Odszkodowanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-19, 10:40   #1
defraudacja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Centrum.
Wiadomości: 168

Odszkodowanie.


Nie wiem czy to właściwe miejsce na taki wątek, ale lepszego znaleźć nie moglam. Z góry wielkie sory, ale potrzebuję waszej pomocy.
W ostatnim tygodniu wakacji złamałam obojczyk. Niedługo zdejmują mi gips i chciałabym się dowiedzieć, gdzie mogę zgłosić się po odszkodowanie. Zaznaczam, że uczę się ostatni rok w gimnazjum. Skąd mam wziąść papiery? Z tego co wiem muszę je zanieść do szkoły a potem do PZU. Możecie mi jakoś to dokładnie wytłumaczyć? Z góry wielkie dzięki za każdą odpowiedź.
defraudacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-19, 15:49   #2
daisy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 204
Dot.: Odszkodowanie.

Zapytaj w szkole w sekretariacie, jak również w PZU.
Musisz złożyć całość dokumentacji leczenia.
daisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-25, 19:07   #3
alexandree
Raczkowanie
 
Avatar alexandree
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 95
GG do alexandree
Cool Wypadek samochodowy i co dalej? Walcz o odszkodowanie !!!!

spam - kancelaria prawna nie opłaciła reklamy
__________________
Wszystko w życiu ma swoje miejsce, dranie także....

Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2010-08-27 o 22:11
alexandree jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-26, 17:49   #4
atrament
Raczkowanie
 
Avatar atrament
 
Zarejestrowany: 2003-03
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 466
GG do atrament
Dot.: Wypadek samochodowy i co dalej? Walcz o odszkodowanie !!!!

Witaj,
Ja jestem w takiej sytuacji. Co proponujesz?
__________________
Kto żyje przeszłością, ten nie ma przyszłości
atrament jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-06, 12:37   #5
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
odszkodowanie od pieszego winnego wypadku dla również winnego kierowcy

Chciałabym zasięgnąć opinii i porady w sprawie dotyczącej osoby z mojego otoczenia. Chodzi o odszkodowanie a sytuacja wygląda tak.
Pieszy przechodzi przez ulicę na czerwonym świetle. W tym momencie ruszają samochody. Pierwszy z nich gwałtownie hamuje. Drugi wjeżdża mu w tył powodując uszkodzenie obu samochodów. Pieszy dostaje mandat za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Drugi kierowca - mandat i punkty karne za nie zachowanie odpowiedniej odległości.

Pierwszy kierowca dostanie odszkodowanie z polisy drugiego, ten drugi nic nie dostanie i prawdopodobnie wniesie sprawę cywilną przeciw pieszemu.
Czy ma szansę wygrać? Pieszy spowodował zagrożenie w ruchu drogowym i gdyby nie on sytuacja nie miała by miejsca ale to kierowca nie zachował wymaganej odległości. Zakłada się, że w ruchu drogowym zdarzają się nieoczekiwane okoliczności i trzeba się liczyć z gwałtownym hamowaniem jadącego przed nami samochodu.
Wina pieszego jest niepodważalna ale czy kierowca, jako również winny ma prawo do odszkodowania?
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 14:53   #6
dorka1234
Raczkowanie
 
Avatar dorka1234
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 332
odszkodowanie -wypadek przy pracy

A wiec sprawa wygląda tak, że kilka dni temu uległam wypadkowi przy pracy. Poparzylam się gorącą wodą. Byłam u chirurga lecz ten nawet nie spytał gdzie sie to stało i czy wogole pracuje itd. Kierownik zglosił wypadek i czekam teraz na kogoś z bhp. Czy podczas wizyty kontrolnej moge wspomniec ze to był wypadek przy pracy? Czy dostane odszkodowanie z zus czy ze swojego ubezpieczenia grupowego? Prosze o pomoc bo ja sie na tym nie znam a nie ma mi kto tego wytlumac
__________________
WYMIANA https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=33186270 #post33186270


Zapraszam
dorka1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 18:47   #7
Tequilka_84
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 539
Dot.: odszkodowanie -wypadek przy pracy

Skoro przyjedzie behapowiec to jest to juz uznane za wypadek w pracy. opisze cały wypadek, co gdzie,jak,,, spiszezeznania swiadkow jezeli tacy byli. Da Ci karteczke -druczek-zapomnialam nazwe-ktora ma wypelnic lekarz.
w moim przypadku bylo tak ze odeslalam wypelniony druczek plus wszystkie papiery z przebiegu choroby rehabilitacji itp do dzialu bhp w naszej firmie. Oni to juz pozniej wysylaja do zusu

Po uplywie 2-3 tyg przyszlo mi pismo z zusu o dacie komisji lekarskiej.
Poszlam, przyznali mi 3 %... Przyszedl do domu pozniej papierek o przyznianiu tego 3 %i po ok 2-3 tyg dostalam odszkodowanie.

O grupowym nie mam pojecia jak to jest bo nie jestem ubezpieczona dodatkowo
__________________
Ja to ja



Tequilka_84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-08, 19:27   #8
mamabethy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 69
Dot.: odszkodowanie -wypadek przy pracy

Dziewczyno nie opowiadaj proszę takich bajek. Wizyta BHPowca nie oznacza uznanie tego zdarzenia za wypadek. Zgodnie z przepisami BHPowiec powinien skontaktować się jak najprędzej z poszkodowanym, przesłuchać go i świadków zdarzenia. Na podstawie zeznań spisuje protokół powypadkowy, gdzie stwierdza czy uznaje zdarzenie za wypadek.
Jeśli tak , to po pierwsze przysługuje Ci zwolnienie (jeśli z takowego korzystasz) w wysokości 100% z ubezpieczenia wypadkowego, po drugie istnieje możliwość odszkodowania z ZUSu, aczkolwiek osądza to komisja lekarska, na którą będziesz musiała się stawić. Jeśli masz ubezpieczenie pracownicze (takie, gdzie pracownicy sami zobowiązują się do płacenia składek ) to też powinnaś się starać. Tutaj masz większe szanse odszkodowania. Lekarz nie orzeka o wypadku przy pracy, tylko BHPowiec, więc będzie Ci potrzebna lekarza tylko dokumentacja z leczenia.
mamabethy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 11:16   #9
Tequilka_84
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 539
Dot.: odszkodowanie -wypadek przy pracy

Cytat:
Napisane przez mamabethy Pokaż wiadomość
Dziewczyno nie opowiadaj proszę takich bajek. Wizyta BHPowca nie oznacza uznanie tego zdarzenia za wypadek. Zgodnie z przepisami BHPowiec powinien skontaktować się jak najprędzej z poszkodowanym, przesłuchać go i świadków zdarzenia. Na podstawie zeznań spisuje protokół powypadkowy, gdzie stwierdza czy uznaje zdarzenie za wypadek.
Jeśli tak , to po pierwsze przysługuje Ci zwolnienie (jeśli z takowego korzystasz) w wysokości 100% z ubezpieczenia wypadkowego, po drugie istnieje możliwość odszkodowania z ZUSu, aczkolwiek osądza to komisja lekarska, na którą będziesz musiała się stawić. Jeśli masz ubezpieczenie pracownicze (takie, gdzie pracownicy sami zobowiązują się do płacenia składek ) to też powinnaś się starać. Tutaj masz większe szanse odszkodowania. Lekarz nie orzeka o wypadku przy pracy, tylko BHPowiec, więc będzie Ci potrzebna lekarza tylko dokumentacja z leczenia.
Czy podczas wizyty kontrolnej moge wspomniec ze to był wypadek przy pracy?

To bylo do tego zdania co autorka zamiescila. I przepraszam ze sie zle wyraziłam. Ale chyba logiczne ze skoro sie poparzyła w pracy to jest to wypadek w pracy ?
__________________
Ja to ja



Tequilka_84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 15:06   #10
dorka1234
Raczkowanie
 
Avatar dorka1234
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 332
Dot.: odszkodowanie -wypadek przy pracy

Ja poprostu przy pierwszej wizycie u lekarza nie powiedziałam mu że to byl wypadek przy pracy pozartym on nawet nie zapytac gdzie sie to stało. Mam isc w piatek na kontrole ale nikogo z bhp nie bylo jeszcze. Czy to oznacza że musze najpierw czekac na bhpowca a pozniej dopiero wizyta kontrolna? Nie wiem czy dobrze zrozumialam ale od bhp moge miec odszkodowanie z zusu a sama moge sie starac dodatkowo o odszkodowanie z dodatkowego grupowego odszkodowania? Tylko aby o nie wystapic to tez musze zaczekac az bhpowiec uzna to za wypadek przy pracy?
__________________
WYMIANA https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=33186270 #post33186270


Zapraszam
dorka1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 18:42   #11
mamabethy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 69
Dot.: odszkodowanie -wypadek przy pracy

Jeśli chodzi o ubezpieczenie grupowe to możesz starać się o odszkodowanie nawet nie mając protokołu powypadkowego (ono obowiązuje 24 godziny na dobę i gdybyś poparzyła się np. w domu to ono też to obejmuje - jest to ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków), aczkolwiek niektóre firmy ubezpieczeniowe potrzebują protokołu powypadkowego, bo np. uszczerbek na zdrowiu spowodowany wypadkiem przy pracy płacą więcej. Musisz poczytać sobie polisę.

Jeśli chodzi o wypadek przy pracy to to, że wydarzył się w pracy nie świadczy o tym, że jest to wypadek przy pracy b(masło maślane ). Aby wypadek był za taki uznany musi spełniać takie 3 warunki:
1. Musi to być nagłe zdarzenie powodujące uraz.
2. Musi istnieć przyczyna zewnętrzna
3. Musi mieć związek z wykonywaną pracą
jeśli zabraknie któregoś z tych czynników zdarzenie nie może być zakwalifikowane jako wypadek przy pracy, dlatego między innymi behapowiec przesłuchuje poszkodowanego i świadków, a potem spisuje protokół. Lekarzowi możesz oczywiście wspomnieć o wypadku, ale w protokole będzie zapisane gdzie otrzymałaś pomoc (behapowiec na pewno będzie się o to pytał), a na dowód (dla ZUS) dostarczysz dokumentację z leczenia.
mamabethy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-09, 20:00   #12
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: odszkodowanie -wypadek przy pracy

Cytat:
Napisane przez dorka1234 Pokaż wiadomość
A wiec sprawa wygląda tak, że kilka dni temu uległam wypadkowi przy pracy. Poparzylam się gorącą wodą. Byłam u chirurga lecz ten nawet nie spytał gdzie sie to stało i czy wogole pracuje itd. Kierownik zglosił wypadek i czekam teraz na kogoś z bhp. Czy podczas wizyty kontrolnej moge wspomniec ze to był wypadek przy pracy? Czy dostane odszkodowanie z zus czy ze swojego ubezpieczenia grupowego? Prosze o pomoc bo ja sie na tym nie znam a nie ma mi kto tego wytlumac
tak wyglada na to, ze mozesz sie ubiegac o odszkodowanie, ktore podobne wcale takie male nie jest, wiec walcz o swoje.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-18, 17:18   #13
plesiunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: gdzieś
Wiadomości: 1 850
GG do plesiunia
Odszkodowanie z PZU

Niedługo będę składać zgłoszenie do PZU bo skręciłam nogę i tu moje pytanie? Ile mogę dostać odszkodowania tak mniej więcej? Dużo osób mi mówi że za skręcenie dużo się dostaje ale nie wiem czy w to wierzyć
__________________
Wakacje


plesiunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-18, 18:34   #14
kasia0912
Zakorzenienie
 
Avatar kasia0912
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 509
Dot.: Odszkodowanie z PZU

Zależy na ile jesteś ubezpieczona. Jakie masz ubezpieczenie. Za skręcenie wcale wiele nie dają bo musisz mieć TU na zdrowi i komisje lekarską.
__________________
Dumna Ciocia 2.06.2015

Razem: 10.08.2016

Zaręczeni 1.09.2017

Ślubujemy 24.08.2018











kasia0912 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-18, 19:18   #15
plesiunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: gdzieś
Wiadomości: 1 850
GG do plesiunia
Dot.: Odszkodowanie z PZU

Cytat:
Napisane przez kasia0912 Pokaż wiadomość
Zależy na ile jesteś ubezpieczona. Jakie masz ubezpieczenie. Za skręcenie wcale wiele nie dają bo musisz mieć TU na zdrowi i komisje lekarską.
Płacę 76zł miesięcznie i byłam prawie 3 miesiące na zwolnieniu i miałam 3 skierowania na rehabilitacje
__________________
Wakacje


plesiunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-18, 19:31   #16
kasia0912
Zakorzenienie
 
Avatar kasia0912
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 509
Dot.: Odszkodowanie z PZU

Ale ubezpieczasz się w zakładzie pracy czy prywatnie?
składka nie wiele mówi a leczenie zakończone? jeżeli grupowo w zakładzie pracy to u kadrowej można się dowiedzieć co i jak Ci się należy.
__________________
Dumna Ciocia 2.06.2015

Razem: 10.08.2016

Zaręczeni 1.09.2017

Ślubujemy 24.08.2018











kasia0912 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-18, 20:58   #17
maajjaa88
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 570
Dot.: Odszkodowanie z PZU

ostatnio słyszalam, że PZU za skręcenie odszkodowania już nie wypłaca. Jednak nie wiem na ile jest to prawdą, także niech ktoś jeszcze sie wypowie.
maajjaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-18, 21:09   #18
kasia0912
Zakorzenienie
 
Avatar kasia0912
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 509
Dot.: Odszkodowanie z PZU

Szczerze to składać można zawsze. Ludzie składają nawet jak mają dwa szwy założone, lub mają kilka siniaków.
__________________
Dumna Ciocia 2.06.2015

Razem: 10.08.2016

Zaręczeni 1.09.2017

Ślubujemy 24.08.2018











kasia0912 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 16:38   #19
plesiunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: gdzieś
Wiadomości: 1 850
GG do plesiunia
Dot.: Odszkodowanie z PZU

Cytat:
Napisane przez kasia0912 Pokaż wiadomość
Ale ubezpieczasz się w zakładzie pracy czy prywatnie?
składka nie wiele mówi a leczenie zakończone? jeżeli grupowo w zakładzie pracy to u kadrowej można się dowiedzieć co i jak Ci się należy.
W zakładzie pracy jestem ubezpieczona, już dali mi to zgłoszenie do wypełnienia ale na razie nie mogę bo jeszcze rehabilitacji nie skończyłam
__________________
Wakacje


plesiunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-19, 21:42   #20
xxxmadeleine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 324
Dot.: Odszkodowanie z PZU

Cytat:
Napisane przez kasia0912 Pokaż wiadomość
Ludzie składają nawet jak mają dwa szwy założone, lub mają kilka siniaków.

Ja za dwa szwy dostałam 200zł, więc opłacało się złożyć

Tak jak już dziewczyny mówiły, zależy od wysokości ubezpieczenia, na forum Ci raczej nikt nie odpowie, będą zróżnicowane kwoty
xxxmadeleine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-20, 12:21   #21
spychoo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1
Dot.: Odszkodowanie z PZU

Ja jestem ubezpieczony w allianz i tam za % trwałego uszczerbku na zdrowiu dostajesz 455 pln. W tym roku 2 razy skęcono mi staw skokowy - najpierw lewy potem pracy. Za lewy dostałem 4% czyli 1820 pln, za prawy 2% czyli 910. Przy skręceniach nie wymagających operowania dają od 1% do 5%. Dopiero przy poważniejszych skręceniach jest większa szansa na lepsze pieniądze. Mimo wszystko oddałbym te pieniądze za zdrowe stawy...
spychoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-20, 15:59   #22
plesiunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: gdzieś
Wiadomości: 1 850
GG do plesiunia
Dot.: Odszkodowanie z PZU

Cytat:
Napisane przez spychoo Pokaż wiadomość
Ja jestem ubezpieczony w allianz i tam za % trwałego uszczerbku na zdrowiu dostajesz 455 pln. W tym roku 2 razy skęcono mi staw skokowy - najpierw lewy potem pracy. Za lewy dostałem 4% czyli 1820 pln, za prawy 2% czyli 910. Przy skręceniach nie wymagających operowania dają od 1% do 5%. Dopiero przy poważniejszych skręceniach jest większa szansa na lepsze pieniądze. Mimo wszystko oddałbym te pieniądze za zdrowe stawy...
Jak bym miała wybór to też bym tak zrobiła noga wciąż mnie cholernie boli a w pracy jestem 8 godzin na nogach więc to cholerne obciążenia dla nogi.
__________________
Wakacje


plesiunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 14:53   #23
maadzieek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 63
GG do maadzieek
Odszkodowanie

Witajcie dziewczyny. Pod koniec roku miałam wraz z TŻ wypadek samochodowy (nie z naszej winy). Obydwoje wystąpiliśmy o odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu. Czy z otrzymanego odszkodowania musimy się rozliczać? Pozdrawiam.
__________________
" .. teraz męczyła ją myśl , że nie ma już nikogo, kogo mogła by kochać , i nikogo kto by ją kochał i przez to znowu chciało jej się płakać ..
- plotkara <3
maadzieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-30, 14:50   #24
snowman123321
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4
Mam szansę na odszkodowanie?

Witam,

W zeszłym tygodniu miałem dosyć nieprzyjemne wydarzenie na drodze, a mianowicie w moje auto wjechał inny kierowca i jak gdyby nigdy nic odjechał. Niestety nie byłem w stanie za nim jechać bo zgięty błotnik skutecznie zablokował mi koło w aucie. Tablicy nie dostrzegłem, bo byłem zanim się zorientowałem co się stało było za późno. Czy w takiej sytuacji możliwe jest dochodzenie odszkodowania Mam w ogóle jakieś szanse nie znając sprawcy?

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2013-10-30 o 21:07 Powód: ukryty link
snowman123321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-30, 18:24   #25
Ciasteczkowa88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 28
Dot.: Mam szansę na odszkodowanie?

Oczywiście, że masz, jest UFG - fundacja non-profit, zrzesza wszystkich ubezpieczycieli na rynku, którzy "składają" się na fundusz, który pokrywa szkody np. jak sprawca nie ma ubezpieczenia lub jak zwieje. ALE pokryją szkód w mieniu jeśli Twoje auto ma autocasco lub nie spełniasz określonych warunków.

Poczytaj sobie na: http://ipolisa.pl/Co-z-odszkodowanie...ia,artykul,628
__________________
Zapraszam na moją stronę o pracy:
http://zlapprace.pl
Ciasteczkowa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-02, 10:10   #26
Rafal_B
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1
Dot.: Mam szansę na odszkodowanie?

Autor wątku nie napisał nic o obrażeniach własnych lub pasażerów znajdujących się w uszkodzonym aucie. UFG nie wypłaca odszkodowań za kolizje spowodowane przez nieustalonych sprawców, w których nikt nie odniósł obrażeń.

snowman123321, wysłałem Ci PW, jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na ten chętnie pomogę
Rafal_B jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-06, 22:15   #27
Lukasz841
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4
GG do Lukasz841
Post Dot.: odszkodowanie od pieszego winnego wypadku dla również winnego kierowcy

Witam,

Sytuacje tego typu nigdy nie są proste, ponieważ pieszy bądź rowerzysta zazwyczaj nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia OC. W tym konkretnym przypadku nie doszło do kolizji z pieszym. W mojej ocenie sprawcą zdarzenia (stłuczki pomiędzy autami) jest kierowca auta nr 2, który nie zachował odpowiedniej odległości i nie wyhamował.

Właściciel pojazdu z przodu otrzyma z jego polisy OC odszkodowanie. Koniec sprawy.

Istnieje możliwość wystąpienia na drogę cywilną i skierowanie roszczeń do pieszego, ale w tej sytuacji byłyby one w mojej opinii bezpodstawne.

Gdyby jednak doszło do zderzenia z pieszym a w wyniku tego uszkodzone zostały oba auta, to pieszy zostałyby uznany winnym całego zdarzenia. Ponieważ nie posiada on jednak polisy OC (chyba, że wykupił OC w życiu prywatnym) wszelkie roszczenia należałoby kierować pod adresem pieszego w drodze procesu cywilnego.

Więcej na ten temat:
xxx
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2015-10-06 o 22:34 Powód: Link.
Lukasz841 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-06, 22:18   #28
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: odszkodowanie od pieszego winnego wypadku dla również winnego kierowcy

nie jestem prawnikiem, ale moim zdaniem nie.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-06, 22:29   #29
Lukasz841
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4
GG do Lukasz841
Dot.: Odszkodowanie

Nie jestem dziewczyną, ale co tam odpowiem

Odszkodowanie z natury rzeczy to świadczenie, które nie powinno prowadzić do wzbogacenia. Także za odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu nie zapłacisz podatku, chyba że na część tego odszkodowania składa się odszkodowanie za utracone dochody - od tego należy się już danina na rzecz państwa.

Pozdrawiam
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
Lukasz841 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-06, 22:41   #30
Lukasz841
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4
GG do Lukasz841
Post Dot.: odszkodowanie -wypadek przy pracy

Witam

Musisz przede wszystkim odróżnić odszkodowanie od ZUS oraz przyznany uszczerbek na zdrowiu od odszkodowania z ubezpieczenia grupowego w pracy. To dwa różne ubezpieczenia.

Dodatkowo istnieje możliwość wystąpienia o odszkodowanie z polisy OC pracodawcy.

Do ZUS i z polisy grupowej możesz wystąpić samodzielnie, ale jeżeli oprzenie jest poważne (zostanie blizna na całe życie), to sugeruję poszukać firmy, która wystąpi o odszkodowanie z OC do ubezpieczalni, w której Twoja firma wykupiła polisę.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
Lukasz841 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-16 12:33:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:36.