Jak ćwiczyć na siłowni? :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-29, 09:08   #1
bialaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1
Smile

Jak ćwiczyć na siłowni? :)


Hej Dziewczyny jestem nowa i byc może powtarzam wątek ale jeszcze nie ogarnęłam całej stronki piszę bo rozpoczynam ponowną walkę z kilogramami na studiach mimo że nie zmieniłam nawyków żywieniowych po wcześniejszym odchudzaniu przytyłam prawie 5 kg zbytnio ciężko mi teraz to zrzucić może dlatego że wcześniej się odchudzałam.. ale ćwiczyłam już na siłowni cały lipiec i stosowałam dietkę ale nic z tego w sierpniu miałam wręcz chwilowe załamanie z tego powodu bo moje ciuszki coraz ciaśniejsze powiedźcie mi jak możecie jak mam ćwiczyć na siłowni żeby spalić tłuszczyk? i np jaka dietka może być do tego? może się na tym nie znam i dlatego mi tak ciężko schudnąć ...
bialaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-29, 15:05   #2
zieloneoczymam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 364
Dot.: Jak ćwiczyć na siłowni? :)

O początkach ćwiczeń siłowych dziewczyn pisałam tutaj oraz tutaj. Może to w jakiś sposób Ci pomoże w rozjaśnieniu sytuacji na siłowni.

Możesz oczywiście trzaskać same aeroby (bieganie, rower, basen, itd), ale na dłuższą skalę schudniesz i utracisz mięśnie.
zieloneoczymam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 18:15   #3
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Jak ćwiczyć na siłowni? :)

Jedz normalnie ale zdrowo. I trenuj regularnie- najlepiej co 2 dzień 3-4 razy w tygodniu. Optymalnie 1 godzina kardio i 1 godzina treningu siłowego na urządzeniach.
Daj sobie spokój z dietami. Staraj się jeść zdrowo ale nie rób diet redukcyjnych.
Jeśli jesteś ciekawa dlaczego to poczytaj najnowszy numer Shape - o pułapkach diet. Poczytaj sobie co się dzieje jak zredukujesz spożycie tłuszczy.
Zamiast na diety postaw na regularne uprawianie sportu- zdrowie i świetna figura gwarantowane.
Jeśli Twoja siłownia oferuje możliwość wykupienia godzinnych zajęć z trenerem to wykup przynajmniej 1 godzinę takich zajęć- wtedy Twój wysiłek będzie miał sens a trening przyniesie szybciej wymierne efekty jakich oczekujesz.
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 15:55   #4
zieloneoczymam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 364
Dot.: Jak ćwiczyć na siłowni? :)

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Jedz normalnie ale zdrowo. I trenuj regularnie- najlepiej co 2 dzień 3-4 razy w tygodniu. Optymalnie 1 godzina kardio i 1 godzina treningu siłowego na urządzeniach.
Daj sobie spokój z dietami. Staraj się jeść zdrowo ale nie rób diet redukcyjnych.
Jeśli jesteś ciekawa dlaczego to poczytaj najnowszy numer Shape - o pułapkach diet. Poczytaj sobie co się dzieje jak zredukujesz spożycie tłuszczy.
Zamiast na diety postaw na regularne uprawianie sportu- zdrowie i świetna figura gwarantowane.
Jeśli Twoja siłownia oferuje możliwość wykupienia godzinnych zajęć z trenerem to wykup przynajmniej 1 godzinę takich zajęć- wtedy Twój wysiłek będzie miał sens a trening przyniesie szybciej wymierne efekty jakich oczekujesz.
Po co godzina kardio?

Po siłowych wystarczy 30 min aerobów.
zieloneoczymam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 10:14   #5
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Jak ćwiczyć na siłowni? :)

Ostatnio trener na siłowni powiedział mi, że rozgrzać się chwilę trzeba, jasne, ale że trening aerobowy, jak już, to po siłowym.
MissChievousTess, 2 h na siłowni to sporo.

Ja ćwiczę 5 razy w tygodniu po 30 minut, bo tak mam przerwę na lunch i chudnę, jak szalona. 2 dni w tygodniu, czyli weekend, są na odpoczynek, wtedy pozwalam sobie na trochę więcej kalorii w jedzeniu, jakieś drinki, batoniki, ale bez przesady.

Do tego rzuciłam fajki (bo jak niby mój organizm ma się pozbywać toksyn i złogów tłuszczu, jak go truję kilkanaście razy dziennie???).

A dieta? Jedz, co chcesz, co lubisz i co sprawia Ci przyjemność, tylko zmniejsz porcje o 1/3 albo o połowę. Ja zwiększyłam zawartość błonnika i białka, jednocześnie zmniejszając nieco węglowodany i starając się zmienić je na takie pochodzące z bardziej wartościowego źródła. Jak makaron, to tylko al dente i najlepiej pełnoziarnisty, na przykład.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:28.