Przesuszona skóra twarzy POMOCY :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-19, 18:24   #1
Tort Orzechowy
Przyczajenie
 
Avatar Tort Orzechowy
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 16
Unhappy

Przesuszona skóra twarzy POMOCY :(


Na samym początku chciałabym przeprosić jeżeli już był taki temat, ale niestety go nie znalazłam

Dziewczyny błagam o pomoc Już piszę o co chodzi ... Normalnie mam, a raczej miałam skórę mieszaną w okresie dojrzewania pojawiły mi się drobne pryszcze :/ jakoś sobie z nimi radziłam, raz lepiej, raz gorzej, ale po jakimś czasie znikały Jakiś rok temu miałam nagły nawrót trądziku i oczywiście zaczęłam traktować buźkę nowinkami kosmetycznymi. Po jakimś czasie zauważyłam drobne przesuszenia skóry, ale po nawilżeniu kremem wszystko wracało do normy. Gdy jedne kremy przestawały działać przerzucałam się na drugie, wszystkie na trądzik... Niestety większość z nich, żeby nie powiedzieć, że wszystkie zawierały alkohol i inne substancje, który okropnie wysuszyły mi buźkę teraz nie mogę sobie z nią poradzić... zauważyłam, że zrobiła się strasznie delikatna, podatna na wszelakie środki uczulające, strasznie sucha... na całej twarzy mam przesuszone miejsca najwięcej na brodzie i do tego wszystkiego jakieś zmutowane pryszcze nie jest ich wiele, ale jak już wyskoczą to utrzymują się całe wieki i te zaskórniki !
Myślę, że ją przesuszyłam Błagam o pomoc znacie jakieś kremy, które nawilżą mi twarz a jednocześnie nie zapchają? Żadne tłuste się u mnie nie sprawdzają zapychają mnie na całego Proszę... już nie daję rady
Tort Orzechowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 19:05   #2
Angeel_a
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 4
Dot.: Przesuszona skóra twarzy POMOCY :(

Ja używałam A-DERMA EXOMEGA fakt faktem kosztuje coś ponad 30 zł ale jest skuteczny, na początku smarowałam buzię rano i wieczór , teraz tylko rano... i nie mam kłopotu...

z domowych sposobów

1)Zmieszać sok (z cytryny, pomarańczy lub grejpfruta) z niewielką ilością oliwy z oliwek i pianą ubitą z jednego białka lub żółtka.
Cytrusy zawierają dużo witaminy C i kwasów AHA. Wykorzystując to skóra lekko się rozjaśni, zrogowaciały naskórek się złuszczy, a pory pozamykają się i ściągną .
2)Sok z 1 brzoskwini, łyżeczka zmielonych płatków owsianych, odrobina surowego mleka.Składniki wymieszać na papkę. Nałożyć na dekolt i twarz

a ten sposób poleciła mi kiedyś znajoma...8)Położyć cienkie plasterki ogórka na twarz i powieki. Po 20 min. zdjąć plasterki nie zmywając skory woda. Dla skóry bardzo wysuszonej zaleca się stary ogórek wymieszać z tłustym twarogiem.

---------- Dopisano o 19:05 ---------- Poprzedni post napisano o 19:01 ----------

Maseczki na wągry,
nie usuniesz ich szybko, ale polecam maseczkę aspirynową:
rozgniesc 2-3 aspiryny zwykle bez otoczki lub polopiryne S-to samo a jest tansza zalac paroma kroplami wody i dodac troszeczeczke jogurtu naturalnego. Nalozyc na buzie na 20 minut a potem rozetrzec jak peeling.
Stosuj maseczki, które zasychają, dają efekt maski.
Angeel_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 21:06   #3
agata1335
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 250
Dot.: Przesuszona skóra twarzy POMOCY :(

Ja bym Ci radziła na pryszcze pastę cynkową lub sudocrem. Posmarować punktowo i za dwa dni krostki nie będzie. Sudocrem 'wyciąga' krostki a pasta cynkowa bardziej je przysusza. To będzie już Twój wybór, jak dla mnie dobre jest i to i to. Pasta cynkowa jest dużo tańsza i wydajniejsza ze względu na konsystencję.

Jeżeli chodzi o przesuszoną buzię to musisz sama dobrać coś do rodzaju twarzy. Smaruj wysuszone miejsca maścią z wit. A, to na pewno Ci bardzo pomoże. Musisz znaleźć odpowiedni krem. Nie wiem tylko czy bardzo tłuste kremy będą dla Ciebie odpowiednie. Jeżeli tak to stosuj je na noc. Mogę polecić Ci kremy z firmy Ziaja, np. taki zielony z oliwek. On dobrze nawilży Ci skórę. Możesz też kupić zwykły krem Bambino.
agata1335 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 22:10   #4
n-nika
Zadomowienie
 
Avatar n-nika
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 1 162
Dot.: Przesuszona skóra twarzy POMOCY :(

Humektan !!!
__________________
Poleruje rutynę swojego życia, nadajac jej idealny połysk...
--
~ Dyplomowana kosmetyczka ~
-
Urządzamy Nasz dom
zaKochana
n-nika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 04:44   #5
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Przesuszona skóra twarzy POMOCY :(

A ja polecam lekturę :
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=164956 i innych tematów z podforum : Biochemia kosmetyczna.
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 09:42   #6
Tort Orzechowy
Przyczajenie
 
Avatar Tort Orzechowy
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 16
Dot.: Przesuszona skóra twarzy POMOCY :(

Z góry przepraszam za tak długą nieobecność ale wiecie... matura... nareszcie już po wszystkim

Cytat:
Napisane przez agata1335 Pokaż wiadomość
Smaruj wysuszone miejsca maścią z wit. A, to na pewno Ci bardzo pomoże.
Wit A ? a gdzie ją mogę kupić? sprawdza się?


Cytat:
Napisane przez n-nika Pokaż wiadomość
Humektan !!!
Ale który patrzyłam na internecie i jest kilka rodzajów mogę go stosować na całą twarz? nie zapycha?

Heroldin Dziękuję na pewno poszperam
Tort Orzechowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 22:56   #7
agata1335
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 250
Dot.: Przesuszona skóra twarzy POMOCY :(

W każdej aptece kupisz maść z wit. A ; )
Ta maść jest dosyć tłusta i bardzo dobrze nawilża suche miejsca. Ja np. jak jestem chora i dmucham cały czas nos albo teraz jak mam alergię mam takie suche pod nosem, że aż rany. Ale jak smaruję kilka razy dziennie tą maścią to nawet suchego nie mam. Ogólnie nawet ręce nią smaruję na noc. Mi naprawdę pomaga, więc polecam. Tubka tej maści kosztuje coś ok. 2zł
agata1335 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-31, 23:25   #8
n-nika
Zadomowienie
 
Avatar n-nika
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 1 162
Dot.: Przesuszona skóra twarzy POMOCY :(

Cytat:
Napisane przez Tort Orzechowy Pokaż wiadomość
Z


Ale który patrzyłam na internecie i jest kilka rodzajów mogę go stosować na całą twarz? nie zapycha?

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...an.html&next=1

absolutnie nie zapycha! mam cere trądzikową, bardzo zanieczyszczoną i też często mi się przesusza od kosmetyków na trądzik... ten krem ratuje w każdej sytuacji oczywiście jeśli stosujesz go regularnie. Bardzo lekki, bez zapachowy kremik... idealny dla cery trądzikowej
__________________
Poleruje rutynę swojego życia, nadajac jej idealny połysk...
--
~ Dyplomowana kosmetyczka ~
-
Urządzamy Nasz dom
zaKochana
n-nika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:15.