krzywa przegroda nosa czy aby na pewno ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-06, 14:18   #1
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Exclamation

krzywa przegroda nosa czy aby na pewno ?


No to tak jak byłem mniejszy mialem fajny zgrabny nos. no jak to w szkole bywa była to i owo i niechcacy dostałem w nos. No niby nic ale od tamtej pory mi sie nos zaczał garbiec teraz mam takiego garba że masakra czekam az skoncze 18 lat i ide pod skalepl. no ale mniejsza o to od tamtej pory a było to z jakies 7-9 lat temu czesto leciała mi krew wystarcz mnie lekko szturchnąc w nos a krew juz mi kapie z 10 minut i gdy wstaje ale nie zrywam sie ylko normalnie wstaje . Zauwazyłem tez ze jedna [lewa] dziurka w nosie jest wieksza od prawej i czesto mam problemy w nocy jak już leże z oddychaniem przez ta lewą. Byłem kiedys z mama u laryngologa z powodu tych krawien powkładała mi jakies masci chustki i nie iadomo co jeszcze ale dalej od czasu do czasu mi leci krew. Dodam tez że czesto ocy mi łzawia [tak slyszałem ze to tez jakis mankament z nosa]. i tu mam takie pytanie czy te objawy sa oznaka krzywej przegrody.Dodam ze jak bylem u tej laryngologa to nie mówil nic abym miał cos nie tak ale ona wgl była jakas taka dziwna ja się cos pytam a ta nie odp i tyle ... Tak jak by jej płacił tylko a to co ma na pipierku i nic wiecej. Czy to jest z jakiegos innego powodu? A i jeszce jedno czy zeby pojsc do laryngologa trzeba miec paier od lekarza 1 szego kontaktu ?
Czekam na odpowiedzi.
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-23, 21:47   #2
sunnie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 14
Dot.: krzywa przegroda nosa czy aby na pewno ?

Czesc Maciek,
Mam podobna sytuacje co Ty. Po urazie (ok 15 lat mialam) garbik na nosku, krzywa przegrode i wrazyliwy na jakis silniejszy dotyk nos. No i te krwawienia... jakbym czytala o sobie
Garb mam w czesci kostnej i chrzestnej, a Ty?
Krzywa przegroda- tak jak Ty, ja mam prawa przegrode mniejsza, wiec np w sytuacji gdy przytulam sie do swojego chlopaka prawa czescia twarzy to nie moge oddychac przez sama lewa dziurke. W praktyce to musi wygladac w ten sposob, ze oddychamy tylko jedna dziarka
No i tu pojawia sie problem, bo jednak ta mniejsza przegroda noska nie jest calkowicie zapchana.
Zastanawiam sie nad operacja nosa (glownie chodzi mi o garb) i chcialabym wyrownac tez przegrode, licze na refundacje tej czesci zabiegu przez NFZ. Kiedy planujesz operacje?

---------- Dopisano o 22:47 ---------- Poprzedni post napisano o 22:42 ----------

..u mnie laryngolog stwierdzil kiedys krzywa przegrode nosa, po tym jak spojrzaj na moje nierowne dziurki nosa.
..a w zwiazku z czestymi i dlugimi krwawieniami z nosa, mialam skierowanie na badanie krzepliwosci krwi- wynik byl nie taki zly, krew w koncu krzepla, ale wolniej niz normy.

Do laryngologa potrzebujesz skierowanie

To zabieramy sie za ogranizowanie wizyt i wszystkich formalnosci do refundacji.

Pozdrawiam
Sunny
sunnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-24, 00:14   #3
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: krzywa przegroda nosa czy aby na pewno ?

no tylko ze jak pisalem wczesniej musze isc do laryngologa ale do innego nie tego co teraz bo ta baba jakas nawiedzona byla taka nie mila ... a gdyby sie okazalo ze mam krzywa przegrode nosowa to mozna miec svinanie garba i prostowanie tej przegrody ? No i jeszcze jedno z tym garbem to ja sie kompletnie nie znam jak to sie patrzy gdie ten garb czy chrzestno kostna czy nie. Moze to i glupio zabrzmi ale jak to sprawdzic ? No a co do tych operacji mozna ja miec w wieku 16 l ?
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-24, 11:07   #4
S1oneczko
Raczkowanie
 
Avatar S1oneczko
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 202
Dot.: krzywa przegroda nosa czy aby na pewno ?

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
No to tak jak byłem mniejszy mialem fajny zgrabny nos. no jak to w szkole bywa była to i owo i niechcacy dostałem w nos. No niby nic ale od tamtej pory mi sie nos zaczał garbiec teraz mam takiego garba że masakra czekam az skoncze 18 lat i ide pod skalepl. no ale mniejsza o to od tamtej pory a było to z jakies 7-9 lat temu czesto leciała mi krew wystarcz mnie lekko szturchnąc w nos a krew juz mi kapie z 10 minut i gdy wstaje ale nie zrywam sie ylko normalnie wstaje . Zauwazyłem tez ze jedna [lewa] dziurka w nosie jest wieksza od prawej i czesto mam problemy w nocy jak już leże z oddychaniem przez ta lewą. Byłem kiedys z mama u laryngologa z powodu tych krawien powkładała mi jakies masci chustki i nie iadomo co jeszcze ale dalej od czasu do czasu mi leci krew. Dodam tez że czesto ocy mi łzawia [tak slyszałem ze to tez jakis mankament z nosa]. i tu mam takie pytanie czy te objawy sa oznaka krzywej przegrody.Dodam ze jak bylem u tej laryngologa to nie mówil nic abym miał cos nie tak ale ona wgl była jakas taka dziwna ja się cos pytam a ta nie odp i tyle ... Tak jak by jej płacił tylko a to co ma na pipierku i nic wiecej. Czy to jest z jakiegos innego powodu? A i jeszce jedno czy zeby pojsc do laryngologa trzeba miec paier od lekarza 1 szego kontaktu ?
Czekam na odpowiedzi.


Wiesz w wieku 7-9 lat wiekszośc ludzi ma piękny mały nosek, bo jeszcze wtedy mały człowieczek rośnie i cała twarz dopiero się kształtuje,więc zmieniają sie rysy twarzy, przede wszystkim rozmiar nosa, szczęka itp.)) To wtedy zaczyna się tworzyć ten przysłowiowy garbaty nos Jeżeli tak bardzo chcesz zmienic lekarza to może spróbuj w prywatnym gabinecie? Tam prawdopodobnie nie będa potrzebowali papierka, ale mogę się mylić.
S1oneczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-24, 11:15   #5
S1oneczko
Raczkowanie
 
Avatar S1oneczko
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 202
Dot.: krzywa przegroda nosa czy aby na pewno ?

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
no tylko ze jak pisalem wczesniej musze isc do laryngologa ale do innego nie tego co teraz bo ta baba jakas nawiedzona byla taka nie mila ... a gdyby sie okazalo ze mam krzywa przegrode nosowa to mozna miec svinanie garba i prostowanie tej przegrody ? No i jeszcze jedno z tym garbem to ja sie kompletnie nie znam jak to sie patrzy gdie ten garb czy chrzestno kostna czy nie. Moze to i glupio zabrzmi ale jak to sprawdzic ? No a co do tych operacji mozna ja miec w wieku 16 l ?


Część kostna-1,2
Cześć chrzęstna- przegroda (fioletowe)

Jeżeli okaże się , że masz krzywa przegrode nosową, to możesz ubiegac sie o refundowanie kosztów zabiegu. Scięcie garba to zabieg kosmetyczny, więc nikt Ci za niego nie zapłaci.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg nos.jpg (35,9 KB, 93 załadowań)
S1oneczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-24, 13:41   #6
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: krzywa przegroda nosa czy aby na pewno ?

no to wychodzi na to ze mam garba w czesci chrestno kostnej ... no musze poszukac w miescie jakies prywatnego laryngologa a wiecei ile moze taka wizyta kosztuje ? wiem ze zalezy od miasta ale tak mniej wiecej ? xd. Jestem pewny ze jak bd pelnoletni tzn gototwy do operacji to zrobie ja
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 08:53   #7
sunnie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 14
Exclamation Dot.: krzywa przegroda nosa czy aby na pewno ?

Garb nosa zawsze jest w czesci kostnej, bo po urazie to wlasnie kosc reaguje w ten sposob, ze potem nie mozemy patrzec na swoj profil

Nie orientujecie sie czasem jak wyglada operacja sciacia garba? Czy nacięcie jest robione nad dziurkami nosa jak w przypadku korekty czesci chrzastnej?

Mam jeszcze maly problem. Moja skora jest b delikatna, ma sklonnosc do pekajacych naczynek, boje sie, ze po operacji skora na nosku bedzie na sale wysiana czerwonymi niteczkami (peknietymi naczynkami). Juz teraz po tym urazie (gdzies z 10 lat temu to bylo) na garbiku mam kilka popekanych naczynek

Maciek, czekamy na wisci od Ciebie, jak bylo u laryngologa? Czy masz szanse na refundacje z NFZ?
sunnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-25, 12:15   #8
S1oneczko
Raczkowanie
 
Avatar S1oneczko
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 202
Dot.: krzywa przegroda nosa czy aby na pewno ?

beautywpolsce. com na tym forum- specjalnie stworzonym na potrzeby pacjentów chirurgii plastycznej- znajdziecie wszystkie informacje. Warto sie zarejestrowac i jeżeli naprawdę interesuje was temat, zagłębic się w tematykę i przeczytac to o czym pisza ludzie juz po zabiegach.
S1oneczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 13:13   #9
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: krzywa przegroda nosa czy aby na pewno ?

powiem wszystko co i jak moze jutro pojde do lekarki aby dala mi to skierowanie do laryngologa ale nie bd szedl do tej samej co ostatnim razem ...
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 09:18   #10
sunnie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 14
Wink Dot.: krzywa przegroda nosa czy aby na pewno ?

Powodzenia
sunnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 19:57   #11
Gooosienka13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Biskupice Ołoboczne
Wiadomości: 2
GG do Gooosienka13 Send a message via Skype™ to Gooosienka13
Dot.: krzywa przegroda nosa czy aby na pewno ?

Hej. Mam taki sam problem jak Ci Państwo powyżej.
Hmm. Mam garbaty i długi nos. Zawsze w jakimkolwiek wypadku mój biedny nos ucierpi...
Kiedyś dostałam z metalowego pręta w nos. Uuu. Nie za ciekawie było.
Tylko,że nie poszłam do żadnego lekarza nawet do szpitala,obojętnie na jakie badania...
Czasami mam zawroty głowy,dość mocne krwawienia z nosa,chwilami ciężko mi się oddycha...
Ale chyba takie objawy nie są za bardzo poważne,aby NFZ mógł by mi refundować operację...
Proszę o radę!
Gooosienka13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:12.