jogurciki & udka - dwa pytanka:) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-09-08, 07:54   #1
Lee
Wtajemniczenie
 
Avatar Lee
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 121

jogurciki & udka - dwa pytanka:)


Witam dziewuszki!
Mam do Was kochane 2 pytanka, które od dłuzszego czasu mnie nurtują
primo: wlasnie sie odchudzam i oto co powiedziala mi znajoma nt.jogurtów "mają przeciez bardzo dużo kalorii, prawie 150 jak nie wiecej, a prawie w ogole nie sycą, to sam tłuszcz, lepiej zjesc kanapke - tyle samo kalorii a nie czujesz sie głodna"
jak to z tym jest?
secundo: czy zna któraś z Was ćwiczenia na WEWNĘTRZNE części ud? Ja ćwiczę i ćwiczę i czuję tylk oi wyłącznie zewnętrzne częsci w dodatku te powyzej...
Jeśli ktoś zna odpowiedzi na moje smeirtenie poważne pytania, to prooooosze o odpowiedz
buziaczki
i
__________________
if i'm not wasted, then the day is.
Lee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-08, 08:10   #2
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Re: jogurciki & udka - dwa pytanka:)

Droga Lee
Picie czy jedzenie jegurtów ma sens ze wzgledu na zwarte w nich laktobakterie. W tej chwili jogurty sa produkowane w taki sposób, że maja bardzo długi termin przydatności a w sobie emulgatory i żelatynę, żeby trzymały konsystencję. Dodatkowo wiekszość bakterii o które nam chodzi, kiedy przejdą juz proces produkcji, transport i stoją sobie ileś tam tygodni w sklepie, są juz martwe albo zdrowo "kopnięte". Pod tym względem już skuteczniejszy jest kefir a jeszcze lepsza maślanka. Jeśli kefir czy maślanka do ciebie nie przemawiają, to może napój typu Actimel.
Oczywiście jeśli wolisz zjesć jogurt zamiast kanapki, to jedz. 150 kcal to wcale nie aż tak dużo, a przy okazji porcja białka i wapnia. Jeśli się odchudzasz i będziesz sobie wiecznie odmawiała tego co lubisz, to szybko się zniechęcisz. A jeśli chodzi o tłuszcz, to spójrz zawsze na opakowanie, są również jogurty z niską zawartościa tłuszczu.
Pozdrawiam
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-08, 08:16   #3
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: jogurciki & udka - dwa pytanka:)

sa różne szkoły . w każdym razie moja mama jako naukowiec, który bada skład m.in. żywności twierdzi, że jogurt jest 1000x lepszy dla zdrowia niż kefir. sama nie bada tych przetworów, ale akurat ma dostęp do takich analiz.
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-08, 08:32   #4
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Re: jogurciki & udka - dwa pytanka:)

Jelonku a są moż one gdzieś dostępne??
Ja sie bardzo intereuję tym tematem, bo mój przewód pokarmowy po różnych lekach wygląda jak po bombie nuklearnej. Piszę to, co sie dowiedziałam od różnych dietetyków i profesorów.
Ja jogurt bardzo lubię pod względem smakowym, zwłaszcza naturalny, ale zauważyłam, że z takich produktów działa na mnie tylko maślanka. Zresztą nie tylko na mnie.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-08, 08:35   #5
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: jogurciki & udka - dwa pytanka:)

zapytam swojej Rodzicielki czy mozna gdzieś zdobyć takie badania . podobno te jogurtowe bakterie są najbardziej cenne. ja wiem tylko tyle
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-08, 08:37   #6
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: jogurciki & udka - dwa pytanka:)

Cześć Rzabba

Ja jeszcze dodam od siebie, ze jogurt nawet jesli ma podobną ilość kalorii co kanapka, to z pewnością ułatwia przemianę materii, w przeciwieństwie do kanapki Więc warto je jeść.

Co do jogurtów i kefirów - badań nie znam, ale kefiry również mają laktobakterie czy jak się tam one zwą, a z pewnością krótsze terminy niż jogurty i są mniej konserwowane (te z lokalnej mleczarni praktycznie w ogóle).
Ja uwielbiam

__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-08, 08:42   #7
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: jogurciki & udka - dwa pytanka:)

BabciaWeatherwax napisał(a):

> Ja jeszcze dodam od siebie, ze jogurt nawet jesli ma podobną ilość kalorii co kanapka, to z pewnością ułatwia przemianę materii, w przeciwieństwie do kanapki Więc warto je jeść.

dokładnie.

a najlepiej to chyba zjeść i jogurt i kanapkę. ewentualnie raz jogurt raz kanapkę. . a nie jeść tylko jogurty lub tylko kanapki
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-09-08, 08:44   #8
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Re: jogurciki & udka - dwa pytanka:)

Z tym to się zgadzam. Pod warunkiem, zę jogurt jest świeży, tzn jakieś 3-4 dni od wyprodukowania. Rozmawiałam z panem, który badał żywotność bakterii np. w jogurcie, który stoi sobie 3 tyg. w sklepie, mówił, że jest prawie żadna, że takie bakterie mają nikłe szanse przejsć żywe przez kwasy żołądkowe i zrobić w jelitach to co trzeba, a o to przecież w tych chodzi.
Szkoda że producenci nie podaja dwóch dat: produkcji i przydatności, wtedy byłoby wiadomo który jogurt kupić
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-08, 08:48   #9
jostine
Raczkowanie
 
Avatar jostine
 
Zarejestrowany: 2002-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 287
Re: jogurciki & udka - dwa pytanka:)

Ćwiczenia na wewnetrzną stronę ud. Po pierwsze przysiady, jeśli nie masz siły robić tradycyjnych, możesz się trzymać na przykład krzesła. I drugie ćwiecznie, dość trudne. Ustawiamy stopy na zewnątrz, pięty złączone, wspinamy się palce (pięty cały czas złączone) i obniżany tułów tak żeby nogi zgięły się w kolanach, kiedy poczujemy napięcie mięśni ud wykonujemy powolne ruchy w górę i w dół, takie półprzysiady. Możemy oczywiście dla utrzymania równowagi trzymać się krzesła.

Nawiasem mówiąc uważam, że wymodelowanie wewnętrznej strony ud jest trudniejsze od czegokolwiek innego.
jostine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-08, 09:50   #10
Lee
Wtajemniczenie
 
Avatar Lee
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 121
Re: jogurciki & udka - dwa pytanka:)

jezzzzzzzu Dzięki kobietki! Jestescie cuuudowne
czyli od dzis zjadam moje ukochane jogourciki ale nie za czesto i jem też kanapki
a cwiczonka sa urocze, czuje ze mięśnie ud pracują...
Boże co ja bym bez Was zrobiła?
__________________
if i'm not wasted, then the day is.
Lee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-08, 17:41   #11
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Re: jogurciki & udka - dwa pytanka:)

Spróbuj też takie ćwiczonka- leżysz na plecach a nogi masz złączone stopani i rozchylona, hmm, tak jakbyś chciała pływać żabka na plecach. W takiej pozycji ściskach maksymalnie stopy do siebie, trzymasz 30 s i puszczasz. Powinnaś czuć jak pracują wewenętrzne mięśnie ud. Pozatym warto czasem wybrac się na siłownię i poćwiczyć na tzw fotelu ginekologicznym Jesli nie masz dostepu do siłowni, to możesz ściskać między kolalanmi na siedząco, jakąś miekką piłkę, czy inny przedmiot. Spróbuj też położyć się na plecach, unieść obie nogi do kąta 90 stopni względem podłogi i powolutku nieco rozchyl je na boki(cały czas proste), potem wróc do pionu, nie opuszczając ich i rozchyl znowu, ale mocniej i znowu wróć do złączonych do pionu i tak do momentu kiedy nie rozchylisz ich bardziej. To ćwiczenie jest męczące, ale skuteczne Ważne jest, żeby ruchy w nim były płynne i powolne
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-09-08, 18:30   #12
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: jogurciki & udka - dwa pytanka:)

smoczek napisał(a):

Cześć Smoczusiu , widzę, ze wróciłaś na dobre i z nowymi siłami zaczynasz działać Witaj po wakacjach

__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-08, 20:13   #13
maja21
Raczkowanie
 
Avatar maja21
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 39
Re: jogurciki & udka - dwa pytanka:)

Moje ulubione i najskuteczniejsze cwiczenia na udka to:
1.leze na plecach,nogi wyprostowane,miedzy nimi kijek oparty o stopy i z calej sily sciskam(rewelacja)
2.z guma do cwiczen zalozona na kostki(nogi jak poprzednio z tym ze w tym wypadku z calej sile rozciagam)
A co do jogurtow to uwazam ze to bardzo skuteczna metoda na odchudzanie,ale ciezko wytrzymac.
maja21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-09, 09:44   #14
blo
Raczkowanie
 
Avatar blo
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 274
Re: jogurciki & udka - dwa pytanka:)

primo: jogurty sa ok jako przekaska alle tylko czasami, jak juz je zastepowac to raczej warzywami lub takową sałatka z warzyw skutecznie zabija głód.
Co do kanapek przy odchudzaniu, makksymalnie 2 kromki dziennie i to moim skromnym zdaniem i tak za duzo..chleb zawieraa duzo ww prostych no i czesto karmel.

secundo;-)Lee skoro sie odchudzasz pewnie masz troche tłuszczyku na wewnetrznej częśći uda, niestety żadnymi z powyższych cwiczeń go nie zlikwidujesz, służa one do modelowania sylwetki a nie odchudzania, polecam rowerek steperek lub biegi..ale to wszystko jako aeroby czyli musi spełniac pewne wymogi..jest o tym duzo poczytaj

Rzabba do odbudowy flory bakteryjnej w żoładku jest rewelacyjny TUPINULIN bardzo ciezko dostepny preparacik w Polsce(niedrogi), jest w postaci tabletek to jakies ziele morskie na ktorym odbudowuja swoje struktury bakterie, ma tez swoje plusy przy odchudzaniu choc nie w taim wielkim stopniu, raczej słuzy do przywrocenia rownowagi w wyniszczonym organizmie.
Pozdrawiam
blo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-09, 14:16   #15
Lee
Wtajemniczenie
 
Avatar Lee
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 121
Re: jogurciki & udka - dwa pytanka:)

dzieki jeszcze raz! wszystko skrzetnie notuje

__________________
if i'm not wasted, then the day is.
Lee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-09-10, 09:39   #16
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Re: jogurciki & udka - dwa pytanka:)

Dzięki blo!
Ja już znalazłam sobie preparacik z bakcylami. Ma smak soczku pomarańczowego i bardzo mi służy.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:14.