Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3 - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-06-28, 12:55   #61
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
W AK liczą się przymiarki a nie wyobraźnia Nie jestem fanką kolorystek, wg mnie wiele z nich nie wie co robi idą stereotypami.. Wydaje mi sie, że warto rozwaznie wybrać tę, do której się wybierzesz. Na pewno byś sama rozwiązała te zagadkę przy odrobinie cierpliwości i paru przymiarkach.. każda z nas medytowała na wątku miesiącami i miotała się między typami
przymiarki przymiarkami, ale niedocenianie intuicji i wyobraźni i intuicji to absurd cały problem właśnie na tym najczęściej polega, że zaburza się widzenie siebie samego np. przez blogowe czy gazetowe musthewy mejkapowe i inne a typ często się i tak wyczuwa podświadomie, ale z podświadomością też trzeba mieć bardzo dobry kontakt. Może to chełpliwe, ale ja go chyba mam i to pomaga...

Edytowane przez lwia paszcza
Czas edycji: 2017-06-28 o 13:53
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-28, 13:40   #62
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Odnosilam się do ostatniego zdania, ze zamiast mierzyc wyobraza sobie siebie w tym kolorze 😀 to nie chodzi o intuicji tylko trzeba mieć ogromna wyobraźnie by zobaczyc w glowie jak skora reaguje z kolorem zobaczonym na monitorze (płaskim) 👀😜

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-29, 13:24   #63
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
W AK liczą się przymiarki a nie wyobraźnia Nie jestem fanką kolorystek, wg mnie wiele z nich nie wie co robi idą stereotypami.. Wydaje mi sie, że warto rozwaznie wybrać tę, do której się wybierzesz. Na pewno byś sama rozwiązała te zagadkę przy odrobinie cierpliwości i paru przymiarkach.. każda z nas medytowała na wątku miesiącami i miotała się między typami
Coś o tym wiem
Ale może w końcu Light Spring to dobry strzał.
Dużo ostatnio chodzę w jasnych, wyrazistych kolorach i wyglądam w nich świeżo, zdrowo.
A jeszcze jakiś koralowy nude na usta + muśnięcie różem policzków i jak z reklamy


Ciężko mi sobie teraz wyobrazić, jak mogłam uważać, że w kolorach Softów (zwłaszcza Soft Summer) bylo mi dobrze Teraz jak zakladam takie zgaszone kolory, to widzę, że wyglądam szaro, buro i jakbym bardzo dlugo nie spała
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-29, 17:13   #64
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Coś o tym wiem
Ale może w końcu Light Spring to dobry strzał.
Dużo ostatnio chodzę w jasnych, wyrazistych kolorach i wyglądam w nich świeżo, zdrowo.
A jeszcze jakiś koralowy nude na usta + muśnięcie różem policzków i jak z reklamy


Ciężko mi sobie teraz wyobrazić, jak mogłam uważać, że w kolorach Softów (zwłaszcza Soft Summer) bylo mi dobrze Teraz jak zakladam takie zgaszone kolory, to widzę, że wyglądam szaro, buro i jakbym bardzo dlugo nie spała
Moja historia była podobna Ponieważ wszędzie w Internetach pisali, że zima na jasną skórę, czarne włosy i niebieskie oczy, szukałam wśród jesieni.. no ale z czasem okazywało się, że mierząc intensywny kolor wyglądam o niebo lepiej niż w burawych, potem się okazało, że paleta zimowa najbardziej pasuje. I sama teraz się zastanawiam jakim cudem tyle lat nosiłam kolory khaki i brązy.. (kierowałam się swoim stylem w modzie ) Pewnie dlatego, że byłam młodsza i złe kolory mniej mi szkodziły
Jeśli czujesz, że to efekt z reklamy to sądzę, że strzał jest dobry w swoich kolorach właśnie wygląda się..świeżo, zdrowo
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-29, 17:30   #65
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Moja historia była podobna Ponieważ wszędzie w Internetach pisali, że zima na jasną skórę, czarne włosy i niebieskie oczy, szukałam wśród jesieni.. no ale z czasem okazywało się, że mierząc intensywny kolor wyglądam o niebo lepiej niż w burawych, potem się okazało, że paleta zimowa najbardziej pasuje. I sama teraz się zastanawiam jakim cudem tyle lat nosiłam kolory khaki i brązy.. (kierowałam się swoim stylem w modzie ) Pewnie dlatego, że byłam młodsza i złe kolory mniej mi szkodziły
Jeśli czujesz, że to efekt z reklamy to sądzę, że strzał jest dobry w swoich kolorach właśnie wygląda się..świeżo, zdrowo
ja miałam być zawsze mityczną "zimą południową" nawet chyba gdzieś był artykuł o tym na wizażu, taki dawno już napisany o analizie kolorystycznej z czasów, kiedy jeszcze uwzględniało się tylko cztery typy (zima z bonusem )
Nie ukrywam jednak, że od razu wiedziałam, co mi na sto procent nie pasuje. To znaczy, palety letnie, zgaszone, omijałam od razu szerokim łukiem - i koniec. Nie bo nie, nie pasuje i już. To się nie dodawało w żaden sposób za to do wiosennych mnie ciągnęło, mimo że błądziłam wtedy od jesieni do ciemnej zimy :rolleyes A prawda jest taka, że trzeba się trochę też wsłuchać w to, co inni mówią; spojrzenie z boku może sporo rzeczy ujawnić.

Edytowane przez lwia paszcza
Czas edycji: 2017-06-29 o 17:31
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-29, 17:49   #66
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

A stanęło na DW czy na DA?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-29, 17:52   #67
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
A stanęło na DW czy na DA?
u mnie stanęło na BS ale sugerując się niektórymi głupimi artykułami, błądziłam w ciemnościach: między DA i DW ja jestem trochę jak z tego artykułu o brązowookiej intensywnej wiośnie z 12 blueprints... świetny dowód na to, jak bardzo powierzchowne mogą być osądy ludzi...
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-06-29, 18:18   #68
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Aaa racja, bo pamiętam, że się zdziwiłam jak napisałaś na czym stanęło bo był skok między sezonowy. Masę problemów rodzi się z tych stereotypów, że lato to blondynka, jasny typ to już na pewno jasna blondynka, zima musi mieć porcelanową cerę i czarne włosy a jesień jest ruda i zielonooka. To już na wstępie wprowadza w błąd. Ja, jako zielonooka z ciemną karnacją od razu uznałam, że mogę być jedynie jesienią.. ale nic mi z tych kolorów jesieni nie grało

A BS często wyglądają chłodno.. choćby Rachel Weisz albo Ni Ni a jednak nie zimy
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-29, 18:38   #69
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Aaa racja, bo pamiętam, że się zdziwiłam jak napisałaś na czym stanęło bo był skok między sezonowy. Masę problemów rodzi się z tych stereotypów, że lato to blondynka, jasny typ to już na pewno jasna blondynka, zima musi mieć porcelanową cerę i czarne włosy a jesień jest ruda i zielonooka. To już na wstępie wprowadza w błąd. Ja, jako zielonooka z ciemną karnacją od razu uznałam, że mogę być jedynie jesienią.. ale nic mi z tych kolorów jesieni nie grało

A BS często wyglądają chłodno.. choćby Rachel Weisz albo Ni Ni a jednak nie zimy




w sumie, jakby się zastanowić, to muszą tak wyglądać, bo jednak trochę chłodu od tej zimy pożyczają, więc tak naprawdę to nawet logiczne, a nie dziwne nazwy miesięcy i ich opisy to podpowiedzi; prawdziwa wiosna też może wyglądać jak np. prawdziwa zima, a tak naprawdę - kwiecień plecień może wyglądać baaardzo zimowo. Mroźnie. NA PIERWSZY RZUT OKA. I to się potem myli.

Edytowane przez lwia paszcza
Czas edycji: 2017-06-29 o 18:41
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-29, 20:09   #70
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez lwia paszcza Pokaż wiadomość
ja miałam być zawsze mityczną "zimą południową" nawet chyba gdzieś był artykuł o tym na wizażu, taki dawno już napisany o analizie kolorystycznej z czasów, kiedy jeszcze uwzględniało się tylko cztery typy (zima z bonusem )
Nie ukrywam jednak, że od razu wiedziałam, co mi na sto procent nie pasuje. To znaczy, palety letnie, zgaszone, omijałam od razu szerokim łukiem - i koniec. Nie bo nie, nie pasuje i już. To się nie dodawało w żaden sposób za to do wiosennych mnie ciągnęło, mimo że błądziłam wtedy od jesieni do ciemnej zimy :rolleyes A prawda jest taka, że trzeba się trochę też wsłuchać w to, co inni mówią; spojrzenie z boku może sporo rzeczy ujawnić.
Pamiętam, jaka byłam zdziwiona, jak wrzuciłam wiele zdjęć ze szminkami i niemal zgodnie stwierdziłyście, że w tych dla zgaszonego lata mi najgorzej A mnie się wtedy wydawało, że trafiłam z nimi doskonale




edit.
Po raz kolejny zerknęłam na deal breakers. I pomimo sugestii, że raczej jestem Light Spring, waham się, że jednak chyba trochę lepiej leżą mi kolory True Spring.

Edytowane przez martaakow
Czas edycji: 2017-06-29 o 21:10
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-30, 08:49   #71
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Jak sie wahalam pewien czas miedzy BW i TW, bo kolory TW mi bardzo pasuja..i zweryfikowalam to mierzac kolory chlodne rozbielone czyli TSu. Na TW powinny byc calkiem ok, na mnie wygladaly niedobrze. Mierzylam tez najchlodniejsze kolory z palety TW i nie byly za dobre. Za to toleruje niektore kolory BSp zwlaszcza róże. W ten sposob stwierdziłam ze jednak BW nie TW. Mozesz spróbować podobnie pomierzyc najcieplejsze kolory TSp pewnie beda to pomarancze. Potem spróbować z kolorami LSu, bo LSp powinna je tolerowac. Moze jestes TSp dlatego szukalas wsrod jesieni bo masz gdzies te domieszke. 😉

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-06-30, 09:01   #72
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Patrze na obie palety i TSp jako cieplejsza jest bardziej fioletowa. Lsp ma bardziej rozbielone kolory. Ogolnie palety sa bardzo podobne wiec latwo nie jest 😎 musisz chyba brac np. Czerwien jednwgo i drugiego typu i porównywac.
Największą roznice widze w odcieniach niebieskiego no i LSp ma jakies szarosci podczas gdy w TSp nie ma żadnych.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1498805940758.jpg (99,9 KB, 32 załadowań)
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2017-06-30 o 09:03
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-30, 12:10   #73
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Patrze na obie palety i TSp jako cieplejsza jest bardziej fioletowa. Lsp ma bardziej rozbielone kolory. Ogolnie palety sa bardzo podobne wiec latwo nie jest 😎 musisz chyba brac np. Czerwien jednwgo i drugiego typu i porównywac.
Największą roznice widze w odcieniach niebieskiego no i LSp ma jakies szarosci podczas gdy w TSp nie ma żadnych.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To chyba nie jest tak, że True Spring nie ma żadnych szarości. Ja wychodzę raczej z założenia, że każdy sezon może mieć każdy kolor.
No i wystarczy spojrzeć na inne przyklady palet:










Light Spring rzeczywiście jest lekko rozbielona i być może to mi w niej nie pasuje. Ma też mnóstwo błękitów, które mnie nie do końca przekonują. Z kolei True Spring - cała masa zieleni. Nie umiem jej ocenić, bo chyba zwyczajnie nie przepadam. Nigdy nawet nie biorę do mierzenia zielonych ubrań. Ale też jak się nad tym zastanowię - nie widuję zbyt wielu zielonych rzeczy w sklepach.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-06-30, 18:06   #74
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Zielony jest trudny bo w sklepach dominuja zielenie letnie i zimowe. Dla mnie ta szarosc TSp to brazowy szary albo beż..cos takiego bardzo mi taka szarosc nie sluzy w kazdym razie 😀

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-05, 17:51   #75
Ashia
Rozeznanie
 
Avatar Ashia
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Warszawa/Dublin
Wiadomości: 639
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Ja bedac z szkole wizazu 10 lat temu zostalam oceniona jako pozna jesien I to sie zgadza akurat . A jesli chodzi o kupowanie podkladow to porazka, wszystkie wizazystki zawsze mi wybieraja rozowe tony, nie mam pojecia dlaczego ... zawsze wiec wybieram sama zolte I jest ok .
Ashia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-10, 00:38   #76
c6b6756720a205d307becdde1d052a7f45362f96_64ed273165c68
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 647
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

A mi najbardziej przypadły opisy z tej stronki, może to komuś pomoże: https://typyurody.wordpress.com/category/typy-urody/
c6b6756720a205d307becdde1d052a7f45362f96_64ed273165c68 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-10, 09:25   #77
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

[1=c6b6756720a205d307becdd e1d052a7f45362f96_64ed273 165c68;75354091]A mi najbardziej przypadły opisy z tej stronki, może to komuś pomoże: https://typyurody.wordpress.com/category/typy-urody/[/QUOTE]
To takie już bardziej obalone podejście, że konkretne typy mają niby konkretne kolory włosów i oczu.
Poza tym trochę się kłania niezrozumienie kolorów. Szarość zakazana dla intensywnej zimy? A to dopiero. Albo, że wszystkim intensywnym zimom pasują kruczoczarne włosy a nie pasuje rozjaśnianie włosów?

"Jednym z niewielu nasyconych kolorów, w których Późna Zima nie będzie wyglądać dobrze jest pomarańcz. Gryzie się on z chłodem jej cery. Z nie do końca zrozumiałych dla mnie powodów ten podtyp wygląda jednak nieziemsko pięknie w żółtawej, bardzo jaskrawej zieleni. Domniemam, że ma to coś wspólnego z sąsiedztwem Wczesnej Wiosny i prawie zawsze obecną u tego podtypu żółtawą zielenią w oczach. W czystej zieleni (po prawej) ten podtyp nie wygląda już tak zachwycająco."

No, ja rozumiem dlaczego, ale trzeba trochę rozumieć samą teorię kolorów a do tego analizę kolorystyczną, np. przymierzanie kolorów w paincie zdjęciu sławnej aktorki to tak jakby nie do końca działa...

Trochę też dziwne, że system wydaje się brać pod uwagę tylko "białe" kobiety, nawet jeśli blog jest pisany tylko z myślą o Polkach, to jednak dobrze jest pamiętać, ze Polki też wyglądają różnie.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-10, 19:07   #78
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Z ta szaroscia trochę wprowadza w błąd. Zgadzam sie ze sprana poszarzona biel nie pasuje BW (na to wskazuje zdjecie) ale szarosci tez moga byc nasycone wiec sa w palecie BW. Oprócz tego nawet ciekawe czytadlo ale mam wrazenie ze ogolnie podejście od tyłu, nacisk jest na kolory odcienie wlosow skóry i oczu.. A ja jednak sadze ze w ak sie wychodzi od mierzenia kolorów, bo malo kto potrafi stwierdzic ze jego oczy maja chodny odcien zieleni i sa czyste a nie przygaszone a jego karnacja jest chlodna..zazwyczaj to glowny problem, ze wprowadzamy sie wblad przyjmujac pewne zalozenia np. Zolta karnacja = ciepla, niebieskid oczy = chlodne etc.

Raczej by mi to nie pomoglo sie zdiagnozować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2017-07-10 o 19:09
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-10, 21:10   #79
c6b6756720a205d307becdde1d052a7f45362f96_64ed273165c68
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 647
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Nie mówię, że w 100% się zgadzam z tym co tam napisano, ale w moim przypadku to się akurat większość dobrze sprawdziło i staram się tym kierować (i jak sobie przypomniałam reakcje niektórych osób na moją osobę, jak nakładałam coś co pasowało/nie pasowało mi - to zgadza się z tymi kolorami, które mi tam polecają/odradzają). Wiesz, raczej nic zakazane nie jest - jak nałożysz coś co ci kolorystycznie nie pasuje to po prostu będziesz gorzej wyglądać i tyle ;-) Gdzieś tu podał ktoś linka do bloga jakiejś babki, która się zajmuje analizą i ona ładnie powiedziała "nikt ci analizy przez internet dobrej nie zrobi, najlepiej po prostu wziąć materiały w różnych kolorach i sprawdzić co wygląda na nas dobrze, a co nie" - i myślę, że to dobre rozwiązanie. Co do kolorów - każdy może mieć ciepły i zimny odcień. No i do tego wszystkiego dochodzi jeszcze gust - czasem nam się jakieś kolory podobają tak bardzo, że nie widzimy, że do nas nie pasują. Pamiętam jak kiedyś znalazłam piękną biało-turkusową bluzkę, przymierzyłam i wyszłam z przymierzalni żeby pokazać chłopakowi, a on na to "to ci nie pasuje!" - "jak to nie pasuje??"- zezłościłam się strasznie bo bluzka piękna. Dzisiaj jak sobie to przypomnę to się cieszę, że chłopak był ze mną na zakupach i spojrzał trzeźwym okiem - bo faktycznie wyglądałam bardzo blado w tej bluzce, jakbym była chora , no ale kolor mi się tak bardzo podobał, że gotowa byłam to kupić.
c6b6756720a205d307becdde1d052a7f45362f96_64ed273165c68 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-10, 21:40   #80
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

[1=c6b6756720a205d307becdd e1d052a7f45362f96_64ed273 165c68;75377901]Nie mówię, że w 100% się zgadzam z tym co tam napisano, ale w moim przypadku to się akurat większość dobrze sprawdziło i staram się tym kierować (i jak sobie przypomniałam reakcje niektórych osób na moją osobę, jak nakładałam coś co pasowało/nie pasowało mi - to zgadza się z tymi kolorami, które mi tam polecają/odradzają). Wiesz, raczej nic zakazane nie jest - jak nałożysz coś co ci kolorystycznie nie pasuje to po prostu będziesz gorzej wyglądać i tyle ;-) Gdzieś tu podał ktoś linka do bloga jakiejś babki, która się zajmuje analizą i ona ładnie powiedziała "nikt ci analizy przez internet dobrej nie zrobi, najlepiej po prostu wziąć materiały w różnych kolorach i sprawdzić co wygląda na nas dobrze, a co nie" - i myślę, że to dobre rozwiązanie. Co do kolorów - każdy może mieć ciepły i zimny odcień. No i do tego wszystkiego dochodzi jeszcze gust - czasem nam się jakieś kolory podobają tak bardzo, że nie widzimy, że do nas nie pasują. Pamiętam jak kiedyś znalazłam piękną biało-turkusową bluzkę, przymierzyłam i wyszłam z przymierzalni żeby pokazać chłopakowi, a on na to "to ci nie pasuje!" - "jak to nie pasuje??"- zezłościłam się strasznie bo bluzka piękna. Dzisiaj jak sobie to przypomnę to się cieszę, że chłopak był ze mną na zakupach i spojrzał trzeźwym okiem - bo faktycznie wyglądałam bardzo blado w tej bluzce, jakbym była chora , no ale kolor mi się tak bardzo podobał, że gotowa byłam to kupić.[/QUOTE]

Jesteś jesienią, latem?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-11, 02:25   #81
gniazdko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 119
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Czy to mozliwe, zeby dwie osoby o kompletnie roznej kolorystyce byly zima (nawet tym samym podtypem)? Ucze sie dopiero rozpoznawac typy u podtypy, i mam wrazenie, ze osobom A i B pasuja te same kolory.



Osoba A:

wlosy - ciemny braz o popielatym odcieniu

oczy - sredni braz, lekko "przejrzyste", o wyraznie odcietych bialkach

Brwi, rzesy - prawie czarne

Cera - kosc sloniowa, latem piegi na nosie i policzkach, bez sklonnosci do rumiencow

Usta- ciemny roz/malinowy



Osoba B:

Wlosy-jasny, popielaty blond bez zlotych refleksow

Oczy-szare z domieszka niebieskiego, dosc ciemne jak do tego typu urody, bialka wyraziste

Brwi, rzesy- ciemne w stosunku do wlosow, ciemnobrazowe

Cera-porcelanowa, latem jasne piegi, bez sklonnosci do rumiencow

Usta-wyraziscie rozowe



Wydaje mi sie, ze obydwu osobom dobrze jest w mocnych, chlodnych i wyrazistych kolorach, a takze w czerni, szarosci i jasnym (slomkowym) zoltym.

Czy mozliwe, ze jedna i druga osoba jest zima? Jak tak, to jaka?
gniazdko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-11, 08:34   #82
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Heh, dopiero co pisalysmy ze trzeba mierzyc kolory a cechy fizyczne sa drugorzedne. Jednakze odpowiadajac na pytanie, tak, mozna miec rozne kolory wlosow oczu i karmacji i byc w jednym typie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-11, 11:04   #83
c6b6756720a205d307becdde1d052a7f45362f96_64ed273165c68
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 647
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Jesteś jesienią, latem?
Wg tego opisu to jestem przydymione lato z cechami jesieni Mimo to dalej nie jestem pewna - jak mówię pewne rzeczy mi się nie zgadzają. Wyglądam tak - mam skórę o żółtym odcieniu, ale bardzo jasną (przynajmniej żółty wychodzi mi jak używam aplikacji do określania koloru, mi samej wydaje mi się, że czasem mam ciepłą, czasem chłodną). Opalam się na czerwono. Później robi się z tego delikatna brązowa opalenizna. W dzieciństwie miałam włosy koloru złoty blond - trochę jak u księżniczek Na prawdę złote. Teraz mam to co się określa "mysi blond" - tzn. te które rosną nowe są takie szare, nijaki kolor, dosyć ciemny blond, ale końcówki w lecie same mi zawsze jaśnieją do złocistego blondu. Ten mysi blond naturalny, który mam obecnie ma odcień raczej chłodny. Oczy mam też bardzo nijaki kolor - niebieskie, ale takie szaro-niebieskie, bardzo zgaszony kolor.
Jak byś to określiła? I mam ostatnio w związku z tym taki problem, strasznie podobają mi się takie włosy jak na tym po lewej i chciałam się na taki przefarbować, ale martwię się, że będzie mi w tym niekorzystnie, bo to raczej chłodny odcień, ale strasznie mi się u innych kobiet podoba (taki gołębi blond), z drugiej strony mój obecny kolor też jest taki szarawy trochę.
c6b6756720a205d307becdde1d052a7f45362f96_64ed273165c68 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-11, 11:24   #84
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Wydaje mi się, że ten kolor może być za chłodny dla typu neutralnego (tylko Tsu i TW są 100% zimne). Ogólna zasada jest taka, że typy kontrastowe lepiej wyglądają w kolorach nasyconych kontrastujących z cerą i oczami (im wyższy ktoś ma indywidualny poziom kontrastu tym bardziej mu służą np. czarne włosy do jasnej karnacji) i na odwrót, typy chłodne - w kolorach chłodnych a ciepłe - w cieplejszych tonach etc. Jeśli jesteś typem mieszanym bardzo chłodny kolor włosów może Cię wybladzać/zaróżawiać... ale nie musi, bo może masz niewielką domieszkę ciepła. To zależy
Sądzę, że Twoja karnacja wydaje Ci się ciepła, zażółcona w kolorach dla Ciebie za ciepłych a chłodna w kolorach za chłodnych, bo one mogą zaróżawiać skórę.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-11, 13:10   #85
c6b6756720a205d307becdde1d052a7f45362f96_64ed273165c68
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 647
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Dzięki, właśnie u mnie jest praktycznie zero kontrastu - skóra się zlewa z włosami, jasne brwi, nijaki kolor oczu i właśnie dobrze wyglądam w takich bladych odcieniach ubrań np. szary - rewelacja. Strasznie mi się marzy taki chłodny blond, ale chyba się będę musiała powstrzymać w takim wypadku.
c6b6756720a205d307becdde1d052a7f45362f96_64ed273165c68 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-11, 20:26   #86
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

[1=c6b6756720a205d307becdd e1d052a7f45362f96_64ed273 165c68;75393581]Dzięki, właśnie u mnie jest praktycznie zero kontrastu - skóra się zlewa z włosami, jasne brwi, nijaki kolor oczu i właśnie dobrze wyglądam w takich bladych odcieniach ubrań np. szary - rewelacja. Strasznie mi się marzy taki chłodny blond, ale chyba się będę musiała powstrzymać w takim wypadku. [/QUOTE]

Blond i jasna skóra nie stanowią kontrastu więc to nie problem. A chłodny blond możesz zrobić, jak będzie "masakra" to go ocieplisz.. nie ma co rezygnować z marzeń Jeśli jesteś SSu tzn., że znosisz duża dawkę chłodu (ten typ w makijażu toleruje jedynie zimne kolory pomimo jesiennej domieszki).
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-11, 21:28   #87
dori7
Zadomowienie
 
Avatar dori7
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 505
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Pomóżcie
Jak odróżnić, którym podtypem zimy jestem? Waham się między intensywną a ciemną. Z opisu cech wyglądu wynika mi, że jestem typem południowym (ciemnym - oliwkowa karnacja, opalam się na chłodny ciemny brąz, intensywna ciemna oprawa oczu, naturalna brunetka), jednak nie jestem w stanie nosić żadnego odcienia pomarańczowego i prawie żadnego żółtego, w żółtym złocie również nie wyglądam dobrze, a wszelkie pożyczanie odcieni od ciemnej jesieni, które ponoć przy tym typie jest możliwe, to katastrofa. Wszelkie odcienie pomadek typu mocna fuksja, czerwień wpadająca w bordo itd. dają u mnie efekt normalnego makijażu, widocznego, ale absolutnie dziennego i stonowanego. Jednak mam koleżankę, która na 100% jest ciemną zimą i jej odcienie szminek są mimo wszystko dużo ciemniejsze niż moje, może też nosić np. biżuterię z miedzi, która u mnie wygląda fatalnie. Najlepiej mi w połączeniach graficznych czerni i bieli, ciemnym i bardzo intensywnym różu, kobaltach, wściekłym turkusie oraz czerwieniach z paletki Bright Winter z pierwszego postu w tym wątku. Generalnie wszelkie kolory jak z lat 80 i w dodatku w tych szalonych zestawieniach
To moje kolory: http://www.harpersbazaar.com/fashion...otos/?slide=32
Czy to możliwe, że pomimo cech wskazujących na bycie ciemną zimą jestem jednak zimą intensywną?
__________________
Ludzi dzielimy na potrafiących cieszyć się życiem i takich, którzy je marnują - Phil Bosmans
dori7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-11, 21:49   #88
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Hmm weszłam na to zdjęcie "80-te" i jak na mój gust to kolory lata, chłodne i stonowane więc nie wiem co o tym myśleć Intensywna zima ma kolory krzykliwe, bardzo nasycone. Jeśli róż to bardziej taki, jeśli czerwień to raczej krwista (na zdjęciu - na moim monitorze - jest malinowa). O tutaj jest różnica między latem a zimą.

Oczywiście możesz być intensywną zimą, "typ południowy = DW głęboka zima" to stereotyp, większość ciemnych zim ma jasną karnację. Intensywna zima czy chłodna zima nie musi być typem królewny śnieżki. Sama mam ciemną karnację i jestem BW (intensywną zimą) i podobnie do Ciebie mam "problem" z żółtym, źle się w nim czuje (mimo, że jest on w palecie BW), bo mam wrażenie, że zażółca mi skórę... Nie wiem czy nie lubię tego efektu czy brakuje mi kontrastu, ale nie znalazłam jeszcze odpowiedniej żółci. W obrębie typu są pewne różnice, nie każdej BW robi "wow" ten sam kolor z palety, bo tu sporo zależy od Twojej karnacji, koloru oczu i indywidualnej temperatury (można być cieplejszym, bliżej czystej wiosny lub chłodniejszym, bliżej chłodnej zimy itd). Podobnie do Ciebie kwalifikowałam się najpierw do DW (bo tam jest powszechna ciemna karnacja wg popularnych internetowych źródeł), ale "ciemność" DW mnie przytłaczała.

Niestety, jest dużo bzdur w Internecie, które wprowadzają ludzi w błąd. Nieważne jaki masz kolor włosów, oczu i czy jasną czy ciemną karnację.. liczą się kolory, w których wyglądasz najlepiej. Wiadomo, że BW o ciemnej karnacji w "swoich" kolorach nie wygląda jak "królewna śnieżka", ale ożywiają jej twarz i wygląda.. jak to kiedyś Christine Scaman napisała, "playful". Po prostu te kolory są najlepsze. A jeśli kolory z palety DW Ci nie służą, są za ciemne, to nią nie jesteś i koniec amen
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2017-07-11 o 21:55
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-12, 02:26   #89
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez dori7 Pokaż wiadomość
Pomóżcie
Jak odróżnić, którym podtypem zimy jestem? Waham się między intensywną a ciemną. Z opisu cech wyglądu wynika mi, że jestem typem południowym (ciemnym - oliwkowa karnacja, opalam się na chłodny ciemny brąz, intensywna ciemna oprawa oczu, naturalna brunetka), jednak nie jestem w stanie nosić żadnego odcienia pomarańczowego i prawie żadnego żółtego, w żółtym złocie również nie wyglądam dobrze, a wszelkie pożyczanie odcieni od ciemnej jesieni, które ponoć przy tym typie jest możliwe, to katastrofa. Wszelkie odcienie pomadek typu mocna fuksja, czerwień wpadająca w bordo itd. dają u mnie efekt normalnego makijażu, widocznego, ale absolutnie dziennego i stonowanego. Jednak mam koleżankę, która na 100% jest ciemną zimą i jej odcienie szminek są mimo wszystko dużo ciemniejsze niż moje, może też nosić np. biżuterię z miedzi, która u mnie wygląda fatalnie. Najlepiej mi w połączeniach graficznych czerni i bieli, ciemnym i bardzo intensywnym różu, kobaltach, wściekłym turkusie oraz czerwieniach z paletki Bright Winter z pierwszego postu w tym wątku. Generalnie wszelkie kolory jak z lat 80 i w dodatku w tych szalonych zestawieniach
To moje kolory: http://www.harpersbazaar.com/fashion...otos/?slide=32
Czy to możliwe, że pomimo cech wskazujących na bycie ciemną zimą jestem jednak zimą intensywną?
ja bym stawiała raczej na bw, ale przemyśl jeszcze tw dw wydaje się być zbyt ocieplona jak na twoje możliwości...
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-07-13, 09:54   #90
c6b6756720a205d307becdde1d052a7f45362f96_64ed273165c68
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 647
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Blond i jasna skóra nie stanowią kontrastu więc to nie problem. A chłodny blond możesz zrobić, jak będzie "masakra" to go ocieplisz.. nie ma co rezygnować z marzeń Jeśli jesteś SSu tzn., że znosisz duża dawkę chłodu (ten typ w makijażu toleruje jedynie zimne kolory pomimo jesiennej domieszki).
Właśnie bym powiedziała, że w zimie mój typ urody zamienia się w chłodny (brak refleksów, szara jasna skóra "ivory", trochę z domieszką różu), a latem ciepły(złote refleksy, żółtawo-brązowa opalenizna lekka, z różu robi się lekka żółć). W makijażu mogę używać ciepłych kolorów np. złociste odcienie, pomarańcze.

Edytowane przez c6b6756720a205d307becdde1d052a7f45362f96_64ed273165c68
Czas edycji: 2017-07-13 o 10:27
c6b6756720a205d307becdde1d052a7f45362f96_64ed273165c68 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-06-04 16:38:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:24.