Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2005-09-29, 15:33   #31
lallka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2
Dot.: Odstające uszy...

Przepraszam za natarczywość pytań, ale mieszkam w małej m-cowości i chciałabym jak najwiecej wiedzieć przed wizytą u plastyka.
Czas noszenia opaski (6 tyg i 4 tyg) liczy się od momentu zabiegu, czy zdjęcia szwów (7-10 dni po zabiegu)?
lallka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-30, 14:21   #32
Ryan_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 7
Dot.: Odstające uszy...

Mam jeszcze jedno pytanie do Pana Doktora - jestem równo miesiąc po zabiegu. Czy mogę już uprawiać intensywnie sporty, jeśli tak, to czy wskazane jest noszenie opaski podczas ćwiczeń?
Ryan_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-01, 23:08   #33
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Dot.: Odstające uszy...

Cytat:
Napisane przez Ryan_
Mam jeszcze jedno pytanie do Pana Doktora - jestem równo miesiąc po zabiegu. Czy mogę już uprawiać intensywnie sporty, jeśli tak, to czy wskazane jest noszenie opaski podczas ćwiczeń?
Opaska jest konieczna do 2 miesięcy przy sportach kontaktowych.
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-01, 23:09   #34
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Dot.: Odstające uszy...

Cytat:
Napisane przez lallka
Przepraszam za natarczywość pytań, ale mieszkam w małej m-cowości i chciałabym jak najwiecej wiedzieć przed wizytą u plastyka.
Czas noszenia opaski (6 tyg i 4 tyg) liczy się od momentu zabiegu, czy zdjęcia szwów (7-10 dni po zabiegu)?
Od dnia zabiegu.
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-12, 23:02   #35
Panna Nikt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9
Dot.: Odstające uszy...

Nie chce byc nudna w zadawaniu podobnych pytan..Jednak... musze. Przykro Mi Panie DOktorze! Bardzo bede Panu Wdzieczna za ... zwykła ludzko-profesjonalna- porade! Mieszkam w Szczecinku, studiuje w Szczecinie. Bardzo chciałabym się poddac zabiegowi korekty uszu! Jednak Nie wiem, czy to na tyle trudny zabieg, by wydamac GRUBA gotowke w renomowanych gabinetach... Czy nie jest to prosty zabieg, ktorego wykonanie moge "zaryzykowac" w moim małym miescie (i "troche" zaoszczedzic).. I czy może mi Pan poraadzic gdize ew. najlepiej sie temu poddac..komu zaufac? ? ? Chciałam jeszcze dowiedziec sie o pewnien drobiazg- jak szybko po zabiegu moge sie juz w pełni cieszyc "pieknymi" uszami? ? Czy po tygodniu juz bedize dobrze? Prosze o zyczliwoa odp. na moje pytania - Dziekuję z gory - bardzo mi na tym zalezy! Pozdrawiam!!
Panna Nikt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-13, 02:40   #36
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Dot.: Odstające uszy...

Co do polecenia specjalisty w Pani okolicy to o pomoc proszę uczestników forum.
Przy klasycznie wykonanym zabiegu wygląda to tak: przez 7 dni nosi pani opatrunek na głowie, nastepnie uszy sa zaczerwienione i obrzękniete przez jeszcze kilka dni, nalezy nosić opaskę na noc przez 2 miesiące i w ciągu dnia przez 1 miesiąc - wtedy kiedy tylko jest to możliwe.
Jeżeli znajdzie pani w swojej okolicy osobę, która wykonuje tego typu zabiegi to warto skontaktować sie z osobami, które miały juz wykonany taki zabieg u tego chirurga.
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-13, 18:30   #37
Panna Nikt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9
Dot.: Odstające uszy...

Dziekuje bardzo za tak szybka odpowiedz! Jednak chcialabym byc do konca uparta i...wyjasnic WSZYTKIE watpliwosci. Moze Pan potrafi mi doradzic, czy własciwie mozna ten zabieg "zepsuć"- tzn.,czy lekaz moze wykonac to "gorzej lub lepiej"? Bo nie wiem, czy jest to standardowe postepowanie u wszystkich lekarzy, czy ktorys moze jest w stanie lepiej to uformowac- tzn,. ze uszka beda wygladac ladniej, naturalniej?? Czy wszedzie technika wykonywania tego typu zabiegow jest indentyczna, czy moj wybor lekarza moze wplynac na koncowy efekt (na ktorym prrzeciez tak bardzo zalezy)??? Bardzo prosze o odpowiedz.... A Jesli ktos zajrzy na to forum..i bedzie w stanie polecic jakiegos Lekarza to BAARDZO prosze..najlepiej w SZCZECINIE!! Seerdecznie Dziekuje!
Pozdrawiam=)
Panna Nikt jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-12-13, 23:46   #38
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Dot.: Odstające uszy...

Na wygląd uszu po korekcji wpływa wiele czynników, również wiedza, umiejętności i doświadczenie chirurga.
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-23, 18:06   #39
PinkLipgloss
Przyczajenie
 
Avatar PinkLipgloss
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 12
GG do PinkLipgloss
Dot.: Odstające uszy...

Ja mam 14 lat, ale moja mama nie pozwala mi na taką operację jeszcze, na szczęćie uszu nie widać spod włosów, ale dlatego nigdy nie mam związanych włosów! To prawda, że w wieku 14 lat nie wolno robić tego zabiegu, bo głowa jeszcze roście? Czy pan, Panie Piotrze robi zabieg za cenę 1800 zł? Skąd Pan jest? Może jakiś kontakt?
Jakie środki przeciwbólowe działają nalepiej?
__________________
Always take your pink lipgloss with you!
PinkLipgloss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-23, 20:17   #40
dina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 10
Dot.: Odstające uszy...

.

Edytowane przez dina
Czas edycji: 2007-05-21 o 21:47
dina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-23, 20:19   #41
dina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 10
Dot.: Odstające uszy...

.

Edytowane przez dina
Czas edycji: 2007-05-21 o 21:47
dina jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-23, 22:08   #42
Amyla
Raczkowanie
 
Avatar Amyla
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 129
GG do Amyla
Dot.: Odstające uszy...

ja miałam operowane uszko za 1500 zł ale podkreslam jedno ale skad ta różnica w cenach hmmmm nie mam pojęcia
Amyla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-29, 19:31   #43
soncia4
Przyczajenie
 
Avatar soncia4
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 17
Question Dot.: Odstające uszy...

witam chciałabym sie dowidziec czy odstające uszy można skorygowac bez operacji tzn chodzic czesto w opaskach ... albo czy z wiekiem uszy bedą mniej odstawały?(bo tak też słysząłam?)

czkeam na odp i pozdrawiam
soncia4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-12-29, 19:53   #44
Amyla
Raczkowanie
 
Avatar Amyla
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 129
GG do Amyla
Dot.: Odstające uszy...

nie można skorygowac opaskami poniewąż to chrząstka odpowiada za to jakie jest ucho a jej skorygowac sie tak poprostu nie da - niesety.
Amyla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-16, 17:33   #45
Sknerra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 22
Dot.: Odstające uszy...

Witam! Miałam operacje uszu w drugiej klasie liceum, czyli jakieś 6 lat temu i pomyślałam ,ze opiszę wam moje wrażenia i nie tylko może komuś pomogą.
Pierwsza wizyta u pani doktor polegała na ustaleniu stopnia korekcji uszu. Podobno niektórzy chcą aby po operacji były całkiem przylegające, co jest błędem bo wyglądają wtedy nienaturalnie. Poradziła mi aby zrobić je nieznacznie odstające, tzn tak naturalnie. Jak przyjrzycie się uszom np koleżanki, to zauważycie że odstają na niecały centymetr ;] .
Sama operacja w moim przypadku byłą całkiem przyjemna. Polegała na wycięciu nadmiaru chrząstki z tyłu. Jedyny bolesny moment to znieczulenie. Polega ono na nakłuciu ucha w pięciu miejscach, co jest naprawdę nieprzyjemną sprawą, szczególnie z tyłu. A potem to już tylko odczuwa się ciepło albo zimno. No i się słyszy te wszystkie odgłosy zabiegu. Nie będę wdawała się w szczegóły, bo może niektórzy tego nie lubią, ale dla mnie było to całkiem zabawne . Operacja trwała chyba około 1,5 godziny. Połowę tego czasu przegadałam z panią doktor i pielęgniarką, a drugą połowę przysypiałam ;]. Potem zakładają ci ten nieszczęsny opatrunek. Nie przypominało to opaski a raczej hełm z bandaży )
Jeśli chodzi o czas po operacji, ja potrzebowałam dwóch tygodni żeby dojść do siebie. Najgorsza jest pierwsza noc po. Na szczęście są środki przeciwbólowe. A potem to tylko kombinujesz jak się podrapać pod tym opatrunkiem. Ja nosiłam go dłużej niż tydzień. Jak już zdjęto mi opatrunek, moje uszy owszem były ślicznie przylegające, ale miały kolor filoetowo-żółto-zielony. Potem przez kilka dni chodziłam z plasterkami przyklejonymi za uszami. Zasłaniały szwy.
Jak uszy wrócą do normalnego koloru to naprawdę trudno dojrzeć jakiś znak po operacji. Dostałam 6 miesięczne zwolnienie z WFu, aby nie narazić się na żaden uraz . Trzeba pamiętać, że uszy stają się potem bardzo wrażliwe, zarówno na temperaturę jak i, a nawet przede wszystkim, wszelkie uciski. Uciążliwe staje się chodzenie w opaskach jak i spanie przez długi czas na jednym boku.
Nie pamiętam , ile czasu mi się te szwy wchłaniały, ale jeden z górnych na lewym uchu mi puścił i miałam nieznacznie bardziej odstający lewy koniec ucha;] Nie było to zbyt widoczne, ale mi przeszkadzało. Kilka miesięcy po pierwszym zabiegu miałam drugi. Mały zabieg kosmetyczny naprawiający szkodę "pękniętego" szwu. Była bezpłatny, w tym samym gabinecie.
Ufff to chyba wszystko ;] Może którejś z was przyda się ta lektura Ja osobiście jestem bardzo zadowolona, samoocena idzie mocno w górę ;] po pewnym czasie zapomina się że miało się kiedyś odstające uszy. No i można nosić wreszcie kucyki ;p
Jeśli ktoś jest z Warszawy to mogę polecić gabinet, w którym robiłam ten zabieg. Bardzo fajne miejsce i bardzo fajna pani doktor ;]
Sknerra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-16, 20:24   #46
soncia4
Przyczajenie
 
Avatar soncia4
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 17
Dot.: Odstające uszy...

a chodzilas normalnie do szkoły czy z tym "chełmem" :P
soncia4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-16, 23:00   #47
Sknerra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 22
Dot.: Odstające uszy...

hehe nie, nie chodziłam do szkoły. Uwierz mi, nie chciałabyś pokazać się w takim opatrunku większej liczbie ludzi ;p. Dwa tygodnie leniłam sie w domu Takie miałam zalecenie lekarza. Zresztą zrobiłam sobie zabieg w ferie zimowe, zeby nie tracić szkoły ( pomysł bardziej rodziców niż mój ;p ) ,a poza tym podobno w zime wszystko lepiej sie goi, bo jak są upały to skóra za bardzo się poci.
Sknerra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-21, 19:34   #48
wilukce
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4
Dot.: Odstające uszy...

Witam!
Ja sie chcialem zapytac, czy zabieg na uszy moze wykonac lekarz np laryngolog lub inny. Spotkalem sie z takimi informacjami. Zabieg ten jest latwy to przeprowadzenia czy raczej trudny? Moze go przeprowadzic lekarz innej specjalizaji?? Slyszalem tez ze kasa chorych placi za ten rodzaj operacji. Prosze pomozcie mi. Pozdrawiam!
wilukce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-24, 01:31   #49
kusy9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 13
Dot.: Odstające uszy...

Witam też mam ten problem z uszami i też przymierzam sie do operacji mieszkam w malej miejscowości w woj.lubelskim i nie wiem gdzie jest najbliższy chirurg plastyczny (dobry) jeżeli ktoś by mi pomógł to byłbym wdzięczny moje gg:4812004 pozdrawiam bądz na tel.601087415
kusy9 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-06, 18:38   #50
>m.a.d.z.i.a<
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4
Dot.: Odstające uszy...

czesc jestem z krakowa i chce zrobic operacja uszu tylko nie bardzo wiem do ktorej kliniki sie udac...moze ktos z Was juz ma to za soba i pomoze mi wybrac dobrego lekarza?? bardzo prosze o pomoc !! zostawiam moj nr gg gdyby ktos mogl mi pomoc :1225289 z gory bardzo dziekuje
>m.a.d.z.i.a< jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-08, 17:45   #51
Karolina_1983
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar Karolina_1983
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 90
GG do Karolina_1983
Talking Dot.: Odstające uszy...

Hej,
Ja operacje miałam 9 lat temu i szczerze Wam powiem żałuję tego jak cholera . Obie z siostra mamy odstajace uszy a ja zmusiałm rodziców do tej operacji. niedośc ze efekt nie jest w 100% zadawalający to poprostu uważam że nie musiałam tego robić. teraz mam 23 lata niedługo wychodze za maż i mojemu narzeczonemu nie przeszkadzają moje wciaz odtające uszy

wiec zatanowcie sie czy na korzyść ok.2000 zł nie lepiej zapuścić włosy
Karolina_1983 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-09, 19:25   #52
Amyla
Raczkowanie
 
Avatar Amyla
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 129
GG do Amyla
Dot.: Odstające uszy...

od mojej operacji mija 7 miesiąc i szczerze mówiac gdybym mogła cofnąc czas to nie zrobiłabym tej operacji. teraz cos jest nie tak z moim uchem bo szwy mi wychodza i będzie trzeba je wyciągac i uszy moga znowu odstawac. na dodatek ok operacji ciągle mnie bolą a od tego głowa wiec jesli nie macie bardzo odsatwiacych uszu i potraficie sobie z "tym" poradzic to zastanówcie się dobrze czy warto!!
Amyla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-09, 20:08   #53
silvus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 14
Dot.: Odstające uszy...

czesc wam,
ja mialam operacje robiona dwa razy... pierwszy raz jak mialam okolo 7 lat. nosilam opaske jak lekarz kazal, ale niestety po wchlonieciu szwow uszy zrobily sie zzpowrotem odstajace. kilka lat pozniej postanowilam zrobic operacje ponownie. ten smieszny 'helm' nosilam przez 2 miesiace! zeby sie tylko utrzymalo... ale niestety moje uszy nadal niesa idealne. wygladaja troszke lepiej ale nadal sa odstajace. i chyba nazawsze takie zostana...
pozdrawiam
silvus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-10, 08:08   #54
AnnMari
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 15
GG do AnnMari
Odstające uszy...

Witam. Mam pytanie do wszystkich, którzy już przeszli taką operację: jak dokładnie wygląda opatrunek po operacji, czy zabandażowana jest tylko głowa czy może głowa i szyja, bo nie mam pojęcia jak to wygląda. Niedługo idę na taki zabieg a niestety nie mogę sobie pozwolić na wolne w pracy (góra jeden dzień) dlatego zastanawiam się czy z tym opatrunkiem będę mogła "normalnie" funkcjonować. Proszę o odpowiedź.
AnnMari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-10, 16:45   #55
Sknerra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 22
Dot.: Odstające uszy...

Moim zdaniem nie da się zrobić tego zabiegu i następnego dnia wrócić do normalego trybu życia, a tym bardziej do pracy. Mimo ,że tak własciwie nie jest to jakaś poważna operacja to opatrunek po niej jest całkiem "poważny" ;]. Wygląda to tak ,że (przynajmniej w moim przypadku) na uszy zostają nałożone opatrunki, zakrywające większy obszar niż same uszy, są one dość grube. Dodatkowo taki opatrunek nie jest mocowany za pomocą plastrów, bo przecież do włosów ich nie przykleisz, a za pomoca bandaży, czyli obwiązują ci dookoła głowę (przód - tył), uszy i pod szyją. Nie wiem jak u innych, ale u mnie był to całkiem spory "hełm". Czapki na to nie załozysz, co najwyżej kaptur, a i tak będzie to widoczne. Naprawdę radzę ci, dla twojego lepszego samopoczucia i nie tylko, zrobić sobie zabieg kiedy będziesz miała kilka dni wolnego.
Sknerra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-10, 17:05   #56
Amyla
Raczkowanie
 
Avatar Amyla
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 129
GG do Amyla
Dot.: Odstające uszy...

u mnie opatronek nie był jakis wielki. Był troche wiekszy niz opaska. I miałam w okolicach uszu troche przyklejone plastrami ale tak minimalnie tylko po to żeby mi się nie zsuna ten opatrunek. Co prawda ja nastepnego dnia byłam peła życia choc mału ból odczuwałam. Jednak Sknerra ma racje lepiej zrób ten zabieg kiedy będziesz miała kilka dni wolnego. Jesli bedziesz miała taki opatrunek jak ja to z nim nie będzie problemu, ale możesz sie słabo czuc albo możesz odczuwac jakis ból, bo kazdy inaczej na to reaguje. Tak więc posatraj się załatwic sobie chociaż 2-3 dni wolnego.
Amyla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-10, 19:05   #57
AnnMari
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 15
GG do AnnMari
Dot.: Odstające uszy...

wszystko bylo by fajnie i pieknie, gdybym miala mozliwosc wziecia wolnego ale jest baaaardzo maaaala szansa, a do tego pracuje 7 dni w tygodniu i raczej nie bede miala w najblizszym czasie wolnego Ale moze bede miala szczescie i dostane mniejszy opatrunek, bo do "czegos" na glowie i tak jestem przyzwyczajona bo na codzien nosze chustki - z wiadomych powodów... zobaczymy jak to bedzie... teraz tylko badania i na zabieg, a strasznie sie boje, bo niby nie bede nic czula ale przeciez wszysko bedzie slychac. Zastanawialam sie rowniez czy jest duze prawdopodobiesnstwo ze uszy po pewnym czasie znow zaczna odstawac i jak beda one wygladaly po zabiegu, bo jedno mam bardziej odstajace i nie wiem czy "po" beda identyczne. Nie znam nikogo kto juz mial taka operacje a moj lekarz niestety jest bardzo malo rozmowny i jakos nie kwapil sie zeby mi poopowiadac, nawet jesli go o cos pytalam to jakos sie nie rozpowiadal na dany temat...
AnnMari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-10, 19:36   #58
Amyla
Raczkowanie
 
Avatar Amyla
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 129
GG do Amyla
Dot.: Odstające uszy...

Tak bedzie wszytsko słychac i też bardzo się tego bałam ale kiedy położyłam się na sali operacyjnej to czułam jakby mnie to wsyztsko nie dotyczyło. I bardzo szybko mina czas zabiegu. Więc to tylko sie wydaje że to takie starsznie a w realu wcale nie jest tak źle Że uszy będa odstawiac to jakies małe prawdopodobnieństwo jest ale napewno nie aż tak jak jest teraz, ponieważ w czase zabiegu wycinany jest kawałek skóry. A później to już zalezy od Ciebie tzn. czy będziesz nosiła opaski tyle ile będzie trzeba. I tez jesli chodzi o to czy będa takie same to zalezy wsyztsko od noszenia opsaski. bo jesli nie będa one "przytrzymwane" przy głowie to kazde sie usatwi jak będzie chciało. Przez pierwsze tygodnie one będa bardzo przylegały ale z czasem ładnie sie ułożą. I napewno będa sliczne i równiuskie
Amyla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-15, 09:21   #59
AnnMari
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 15
GG do AnnMari
Dot.: Odstające uszy...

Prosze, niech mi ktos napisze ile kosztowala calosc operacji obu uszu razem z konsultacja, badaniami i zabiegiem.
AnnMari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-16, 18:24   #60
tolka05
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar tolka05
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 12
Dot.: Odstające uszy...

troche sie przerazilam Waszymi opowiesciami. Mam 26 lat i marze od dziecka o operacji. Czasem mi sie sni, ze mam w koncu ladne uszy i robie sobie pieknego kucyka i wychodze w nim na miasto... Wlosy mam dlugie i jest mi zle z rozpuszczonymi, szczegolnie teraz zima gdy sie strasznie elektryzuja od szalika i czapki, a latem zreszta strasznie goraco. Kwestia tylko kasy, zanim uskladam to minie jeszcze z 10 lat
Jest moze ktos kto jest z lozkiego i mial taka operacje w tej okolicy i ile kosztowala i jak efekt?
tolka05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-09 14:38:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:36.