Skora mocno zanieczyszczona- upaly - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-07-24, 21:15   #1
meesha
Zakorzenienie
 
Avatar meesha
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 7 301
Send a message via Skype™ to meesha

Skora mocno zanieczyszczona- upaly


Czesc dziewczyny,
Potrzebuje pomocy

Mam skore mieszana, ze sklonnoscia do tradziku i zaskornikow (broda,nos obecnie, kiedys mocny tradzik na policzkach ale obecnie zostały tylko blizny).
Przez jakis czas udawalo mi sie trzymac buzie w ryzach, uzywam kremow nawilzajacych, serum nawilzajacych i tych korygujacych/z wit c.
Obecnie od 2 miesiecy mieszkam za granica w bardzo cieplym klimacie, ciagle jestem spocona i zgrzana.
Na co dzien maluje sie normalnie- baza, podklad, puder matujacy- pracuje w klimatyzowanym budynku.
Niestety od miesiaca widze duze pogorszenie cery- broda az po policzki mocno zapchana, zaskornikow pelno, co chwile pojawiaja sie nowe ropne wypryski ktore dlugo sie goja i zostawiaja ciemne slady :/

Co powinnam zrobic aby skora mimo upalow byla w lepszej kondycji? Czesciej peelingi czy rzadziej (obecnie raz na tydzien lub dwa)? Wiecej mocniejszych serum, czy przeciwnie- wiecej nawilzac?
__________________
What is popular is not always right.
What is right is not always popular.
meesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-24, 22:01   #2
sophisticated_90
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 87
Dot.: Skora mocno zanieczyszczona- upaly

Hej, mam podobnie plus dochodzi jeszcze problem tego, że mam 27 lat i chcę stosować pielęgnację mocno nawilżającą - przeciwzmarszczkową, a w rzeczywistości używam kosmetyków dla nastolatek. Odnośnie peelingów myślę, że raz w tygodniu to max, żeby sobie nie zdzierać naturalnej bariery na skórze i nie prowokować skóry do nadprodukcji serum. Na zaskórniki nie znam rady, moja kosmetyczka robi mi co jakiś czas oczyszczanie manualne, żeby oczyścić i ZAMKNĄĆ pory i wtedy jest o wiele lepiej, ale trzeba to robić regularnie. ewentualnie w domu parówka - gorąca woda (najlepiej zaparzony rumianek) do miski/garnka, kilka kropli DOBREJ jakości olejku eterycznego (ja ufam takim ze sklepów zielarskich np. dr Beta albo xxx - używam lawendowego) ręcznik na głowę i 8-10 min, później maseczka oczyszczająca, jeszcze na ciepłą skórę. A jeśli mieszkasz w ciepłym klimacie to może masz dostęp do aloesu? Ja stosuję tak, że rozcinam liść i ten sam żel który wyciskam wklepuję w twarz. Na prawdę przynosi ulgę No i ważna jest dieta - ograniczenie cukru, potraw smażonych i produktów wysoko przetworzonych, oraz kawy i nabiału - szczególnie mleka. Ja widzę też poprawę po spożywaniu zielonej herbaty. Często zaskórniki w okolicach rzuchwy są sygnałem, że jest rozregulowny układ hormonalny, broda z kolei wskazuje na wątrobę. Powodzenia!

---------- Dopisano o 21:01 ---------- Poprzedni post napisano o 20:54 ----------

Myślę, że na prawdę warto przeanalizować dietę. Co osoba to opinia, ale ostatnio np. natknęłam się na "no fat diet" lekarza "McDougall", który twierdzi, że tłuszcz w jakiejkolwiek postaci zaostrza trądzik. Jeśli umiesz angielski to poszukaj sobie w sieci, on ma na swojej stronie przykład takiej diety która leczy trądzik

Edytowane przez aniyam
Czas edycji: 2017-08-07 o 11:39 Powód: reklama
sophisticated_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 10:02   #3
Jaagodzianka
Smakowita ;)
 
Avatar Jaagodzianka
 
Zarejestrowany: 2017-04
Lokalizacja: z kanapy
Wiadomości: 412
Dot.: Skora mocno zanieczyszczona- upaly

A nie myslalas zeby calkowicie odstawic makijaz?
Jaagodzianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 12:15   #4
meesha
Zakorzenienie
 
Avatar meesha
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 7 301
Send a message via Skype™ to meesha
Dot.: Skora mocno zanieczyszczona- upaly

Cytat:
Napisane przez Jaagodzianka Pokaż wiadomość
A nie myslalas zeby calkowicie odstawic makijaz?
nie czuje się dobrze bez makijażu, mam dużo przebarwień po trądziku, bardzo niejednolita cere. Gdybym była na wakacjach to pewnie bym odstawila, ale chodze normalnie do pracy i nie przestane się malować.
czasami maluje się mniej (krem bb zamiast podkładu, ), ale to glownie w weekendy
__________________
What is popular is not always right.
What is right is not always popular.
meesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 12:40   #5
basia0707
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 229
Dot.: Skora mocno zanieczyszczona- upaly

Cytat:
Napisane przez meesha Pokaż wiadomość
nie czuje się dobrze bez makijażu, mam dużo przebarwień po trądziku, bardzo niejednolita cere. Gdybym była na wakacjach to pewnie bym odstawila, ale chodze normalnie do pracy i nie przestane się malować.
czasami maluje się mniej (krem bb zamiast podkładu, ), ale to glownie w weekendy
moze spróbuj przerzucić się na naturalna pielęgnacje np serię normalizującą z vianka i glinki zielona z kapsułkami z węglami
basia0707 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 14:11   #6
meesha
Zakorzenienie
 
Avatar meesha
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 7 301
Send a message via Skype™ to meesha
Dot.: Skora mocno zanieczyszczona- upaly

Cytat:
Napisane przez basia0707 Pokaż wiadomość
moze spróbuj przerzucić się na naturalna pielęgnacje np serię normalizującą z vianka i glinki zielona z kapsułkami z węglami
używam kremow z vianka, nawilzajacych
__________________
What is popular is not always right.
What is right is not always popular.
meesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 14:31   #7
simbami
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 113
Dot.: Skora mocno zanieczyszczona- upaly

na przebarwienia czy nierówne koloryty stosowalam kremy z rose care , bo koiły stany zapalne
simbami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-07-28, 10:13   #8
meesha
Zakorzenienie
 
Avatar meesha
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 7 301
Send a message via Skype™ to meesha
Dot.: Skora mocno zanieczyszczona- upaly

Cytat:
Napisane przez sylvia81 Pokaż wiadomość
miałam podobny problem, ale zaczęłam korzystać z żelu do mycia Bioderma sebium gel i wypryski zdecydowanie się zmniejszyły, teraz w xxx jest -30% na produkty tej firmy to warto się na coś zdecydować

Eh niestety jestem za granica i nie wszystko jest tu dostepne, a czasem jak jest to w kosmicznych cenach :/
__________________
What is popular is not always right.
What is right is not always popular.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2017-08-04 o 21:14 Powód: Reklama w cytacie.
meesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-30, 10:08   #9
Jaagodzianka
Smakowita ;)
 
Avatar Jaagodzianka
 
Zarejestrowany: 2017-04
Lokalizacja: z kanapy
Wiadomości: 412
Dot.: Skora mocno zanieczyszczona- upaly

Cytat:
Napisane przez meesha Pokaż wiadomość
Eh niestety jestem za granica i nie wszystko jest tu dostepne, a czasem jak jest to w kosmicznych cenach :/
a moze jakies kremy z witamina C, zeby te przebarwienia jakos rozjascic? Albo tonik z rumianku i cytryny? zlikwidowac, a potem zrezygnowac z makijazu?
Jaagodzianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-09, 14:49   #10
fiolek7317
Zakorzenienie
 
Avatar fiolek7317
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 7 169
Dot.: Skora mocno zanieczyszczona- upaly

Cere opisalas jak moja, tez jest lekko problematyczna z bliznami na policzkach. Wydaje mi sie, ze glownym Twoim problemem jest klimatyzacja. Jak pracowalam w biurze na open space z klimatyzacja cere wygladala zle, zmienilam charakter pracy i rowniez byla klimatyzacja, co trzy miesiace wymieniano filtry, po dwoch zaczynaly sie problemynz cera. Ilosc zanieczyszczen w klimatyzacji moze byc przyczyna.
Widzialam, ze dziewczyny polecaly krem z vianka, tez polecam ale tylko nawilzajacy, inne nie sprawdzily sie do mojej cery.
Peeling stosowalabym raz w tygodniu i to drobnoziarnisty, zbyt czeste stosowanie pogorszy sprawe. Sprobuj maseczki z bialej glinki


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
<3
fiolek7317 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-09, 20:12   #11
maria2255
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 21
Dot.: Skora mocno zanieczyszczona- upaly

Hej, polecam naturalną witaminę C z dzikiej róży Body Empire. Dzięki temu, że działa utleniająco walczy z wolnymi rodnikami a więc opóźnia proces starzenia się skóry. Stymuluje wytwarzanie kolagenu a więc zregeneruje i wygładzi cerę. Polecam
maria2255 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-10, 07:50   #12
Versace_89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 188
Dot.: Skora mocno zanieczyszczona- upaly

U mnie jak jest upał każdy podkład wygląda beznadziejnie i do tego walczę z suchymi skórkami cały czas. Peelingi u mnie odpadają chyba, że te enzymatyczne, ale one jednak za słabe trochę...
Versace_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-10, 19:32   #13
Jakkolwiek
Wtajemniczenie
 
Avatar Jakkolwiek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 290
Dot.: Skora mocno zanieczyszczona- upaly

Mi na zaskórniki pomogło oczyszczanie twarzy Luną dwa razy dziennie. Po tygodniu pozbyłam się wszystkich czarnych kropek z twarzy, pory się pozmniejszały i ogólnie cera wygląda na czystą i ładną. Bardzo bardzo polecam.
__________________
Pachnący wątek wymiankowy
<<klik>>


Jakkolwiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-10 19:32:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:17.