Macierzyństwa kolejne odsłony: miały być laseczki, a są balerony - mamy XI-XII 2012 - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-03-08, 20:09   #61
Sola1
Zakorzenienie
 
Avatar Sola1
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 8 528
Dot.: Macierzyństwa kolejne odsłony: miały być laseczki, a są balerony - mamy XI-XII

Ja carbonarę robię wg tego przepisu

http://www.ofeminin.pl/przepisy/maka...ra-f36371.html

Z tym, że zamiast boczku, daję szynkę, bo tak to trochę dla mnie za tłuste. Pietruszkę i szczypiorek na koniec zwykle pomijam. Jak nie mam parmezanu daję starty zwykły ser żółty do śmietany i żółtek ( połowę sera, a resztę na koniec do posypania)
Zamiast oliwy z oliwek do smażenia używam raczej oleju rzepakowego.

---------- Dopisano o 21:09 ---------- Poprzedni post napisano o 21:07 ----------

Cytat:
Napisane przez moonie_85 Pokaż wiadomość
Makaron z pesto. Gotujesz makaron, najlepiej jakieś tagliatelle albo coś w ten deseń, o dużej powierzchni, do tego pesto ze słoika. Można dodać suszone pomidory. Na góre tarty jakiś twardy ser. Mniam mniam, roboty tyle co się makaron gotuje

Carbonara. Gotujesz makaron. Na patelni podsmażasz boczek (mniam mniam ) W miseczce mieszasz żółtko, albo dwa ze śmietaną 30% polecam Łowicz. Odcedzasz makaron, wrzucasz go z powrotem do garnka. Wrzucasz boczek. Zalewasz tym z miseczki. Wsypujesz tarty ser, najlepiej parmezan. pierz biały do tego. mieszasz. Gotowe Potem jeszcze ser na górę na talerzu.

Aa i mieszać to trzeba coby się jajecznica nie zrobiła, to się nie może ściąć.

---------- Dopisano o 20:41 ---------- Poprzedni post napisano o 20:36 ----------

Kurczak w miodzie.
Kurczaka w kostkę, na patelnię i się smaży NA MAŚLE. Pod koniec kilka łyżek miodu do tego i czarny pieprz, dużo pieprzu. I się tak karmelizuje chwilę. Gotowe Do tego kuskus i jest pychaaaa.

---------- Dopisano o 20:47 ---------- Poprzedni post napisano o 20:41 ----------

Zupa krem z zielonego groszku.
Do bulionu (może być rosołek a może być wersja z kostką) dodać groszek z puszki. Groszku sporo. Zmiksować. Przyprawić. Podgrzać. GOTOWE można posypać płatkami migdałów wrzuconymi najpierw na suchą patelnię

...muszę iść coś pożreć
Ja też lubię takie szybkie przepisy i też zgłodniałam
Sola1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-08, 20:10   #62
moonie_85
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2 002
Dot.: Macierzyństwa kolejne odsłony: miały być laseczki, a są balerony - mamy XI-XII

Cytat:
Napisane przez nini_b Pokaż wiadomość
Dzięki Uwielbiam takie szybkie przepisy na pyszne dania
Nie ma za co

Cytat:
Napisane przez emylka86 Pokaż wiadomość
zaprzyjaxnione : )
Super
Słodziaczek!

Edytowane przez moonie_85
Czas edycji: 2013-03-08 o 20:14
moonie_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-08, 20:19   #63
dzika_kaka
Zakorzenienie
 
Avatar dzika_kaka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 4 615
Dot.: Macierzyństwa kolejne odsłony: miały być laseczki, a są balerony - mamy XI-XII

Dziecko mi padło w trakcie butli i zasnęło snem sprawiedliwego, aj lajk

A z okazji dnia kobiet dostałam tulipany od tżta. Ajm szokt, bo on nie uznaje kupowania kwiatów. Oczywiście się nadal nie nauczył, że z tulipanów najmniej lubię czerwone. Zawsze dostaję od niego czerwone
I usmażył mi naleśniki z nutellą na obiad Prawda, że w dzień kobiet się nie tyje od takich rzeczy?

Cytat:
Napisane przez madzius90 Pokaż wiadomość
a moj Synek ma anemie jak skonczy brac w niedziele antybiotyk to od srody zaczynamy go faszerowac kwasem foliowym i zelazem ciagle cos sama, z racji, ze karmie piersia, tez mam jesc wiecej produktow z zelazem.
Jedz buraczki! Buraczki am am
I zdrówka dla malucha!

Sweterek i kiecuszka
Szkoda, że mi zad i cyc i wszystko inne nie wchodzą w rozmiar uniwersalny

Cytat:
Napisane przez natallkaa Pokaż wiadomość
byłam wczoraj na naukach przed chrztem i prowadził je taki dziadziuś, który ma 9 dzieci i 36 wnuków
Dzieci się nie starają, średnio 4 wnuki na jedno dziecko, odstają od formy tatusia

Cytat:
Napisane przez natallkaa Pokaż wiadomość
dodałam do albumu dwa zdjęcia Wiktorii
Zaprzyjaźnij mnie

Cytat:
Napisane przez moonie_85 Pokaż wiadomość
Bardzo uprzejmie proszę mi dopisać "sn" na liście, by uczcić 16 godzin bez znieczulenia!
Szacuneczek

Cytat:
Napisane przez mmm12345 Pokaż wiadomość
a tak to jak kupuję jedną parę to jednej się pozbywam
Ja nawet jak mam się pozbyć kompletnie zniszczonych to mi się serce kraja

Cytat:
Napisane przez Ma_majka Pokaż wiadomość
Dzika jak masz stronę ze swoją biżu to dawaj linka, wrzucimy na pierwszą stronę
Mam ale nie dam Kurka muszę się zaktualizować bo nic na niej nie robiłam od roku hehe. Zaktualizuję to dam, dobry motywator

Cytat:
Napisane przez moonie_85 Pokaż wiadomość
Masz tak jak w reklamie Heinekena było? Kojarzycie? Taaaaka garderoba z butami


Cytat:
Napisane przez moonie_85 Pokaż wiadomość
Zupa krem z zielonego groszku.
Do bulionu (może być rosołek a może być wersja z kostką) dodać groszek z puszki. Groszku sporo. Zmiksować. Przyprawić. Podgrzać. GOTOWE można posypać płatkami migdałów wrzuconymi najpierw na suchą patelnię
Aleś mi smaka narobiła... ale to póki co raczej nie wskazane dla matki karmiącej... if ju noł łot aj min

Cytat:
Napisane przez nini_b Pokaż wiadomość
Ja mam dwie garderoby i po jednej parze butów na sezon
Kobieta wolna od nałogów
__________________

dzika_kaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-08, 20:21   #64
emylka86
Zakorzenienie
 
Avatar emylka86
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Świebodzin
Wiadomości: 3 799
Dot.: Macierzyństwa kolejne odsłony: miały być laseczki, a są balerony - mamy XI-XII

hehe dzika mój tż mi powiedział, że mogę sobie zakupić jakąś bluzkę w ramach dnia kobiet ; p

a swoją drogą ja nie przepadam za czerwonymi kwiatami, i mój już się wyuczył tego, bo kiedyś tylko czerwone róze mi dawał
__________________
Michałek 16.12.2012

Borysek 09.10.2015

zapraszam do klików w banerek
emylka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-08, 20:28   #65
jagnna
Zakorzenienie
 
Avatar jagnna
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 767
Dot.: Macierzyństwa kolejne odsłony: miały być laseczki, a są balerony - mamy XI-XII

Cytat:
Napisane przez sanetka Pokaż wiadomość
Panna ma wirusówkę, płuca czyste, arsenał leków i chyba zdrowaśkę klepnę żeby nie było gorzej bo wtedy znów prosto szpital
zdrówka dla was

judka teraz bede musdiała sobie kupis sweterek, a zus kasy poskąpił

Cytat:
Napisane przez czarnula 1982 Pokaż wiadomość
nie,w pierwszy dzień świąt chrzcimy
o my tez
jutro rano gnam do proboszcza załatwiac formalnosci

Cytat:
Napisane przez moonie_85 Pokaż wiadomość
Masz tak jak w reklamie Heinekena było? Kojarzycie? Taaaaka garderoba z butami
ja bym chyba tą męską wybrała

Cytat:
Napisane przez Sola1 Pokaż wiadomość
To ja chyba muszę wypić pół na pół
polecam drink: białe półsłodkie wino ze spritem i cytryną. Skosztowałam dziś od koleżanki

Cytat:
Napisane przez moonie_85 Pokaż wiadomość
Kurczak w miodzie.
Kurczaka w kostkę, na patelnię i się smaży NA MAŚLE. Pod koniec kilka łyżek miodu do tego i czarny pieprz, dużo pieprzu. I się tak karmelizuje chwilę. Gotowe Do tego kuskus i jest pychaaaa.
to mi sie podoba


Cytat:
Napisane przez nini_b Pokaż wiadomość
Ja mam dwie garderoby i po jednej parze butów na sezon
coś jak ja. Tyle ze ja mam po 2 pary.

Witam się w nowym wątku!
Ale ja dziś miałam dzień!!!!!!!!
Koleżanki wydarły mnie z okazji dnia kobiet do saloonu kosmetycznego i miałam:
- relaksacyjny masaż pleców
- kąpiel parafinową dłoni (szumna nazwa na oblepienie dłoni woskiem i zapakowanie tego w folię spożywczą na 20 min.)
- mikrodermabrazje rubinową twarzy (można czegoś innego? )
- i jakieś sreczki-maseczki po tym wszystkim.
Czuje sie jak nowo narodzona. A wszystko to w promocyjnej cenie 70zł Potem poszłyśmy do restaurant na włoskie żarcie i zjadłam rawioli serowe w sosie szpinakowym z parmezanem i rukolą
a tym czasie mój małżonek zajmował się Ulką (która de facto spała cały czas )
Musze mu sie jakoś odwdzięczyć. Nawet wiem jak bym mogła bo mnie nagabuje od paru dni. Cholera może mu placka upieke po prostu
Co mi przypomina- moja mama upiekła szarlotke sypaną- pysznaaaaa
I podjęłam kolejne dwie męskie decyzje- zaczynam odciągać mleko (już udoiłam 50 ml po karmieniu Ulki) i musze podciąć włosy, bo wyglądam jak pies
__________________
"I'm not crazy. My reality is just different than yours."


jagnna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-08, 20:39   #66
moonie_85
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2 002
Dot.: Macierzyństwa kolejne odsłony: miały być laseczki, a są balerony - mamy XI-XII

Cytat:
Napisane przez dzika_kaka Pokaż wiadomość
Szacuneczek
No, ja sama byłam pod wrażeniem. Wody mi odeszły w piątek wieczorem, a Franek wyszedł w sobotę 13:22. Cała noc pod znakiem skurczy, a rozwarcie pół palca. Poszło w sobotę tak szybko, że anestezjolog nie zdążył przyjść No a potem już nie było sensu, więc poszłooo...


Cytat:
Napisane przez dzika_kaka Pokaż wiadomość
Aleś mi smaka narobiła... ale to póki co raczej nie wskazane dla matki karmiącej... if ju noł łot aj min
aj ges aj noł
Chociaż ostatnio zaryzykowałam cebulę i nic

---------- Dopisano o 21:39 ---------- Poprzedni post napisano o 21:32 ----------

Cytat:
Napisane przez jagnna Pokaż wiadomość
jutro rano gnam do proboszcza załatwiac formalnosci
Ja dziś dzwoniłam do proboszcza zapytać o chrzest. Po raz setny bo u nas nikt nie odbiera od 3 tygodni, a średnio mi się chce tam jechać z pytaniami wstępnymi. I znów nie odebrał... Zadzwoniłam do parafii obok, bo się wkurzyłam. Nie to nie, zarobi konkurencja. I luz blus - nie ma żadnych nauk, żadnych kwitków od chrzestnych, jedynie muszę ich dane podać adresowe i personalne. I chrzest kiedy chcę - na mszy, po mszy, bez mszy, jutro, za tydzień, whatever. Naaaajs

Cytat:
Napisane przez jagnna Pokaż wiadomość
to mi sie podoba
jest przepyszne


Cytat:
Napisane przez jagnna Pokaż wiadomość
Potem poszłyśmy do restaurant na włoskie żarcie i zjadłam rawioli serowe w sosie szpinakowym z parmezanem i rukolą
Uwieeelbiaaam
moonie_85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-08, 20:40   #67
emylka86
Zakorzenienie
 
Avatar emylka86
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Świebodzin
Wiadomości: 3 799
Dot.: Macierzyństwa kolejne odsłony: miały być laseczki, a są balerony - mamy XI-XII

ja tam już jem wszystko oprócz kapusty, fasoli, no tych typowo wzdymających potraw.
cebulę ostatnio jadłam i nic : )
__________________
Michałek 16.12.2012

Borysek 09.10.2015

zapraszam do klików w banerek
emylka86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-08, 20:42   #68
villemi
Zadomowienie
 
Avatar villemi
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 1 710
Dot.: Macierzyństwa kolejne odsłony: miały być laseczki, a są balerony - mamy XI-XII

mój dzidziol nie chce spac, a ja ledwo na oczy patrze
pewnie zasne predzej od niego

Edytowane przez villemi
Czas edycji: 2013-03-08 o 20:46
villemi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-08, 20:44   #69
Mystiquee
Zakorzenienie
 
Avatar Mystiquee
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 13 857
GG do Mystiquee
Dot.: Macierzyństwa kolejne odsłony: miały być laseczki, a są balerony - mamy XI-XII

Witam sie w nowym wątku

Któraś ma może krzesełko do karmienia już? Bo chce zakupić, a nie wiem jakie, tzn. drewniane odpada tyle wiem
__________________
Mystiquee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-08, 20:44   #70
jagnna
Zakorzenienie
 
Avatar jagnna
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 767
Dot.: Macierzyństwa kolejne odsłony: miały być laseczki, a są balerony - mamy XI-XII

Cytat:
Napisane przez moonie_85 Pokaż wiadomość
Ja dziś dzwoniłam do proboszcza zapytać o chrzest. Po raz setny bo u nas nikt nie odbiera od 3 tygodni, a średnio mi się chce tam jechać z pytaniami wstępnymi. I znów nie odebrał... Zadzwoniłam do parafii obok, bo się wkurzyłam. Nie to nie, zarobi konkurencja. I luz blus - nie ma żadnych nauk, żadnych kwitków od chrzestnych, jedynie muszę ich dane podać adresowe i personalne. I chrzest kiedy chcę - na mszy, po mszy, bez mszy, jutro, za tydzień, whatever. Naaaajs
o no to super
U nas jest co drugą nd na mszy o 12,30
inaczej to se ne da

Cytat:
Napisane przez emylka86 Pokaż wiadomość
ja tam już jem wszystko oprócz kapusty, fasoli, no tych typowo wzdymających potraw.
cebulę ostatnio jadłam i nic : )
ja nie lubię i nie popieram cebuli, z uwagi na to co się z nią dzieje potem w moim żołądku
__________________
"I'm not crazy. My reality is just different than yours."


jagnna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-08, 20:44   #71
jagnna
Zakorzenienie
 
Avatar jagnna
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 767
Dot.: Macierzyństwa kolejne odsłony: miały być laseczki, a są balerony - mamy XI-XII

Cytat:
Napisane przez Mystiquee Pokaż wiadomość
Witam sie w nowym wątku

Któraś ma może krzesełko do karmienia już? Bo chce zakupić, a nie wiem jakie, tzn. drewniane odpada tyle wiem
a czemu?
__________________
"I'm not crazy. My reality is just different than yours."


jagnna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-08, 20:49   #72
villemi
Zadomowienie
 
Avatar villemi
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 1 710
Dot.: Macierzyństwa kolejne odsłony: miały być laseczki, a są balerony - mamy XI-XII

Cytat:
Napisane przez emylka86 Pokaż wiadomość
ja tam już jem wszystko oprócz kapusty, fasoli, no tych typowo wzdymających potraw.
cebulę ostatnio jadłam i nic : )
ja w sumie tez jem wszystko, ale cebuli i kapusty unikał jeszcze

---------- Dopisano o 21:49 ---------- Poprzedni post napisano o 21:44 ----------

Cytat:
Napisane przez Mystiquee Pokaż wiadomość
Witam sie w nowym wątku

Któraś ma może krzesełko do karmienia już? Bo chce zakupić, a nie wiem jakie, tzn. drewniane odpada tyle wiem
jeszcze nie
a myslicie, że dałoby się obyć bez niego? bo my mamy malusienkie mieszkanie i jakoś nie widzę miejsca na takie krzeselko
villemi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-08, 20:51   #73
nini_b
Zadomowienie
 
Avatar nini_b
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 1 451
Dot.: Macierzyństwa kolejne odsłony: miały być laseczki, a są balerony - mamy XI-XII

Cytat:
Napisane przez dzika_kaka Pokaż wiadomość
Kobieta wolna od nałogów
Raczej ignorantka w kwestii wyglądu Ale muszę się wziąć za siebie i chyba namówiłyście mnie na zakup butów
Cytat:
Napisane przez jagnna Pokaż wiadomość
coś jak ja. Tyle ze ja mam po 2 pary.
No dobra, przesadziłam, ze dwie pary by się znalazło
Cytat:
Napisane przez jagnna Pokaż wiadomość
Ale ja dziś miałam dzień!!!!!!!!
Koleżanki wydarły mnie z okazji dnia kobiet do saloonu kosmetycznego i miałam:
- relaksacyjny masaż pleców
- kąpiel parafinową dłoni (szumna nazwa na oblepienie dłoni woskiem i zapakowanie tego w folię spożywczą na 20 min.)
- mikrodermabrazje rubinową twarzy (można czegoś innego? )
- i jakieś sreczki-maseczki po tym wszystkim.
Czuje sie jak nowo narodzona. A wszystko to w promocyjnej cenie 70zł Potem poszłyśmy do restaurant na włoskie żarcie i zjadłam rawioli serowe w sosie szpinakowym z parmezanem i rukolą
a tym czasie mój małżonek zajmował się Ulką (która de facto spała cały czas )
Zazdroszczę!!!
Cytat:
Napisane przez jagnna Pokaż wiadomość
I podjęłam kolejne dwie męskie decyzje- zaczynam odciągać mleko (już udoiłam 50 ml po karmieniu Ulki) i musze podciąć włosy, bo wyglądam jak pies
Ale Twój pies jest bardzo ładny
nini_b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-08, 20:52   #74
dzika_kaka
Zakorzenienie
 
Avatar dzika_kaka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 4 615
Dot.: Macierzyństwa kolejne odsłony: miały być laseczki, a są balerony - mamy XI-XII

Pochwaliłam, że mi dziecko śpi to już nie śpi

Cytat:
Napisane przez emylka86 Pokaż wiadomość
a swoją drogą ja nie przepadam za czerwonymi kwiatami, i mój już się wyuczył tego, bo kiedyś tylko czerwone róze mi dawał
O czyli jest nadzieja, że tego można wyuczyć

Cytat:
Napisane przez jagnna Pokaż wiadomość
Ale ja dziś miałam dzień!!!!!!!!
Koleżanki wydarły mnie z okazji dnia kobiet do saloonu kosmetycznego i miałam:
- relaksacyjny masaż pleców
- kąpiel parafinową dłoni (szumna nazwa na oblepienie dłoni woskiem i zapakowanie tego w folię spożywczą na 20 min.)
- mikrodermabrazje rubinową twarzy (można czegoś innego? )
- i jakieś sreczki-maseczki po tym wszystkim.
Czuje sie jak nowo narodzona. A wszystko to w promocyjnej cenie 70zł
Dżizas to ja za moje 30 minut masażu płacę 65 zeta

Cytat:
Napisane przez jagnna Pokaż wiadomość
zaczynam odciągać mleko (już udoiłam 50 ml po karmieniu Ulki)
Kolejna mnie będzie dołować. Ja dziś 50ml udoiłam zamiast jednego karmienia, które młoda przespała
__________________

dzika_kaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-08, 20:55   #75
emylka86
Zakorzenienie
 
Avatar emylka86
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Świebodzin
Wiadomości: 3 799
Dot.: Macierzyństwa kolejne odsłony: miały być laseczki, a są balerony - mamy XI-XII

Cytat:
Napisane przez jagnna Pokaż wiadomość
o no to super
U nas jest co drugą nd na mszy o 12,30
inaczej to se ne da


ja nie lubię i nie popieram cebuli, z uwagi na to co się z nią dzieje potem w moim żołądku
ale oczywiście smażoną jadłam, bo surowej nie cierpię. a mój tż potrafi kanapkę z samą cebulą sobie zjeść... bleeee

---------- Dopisano o 21:55 ---------- Poprzedni post napisano o 21:54 ----------

wiecie co mi tż powiedział, że mam się któregoś dnia umówić z kumpelami, odciągnąć mleko i pójść zaszaleć! : )
__________________
Michałek 16.12.2012

Borysek 09.10.2015

zapraszam do klików w banerek
emylka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-08, 20:58   #76
Mystiquee
Zakorzenienie
 
Avatar Mystiquee
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 13 857
GG do Mystiquee
Dot.: Macierzyństwa kolejne odsłony: miały być laseczki, a są balerony - mamy XI-XII

Cytat:
Napisane przez jagnna Pokaż wiadomość
a czemu?
Bo niesiedzącego dziecka w nim nie posadzę Poza tym jest nieergonomiczne
Chce takie od 0 do 36 miesięcy z funkcją leżaczka
Cytat:
Napisane przez villemi Pokaż wiadomość
jeszcze nie
a myslicie, że dałoby się obyć bez niego? bo my mamy malusienkie mieszkanie i jakoś nie widzę miejsca na takie krzeselko
My też mamy maluśkie mieszkanie, ale nie wyobrażam sobie karmienia dziecka "w biegu" To krzesełko można łatwo złożyć na płasko i schować gdzieś miedzy ścianą, a szafą Z resztą widze teraz jak to wygląda, na razie karmie go w leżaczku, ale jest to stosunkowo niewygodne dla mnie jak i dla Jaśka, poza tym przyda mi sie dla drugiego dzidziusia
Chce, żeby miał miejsce do jedzenia, tak samo jak miejsce do zabawy i spania.
__________________
Mystiquee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-08, 20:58   #77
dzika_kaka
Zakorzenienie
 
Avatar dzika_kaka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 4 615
Dot.: Macierzyństwa kolejne odsłony: miały być laseczki, a są balerony - mamy XI-XII

Cytat:
Napisane przez moonie_85 Pokaż wiadomość

--
I luz blus - nie ma żadnych nauk, żadnych kwitków od chrzestnych, jedynie muszę ich dane podać adresowe i personalne. I chrzest kiedy chcę - na mszy, po mszy, bez mszy, jutro, za tydzień, whatever. Naaaajs
Fiu fiu, myślałam, że takie rzeczy tylko w erze... może i ja się powinnam jednak do tego chrztu przekonać jak to idzie tak załatwić

Cytat:
Napisane przez jagnna Pokaż wiadomość
ja nie lubię i nie popieram cebuli, z uwagi na to co się z nią dzieje potem w moim żołądku
Ja mam hardkor po surowej. Jak resztą i po porze, papryce i rzodkiewce. Ale po cebuli największy...

Cytat:
Napisane przez nini_b Pokaż wiadomość
Ale muszę się wziąć za siebie
To zdanie towarzyszy mi każdego dnia i nic z tego nie wynika

Cytat:
Napisane przez emylka86 Pokaż wiadomość
a mój tż potrafi kanapkę z samą cebulą sobie zjeść... bleeee
Moja mama w ciąży wpitalała cebulę do kawy zamiast ciastka
__________________

dzika_kaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-08, 21:00   #78
czarnula 1982
Rozeznanie
 
Avatar czarnula 1982
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: dolnyśląsk
Wiadomości: 874
Dot.: Macierzyństwa kolejne odsłony: miały być laseczki, a są balerony - mamy XI-XII

Cytat:
Napisane przez villemi Pokaż wiadomość
ja w sumie tez jem wszystko, ale cebuli i kapusty unikał jeszcze

---------- Dopisano o 21:49 ---------- Poprzedni post napisano o 21:44 ----------



jeszcze nie
a myslicie, że dałoby się obyć bez niego? bo my mamy malusienkie mieszkanie i jakoś nie widzę miejsca na takie krzeselko
ja też mam małe mieszkanko,2 pokoje,przy starszej córce nie miałam krzesełka,karmiłam ją w bujaczku lub w wózku,a potem przy stole.Teraz kupiliśmy krzesełko używane za 100 zł chicco http://allegro.pl/chicco-safari-rewe...059810980.html
Wzieliśmy dlatego ,bo w super stanie i za grosze.A fajnie sie rozkłada do pozycji prawie leżącej
__________________
Wiktoria-29.01.2008r
Amelia-13.12.2012r
Aniołek 9tc(19.07.2011)
czarnula 1982 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-08, 21:00   #79
fasolka124578
Rozeznanie
 
Avatar fasolka124578
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 727
Dot.: Macierzyństwa kolejne odsłony: miały być laseczki, a są balerony - mamy XI-XII

Dziewczynki a powiedzcie mi, pod czym spią Wasze maleństwa w nocy? Ja jeszcze zapinam w beciku.
fasolka124578 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-08, 21:01   #80
villemi
Zadomowienie
 
Avatar villemi
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 1 710
Dot.: Macierzyństwa kolejne odsłony: miały być laseczki, a są balerony - mamy XI-XII

Cytat:
Napisane przez dzika_kaka Pokaż wiadomość
Pochwaliłam, że mi dziecko śpi to już nie śpi
zasada nr 1: nigdy nie pisz na forum, że Twoje dziecko spi, bo zaraz się obudzi
villemi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-08, 21:04   #81
nini_b
Zadomowienie
 
Avatar nini_b
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 1 451
Dot.: Macierzyństwa kolejne odsłony: miały być laseczki, a są balerony - mamy XI-XII

Cytat:
Napisane przez fasolka124578 Pokaż wiadomość
Dziewczynki a powiedzcie mi, pod czym spią Wasze maleństwa w nocy? Ja jeszcze zapinam w beciku.
W śpiworku.
nini_b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-08, 21:04   #82
villemi
Zadomowienie
 
Avatar villemi
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 1 710
Dot.: Macierzyństwa kolejne odsłony: miały być laseczki, a są balerony - mamy XI-XII

Cytat:
Napisane przez fasolka124578 Pokaż wiadomość
Dziewczynki a powiedzcie mi, pod czym spią Wasze maleństwa w nocy? Ja jeszcze zapinam w beciku.
mój by się w becik za chiny nie zmieścił
jak zdarzy się,że spi w lozeczku to spi po kolderka a tak to ze mna pod koldra
ale to w nocy
w dzień pod kocykiem albo w spiworku

Edytowane przez villemi
Czas edycji: 2013-03-08 o 21:07
villemi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-08, 21:05   #83
emylka86
Zakorzenienie
 
Avatar emylka86
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Świebodzin
Wiadomości: 3 799
Dot.: Macierzyństwa kolejne odsłony: miały być laseczki, a są balerony - mamy XI-XII

a co do krzesełka, to ja tez mam male mieszkanie, a chce zakupić... jakieś takie co się ładnie rozkłada. ale jeszcze nie mam upatrzonego.

---------- Dopisano o 22:05 ---------- Poprzedni post napisano o 22:05 ----------

Cytat:
Napisane przez fasolka124578 Pokaż wiadomość
Dziewczynki a powiedzcie mi, pod czym spią Wasze maleństwa w nocy? Ja jeszcze zapinam w beciku.
pod kołderką
__________________
Michałek 16.12.2012

Borysek 09.10.2015

zapraszam do klików w banerek
emylka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-08, 21:05   #84
jagnna
Zakorzenienie
 
Avatar jagnna
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 767
Dot.: Macierzyństwa kolejne odsłony: miały być laseczki, a są balerony - mamy XI-XII

Cytat:
Napisane przez dzika_kaka Pokaż wiadomość
Dżizas to ja za moje 30 minut masażu płacę 65 zeta



Kolejna mnie będzie dołować. Ja dziś 50ml udoiłam zamiast jednego karmienia, które młoda przespała
I.
bo pani koleżanko po 1. rz-ów to nie wa-wa, a po 2. taką promocję zrobili tam pierwszy i ostatni raz, bo ktoś nie przmyślał sprawy i są poniżej kosztów poza tym ciebie masuje przystojny młodzian, a mnie masowała (skądinond/skądinąd ,--- jak to sie k.... pisze??) sympatyczna, ale pani Jola
II.
moje 50 ml jest efektem dwóch dojeń. Dojenie nr 1. 40ml nastąpiło po prawie 5 godzinneh przerwie w karmieniu (cyce myślałam ze mi rozsadzi), dojenie nr dwa dało już tylko 10ml
Choć szczerze mówiąc się nie przykłądałam do tego zbytnio więc pewnie może i kolejne 20ml bym wycisnęła

I tu moje pytanie. Ile może to moje mliko stac w lodówce zanim je zamroże? Może do rana stać?

I absolutnie nie chce cie dołować. Ty przynajmniej masz cyce permanentnie duże (o czym wielokrotnie tu wspominałaś dołując mnie) a ja tylko z tym moim mlekiem mam szanse na miche większą niż pierwsze dwie litery alfabetu
__________________
"I'm not crazy. My reality is just different than yours."


jagnna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-08, 21:07   #85
czarnula 1982
Rozeznanie
 
Avatar czarnula 1982
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: dolnyśląsk
Wiadomości: 874
Dot.: Macierzyństwa kolejne odsłony: miały być laseczki, a są balerony - mamy XI-XII

Cytat:
Napisane przez fasolka124578 Pokaż wiadomość
Dziewczynki a powiedzcie mi, pod czym spią Wasze maleństwa w nocy? Ja jeszcze zapinam w beciku.
moja pod kołderką
__________________
Wiktoria-29.01.2008r
Amelia-13.12.2012r
Aniołek 9tc(19.07.2011)
czarnula 1982 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-08, 21:13   #86
Sola1
Zakorzenienie
 
Avatar Sola1
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 8 528
Dot.: Macierzyństwa kolejne odsłony: miały być laseczki, a są balerony - mamy XI-XII

Cytat:
Napisane przez madzius90 Pokaż wiadomość

a moj Synek ma anemie jak skonczy brac w niedziele antybiotyk to od srody zaczynamy go faszerowac kwasem foliowym i zelazem ciagle cos sama, z racji, ze karmie piersia, tez mam jesc wiecej produktow z zelazem.
Madzius akurat wpadła mi w ręce książka Dr Preeti Agrawal, bo jutro będę ją oddawała. Na fb któraś z dziewczyn pisała, że niski poziom żelaza w niektórych miesiącach życia jest normalny. Mnie też coś chodzi po głowie, że w którychś tam miesiącach życia jest to fizjologiczne.
Zacytuję co jest w tej książce, bo w sumie sama jestem trochę zaskoczona:

"Dzieci karmione wyłącznie piersią otrzymują niezbędną ilość żelaza wraz z pokarmem matki. Żelazo znajduje się w pokarmie kobiecym w niewielkich ilościach z ważnych powodów. Żelazo jest potrzebne do rozmnażania się wielu bakteriom, zatem jego niski poziom hamuje ich rozwój. Dziecko żywione wyłącznie piersią nie potrzebuje dodatkowego żelaza do 6 miesiąca życia. Istnieją jednak wyjątki - wcześniaki przykładowo mogą nie zdążyć zgromadzić odpowiednich zapasów w ostatnich 3 miesiącach ciąży, w takim przypadku suplementacja żelaza może być konieczna"


Jeszcze ciekawa rzecz odnośnie wit. D czy jest konieczne jej dodatkowe podawanie:

"W związku z tym, że jest ona rozpuszczalna w tłuszczach, organizm może gromadzić jej zapasy, które wykorzystuje w okresach niedoboru. Najprostszą drogą pozyskania witaminy D jest wyeksponowanie ciała na działanie promieni słonecznych (ultrafioletowych). Promienie ultrafioletowe wchodzą w reakcję ze związkami chemicznymi (prowitaminami) zawartymi w skórze i w ten sposób wytwarzają witaminę D. Pogoda niekoniecznie musi być słoneczna, bowiem promienie ultrafioletowe przenikają przez pokrywę chmur. Pamiętaj jednak, że eksponowanie ciała na promienie słoneczne przez szybę nie skutkuje produkcją witaminy D. W trakcie ciąży matka przekazuje dziecku wit. D zapewniając mu zapasy na kilka miesięcy.
Jednym z powodów wystąpienia niedoborów tej witaminy jest to, że ludzie coraz rzadziej wychodzą na świeże powietrze, a zatem w coraz mniejszym stopniu wystawiają się na działanie promieni ultrafioletowych. Zapasy witaminy D są na bieżąco uzupełniane dzięki wystawieniu dziecka na zewnątrz. W związku z tym niektórzy specjaliści sądzą, że dzieci karmione wyłącznie piersią nie potrzebują dodatkowych dawek witaminy D".
Sola1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-08, 21:14   #87
villemi
Zadomowienie
 
Avatar villemi
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 1 710
Dot.: Macierzyństwa kolejne odsłony: miały być laseczki, a są balerony - mamy XI-XII

Cytat:
Napisane przez dzika_kaka Pokaż wiadomość
Fiu fiu, myślałam, że takie rzeczy tylko w erze... może i ja się powinnam jednak do tego chrztu przekonać jak to idzie tak załatwić
szukajcie, a znajdziecie

my planujemy chrzest na weekend majowy
i w sumie to jeszcze nie wiem co trzeba pozalatwiac
villemi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-08, 21:19   #88
jagnna
Zakorzenienie
 
Avatar jagnna
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 767
Dot.: Macierzyństwa kolejne odsłony: miały być laseczki, a są balerony - mamy XI-XII

Cytat:
Napisane przez Mystiquee Pokaż wiadomość
Bo niesiedzącego dziecka w nim nie posadzę Poza tym jest nieergonomiczne
Chce takie od 0 do 36 miesięcy z funkcją leżaczka
niesiedzącego dziecka sie w ogóle nie powinno sadzać z tego co wiem (taki dżołk niesmaczny)

A myślałam ze drewnianego nie chcesz bo jakichs norm nie spełnia, a ja nic nie wiem o tym

Cytat:
Napisane przez dzika_kaka Pokaż wiadomość
Ja mam hardkor po surowej. Jak resztą i po porze, papryce i rzodkiewce. Ale po cebuli największy...
ja po każdej. Surowej, duszonej, smażoną tylko w niewielkich ilościach przyjmuję (np. do ziemniaczków)


Cytat:
Napisane przez dzika_kaka Pokaż wiadomość
To zdanie towarzyszy mi każdego dnia i nic z tego nie wynika
ja juz tu mówiłam kiedyś, że gdyby się chudło od gadania o tym ze sie chce schudnąć to byłabym anorektyczką.
A hulahop użyte raz, stoi oparte o ściane i się szyderczo do mnei śmieje co dzień


Cytat:
Napisane przez dzika_kaka Pokaż wiadomość
Moja mama w ciąży wpitalała cebulę do kawy zamiast ciastka


Cytat:
Napisane przez fasolka124578 Pokaż wiadomość
Dziewczynki a powiedzcie mi, pod czym spią Wasze maleństwa w nocy? Ja jeszcze zapinam w beciku.
w rożku z wystającymi stópkami, pod kocykiem

---------- Dopisano o 22:19 ---------- Poprzedni post napisano o 22:14 ----------

Ide spać. Do jutra
__________________
"I'm not crazy. My reality is just different than yours."



Edytowane przez jagnna
Czas edycji: 2013-03-08 o 21:16
jagnna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-08, 21:21   #89
Mystiquee
Zakorzenienie
 
Avatar Mystiquee
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 13 857
GG do Mystiquee
Dot.: Macierzyństwa kolejne odsłony: miały być laseczki, a są balerony - mamy XI-XII

Cytat:
Napisane przez fasolka124578 Pokaż wiadomość
Dziewczynki a powiedzcie mi, pod czym spią Wasze maleństwa w nocy? Ja jeszcze zapinam w beciku.
Mój tylko pod cienkim kocykiem
Cytat:
Napisane przez czarnula 1982 Pokaż wiadomość
ja też mam małe mieszkanko,2 pokoje,przy starszej córce nie miałam krzesełka,karmiłam ją w bujaczku lub w wózku,a potem przy stole.Teraz kupiliśmy krzesełko używane za 100 zł chicco http://allegro.pl/chicco-safari-rewe...059810980.html
Wzieliśmy dlatego ,bo w super stanie i za grosze.A fajnie sie rozkłada do pozycji prawie leżącej
Ooo własnie takie Może w nim leżec
Cytat:
Napisane przez jagnna Pokaż wiadomość
niesiedzącego dziecka sie w ogóle nie powinno sadzać z tego co wiem (taki dżołk niesmaczny)

A myślałam ze drewnianego nie chcesz bo jakichs norm nie spełnia, a ja nic nie wiem o tym
Ajć noooo, nie sadza tylko wkłada
Drewniany nie spełnia moich oczekiwań :P jest za wielkie i nie do poskładania, a i no jest nieergonomiczne
__________________
Mystiquee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-03-08, 21:22   #90
villemi
Zadomowienie
 
Avatar villemi
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 1 710
Dot.: Macierzyństwa kolejne odsłony: miały być laseczki, a są balerony - mamy XI-XII

a nawiązując do nazwy wątku, to jaka ja bylam glupia i naiwna
myslalam, że jak będę karmić piersia to moment po porodzie będzie że mnie chuda laska a tu big suprise i.zamiast kg na.minusie to są na plusie
villemi jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:19.