Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II - Strona 40 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-05-21, 15:39   #1171
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Krem na dzień z filtrem - o naturalnym składzie?

Cytat:
Napisane przez cocos1 Pokaż wiadomość
dziewczyny tak czytam i czytam i mam mętlik w głowie;( polecicie jakiś krem z filtrem do skóry naczyńkowej skłonnej do przebarwień(niestety już je mam) dla kobitki po 35rż?Cera mieszana nie za bardzo wrażliwa.Stosowałam ostatnio 50 z la roche ale jestem po nim strasznie biała
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...rsja-2012.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...gel-cream.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...rsja-2011.html

Te mają dobre noty, ale nie testowałam osobiscie (i rzeczywiscie chronia).
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-21, 19:08   #1172
cocos1
Zakorzenienie
 
Avatar cocos1
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 387
Dot.: Krem na dzień z filtrem - o naturalnym składzie?

dziekuję-zastanawiam się nad Vichy i lirene ten z la roche chyba podobny do tego co mam i biała po nim jestem
cocos1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-21, 22:08   #1173
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Krem na dzień z filtrem - o naturalnym składzie?

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
ta ostatnia to ta lirene , mineralna rzekomo..
Ale nie chyba iwostin ma krem do cery naczynkowej - krem ochronny własnie na słonce o 50 spf. Ale opienie ma kiepsciutkie, ze nie robi nic z naczynkami.
Ja tez mam klopt z naczynkami - stosuje albo Avene antirougerous jour, albo babuszke agafię ( wczesniej pare postow jest o tym kremie) i na to wszystko filtr ( u mnie niestety chemiczny). Wydaje mi sie ze inaczej sie nie da, albo spróbuj tego kremu ochronnego iwostinu. Jest gdzies tu na wizażu opinia o nim w kategorii filtry wysokie....

I jeszcze :
krem Dermedik sunbrella krem do cery naczynkowej 50 + SPF

---------- Dopisano o 22:08 ---------- Poprzedni post napisano o 22:06 ----------

Cytat:
Napisane przez cocos1 Pokaż wiadomość
dziekuję-zastanawiam się nad Vichy i lirene ten z la roche chyba podobny do tego co mam i biała po nim jestem
Dzis weszłam w pare miejsc ale tej lirene nie mają, podobno cieżko dostepna na allegro mozna dostać cos około 10 zł+przesyłka.

Edytowane przez Lui1234
Czas edycji: 2013-05-21 o 22:21
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-21, 23:29   #1174
95a9c0c0ad5413d91ca5eca5b0ed55ead7480bc2_60568caa65742
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 266
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

no niestety miałyście racje, na opakowaniach nie uraczymy podanych wskaźników PPD ew. IPD. szkoda, byliby przez to bardziej zaufaną firmą w moich oczach a może i w kilku innych również, choć i tak uważam, że nie jest z nimi źle

ja muszę spojrzeć na firmy zaproponowane przez @chimay, ewentualnie zrobić swój własny krem z filtrem :P
95a9c0c0ad5413d91ca5eca5b0ed55ead7480bc2_60568caa65742 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-22, 10:33   #1175
orzech_w_karmelu
Rozeznanie
 
Avatar orzech_w_karmelu
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 613
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez acapella Pokaż wiadomość
Mam prośbę o analizę składu:

Water, Titanium Dioxide (Cl 77891), Cyclopentasiloxane, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Dipropylene Glycol, Cyclohexasiloxane, Phenyl Trimethicone, Zinc Oxide (Cl 77947), Dicaprylyl Carbonate, Cetyl Peg/PPG-10/1 Dimethicone, Arbutin, Sodium Chloride, Methl Methacrylate Crosspolymer, Glycerin, Portulaca Oleracea Extract, Centella Asiatica Extract, Saussurea Involucrata Extract, Morus Alba Bark Extract, Vitex Agnus Castus Extract, Rosa Canina Fruit Extract, Hordeum Vulgare Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Cornus Officinalis Fruit Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) roqt Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Pinus Sylvestris Bud Extract, Pinus Sklvestris Cone Extract, Avena Sativa (Oat) Kernel Extract, Cirtus Medica Limonum (Lemon) Fruit Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Equisetum Arvense Extract, Citrus Grandis (Grapefruit) Peel Extract, Caviar Extract Thermus Thermophillus Ferment, Humulus Lupulus (Hops) Extract, Glycine Soja (Soybean) Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Rosemarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil, Bertholletia Excelsa Seed Oil, Oryza Sativa (Rice) Bean Oil, Argania Spinosa Kernel Oil, Isoamyl P-Methoxycinnamate, Polyglyceryl-4 Isostearate, Hexyl Laurate, Sorbitan Isostearate, Disteardimonium Hectorite, Dimethicone, Cetyl Dimethicone, Aluminum Hydroxide, Stearic Acid Trihydroxystearin, Triethoxycaprylylsilane, Isopropyl Myristate, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Corsspolymer, Butylene Glycol, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Cosspolymer, Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Tatraisopalmitate, Propylene Glycol, Alcohol, Ceramide 3, Caprylic/Carpic Triglyceride, Dehydroacetic Acid, Squalane, Ascorbic Acid Polypeptide, Ubiquinone, Trehalose, Hydrogenated Lecithin, Hydrolyzed Collagen, Ethylhexyl Palmitate, Tribehenin, Palmitoyl Oligopeptide, Phytosphinegosine, Lecithin, Retinol, Linoleic Acid, Cyclodextrin, Tocopherol, Adenosine, Disodium Edta, Methlparaben, Chlorphenesin, Propylparaben, Fragrance (Parfum), Iron Oxides (Cl77492), Iron Oxides (Cl77491), Iron Oxides (Cl 77499)

Jest to krem bb z deklarowaną ochroną UVB 50+ i UVA +++. Jestem ciekawa czy mogę na nim jedynie polegać, czy jednak w okresie wakacyjnym postawić na typowy filtr. Dodatkowo pod krem stosuję serum z witaminą C, a na krem puder sypki z inglota, także dodatkowe pytanie- czy nie następuje destabilizacja??
Bardzo proszę o odpowiedź, widzę w składzie filtry, ale nie wiem, czy są stabilne i wystarczające.
Liczę na pomoc mądrzejszych
A nazwa kremu to tajemnica?
orzech_w_karmelu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-22, 12:42   #1176
acapella
Zadomowienie
 
Avatar acapella
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 049
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Nie
SKIN79, Super Plus Triple Functions BB Vital Cream
Nie wiem dlaczego nie napisałam
acapella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-23, 00:22   #1177
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Krem na dzień z filtrem - o naturalnym składzie?

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
ta ostatnia to ta lirene , mineralna rzekomo..
Ale nie chyba iwostin ma krem do cery naczynkowej - krem ochronny własnie na słonce o 50 spf. Ale opienie ma kiepsciutkie, ze nie robi nic z naczynkami.
Ja tez mam klopt z naczynkami - stosuje albo Avene antirougerous jour, albo babuszke agafię ( wczesniej pare postow jest o tym kremie) i na to wszystko filtr ( u mnie niestety chemiczny). Wydaje mi sie ze inaczej sie nie da, albo spróbuj tego kremu ochronnego iwostinu. Jest gdzies tu na wizażu opinia o nim w kategorii filtry wysokie....

I jeszcze :
krem Dermedik sunbrella krem do cery naczynkowej 50 + SPF

---------- Dopisano o 22:08 ---------- Poprzedni post napisano o 22:06 ----------



Dzis weszłam w pare miejsc ale tej lirene nie mają, podobno cieżko dostepna na allegro mozna dostać cos około 10 zł+przesyłka.
Edytuje bo pewna miła Pani podesłała mi analizę filtrow.
Są to co prawda kremy z filtrami dla dzieci ale analiza jest super.
Jak widać filtry fizyczne odpadają przy słoneczku.

Zreszta zobaczcie same, oto adres:
http://www.srokao.pl/2012/04/filtry-...i-analiza.html
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-24, 19:02   #1178
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Krem na dzień z filtrem - o naturalnym składzie?

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
Edytuje bo pewna miła Pani podesłała mi analizę filtrow.
Są to co prawda kremy z filtrami dla dzieci ale analiza jest super.
Jak widać filtry fizyczne odpadają przy słoneczku.
Te analizy wcale nie są super. Niedawno tu się do nich odnosiłam a propos niepotrzebnego straszenia filtrem przenikającym.
Poza tym nie bardzo wiem na czym ta pani się opiera ,,gdybając" jaką ochronę uva mają poszczególne filtry? Nie da się tego określić nie wiedząc jakie są proporcje poszczególnych fitrów, jak wzajemnie działają na siebie poszczególne składniki, itd.
I jeszcze z błędów - L'oreal ma patent na Mexyrole a nie na Ethylhexyl Salicylate i Ethylhexyl Triazone, które są też w innych produktach.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-25, 11:54   #1179
95a9c0c0ad5413d91ca5eca5b0ed55ead7480bc2_60568caa65742
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 266
Dot.: Krem na dzień z filtrem - o naturalnym składzie?

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Te analizy wcale nie są super. Niedawno tu się do nich odnosiłam a propos niepotrzebnego straszenia filtrem przenikającym.
Poza tym nie bardzo wiem na czym ta pani się opiera ,,gdybając" jaką ochronę uva mają poszczególne filtry? Nie da się tego określić nie wiedząc jakie są proporcje poszczególnych fitrów, jak wzajemnie działają na siebie poszczególne składniki, itd.
I jeszcze z błędów - L'oreal ma patent na Mexyrole a nie na Ethylhexyl Salicylate i Ethylhexyl Triazone, które są też w innych produktach.
Ineso,
czy mogłabyś mi podrzucić linka do swoich wypowiedzi ad tych filtrów przenikających, nie mogę ich znaleźć w naszych wypowiedziach.

czyli ogólnie uważasz, że można ich bezpiecznie używać, bez żadnych obaw o jakich wspomina sroka na swoim blogu?
95a9c0c0ad5413d91ca5eca5b0ed55ead7480bc2_60568caa65742 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-25, 19:47   #1180
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

a ak z trwałościa filtrów w przypadku nakładanie na nie podkładu plynnego np z lavery? mówię to o filtrze chemicznym

i co "lepsze" dla filtra minerałki czy taki podkład płynny?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-25, 19:55   #1181
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
a ak z trwałościa filtrów w przypadku nakładanie na nie podkładu plynnego np z lavery? mówię to o filtrze chemicznym

i co "lepsze" dla filtra minerałki czy taki podkład płynny?
Dla Parsolu to chyba obojętne czy czyste minerały czy podkład eko, bo jedno i drugie zawiera składniki destabilizujące go.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-25, 20:40   #1182
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Krem na dzień z filtrem - o naturalnym składzie?

Cytat:
Napisane przez Kasmi Pokaż wiadomość
Ineso,
czy mogłabyś mi podrzucić linka do swoich wypowiedzi ad tych filtrów przenikających, nie mogę ich znaleźć w naszych wypowiedziach.

czyli ogólnie uważasz, że można ich bezpiecznie używać, bez żadnych obaw o jakich wspomina sroka na swoim blogu?
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1141
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-25, 20:57   #1183
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dla Parsolu to chyba obojętne czy czyste minerały czy podkład eko, bo jedno i drugie zawiera składniki destabilizujące go.
a w przypadku filtrów stabilnych?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-25, 21:45   #1184
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
a w przypadku filtrów stabilnych?
Na stabilne można całą kolorówkę kłaść. No chyba że znowuż coś nowego wymyślili, bo z filtrami to nigdy nic nie wiadomo, co i rusz jakieś nowe informacje czasem zaprzeczające poprzednim.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-25, 21:57   #1185
_Biedronka_
Przyczajenie
 
Avatar _Biedronka_
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: gdybym sama wiedziała ;-)
Wiadomości: 15
Dot.: Krem na dzień z filtrem - o naturalnym składzie?

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Poza tym nie bardzo wiem na czym ta pani się opiera ,,gdybając" jaką ochronę uva mają poszczególne filtry? Nie da się tego określić nie wiedząc jakie są proporcje poszczególnych fitrów, jak wzajemnie działają na siebie poszczególne składniki, itd.
Jest coś co się nazywa BASF Sunscreen Simulator i można sobie pogdybać jakie filtry mogą mieć PPD
__________________
Nie wszystko, z czym się zmierzymy, da się zmienić,ale nic się nie da zmienić, zanim się z tym nie zmierzymy.
_Biedronka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-25, 22:01   #1186
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Na stabilne można całą kolorówkę kłaść. No chyba że znowuż coś nowego wymyślili, bo z filtrami to nigdy nic nie wiadomo, co i rusz jakieś nowe informacje czasem zaprzeczające poprzednim.
a czym najlepiej taki płynny podkład akładac na filtr?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-25, 22:20   #1187
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
a czym najlepiej taki płynny podkład akładac na filtr?
To pozostaje dla mnie zagadką W ogóle możliwość nałożenia czegokolwiek na filtr to dla mnie zagadka. Nie mam pojęcia jak to robią zaprawione filtrownice
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-25, 23:14   #1188
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez _Biedronka_ Pokaż wiadomość
Jest coś co się nazywa BASF Sunscreen Simulator i można sobie pogdybać jakie filtry mogą mieć PPD
No właśnie o to chodzi - pogdybać. Czyli nic to warte nie jest.
Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
a czym najlepiej taki płynny podkład akładac na filtr?
Pędzlem - delikatnie stemplując, nie rozcierając.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-26, 08:21   #1189
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To pozostaje dla mnie zagadką W ogóle możliwość nałożenia czegokolwiek na filtr to dla mnie zagadka. Nie mam pojęcia jak to robią zaprawione filtrownice
ja własnie kosmetyki mineralne spoko, ale płynnych nigdy nie nakładałam i tez się własnie zastanawiam jak to zrobić
Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
No właśnie o to chodzi - pogdybać. Czyli nic to warte nie jest.

Pędzlem - delikatnie stemplując, nie rozcierając.
dziękuję! a to ma byc flat top czy taki bardziej płaski pędzel do podkładu (http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://image.ceneo.pl/data/products/13009577/i-kozlowski-pedzel-do-podkladu-plaski-cb100-nr-18.jpg&imgrefurl=http://www.ceneo.pl/13009577&h=448&w=448&sz=1 0&tbnid=fpuT2q2dH9BeDM:&t bnh=90&tbnw=90&prev=/search%3Fq%3Dp%25C5%2582a ski%2Bp%25C4%2599dzel%2Bd o%2Bpodkladu%26tbm%3Disch %26tbo%3Du&zoom=1&q=p%C5% 82aski+p%C4%99dzel+do+pod kladu&usg=__6sUFj4xiYyLwj I6SUeezmOZ6i1A=&docid=Dix BjRSXOPtizM&sa=X&ei=zKmhU bv3BcKL4ATvsICYCA&ved=0CF QQ9QEwBw&dur=143)?


przepraszam za taki okropnie długi link
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-26, 10:36   #1190
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Płaskim to chyba nie dasz rady stemplować.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-26, 22:07   #1191
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dziś w tv na tvn style leciał odcinek Kasi Bosackiej "wiem co jem, wiem co kupuję",
Baardzo obszernie o filtrach UVA i UVB. Cała moja dotychczasowa mierna wiedza została zachwiana. Gdzies czytałam ze mineralne filtry nie chronią przed uva, a wg programu jednak chronią. W skutecznym filtrze musi być mieszanka filtrow i chem i fizycznych by był skuteczny. A tubka kremu na słonce powinna wystarczyć na 3 dni nie na całe wakacje ( mi zwykle starcza nawet na dłuzej niz jeden sezon ).
Bardzo Wam polecam ten odcinek (z dziś - 26.05.13)

Z tego wszystkego zakupiłam la posaya roche,nawilzajacy z faktorem 30.
Roznica w ochronie 30 a 50 jest 2 % tylko...a niech sie ciut opalę tyle ze 1,5 ml nalezy nałozyć tego kremu na buzkę. Na to najlepiej nie kłasć juz nic. Oczywiscie nakładanko nalezy powtarzać srednio co 2 godz Strasznie to rygorystyczne....!

Edytowane przez Lui1234
Czas edycji: 2013-05-26 o 22:10
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-26, 22:11   #1192
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
Dziś w tv na tvn style leciał odcinek Kasi Bosackiej "wiem co jem, wiem co kupuję",
Baardzo obszernie o filtrach UVA i UVB. Cała moja dotychczasowa mierna wiedza została zachwiana. Gdzies czytałam ze mineralne filtry nie chronią przed uva, a wg programu jednak chronią. W skutecznym filtrze musi być mieszanka filtrow i chem i fizycznych by był skuteczny. A tubka kremu na słonce powinna wystarczyć na 3 dni nie na całe wakacje ( mi zwykle starcza nawet na dłuzej niz jeden sezon ).
Bardzo Wam polecam ten odcinek (z dziś - 26.05.13)
Liczyli ciało+ twarz?
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-26, 22:11   #1193
abrakatabra
Zakorzenienie
 
Avatar abrakatabra
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 767
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
Dziś w tv na tvn style leciał odcinek Kasi Bosackiej "wiem co jem, wiem co kupuję",
Baardzo obszernie o filtrach UVA i UVB. Cała moja dotychczasowa mierna wiedza została zachwiana. Gdzies czytałam ze mineralne filtry nie chronią przed uva, a wg programu jednak chronią. W skutecznym filtrze musi być mieszanka filtrow i chem i fizycznych by był skuteczny. A tubka kremu na słonce powinna wystarczyć na 3 dni nie na całe wakacje ( mi zwykle starcza nawet na dłuzej niz jeden sezon ).
Bardzo Wam polecam ten odcinek (z dziś - 26.05.13)
Gdybyśmy nakładały ilość, którą zalecają producenci to pewnie kremy wystarczyłyby na wiele dłużej niż napisałaś
abrakatabra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-26, 22:18   #1194
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny, czy jeśli nie ma określenia ile wynosi UVA na opakowaniu, to znaczy, że jest bardzo małe i nie należy zawracać sobie nim głowy? Chodzi o ten produkt:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...rsja-2011.html

Zalezy mi na nim bo nie ma zapychajacej mnie gliceryny, a przegladane przeze mnie Vichy i La roche posay mają ją niestety gdzie uva jest określone...
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-26, 22:22   #1195
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Lui1234 Pokaż wiadomość
Dziś w tv na tvn style leciał odcinek Kasi Bosackiej "wiem co jem, wiem co kupuję",
Baardzo obszernie o filtrach UVA i UVB. Cała moja dotychczasowa mierna wiedza została zachwiana. Gdzies czytałam ze mineralne filtry nie chronią przed uva, a wg programu jednak chronią. W skutecznym filtrze musi być mieszanka filtrow i chem i fizycznych by był skuteczny. A tubka kremu na słonce powinna wystarczyć na 3 dni nie na całe wakacje ( mi zwykle starcza nawet na dłuzej niz jeden sezon ).
Bardzo Wam polecam ten odcinek (z dziś - 26.05.13)

Z tego wszystkego zakupiłam la posaya roche,nawilzajacy z faktorem 30.
Roznica w ochronie 30 a 50 jest 2 % tylko...a niech sie ciut opalę tyle ze 1,5 ml nalezy nałozyć tego kremu na buzkę. Na to najlepiej nie kłasć juz nic. Oczywiscie nakładanko nalezy powtarzać srednio co 2 godz Strasznie to rygorystyczne....!
Bo filtry przecież są tworzone z myślą o przebywaniu na intensywnym słońcu (oraz m.in. plaży, gdzie taki filtr się ściera, więc trzeba go reaplikować), a nie o babkach, które ze strachu przed zmarszczkami smarują się 50 nawet jak pracują w zamkniętych pomieszczeniach i jeszcze chcą, żeby im się makijaż na tym trzymał
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-26, 22:27   #1196
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Płaskim to chyba nie dasz rady stemplować.
no tak racja tylko ciekawi mnie jakby się nakładało cos płnnego flat topem, musze wypróbować, dzięki jecsz raz

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Bo filtry przecież są tworzone z myślą o przebywaniu na intensywnym słońcu (oraz m.in. plaży, gdzie taki filtr się ściera, więc trzeba go reaplikować), a nie o babkach, które ze strachu przed zmarszczkami smarują się 50 nawet jak pracują w zamkniętych pomieszczeniach i jeszcze chcą, żeby im się makijaż na tym trzymał
a szkoda
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-26, 22:27   #1197
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Bo filtry przecież są tworzone z myślą o przebywaniu na intensywnym słońcu (oraz m.in. plaży, gdzie taki filtr się ściera, więc trzeba go reaplikować), a nie o babkach, które ze strachu przed zmarszczkami smarują się 50 nawet jak pracują w zamkniętych pomieszczeniach i jeszcze chcą, żeby im się makijaż na tym trzymał
Promienie przechodzą przez szyby
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-26, 22:40   #1198
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Promienie przechodzą przez szyby
No UVA tak

A skoro już przy tym jesteśmy, to może się wygłupię, ale zadam pytanie, bo nurtuje mnie taka rzecz ostatnio. Pewnie większość zna ten przypadek kierowcy ciężarówki, który jedną połowę twarzy miał podczas jazdy ciągle wystawioną na słońce a drugą nie i ta pierwsza wygląda o wiele gorzej. Był też kiedyś podobny przypadek nauczycielki siedzącej przez cały czas jedną stroną do okna. Skoro UVA przenika przez szyby a UVB nie, to winowajcą tego pomarszczenia jest UVA. Ale przecież UVA dociera wszędzie, więc dlaczego jedna połowa twarzy jest pomarszczona, skoro druga przecież nie pozostawała w zakryciu. Czy chodzi tylko o to, że ta bardziej pomarszczona strona dostawała większą dawkę UVA?


Możecie obeśmiać moje wynurzenia, ale filtry to temat wokół którego narosło tyle kontrowersji i sprzecznych teorii, że naprawdę jestem ciekawa wielu spraw a nimi związanych.

Generalnie to jestem wielce sceptyczna wobec teorii, że to promieniowanie jest głównym czynnikiem odpowiadającym za starzenie się skóry.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-26, 22:43   #1199
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
No UVA tak

A skoro już przy tym jesteśmy, to może się wygłupię, ale zadam pytanie, bo nurtuje mnie taka rzecz ostatnio. Pewnie większość zna ten przypadek kierowcy ciężarówki, który jedną połowę twarzy miał podczas jazdy ciągle wystawioną na słońce a drugą nie i ta pierwsza wygląda o wiele gorzej. Był też kiedyś podobny przypadek nauczycielki siedzącej przez cały czas jedną stroną do okna. Skoro UVA przenika przez szyby a UVB nie, to winowajcą tego pomarszczenia jest UVA. Ale przecież UVA dociera wszędzie, więc dlaczego jedna połowa twarzy jest pomarszczona, skoro druga przecież nie pozostawała w zakryciu. Czy chodzi tylko o to, że ta bardziej pomarszczona strona dostawała większą dawkę UVA?


Możecie obeśmiać moje wynurzenia, ale filtry to temat wokół którego narosło tyle kontrowersji i sprzecznych teorii, że naprawdę jestem ciekawa wielu spraw a nimi związanych.

Generalnie to jestem wielce sceptyczna wobec teorii, że to promieniowanie jest głównym czynnikiem odpowiadającym za starzenie się skóry.
Ja rozumiem to w ten sposób, ze tak Ale ja jestem poczatkujaca filtromanaiczka wiec sie nie znam
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-26, 22:49   #1200
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez abrakatabra Pokaż wiadomość
Gdybyśmy nakładały ilość, którą zalecają producenci to pewnie kremy wystarczyłyby na wiele dłużej niż napisałaś
Właśnie wg zaleceń to wychodzi mniej więcej 3 dni
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-11 13:50:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:56.