co z włoskami na sutkach? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-01-05, 14:53   #1
lola^
Raczkowanie
 
Avatar lola^
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Opole/Wrocław
Wiadomości: 255

co z włoskami na sutkach?


To jest kwestia gustu ale mi się nie podobają i chciałabym je usunąć.Czy można je wyrywać?
Jeśli nie, to jak można sobie z nim poradzić?

lola^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-05, 15:15   #2
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: co z włoskami na sutkach?

jesłi to pojedyncze włoski, to najbezpieczniej jest je obciąć.
jeśli jest ich więcej lub mają "męski" wyglad, to najpierw należy wybrać się do endokrynologa.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-05, 17:46   #3
mala-czarna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 950
GG do mala-czarna
Re: co z włoskami na sutkach?

A ja kiedyś czytałam, że najbezpieczniej i najwygodniej usuwa się je pęcetką - trzeba tylko wyrywać je jednym, zdecydowanym ruchem, by wyszły razem z cebulką.
mala-czarna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-05, 19:58   #4
BeataG
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 535
GG do BeataG
Re: co z włoskami na sutkach?

mala-czarna napisał(a):
> A ja kiedyś czytałam, że najbezpieczniej i najwygodniej usuwa się je pęcetką - trzeba tylko wyrywać je jednym, zdecydowanym ruchem, by wyszły razem z cebulką.

Z cebulką to one nigdy nie wyjdą. Inaczej nie miałybyśmy problemów z depilacją, jakby po wyrywaniu wychodziły z cebulkami.
BeataG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-05, 20:08   #5
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: co z włoskami na sutkach?

Wydaje mi się, że obcinanie nie jest najlepszym pomysłem, bo z tego co wiem, takie metody procentują wzmocnieniem owłosienia (odrasta szczęśliwsze i gęściejsze).
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-05, 20:14   #6
Senorita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 124
A co z tymi na BRZUCHU???!!!

No właśnie-co zrobić z włosami na brzuchu?jestem brunetką,a wiadomo że brunetki mają ciemniejsze włoski tu i tam i czasami jakieś świństwo urośnie A najgorsze jest to że ja miałam całkiem normalne te włoski na brzuchu ale coś mnie napadło i sobie je depilowałam kremem Nair,a teraz są okropnie ciemne-ale to jeszcze nic!Te pod pępkiem się zrobiły takie czarne i grubaśnie jak brwi i teraz nie wiem co mam z tym zrobić(już nie potrafię ich poskromić!!!) Jak można to usunąć - może woskiem??? plis pomóżcie bo będę chyba jak wilkołak wyglądać
Senorita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-05, 20:24   #7
anastasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 384
Re: A co z tymi na BRZUCHU???!!!

kup sobie wosk do depilacji na cieplo veet-jest bardzo dobry!!!i bedziesz miala na dluzszy czas spokuj
__________________
anastasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-01-05, 20:28   #8
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: co z włoskami na sutkach?

obcinanie włosów nie wzmacnia ich ani nie zagęszcza.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-05, 20:38   #9
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: co z włoskami na sutkach?

Ejże, czy aby na pewno? Nie wiem, więc, jak napisałam, "wydaje mi się", że jednak obcinanie/golenie ma wpływ na porost włosów? zy też jest to jedna z tych gminnych prawd, które nie mają poparcia w rzeczywistości? Pytam serio, bo od zawsze o tym słyszałam, więc jestem zaskoczona tak pewną odpowiedzią i bardzo ciekawa? justy, jak byś znalazła chwilkę, skrobnij proszę, jak to jest?
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-05, 20:59   #10
Senorita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 124
Re: A co z tymi na BRZUCHU???!!!

Dziekuję bardzo za odpowiedź,właśnie myslałam że to woskiem takie świństwa się tępi A jak długie muszą być włoski,żeby wosk je "złapał"? Już ich nie chcę hodować
Senorita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-05, 21:02   #11
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: co z włoskami na sutkach?

serio, zresztą zapytaj na forum Fryzjer
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-01-05, 21:11   #12
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: co z włoskami na sutkach?

hmm, a wiesz, że tak zrobię? przyznam, że zabiłaś mi ćwieka bardzo jestem ciekawa, jak to w kóncu jest?
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-06, 10:43   #13
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: co z włoskami na sutkach?

Jak to na sutkach??? Na piersiach? U kobiety? To chyba jest nadmiar hormonów męskich i trzeba iść do endokrynologa! W życiu nie słyszałam o włosach na sutkach - przecież piersi, dekolt, a juz na pewno brodawki i sutki to chyba najgładsze i najdelikatniejsze miejsca na ciele kobiety
Jeśli jednak naprawdę masz włosy na sutkach, to uważam, że nie powinnaś ich wyrywać wydaje mi się, że to może zaszkodzić przecież sutek, to bardzo wrażliwe miejsce!
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-06, 10:58   #14
joannea
Zadomowienie
 
Avatar joannea
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 1 694
Re: co z włoskami na sutkach?

Oj, to chyba mało w życiu słyszałaś...
Hisurytyzm - czyli nadmierne owłosienie - rzeczywiście, najczęściej jest wywoływany przez męskie hormony, ale zarówno przez ich nadmiar, jak i przez nadwrażliwośc na testosteron mieszków włosowych - a na tę przypadłość cierpi coraz więcej kobiet, stąd też biorą się np. takie problemy z cerą u "starszych anstolatek", czyli kobiet po 20 roku zycia. Pakowanie na siiłe hromonów w takim wypadku jest niepotrzebna, i, jak uwazają lekarze, szkodliwe - bo jeżeli cały system funkcjonuje dobrze, nie ma sensu, z medycznego punktu widzenia, rozwalać go czy korygować tylko dla efektów wizualnych.
Nie strasz dziewczyny, do endokrynologa iść nie zaszkodzi, ale nie jest to konieczność - ot, taka uroda , i chyba dość powszechna, skoro opiewał ją sam Oscar Wide...

Kiedyś, na jakiejś imprezce, usiadłyśmy w gronie bliskich przyjaciółek, i coś nas naszło właśnie na temat włosów na sutkach - okazało się, że dość reprezentatywna grupa może się nimi pochwalić . Karol, jeżeli naprawdę nie słyszałas o takiej przypadłości, może zacznij słuchać swoich przyjaciółek uważniej .
joannea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-06, 11:10   #15
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: co z włoskami na sutkach?

joannea napisał(a):
> Oj, to chyba mało w życiu słyszałaś...
> Hisurytyzm - czyli nadmierne owłosienie - rzeczywiście, najczęściej jest wywoływany przez męskie hormony, ale zarówno przez ich nadmiar, jak i przez nadwrażliwośc na testosteron mieszków włosowych - a na tę przypadłość cierpi coraz więcej kobiet, stąd też biorą się np. takie problemy z cerą u "starszych anstolatek", czyli kobiet po 20 roku zycia. Pakowanie na siiłe hromonów w takim wypadku jest niepotrzebna, i, jak uwazają lekarze, szkodliwe - bo jeżeli cały system funkcjonuje dobrze, nie ma sensu, z medycznego punktu widzenia, rozwalać go czy korygować tylko dla efektów wizualnych.
> Nie strasz dziewczyny, do endokrynologa iść nie zaszkodzi, ale nie jest to konieczność - ot, taka uroda , i chyba dość powszechna, skoro opiewał ją sam Oscar Wide...
>
> Kiedyś, na jakiejś imprezce, usiadłyśmy w gronie bliskich przyjaciółek, i coś nas naszło właśnie na temat włosów na sutkach - okazało się, że dość reprezentatywna grupa może się nimi pochwalić . Karol, jeżeli naprawdę nie słyszałas o takiej przypadłości, może zacznij słuchać swoich przyjaciółek uważniej .


No to mnie zadziwiłaś... Naprawdę nigdy o czymś takim nie słyszałam, ale jeśli to normalne to ok, sorcia za wprowadzanie paniki Słyszałam o włosach na plecach, na brzuchu, na krzyżu itp. ale na sutkach nigdy To znaczy raz gdzieś czytałam o włosach na piersiach u kobiet, ale tam było właśnie npisane, że to nie jest normalne i że to jest właśnie hisurytyzm, ale jeśli nie, to spoko.
Rozumiem kobiety, które chcą się pozbyć takich włosków, sama nie chciałabym mieć ale z drugiej strony nie wyobrażam sobie wyrywania sobie czegoś czegoś z sutków Zaczynam dziękować naturze za to, za co zawsze się wkurzałam że urodziłam się z delikatnym owłosieniem
A przepraszam za pytanie, takie włoski na sutkach są takie jak brwi (twarde i ostre) czy raczej delikatne, jasne i krótkie? No bo nie potrafię sobie wyobrazić takiej ostrej szczecinki sterczącej z sutków
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-06, 11:29   #16
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: co z włoskami na sutkach?

NA sutkach? ja tez o czymś takim nie słyszałam. słyszałam tylko w włosach na obszarze wokół sutek. nawet ogladałam w książce.. ale włoski nie rosły NA sutkach.. a dookoła nich.

__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-06, 11:37   #17
Trish
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 176
Re: co z włoskami na sutkach?

One (te włoski znaczy się) nie są dokładnie na sutkach, przynajmniej u mnie. Są na zewnątrz otoczki, tam gdzie skóra jest już jasna. Są nieco delikatniejsze niż włoski pod pachami czy łonowe i jest ich naprawdę kilka sztuk. Nie mam żadnych innych objawów, które mogłyby wskazywać na zaburzenia hormonalne. Ja je delikatnie usuwam pensetką i po sprawie .
Trish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-06, 13:17   #18
lola^
Raczkowanie
 
Avatar lola^
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Opole/Wrocław
Wiadomości: 255
Re: co z włoskami na sutkach?

Fajnie Karola ze masz piekny gładki dekolt i piersi bez włosków Ja tez mam, ale mam tez kilka delikatnych włosków wokół sutków i nie mysle ze to coś dziwnego, albo zwiazanego zaburzeniami hormolnalnymi
Wiem, że część kobiet ma takowe włoski i niektórym nie przeszkadzaja, a niektóre wolą się ich pozbyć. Ja wole się pozbyć, bo są ciemne. I tyle, to nic nienormalnego. Chciałabym się tylko dowiedzieć, czy wyrywanie włosków z tego miejsca, nie jest szkodliwe, czy niebezpieczne? Bo to nie jest wielki ból jak dla mnie.

lola^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-06, 15:30   #19
koculek
Zakorzenienie
 
Avatar koculek
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 3 054
Re: co z włoskami na sutkach?

Kilka włosków wokół sutków to normalna sprawa - sama mam z 3 włoski wokół aureoli (bo tak to się nazywa). Mnie one nie przeszkadzają zupełnie
__________________
Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy.
koculek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-01-06, 15:34   #20
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: co z włoskami na sutkach?

lola^ napisał(a):
> Fajnie Karola ze masz piekny gładki dekolt i piersi bez włosków Ja tez mam, ale mam tez kilka delikatnych włosków wokół sutków i nie mysle ze to coś dziwnego, albo zwiazanego zaburzeniami hormolnalnymi
> Wiem, że część kobiet ma takowe włoski i niektórym nie przeszkadzaja, a niektóre wolą się ich pozbyć. Ja wole się pozbyć, bo są ciemne. I tyle, to nic nienormalnego. Chciałabym się tylko dowiedzieć, czy wyrywanie włosków z tego miejsca, nie jest szkodliwe, czy niebezpieczne? Bo to nie jest wielki ból jak dla mnie.
>
>

No ale to co innego wokół sutków! Ja zrozumiałam, że chodzi konkretnie o sutki i przeraziłam się, bo wyobraziłam sobie czarną szczecinkę wyrastającą z sutka. Jak dziecko miałoby ssać pokarm itp. Wydawało mi się to czymś nienormalnym. Ale wokół sutków to już ok, chociaż ja nie mam, ale spotkałam się z tym
Wokół sutków jeśli Cię nie boli wyrywanie, to chyba można. Z sutka raczej nie
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-06, 19:25   #21
Korba
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 24
Re: co z włoskami na sutkach?

Jaka ulga!!!! Ja tez mam ten problem. Ostatnio sie zastanawialam czy mam isc gdzies z tym problemem ale sie balam ze mnie lekarz wysmieje ze panikuje z powodu kilku wloskow. Przynajmniej juz wiem,ze nie tylko ja tak mam. Uffff.
Korba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:07.