''jasnym'' a ''zimnym'' latem. jasne bo masz jasne naturalne wlosy, a zimne bo na to by wskasywala wyrazista oprawa oczu i mocno nasycona (a może podrasowana filtrem??) tęczówka
dylemat jest z tego powodu, ze masz złe zdjęcia,
ale i tak widać bardzo wyraźną oprawę oczu i bardzo wyraziste oczy.
moze jednak wstawisz normalne zdjęcie w swietle dziennym? napisz czy podkreślasz dodatkowo brwi makijażem?

dobrze by bylo gdybyś nie pomalowała się zbyt mocno do zdjęcia.
Holly85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-15, 11:31   #5
coolasana
Zadomowienie
 
Avatar coolasana
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 283
Dot.: Typ kolorystyczny - dylemat

Cytat:
Napisane przez Holly85 Pokaż wiadomość
wszystkie wyglądają dziwnie oprócz tego na którym prezentujesz kolor wlosow, na odroście.
Strzelam zatem, że jesteś którymś z typów "lata" waham się pomiedzy ''jasnym'' a ''zimnym'' latem. jasne bo masz jasne naturalne wlosy, a zimne bo na to by wskasywala wyrazista oprawa oczu i mocno nasycona (a może podrasowana filtrem??) tęczówka
dylemat jest z tego powodu, ze masz złe zdjęcia,
ale i tak widać bardzo wyraźną oprawę oczu i bardzo wyraziste oczy.
moze jednak wstawisz normalne zdjęcie w swietle dziennym? napisz czy podkreślasz dodatkowo brwi makijażem?

dobrze by bylo gdybyś nie pomalowała się zbyt mocno do zdjęcia.
Proszę. Tak, nadaję brwiom inny kształt cieniem w kolorze zimnego brązu. Oczy są dziwne, bo raz wychodzą jak turkusy, a raz jak szare, stalowe. Zależy od światła, czy świeci słońce czy raczej jest szaro buro. Cerę mam raczej bladą, wręcz ziemistą. Zawsze każdy mi mówił, że jestem blada.

Dlatego rozjaśniłam włosy, bo w ciemnych kontrast był zbyt duży.

I teraz nie wiem czy raczej trzymać się blondów, jeśli tak to jakich? A jeśli brązów to raczej jakiś popielatych jasnych?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20160215_111740.jpg (86,8 KB, 151 załadowań)
__________________





coolasana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-15, 23:16   #6
Holly85
Zadomowienie
 
Avatar Holly85
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 348
Dot.: Typ kolorystyczny - dylemat

patrząc na ostatnie zdjęcie i opis cery powiedziałabym, że jestes typem cool summer, a ten typ słabo wyglada w super jasnych blondach, bo pasują one głównie typom "light summer" spróbuj poszukać sobie paletek kolorystycznych w internecie, mnostwo tego jest.
typ cool charakteryzuje się tym, ze jest bardzo zimny - posiadacz/ka tego typu ma oczy w zimnym kolorze i mocniejsza oprawę oczu niż typ "light"
piszesz, że podkreślasz brwi, a czy ich kolor dużo się różni od naturalnego?

nie ma sensu ich podkreślać przy tak rozjaśnionych włosach, daje to groteskowy efekt, zdecyduj, albo rozjasniasz włosy i nie podkreślasz brwi, wręcz bym nawet pudrowała je, zeby je zrównać z kolorem włosów, a koncentrujesz się na oczach, albo wracasz do naturalek.
w chwili obecnej jest zbyt duzy kontrast tak jak pisałam, brwi za mocno odcinają się od włosów, ni wygląda to dobrze,

nadal jednak nie wiem jaki ten naturalnym kolor wlosow jest, szkoda ze ni wstawisz zdjęcia np sprzed lat, gdy jeszczenie farbowałaś wlosow.
nie radzę farbować włosów na ciemniejszy odcień od naturalnych, najciemniejsze jakie mozesz mieć to odcien naturalny, albo ciemne chłodne blondy, lub jasne chłodne brązy.

---------- Dopisano o 23:16 ---------- Poprzedni post napisano o 23:10 ----------

" Zawsze każdy mi mówił, że jestem blada."

najlepiej jest nie dać sobie wmówić, ze coś znami nie tak. masz piękną jasną skórę to twój atut, może źle byś wyglądała w dużo ciemniejszym odcieniu albo zbyt cieplym, ale na pewno nie w naturalkach. ludzie to nie wiedza czasem jak coś ubrać w słowa.
owszem twoja skóra jest bardzo jasna, ale blada a jasna to dwa rozne określenia i tylko jedno z nich jest pozytywne.
Holly85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-16, 15:57   #7
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Typ kolorystyczny - dylemat

Jak dla mnie to te zdjęcia dalej są kiepskie, nie da się po nich określić typu urody, można tylko zgadywać
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-18, 11:22   #8
annuta
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 50
Dot.: Typ kolorystyczny - dylemat

Chyba najlepiej, żebyś wrzuciła zdjęcie bez makijażu, takie zdjęcia są najlepsze do oceniania typu urody. Może też ze związanymi włosami?
Ogólnie ładnie Ci w blondzie, myślałaś nad blondem truskawkowym?
annuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-18, 11:40   #9
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Typ kolorystyczny - dylemat

Dobry sprzęt
dobre oświetlenie
nie robić zdjęć z bliska ani przy oknie
zakryć farbowane włosy neutralną kolorystycznie chustą
jeśli masz aparat przekłamujący kolory, robić zdjęcie z białą kartką pod brodą - pochłonie nadmiar bieli, albo na białym tle

BEZ MAKIJAŻU, nawet podkładu, żadnego pudru
same zdjęcia to połowa roboty, musiałabyś pokazać się w różnych kolorach, bo określanie po kolorze włosów i oczu nie ma sensu. Każdy typ może mieć każdy kolor.

to o zdjęciach do określania typu

jeśli to dla ciebie za trudne, a chcesz tylko dobrać odcień farby do włosów, to określ na początek, jaki masz odcień cery. Jeśli nie możesz powiedzieć, ciepły czy chłodny, to pewnie neutralny. wtedy wybieraj neutralne odcienie farb.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-18, 14:17   #10
ariadn_a
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 324
Dot.: Typ kolorystyczny - dylemat

każde zdjęcie ma inne światło. Dla mnie tez jesteś typem lato+coś jeszcze, ale trudno mi dokładnie określić. Najlepiej by doradził Ci ktoś na żywo.
ariadn_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-26, 20:17   #11
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 819
Dot.: Typ kolorystyczny - dylemat

Brwi zawsze możesz sobie rozjaśnić ja miałam podobny problem, naturalnie jestem szatynką ale zakochałam się w jasnym blondzie, jednak cały czas coś mi nie pasowało. Od kiedy rozjaśniłam czarne brwi do jasnego brązu, całość wygląda dużo bardziej harmonijnie

---------- Dopisano o 20:17 ---------- Poprzedni post napisano o 20:08 ----------

I ogólnie to ciężko na forum przeprowadzić analizę kolorystyczną. Ja przez pół życia myślałam że jestem zimą, bo jasna cera, ciemne włosy, czarne oczy. Wybrałam się w końcu na profesjonalną analizę kolorystyczną, i okazało się że nie jestem żadną zimą, tylko czystą wiosną. Od tej pory kupuję ubrania zgodne z tym typem, i jestem naprawdę zadowolona. Kolor włosów i oczu nie są żadnym wyznacznikiem.
__________________
Wymiana
Gwiazdeczka223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-26 20:17:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:38.