hmmm.. mozna powiedziec załosna twarz :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-02-26, 20:28   #1
Olkaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 5
GG do Olkaaa

hmmm.. mozna powiedziec załosna twarz :(


Witam wszystkich! jestem 15-latka i często przebywam w towarzystwie przyjaciół! ale jest jeden probelm który powoduje ze zaczynam unikac spotkan z nowymi znajomymi a nawet ze starymi jest poprostu załosna twarz nie mam znowu duzo pryszczy no ale czasem sie zdarzaja.. no ale sa inne problemy...przebarwienia (szczegółnie w lecie), nieznosny wąsik (dosyc widoczny) krzywe zęby, wągry! nie podobam sie sobie.. uzywam wielu preparatów oczyszczajacych i wygładzajacych ale nie daje mi to takiech efektów jakie bym chciała ...a chciałabym popatrzec w lustro u ujrzec swój usmiech !!! co mam zrobic zeby twarz była gładka, bez zadnych przebarwien,pryszczy i tego głupiego wąsika ??? PROSZE O RADY !!! czeakm ... i dziekuje w góry!!! pozdróffffka
Olkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-26, 20:33   #2
agaik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 71
Wyślij wiadomość przez Yahoo do agaik
Re: hmmm.. mozna powiedziec załosna twarz :(

moze najpierw odwiedz dermatologa, a zaraz potem kosmetyczke?Pordza ci co zrobic z przebawrwieniemi, wasikim i innymi problememi bedzie ok, zobaczysz!
agaik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-26, 20:39   #3
Olkaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 5
GG do Olkaaa
Re: hmmm.. mozna powiedziec załosna twarz :(

no dzięki Aga ale chciałabym sobie z tym poradzic domowymi sposobami a nie dorazu isc do lekarza.. słyszałam ze mozna sobie poradzic z takimi problemiamy samemu.. nie trzeba isc odrazu do dermatologa .. moze ktos ma jakies sposoby???
Olkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-26, 21:41   #4
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Re: hmmm.. mozna powiedziec załosna twarz :(

Witam serdecznie.
Na początku jeśli chodzi o tzw. wąsik to w sklepach masz do dyspozycji wszelkiej maści woski na zimno w plastrach np. firmy Tanita, ale musi to być wosk do twarzy.
Do pielęgnacji twarzy nie używaj preparatów zbyt agresywnych zawierających np. alkohol.Postaw bardziej na nawilżanie.Myj np. twarz żelem z mikrogranulkami, ale toniku używaj już nawilżającego, do tego krem nawilżający antybakteryjny.Polecam serię Czysta Cera firmy Dax Cosmetics.Na przebarwienia dobre są kwasy AHA i BHA. Na KWC znajdziesz oceny kremów właśnie je zawierających np. Effeclar K firmy La roche Posay czy Lysanel Activ (oba do nabycia w aptekach) Labolatorium SVR. Jest jednak warunek w czasie ich używania należy chronić buzię dodatkowo kremami z wysokimi filtrami. Chroń również twarz w lecie aby potem nie mieć problemów z przebarwieniami.
Na świeże przebarwienia dobre też są maść Tormentiol (w aptece kosztuje ok. 5/6 zł) i maść Cepan (ok. 13zł).Na krostki które Ci się pojawią stosuj antybakteryjne preparaty punktowe.
Wykonuj też regularnie (raz dwa razy w tygodniu) peeling i nakaładaj maseczkę z glinką zieloną.
Pozdrawiam
Kamila
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-26, 22:57   #5
Olkaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 5
GG do Olkaaa
Re: hmmm.. mozna powiedziec załosna twarz :(

Dziekuje Ci Kamilo za bardzo cenne rady i uwagi. Postaram sie nabyc kosmetyki takie jak mi poradziłas zeby twarz była 'zadowolona' :P mysle ze codzienna dokladna pielegnacja moze pozostawic jakies efekty a mam jeszcze jedno pytanie.. jak chronic twarz przed przebarwieniami oprócz kremów z filtrami ... bo chyba najczęsciej w lecie sie pojawiaja? pozdróffka
Olkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-26, 23:15   #6
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Re: hmmm.. mozna powiedziec załosna twarz :(

Olu może jeszcze dodam, że na początku zacznij od Effeklar K (jeśli chodzi o kwasy) z tym, że może nastąpic (ale nie musi) chwilowe pogorszenie stanu cery jak go zaczynasz używać. Na wizażu bardzo często był poruszany ten wątek, wystarczy, że w wyszukiwarke wystukasz nazwę tego kremu, albo poczytasz recenzje na KWC.
Najlepiej jak bedziesz stosować go na noc + dodatkow krem nawilżający, bo ten krem raczej nie nawilża.
Innym sposobem na uniknięcie przebarwień oprócz filtrów jest chronienie twarzy w ogóle przed Słońcem poprzez nie opalanie jej , możesz też nosić dodatkowo jakieś nakrycie głowy (np. jakiś fajny kapelusik), które będzie rzucało cień na twarz.
Pozdrawiam
Kamila
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-27, 00:04   #7
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: hmmm.. mozna powiedziec załosna twarz :(

Kamila napisał(a):
> Do pielęgnacji twarzy nie używaj preparatów zbyt agresywnych zawierających np. alkohol.Postaw bardziej na nawilżanie.

Dokładnie!!! Przez cała młodość borykałam się nie tyle z pryszaczami, ile z przetłuszczającą się, nieczystą cerą z zaskórnikami i grudkami.
Im więcej używałam kosmetyków dla cery trądzikowej, mieszanej czy tłustej, tym bardziej się ona taka właśnie robiła - paranoja
Przetestowałam naprawdę wiele kosmetyków. Aż wreszcie gdzieś tu na Wizażu przeczytałam, że jakaś dziewczyna ma cerę mieszaną, a używa nawilżających kosmetyków do wrażliwej + kremu regulującego.
Sama więc też uzbroiłam się w kosmetyki Nivea Visage (szczególnie uwielbiam teraz różowy tonik do wrażliwej) i krem regulujący Thalgo.
No i wiecie co? Mam buzię jak z obrazka! Już nie zanieczyszcza się tak własnym sebum, mniej się świeci Generalnie to nie musiałabym używać podkładu, ale już się przyzwyczaiłam, poza tym z podkładem to już w ogóle jest genialnie

Tak więc radzę Ci, podobnie jak Kamila, nie przesadzać z kosmetykami dla cer trądzikowych i tłustych, a już na pewno nie używaj kosmetyków z alkoholem - u mnie to powodowało totalnie odwrotny skutek: cera była przesuszona, jednocześnie bardziej się przetłuszczała i świeciła, pojawiały się miliony zaskórników

I spróbuj toniku Nivea Visage - nie jest drogi więc jak będzie zły to oddasz mamie ale jest tak delikatny, że na pewno nie będzie zły

A co do wąsika - to kosmetyczka za parę złotych Ci go profesjonalnie usunie
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-02-27, 09:10   #8
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Re: hmmm.. mozna powiedziec załosna twarz :(

Kamila, czy pamiętasz może jak się ten krem regulujący Thalgo nazywał? Czy to jest to co jest opisane na KW jako rebalansujący? Ja stosuję podobną taktykę, tj. staram się możliwie najrzadziej stosować tzw. kremy do cery mieszanej a szczególnie matujące, bo zauważyłam, że nie służą one kompletnie mojej cerze (duża skłonność do przesuszania - zanim zaczęłam pracować w klimatyzowanych i dusznych biurach miałam cerę suchą, piękne to były czasy). Twarz przetłuszcza się jeszcze bardziej i niemiłosiernie wysycha. Ja ze swojej strony mogę polecić żel do mycia cery trądzikowej firmy Dermedic. W ogóle nie wysusza a doskonale spełnia swoje zadanie. Używam go raz dziennie, poza tym zmywam twarz mleczkiem i muszę powiedzieć, że działa bardzo dobrze.
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-27, 09:55   #9
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Re: hmmm.. mozna powiedziec załosna twarz :(

Anno nie mam pojęcia jak się ten krem nazywał bo nigdy go nie używałam.... .
Ja dodam jeszcze, że jeśli używać coś matującego to podkład, ale pod podkład krem nawilżający.
Polecam również krem z serii poniżej 20 Erisa "O silnym działaniu przeciwtrądzikowym".
Generalnie wbrew pozorom cerę tłustą bardzo łatwo "skrzywdzić" ona również bywa wrażliwa. Karola napisała Ci o toniku Nivea do cery wrażliwej, ja używam toniku do cery delikatnej i wymagającej daxa z wyciągiem z róży.Z serii czysta cera to używaj raczej tego niebieskiego niż pomarańczowego toniku.Rano twarz natrzepuj tonikiem i wklep krem, a wieczorem dopiero użyj żelu myjącego następnie toniku i kremu.
Pozdrawiam
Kamila
Ps. mam nadzieje że to co napisałam nie było zbyt zawiłe
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-27, 10:24   #10
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Re: hmmm.. mozna powiedziec załosna twarz :(

tak sie zastanawiam... czy używając kwasów można używać tak często peelingu (tzn 2 razy w tygodniu). Czy skóra nie jest potem za bardzo podrażniona?
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-27, 12:28   #11
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Re: hmmm.. mozna powiedziec załosna twarz :(

Anno nie mam pojęcia jak się ten krem nazywał bo nigdy go nie używałam...

Sorry, miałam zadać to pytanie o krem Thalgo Karoli a nie Kamili, jakaś taka dzisiaj roztrzepana jestem

Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie używania peelingu przy stosowaniu kwasów (szczególnie Lysanelu - kuracja nim to było to dla mnie naprawdę traumatyczne przeżycie ). Ja podczas kuracji Effaclarem a potem Lysanelem używałam tylko od czasu do czasu maseczki z zieloną glinką i to nie jedno po drugim. Chociaż kto wie, może to zależy od cery. Kwasy same w sobie są złuszczające, więc używanie złuszczającego peelingu nie jest już chyba potrzebne.
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-02-27, 13:31   #12
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: hmmm.. mozna powiedziec załosna twarz :(

Anna Sibiga napisał(a):
> Sorry, miałam zadać to pytanie o krem Thalgo Karoli a nie Kamili, jakaś taka dzisiaj roztrzepana jestem

Sorcia, przegapiłam Twoje pytanie : Tak, to krem rebalansujący Thalgo - u mnie działa świetnie. Ale zanim go kupiłam dostałam dwie próbki od kosmetyczki oraz przeczytałam 10 razy oceny w KW i do tego wysłałam maila z pytaniami do recencentek (w końcu 80 zł za krem to dla studenciny niebagatelna suma
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-27, 15:01   #13
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Re: hmmm.. mozna powiedziec załosna twarz :(

Dzięki za odpowiedź Firma jest mi nawiasem mówiąc nieźle znana, bo swego czasu pracowałam niedaleko ich salonu firmowego i zdarzało mi się zostawiać tam niebagatelną część pensji Szczególnie, że do tanich te kosmetyki nie należą. Z oferty nie polecam jedynie mikronizowanych alg do kąpieli - woda w wannie uzyskuje odcień i konsystencję bardzo błotnistej kałuży, a wonią przypomina targ rybny, na którym towar nie jest zbyt świeży
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-27, 20:07   #14
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Re: hmmm.. mozna powiedziec załosna twarz :(

Dziewczyny macie rację troche się zapędziłam w tych poradach..
Chodziło mi o to że albo peeling (dwa razy w tygodniu) albo kwasy. Najlepiej rozpocząć od tych o niższym stężeniu, żeby przyzwyczaić do nich twarz. Glinka jest dobra, nie tylko redukuje sebum i oczyszcza ale również nawilża.Ja obecnie używam kremu o niskim stężeniu kwasu AHA, wykonuję peeling raz w tygodniu a po tym maseczkę albo z glinką (Oriflamu) albo jakąś nawilżającą, dlatego też warto zaopatrzeć się w obie. maseczkę z glinką można również nakładać punktowo na syfki .
Pozdrawiam
Kamila
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-27, 21:19   #15
_Kitten_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 167
Re: hmmm.. mozna powiedziec załosna twarz :(

Nie rozumiem Was dziewczyny- jak komuś kto ma problemy z cerą polecacie kremy, toniki, specyfiki z apteki? Takich rzeczy nie powinno się robić samemu. Przede wszystki najpierw należy iść do lekarza!!!! Przy trądziku nie obejdzie się bez takiej wizyty, im dużej zwlekasz tym większe prawdopodobieństwo że stan się pogorszy i będzie trudniejszy do wyleczenia. to że Wam coś pomaga wcale nie znaczy że komuś pomoże- zwłaszcza w trądziku. Nie należy przesadzać z kosmetykami, bo to może mieć odwrotny skutek, ale kosmetykami trądziku się nie wyleczy- można je stosować wspomagająco. Poza tym jeśli masz pryszcze to nie myj buzi żadnymi preperatami z mikrogranulkami bo tylko rozniesiesz bakterie. Moja rada- 1 krok- wizyta u dermatologa. Ja sama kiedyś też myślałam że żelami i tonikami sie wyleczę i doprowadziło to do tego że później moje leczenie i walka z przebarwieniami trwała ponad pół roku.
_Kitten_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:49.