Jaki krem wybrać? Wypryski, zatkane pory. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-26, 20:32   #1
baartus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6
Unhappy

Jaki krem wybrać? Wypryski, zatkane pory.


Witam! Mam pytanie oraz bardzo wielką prośbę, chciałbym radę odnośnie wyboru lekkiego i nawilżającego kremu nie zatykającego porów. Jestem chłopakiem, mam 18 lat i cerę która jest wrażliwa, naczynka na wierzchu oraz lubi się przesuszać grrr. Daję sobie z tym radę stosując peeling co jakiś czas, oraz krem. Rzeczywiście skóra wygląda dobrze, ale po jakimś czasie pojawiają mi się pod skórą takie białe pryszcze, kiedy się je wyciśnie to wychodzi białe coś, bardzo niefajnie to wygląda, szczególnie, kiedy moja skóra nie jest matowa, jak np. po myciu . Robi mi się tego co raz więcej i więcej, ostatnio byłem z tym u kosmetyczki. Miałem oczyszczanie z tego twarzy, porobiło mi się tego tak dużo, że zleciła mi następne oczyszczanie po miesiącu oraz peeling chyba neodermę? Rzeczywiście bardzo duża poprawa po oczyszczaniu, obecnie już minął prawie miesiąc i mogę się umówić na drugie oczyszczanie, ale co z tego, kiedy wiem, że po czasie znowu tego ochydztwa przybędzie. Także albo nie stosuję nawilżenia i skóra robi się dość sucha i brzydka, albo stosuję i mnie zatyka. Stosowałem Vichy Aqualia Thermal- lipa, do tego bardziej uwrażliwiało skórę niż nawilżało.. Obecnie mam Vichy Normaderm, ale niestety skóra może i gładsza jest, ale zatyka też pory... Mimo że ma adnotację, że nie jest komodogenny to jestem w 100 % pewny, że jest. Proszę o pomoc, chcę po prostu lekki kremik po umyciu twarzy rano, który będę pewny, że nie będzie zatykał mi porów. Cena w granicy 100 zł, liczę na pomoc, pozdrawiam i dzięki z góry!
baartus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-27, 08:39   #2
juditsu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 10
Dot.: Jaki krem wybrać? Wypryski, zatkane pory.

Polecam "Orzeźwiający krem - fluid przeciw niedoskonałościom skóry z olejkiem eterycznym" (Emulsion Fraiche Anti - Imperfection) firmy Sanoflore, kupisz go w każdej większej sieciowej aptece. Jest lekki, ma za zadanie zwężać pory (tego u siebie akurat nie zauważyłam) i delikatnie nawilża. Co najważniejsze nie powoduje powstawanie niedoskonałości. Ma intensywny zapach, ale po pewnym czasie już się go nie czuje. Na tę porę roku jest w sam raz, ale zimą może być już za delikatny na siarczyste mrozy.


---------- Dopisano o 09:39 ---------- Poprzedni post napisano o 09:36 ----------

I jeszcze jedno. Kosztuje około 40 zł.
juditsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-27, 09:26   #3
baartus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6
Smile Dot.: Jaki krem wybrać? Wypryski, zatkane pory.

Cena akurat nie gra wielkiej roli, kiedy za oczyszczanie musze placic 150 zl, to mogę wydać też troszkę na krem. Tylko żeby to nie była kasa w błoto jak w wypadku vichy.. Czyli rozumiem ten kremik moge kupic i byc 100% pewnym, że mnie nie pozatyka? Ok dzięki wielkie, może ktoś się jeszcze wypowie .
baartus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-27, 10:54   #4
kevschaa
Zakorzenienie
 
Avatar kevschaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3 356
Dot.: Jaki krem wybrać? Wypryski, zatkane pory.

Cytat:
Napisane przez baartus Pokaż wiadomość
Cena akurat nie gra wielkiej roli, kiedy za oczyszczanie musze placic 150 zl, to mogę wydać też troszkę na krem. Tylko żeby to nie była kasa w błoto jak w wypadku vichy.. Czyli rozumiem ten kremik moge kupic i byc 100% pewnym, że mnie nie pozatyka? Ok dzięki wielkie, może ktoś się jeszcze wypowie .

https://wizaz.pl/kosmetyki/kategoria...ext=1&sort=999


przejrzyj kremy do cery trądzikowej na KWC, tam znajdziesz więcej opinii niż dostaniesz tutaj
kevschaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-27, 14:25   #5
Nemme
Raczkowanie
 
Avatar Nemme
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 370
Dot.: Jaki krem wybrać? Wypryski, zatkane pory.

Ja polecam serdecznie La Roche-Posay Hydraphaese Legere (nie Hydraphaese UV!). Lekki, ale nawilża fantastycznie, mnie nie zapchał, a skóra po nim zawsze jest taka... aksamitna i gładka. Ale przede wszystkim nie zapycha
A co do kremów do tradziku - nie polecam, bo większość wysusza.
Nemme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-27, 22:38   #6
Nyappy
Rozeznanie
 
Avatar Nyappy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa.
Wiadomości: 829
Dot.: Jaki krem wybrać? Wypryski, zatkane pory.

Polecam Mizon Snail Recovery Gel. Można go kupić niedrogo w internecie. Nie zapycha, świetnie nawilża, nawet pomaga przy już istniejących wypryskach - moim zdaniem najlepszy.
Nyappy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-27, 23:48   #7
ancyk88
Zadomowienie
 
Avatar ancyk88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Home xD
Wiadomości: 1 323
Dot.: Jaki krem wybrać? Wypryski, zatkane pory.

Siarkowa Moc barwy najlepsza https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...cy.html&next=1 466 opinii
__________________

ancyk88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-28, 06:43   #8
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Jaki krem wybrać? Wypryski, zatkane pory.

Mnie Siarkowa Moc nieźle zapchała, więc uważałabym :P
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 08:28   #9
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Jaki krem wybrać? Wypryski, zatkane pory.

Nie mozesz być pewien że Cię nie zapcha, bo to zależy od danej skóry- każda inaczej toleruje dany składnik. Ja od siebie polecę oliwkę Hipp do nawilżania na noc (nakładasz kroplę na dłonie, rozcierasz i wcierasz w twarz, po ok 15 min- scierasz z twarzy; choć możesz też zostawić na noc). Mnie akurat nie zapchała. Przejdź się po aptekach i poproś najpierw o próbki albo zamów na allegro, bo inaczej znowu możesz stracić kasę.

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2012-09-28 o 08:30
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 10:55   #10
ja_fuksja
Raczkowanie
 
Avatar ja_fuksja
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 95
Dot.: Jaki krem wybrać? Wypryski, zatkane pory.

Normaderm, którego używasz jest na noc czy na dzień? Stosowałam obydwa z nich i zdecydowanie lepsza dla mnie była wersja nocna.
__________________
Uroda bez właściwej pielęgnacji jest jak auto bez kół, niby je masz, ale z niego nie korzystasz
ja_fuksja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 16:09   #11
ClaudiaWiniar
Raczkowanie
 
Avatar ClaudiaWiniar
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 130
Dot.: Jaki krem wybrać? Wypryski, zatkane pory.

Iwostin purriitin rehydrin - najlepszy nawilżający krem dla cery z trądzikiem jaki miałam. Nie zapycha, a twarz jest po nim gładziutka jak pupa niemowlaka.
I nie jest drogi, niecałe 27 zł
ClaudiaWiniar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-28, 17:03   #12
jojoanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 82
Dot.: Jaki krem wybrać? Wypryski, zatkane pory.

przyjrzalabym sie tez seri anti acne Flos-leka
__________________
"Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach"
jojoanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 20:17   #13
jaxxxie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 173
Dot.: Jaki krem wybrać? Wypryski, zatkane pory.

Ja ostatnio dosłownie zakochałam się w kremach firmy DLA - używam serii Niszcz pryszcz (okropna nazwa) ale kremy bardzo fajne. Na dzień dobry pod makijaż, zdrowy mat, krótki skład więc małe prawdopodobieństwo że coś Cię zapcha. Obydwa kremy z tej serii są dość gęste ale jeśli np stosujesz płyn micelarny albo hydrolat wcześniej to nie będziesz tego w ogóle odczuwać. Dodatkowa zaleta to opakowanie air-less. A jeśli się zamówi na stronie producenta obydwa kremy to przesyłka jest gratis, więc płaci się jakieś 35zł za obydwa.

Z takich jeszcze prostszych rozwiązań to polecam też Humektan - bardzo prosty skład, lekka formuła i po prostu nawilżenie. Firma która go produkuje ma cała gamę takich prostych kremów od bardziej wodnistych do bardziej tłustych - więc można coś dla siebie wybrać. Koszt około 12zł.

Osobiście nie polecam kremów aptecznych, nawet tych drogich, zwłaszcza z lini "do cery trądzikowej" bo mają w zwyczaju mieć pełno chemi w sobie, wysuszać skóre itp.
Jak się spojrzy na skład takiego kremu to można się nieźle przerazić i nie ma się co dziwić że jakiś składnik wśród tej długiej listy uczula albo zapycha. Kiedyś jakaś kosmetyczka czy ktoś taki powiedziała mi, że dla osób z delikatną/wrażliwa (czyli trądzikowa też się w to wlicza) cerą kosmetyki nie powinny mieć więcej niż 9 składników.
Tak więc krótkie składy i jak najmniej chemii a będzie dobrze!
Aha i jeszcze ważne jaki makijaż używasz bo być może to podkład albo puder Cię zapycha....

Wiele osób poleca także Cethapil i używałam go przez kilka miesięcy - faktycznie nie zapycha i chyba całkiem dobrze nawilża ale pozostawiał na skórze taki delikatnie lepki film co mi akurat przeszkadzało - dlatego poszedł w odstawkę!

Wszystkich tych kosmetyków znajdziesz recenzje na wizażowym kwc który jest mega kopalnią informacji!
__________________
Berry Extraordinary - blog
jaxxxie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 22:13   #14
ClaudiaWiniar
Raczkowanie
 
Avatar ClaudiaWiniar
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 130
Dot.: Jaki krem wybrać? Wypryski, zatkane pory.

jaxxxie podasz stronę tych kosmetyków DLA?
ClaudiaWiniar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-29, 08:31   #15
kevschaa
Zakorzenienie
 
Avatar kevschaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3 356
Dot.: Jaki krem wybrać? Wypryski, zatkane pory.

tez wlasnie zaczelam testowac Niszczpryszcz i jak na razie bardzo fajne Skora sie mocno uspokoila.
Oto strona:
http://sklep.kosmetykidla.pl/kremy/1...m-na-dzie.html


tylko jak co krem na noc ma 30ml, a na dzień 28.
kevschaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-29, 08:46   #16
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Jaki krem wybrać? Wypryski, zatkane pory.

Ten niszcz pryszcz :P zapowiada się ciekawie. Może kiedyś się na niego skuszę. Ja póki co używam serum z wit. C z ZSK i serum granat z BU, ale też staram się nie przedabrzać, bo skóra czasem czuje się przekarmiona i wychodzą wypryski.
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-30, 15:16   #17
Ligiya
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 204
Dot.: Jaki krem wybrać? Wypryski, zatkane pory.

Miałam podobny problem- zapychał mnie totalnie każdy krem, nie ważne czy za 10 czy za 150 zł. Używałam różnych polecanych przez wizazanki lekkich kremów typu Humektan i mase innych. I nic, zawsze ladowaly w koszu. Postanowiłam odstawić kremy, kupiłam kilka półproduktów niekomedogennych (np ultralekki olej z pestek arbuza czy kwas hialuronowy) a po kilku miesiącach ukręciłam pierwszy krem z nimi. Wychodzi taniej niż za krem w aptece a efekty o wiele lepsze. Może sprobuj? W tym momencie pojedynczy krem kosztuje mnie jakieś 20 zł maksymalnie (z tym że nie da się kupić czegos dokładnie na jeden krem tylko na wiecej i na początu musisz kupic troche rzeczy). Poszukaj receptur na biochemii urody czy zsk. Polecam. Pierwsze zamówienie na dobry krem możesz zrobić już za 60 zł razem ze sprzetem laboratoryjnym. Są gotowe zestawy gdzie trzeba tylko wymieszać odmierzone rzeczy, zacznij od nich.
Ligiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 10:43   #18
Nugatttowa
Raczkowanie
 
Avatar Nugatttowa
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 151
Dot.: Jaki krem wybrać? Wypryski, zatkane pory.

Zacznijmy od tego, że jesteś młody więc Twoje problemy podyktowane są okresem dojrzewania.Powinienes przyjrzeć się blizej swojej diecie-temu co wrzucasz do żołądka-bo ma to ogromny wpływ na Twoja cerę.Ważny jest również regularny wysiłek fizyczny.
Jesli chodzi o krem- to sprawa złozona, bo najczęściej szukamy pomocy na forach, a tam ludzie piszą"mnie pomógł...jest fantastyczny!..." i siegamy po coś, co niekoniecznie akurat naszemu organizmowi pomoże.
Moim zdaniem, a jestem doswiadczona w tym temacie pomoze Ci MINIMALIZM w pielęgnacji i zasada im mniej chemii na buzię tym lepiej.
Pisze to co prawda ze swojej perspektywy, moich doświadczeń itp.Latami mialam normalną cerę, nawet wtedy gdy mogłam mieć trądzik młodzieńczy-miałam fajna buzie.Z biegiem lat, wraz z wiekszymi dochodami wpadłam w manię kupowania niezliczonych ilosci kosmetyków i doprowadziłam sie do trądziku kosmetycznego.Myslałam, że sie tego swinstwa nie pozbędę.Z pomoca przyszły mi resztki rozumu ograniczyłam kosmetyki do minimu i odzyskałam fajna cerę i dzis wychodze z domu bez makijażu z uśmiechem na twarzy

Ze swojej strony polecam Ci mydlo dla niemowlaków bambino a na noc maść z wit A (poczytaj o niej na KWC-podpisuje się pod wpisami, ze to rewelacj).
pozdr


https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=76898
poczytaj: )

Edytowane przez Nugatttowa
Czas edycji: 2012-10-02 o 10:46 Powód: dodanie linku
Nugatttowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:44.