Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-10-04, 19:37   #151
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Napisz koniecznie jak przetestujesz. Ja dziś zamówiłam w promocji 2 x un cove up, nr 11 i 22. Rozswietlacz mam. Na oku mam jeszcze bronzer w kremie i Róż do policzkow

Potrzebuje tez czegoś do wykończenia, nalepiej pudru w kamieniu i jestem bliska by zamówić 100% pure w kamieniu.
Chodzi o tę promocję BONM3B -20%? Mnie wychodzi, że ona obowiązuje dopiero od 500zł
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-04, 19:55   #152
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;52996345]Chodzi o tę promocję BONM3B -20%? Mnie wychodzi, że ona obowiązuje dopiero od 500zł [/QUOTE]

Tak dokładnie, o tę. U mnie poszło. Naprawdę już nie działa? :-o
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-04, 20:05   #153
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Tak dokładnie, o tę. U mnie poszło. Naprawdę już nie działa? :-o
U mnie jest komunikat:"Aby skorzystać z promocji zrób jeszcze zakupy za..." i tu brakująca suma do 500zł
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-04, 20:14   #154
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;52996625]U mnie jest komunikat:"Aby skorzystać z promocji zrób jeszcze zakupy za..." i tu brakująca suma do 500zł[/QUOTE]

przykro mi promo miała być do niedzieli, wiec powinna być do północy. Co chciałaś zamówić?
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-04, 20:25   #155
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
przykro mi promo miała być do niedzieli, wiec powinna być do północy. Co chciałaś zamówić?
Suple Swanson i czaiłam się na rms właśnie (korektor), ale niestety
Znalazłam suple taniej bez rabatu, a korektor pewnie kupię pixie, skoro tak polecacie
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-04, 23:13   #156
xxxescapismxxx
Pani Pech
 
Avatar xxxescapismxxx
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 6 327
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Nie chce może któraś z was kremu clochee na testy? Zrobiłam 3 próbki po 10 ml, bo mi nie pasuje ;-) szkoda żeby się zmarnował jest ważny do 31.11.15
__________________
Insta o naturalnych kosmetykach
Po Prostu Fuksja
xxxescapismxxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-05, 07:16   #157
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Co myslicie o alkoholu w kosmetykach? Gdzies przeczytalam, ze alkohol niszczy bardzo skore i moze powodowac raka ( razem z uv). Wiekszosc naturalnych kremow jest na alkoholu. I juz sama nie wiem?
Alkohole pełnią różne funkcje w kosmetykach - czasem konserwantu, czasem przewodnika innych substancji, a czasem odkażającą. Ja nie lubię alkoholu na drugim miejscu w składzie (Alterra tak miała w pielęgnacji twarzy), bo od razu wyskakiwały mi czerwone placki. A czasami lubię alkohol w tonikach na pryszcze
Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Rozczaruje Cie. Nie uzywam naturalnej kolorowki. Mineraly totalnie mi nie leza. A podklad bez silikonow... no niestety.
Kupilam niedawno kilka probek 100% pure: podklady, krem koloryzujacy, korektory i niestety porazka.
Zamowilam teraz kilka probek, m.in. podklad K. Weis, bo jestem go bardzo ciekawa. Jest koszmarnie drogi, ale zobaczymy.
Jak wypróbujesz K. Weis to daj znać, bo też jestem ciekawa tego podkładu
Cytat:
Napisane przez staff112 Pokaż wiadomość
Ja jak zwykle zapytam czy coś ciekawego wpadło Wam w oko na Oko i pod oko z naturalnych produktów.Tak marzy mi się produkt bez alkoholu,w miarę eco i tłuściutki...Brak czasu powoduje ,że nie mam siły przewertować wszystkich info na wizażu. Do tego mój ostatni krem podrażnia mi spojówki tak bardzo ,że i nie mam siły wpartywać się w ekran kompa. Dziękuje z góry za cenne porady.
Jak bez alkoholu to oleje A do czego ma być? Pod oczy, czy do twarzy, czy wszystko?

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Napisz koniecznie jak przetestujesz. Ja dziś zamówiłam w promocji 2 x un cove up, nr 11 i 22. Rozswietlacz mam. Na oku mam jeszcze bronzer w kremie i Róż do policzkow

Potrzebuje tez czegoś do wykończenia, nalepiej pudru w kamieniu i jestem bliska by zamówić 100% pure w kamieniu.
Ja mam próbkę silk powder z coleur caramel i jak dotąd jestem zadowolona
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste

Edytowane przez Sicilia
Czas edycji: 2015-10-05 o 07:17
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-05, 07:24   #158
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cześć Dziewczyny. Nie było mnie tutaj z dwa lata, ale dalej używam kosmetyków ekologicznych, naturalnych albo chociaż takich z bezpiecznym składem. No i dalej jestem minimalistką. Mam pytanie. Kupiłam ostatnio dwa produkty Tolpy, w tym jeden to nowość. Moim zdaniem składy są dobre i wpisują się na ten wątek, ale chciałabym poznać wasze zdanie. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg WP_20151004_19_35_09_Pro.jpg (62,4 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WP_20151004_19_35_35_Pro.jpg (64,8 KB, 16 załadowań)
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-05, 07:33   #159
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny. Nie było mnie tutaj z dwa lata, ale dalej używam kosmetyków ekologicznych, naturalnych albo chociaż takich z bezpiecznym składem. No i dalej jestem minimalistką. Mam pytanie. Kupiłam ostatnio dwa produkty Tolpy, w tym jeden to nowość. Moim zdaniem składy są dobre i wpisują się na ten wątek, ale chciałabym poznać wasze zdanie. Z góry dziękuję za odpowiedź.
No baaardzo długo Cię nie było! Tołpa nie jest naturalna, choć poprawiają składy, bo na początku były fatalne. Usuwają parabeny, ale to nie wszystko przecież. Na Twoim pierwszym zdjęciu jest Tetrasodium Edta - ja unikam, ale od biedy na końcu można przykmnąć oko, bo tego zwykle dużo nie ma w kosmetykach. Na drugim zdjęciu jest w składzie Cocamide DEA - to rakotwórczy środek pianotwórczy. Tego bym na pewno nie kupiła
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-05, 08:18   #160
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
No baaardzo długo Cię nie było! Tołpa nie jest naturalna, choć poprawiają składy, bo na początku były fatalne. Usuwają parabeny, ale to nie wszystko przecież. Na Twoim pierwszym zdjęciu jest Tetrasodium Edta - ja unikam, ale od biedy na końcu można przykmnąć oko, bo tego zwykle dużo nie ma w kosmetykach. Na drugim zdjęciu jest w składzie Cocamide DEA - to rakotwórczy środek pianotwórczy. Tego bym na pewno nie kupiła
No to użyję ten jeden raz i więcej nie kupię. Tak w ogóle to drugie zdjęcie to żel do mycia twarzy i ciała dziecka. Trochę mnie przeraziło, że produkt dla dorosłego ma lepszy skład niż dla dziecka.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-05, 08:41   #161
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
No to użyję ten jeden raz i więcej nie kupię. Tak w ogóle to drugie zdjęcie to żel do mycia twarzy i ciała dziecka. Trochę mnie przeraziło, że produkt dla dorosłego ma lepszy skład niż dla dziecka.
Wiesz jak to jest - produkt dla dzieci to wcale nie oznacza, że będzie miał lepszy skład. To tylko dobra wola producenta… Tylko w Danii kosmetyki dla dzieci do lat 3 nie mogą zawierać parabenów, a u nas wolna amerykanka
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-05, 08:47   #162
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Witaj Sekretny Wachlarzu
Składy tej Tołpy nie są idealnie naturalne, bo mają syntetyczne składniki, tyle, że z drugiej strony nie są nie wiadomo jak nafaszerowane szkodliwą chemią, a to już dobrze świadczy o producencie. Jak bym nie miała wyboru, szukała czegoś pilnie, to pewnie bym się skusiła. Nie ma tragedii Oprócz tych składników, które wymienia Sicilia widzę jeszcze glikol propylenowy, poza tym nie jest źle.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-05, 09:05   #163
An Ka
Zadomowienie
 
Avatar An Ka
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 812
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Witajcie

Ja dopiero zaczynam zaczynam naturalną pielęgnację. Oczyściłam do minimum łazienkę i kosmetyki kolorowe Szkoda że tak późno zaczęłam interesować się tym co siedzi naprawdę w środku ładnych opakowań. Mam ''dopiero'' 35 lat

Jestem w szoku bo Ziaja (płyn do higieny intymnej) którą zawsze uwielbiałam ma w składzie właśnie Cocamide DEA.
An Ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-05, 09:21   #164
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Alkohole pełnią różne funkcje w kosmetykach - czasem konserwantu, czasem przewodnika innych substancji, a czasem odkażającą. Ja nie lubię alkoholu na drugim miejscu w składzie (Alterra tak miała w pielęgnacji twarzy), bo od razu wyskakiwały mi czerwone placki. A czasami lubię alkohol w tonikach na pryszcze

Jak wypróbujesz K. Weis to daj znać, bo też jestem ciekawa tego podkładu

Jak bez alkoholu to oleje A do czego ma być? Pod oczy, czy do twarzy, czy wszystko?


Ja mam próbkę silk powder z coleur caramel i jak dotąd jestem zadowolona

Dam znać. Chyba już czeka na poczcie. Skocze po pracy i odbiorę.


Podkłady 100% Pure jak dla mnie maja zerowe krycie. Nie widzę sensu żeby to na twarz nakładać.


Krem oczyszczający Lavery niestety się u mnie nie sprawdził: nie radzi sobie z moim tuszem do rzęs. Wróciłam do mojego robionego balsamu.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-05, 09:36   #165
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Witaj Sekretny Wachlarzu
Składy tej Tołpy nie są idealnie naturalne, bo mają syntetyczne składniki, tyle, że z drugiej strony nie są nie wiadomo jak nafaszerowane szkodliwą chemią, a to już dobrze świadczy o producencie. Jak bym nie miała wyboru, szukała czegoś pilnie, to pewnie bym się skusiła. Nie ma tragedii Oprócz tych składników, które wymienia Sicilia widzę jeszcze glikol propylenowy, poza tym nie jest źle.
Co dwie głowy to nie jedna! Oczywiście propylene glycol też jest paskudny i go tutaj unikamy.

Cytat:
Napisane przez An Ka Pokaż wiadomość
Witajcie

Ja dopiero zaczynam zaczynam naturalną pielęgnację. Oczyściłam do minimum łazienkę i kosmetyki kolorowe Szkoda że tak późno zaczęłam interesować się tym co siedzi naprawdę w środku ładnych opakowań. Mam ''dopiero'' 35 lat

Jestem w szoku bo Ziaja (płyn do higieny intymnej) którą zawsze uwielbiałam ma w składzie właśnie Cocamide DEA.
Nigdy nie jest za późno na zmianę nawyków kosmetycznych Czytaj i zmieniaj łazienkę
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-05, 13:33   #166
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość

Jak bez alkoholu to oleje A do czego ma być? Pod oczy, czy do twarzy, czy wszystko?
albo kosmetyki Martina Gebhardt poza tonikami( wyjatek tonik z serii Shea). Kremy sa tlusciutkie a jak komus za tluscuiutkie to mozna sobie je wymieszac z lotionem do twarzy i stworzyc wlasna konsystencje.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-05, 18:32   #167
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Bede musiala sie rozejrzec za serum i kreme na dzien bez alkoholu. Moj ulubiony z Lavery niestety ma alko.

Odebralam probki. Krem pod oczy ma bardzo fajna, gesta konsystencje. Podkladu jest tak malo, ze nie wiem czy uda mi sie jutro pomalowac cala twarz. Zobacze rano co z tego bedzie.

Odebralam tez dzisiaj paczke z iherb. Bylam pewna, ze zamowilam olejek do mycia twarzy, a jest to zel do skory tlustej. Zamowienie robilam pozno... Myslalam nad jakims zelem do mycia, na zamiane dla Effaclaru. Moze sie sprawdzi?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image.jpg (101,5 KB, 41 załadowań)
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-05, 20:38   #168
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Korah mam prośbę do Ciebie, tutaj uderzam, może ktoś jeszcze skorzysta

mam koleżankę (24 lata (tak, tak, mam takie młode koleżanki ) ma bardzo tłustą cerę, dużo malutkich krosteczek i ogólna nadprodukcja sebum, żadnych dużych bolesnych krost.
Muszę jej opracować pielęgnację; moje doświadczenia domowe nie są tutaj bardzo przydatne. Na pewno polecam jej spray Alvy, alby skórę na noc nawilżyć i odkazić jednocześnie (tradycyjne środki wysuszające działają krótko i jak wiadomo, potem jest pogorszenie); ona dotąd na noc niczego nie stosowała; ale na dzień używa kremów (matujących) a raczej "matujących"
podejrzewam, że coś na dzień będzie chciała stosować; myślałam o jakimś żelu? serum? Może trochę ochronnym p/czynnikom atmo? Nie mam żadnego doświadczenia w kremach - Joa oczywiście żadnych takich nie używa

Proszę poleć coś na dzień
może żeby mogła się ciut przypudrować i tym samym (polepszeniem wyglądu) zachęcić do pielęgnacji naturalnej...
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-05, 20:47   #169
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Korah mam prośbę do Ciebie, tutaj uderzam, może ktoś jeszcze skorzysta

mam koleżankę (24 lata (tak, tak, mam takie młode koleżanki ) ma bardzo tłustą cerę, dużo malutkich krosteczek i ogólna nadprodukcja sebum, żadnych dużych bolesnych krost.
Muszę jej opracować pielęgnację; moje doświadczenia domowe nie są tutaj bardzo przydatne. Na pewno polecam jej spray Alvy, alby skórę na noc nawilżyć i odkazić jednocześnie (tradycyjne środki wysuszające działają krótko i jak wiadomo, potem jest pogorszenie); ona dotąd na noc niczego nie stosowała; ale na dzień używa kremów (matujących) a raczej "matujących"
podejrzewam, że coś na dzień będzie chciała stosować; myślałam o jakimś żelu? serum? Może trochę ochronnym p/czynnikom atmo? Nie mam żadnego doświadczenia w kremach - Joa oczywiście żadnych takich nie używa

Proszę poleć coś na dzień
może żeby mogła się ciut przypudrować i tym samym (polepszeniem wyglądu) zachęcić do pielęgnacji naturalnej...
Zależy jaki ma być przedział cenowy. Na pewno mogę to serum nawilżające Florame polecić na dzień, które przetestowałam, rewelacyjne jest. Serum bielendy zielone super power mezo jest tanie, a bardzo dobre, na noc i z kwasami (tylko nie pomylić z wersją z olejkami, bo jest podobna z wyglądu) i ma dobry skład. Do oczyszczania mleczko Avalon z wit.c. Do tego jakaś ściereczka. Jeśli cera jest bardzo tłusta, to ponoć kwas salicylowy pomaga najbardziej. co do produktów ochronnych to zdecydowanie seria Salvia Martiny G.

Acha i kremy matujące z drogerii niech sobie z miejsca daruje.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-10-05 o 20:50
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-05, 21:26   #170
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Jasne, już jej tam nagadałam
Oblukam jutro ten żel florame (dasz linka?)
Ona ma też skinoren i będzie go chciała używać, ale kazała jej poczekać, aż znajdzie jakiś wmiarowy filtr sobie (btw co myślisz o skinorenie?)
P. S. Jej problemy mają podłoże hormonalne.
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-05, 21:33   #171
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Ooo ja używałam skinorenu ale prawie nic nie zdzialal. A serum Bielendy jeszcze mniej.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-05, 21:37   #172
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Jasne, już jej tam nagadałam
Oblukam jutro ten żel florame (dasz linka?)
Ona ma też skinoren i będzie go chciała używać, ale kazała jej poczekać, aż znajdzie jakiś wmiarowy filtr sobie (btw co myślisz o skinorenie?)
P. S. Jej problemy mają podłoże hormonalne.
http://sklep.florame.com.pl/nawilzan...170021259.html
( było niedawno promo 20%)

Przy Skinorenie nie trzeba się mocno filtrować. To serum bielendy wskazane też, bo już nie raz słyszałam, że kwas azelainowy (skinoren) dobrze działa na zmianę z innymi produktami kwasowymi. Sam Skinoren nie ma naturalnego składu, tu by musiala coś sama ukręcić zamiast, jeśli ma byc naturalnie, ale skinoren może pomóc wyprowadzić skórę na prostą tak czy siak. Dobre składowo są peelingi na noc Iwostinu, są 3 wersje.

Jeśli podłoże hormonalne, to koniecznie niech poczuje moc wit. C do wewnętrznie większe dawki i też preparaty z cynkiem, generalnie odpowiedni przy tym sposób odżywiania (zdrowy) może sporo wnieść.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-10-05 o 21:41
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-05, 21:56   #173
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

U mnie skinoren sie sprawdzil I Effaclar duo przed okresem. Dokladne oczyszcanie olej + zel pomoglo mi sie pozbyc grudek. Serum Weledy granat jest super na dzien, pod makijaz. Przy bardzo tlustej skorze moze nie potrzebowac juz kremu. Skora sobie poradzi. Ja nakladam jeszcze Hauschke ten zolty lotion.
Na noc na kwasy albo jakis gestszy krem zeby nie przesuszyc berdzo skory.
I maseczki z glinka
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-05, 22:16   #174
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Dzięki dziewczyny.
Kusum jaki schemat nakładania skinorenu miałaś? I napisz konkretnie o tym oczyszczaniu proszę
Korah ile tej C lykasz teraz?
__________________
Crazy Handful of Nothin







Edytowane przez mhm0808
Czas edycji: 2015-10-05 o 22:17
mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-05, 22:24   #175
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny.
Kusum jaki schemat nakładania skinorenu miałaś? I napisz konkretnie o tym oczyszczaniu proszę
Korah ile tej C lykasz teraz?
2-3g (na oko sypię), ale tylko przez miesiąc, potem będę robić kurację podtrzymującą, raz dziennie jakaś mniejsza dawka do 1g.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-05, 22:52   #176
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny.
Kusum jaki schemat nakładania skinorenu miałaś? I napisz konkretnie o tym oczyszczaniu proszę
Korah ile tej C lykasz teraz?
Skinoren miejscowo na wypryski. Na to nakladam krem na noc.
Oczyszczanie wieczorem to podstawa: olej lub balsam olejowy, ktory rozbija makijaz, sebum i wszystko co sie do twarzy przykleiło. Balsam robie wg przepisu Czarszki masła i oleje. Nic trudnego. Rozpuszcza nawet wodoodporny makijaz. Dopiero wtedy zmywam calosc zelem Effaclar, teraz Desert Essences. Rano wystarczy jakis delikatny zel albo tonik.
Przy tlustej skórze podstawa to oczyszczanie, kwasy, glinki i nawilzanie czyms co nie zapycha. W moim wieku dochodzi jeszcze dzialanie p/starzeniowe.



Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
2-3g (na oko sypię), ale tylko przez miesiąc, potem będę robić kurację podtrzymującą, raz dziennie jakaś mniejsza dawka do 1g.
Witamina c jest super Korah masz jakies swoje sprawdzone kosmetyki do utrzymywania skory w ryzach?
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-05, 23:26   #177
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Witamina c jest super Korah masz jakies swoje sprawdzone kosmetyki do utrzymywania skory w ryzach?
Te które wymieniłam powyżej w pierwszej odp do Mhm
Ja widzę, że lubisz oleje, u mnie jednak są praktycznie wykluczone, no może raz na jakiś czas coś wypróbuje, ale nie mam też potrzeby ich używać częściej niż doraźnie, jedynie po peelingu mocnym kwasem czuję potrzebę i tu mi bardzo podpasował krem Salvia Martiny Gebhardt. Natomiast do mycia lubię mleczka, ale nietłuste i to Avalon to moje ulubione i używam tak samo jak przy ocm, ze ściereczką i je posądzam o to właśnie trzymanie w ryzach najbardziej jeśli chodzi o pielęgnację codzienną.

Zawiesiłam teraz oko na tym sklepie wyszukanym przez Beeets Brasilnatural. Mają bardzo interesującą serię do cery tłustej "pepe coś tam", właśnie taka niskotłuszczowa się wydaje ale to serum Florame jest cudne i nad nim poważnie rozmyślam, skład serum Weledy z granatem też mi się podoba.
Oprócz tego bardzo lubię wodę micelarną dla dzieci Alphanova bebe, bardzo delikatna i radzi sobie z makijażem, lubię płyn Sylveco, ale uważam, że Alphanova jest mimo wszystko lepsza, jeszcze łagodniejsza. Lubiłam też i chyba wrócę do Logony białej ziemi wulkanicznej z kwiatem lotosu, no i kolagen marki Bingo i czasem jakieś mydełko, tak ze 2 razy w tygodniu, nie częściej. To, które teraz mam Plantlife jest świetne, ale super też było np Bioaromy różane, H&W waniliowe ( wszystkie wymienione poznałam dzięki Beeets, to nasza specjalistka od mydeł i ja to potwierdzam, bo czego by mi nie przysłała w kostce, to jest dobre po świetne).

Generalnie miałam więcej ulubieńców, np Aubrey Organics, Living nature, Ikove, ale niestety świat się zmienia, a wraz z nim składy i ceny i pojemności kosmetyków, dostepność lub w ogóle znikają z rynku Obecnie jestem na takim etapie, że trzymam się sprawdzonych i niedrogich produktów, tak mam z mleczkiem Avalon, serumem Alterry, maską i odżywką Alterry, czy chociażby szamponami Equilibry (nie są 100% naturalne, ale bardzo dobre) a po nowości to tylko od czasu do czasu sięgam, jak jest jakaś fajna okazja, a mnie się wstępnie coś spodoba Całe zakręcenie i fascynacja w odkrywaniu nowości jakoś mi minęły, za szybki był przerób na początku Moja cera nie lubi eksperymentów, jest mimo wszystko wrażliwa.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-10-05 o 23:34
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-06, 09:18   #178
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Korah
Oleje do zmywania tak. Do samodzielnego nakładania raczej ostrożnie, bo potrafią mnie solidnie zapchać.
Do ściereczek mam zbyt wrażliwą skórę. Robią mi armagedon na twarzy. Dlatego olej zmywam żelem.


Małgosiu, Twoja koleżanka może się przerazić jak zobaczy ile ma kosztować jej nowa pielęgnacja. To młoda dziewczyna, nie wiemy jaki ma budżet? Może poleć jej na początek serum z wit. C i tonik z kwasami z BU? Do tego np. krem z Sylveco. A jak już wsiąknie w naturalną pielęgnację...


Podkład Kjaer Weis jest baaardzo gęsty, wręcz klejący, ale na twarzy rozprowadza się ładnie (nakładałam go palcami, bo nie miałam czasu na szukanie gąbki rano - zaspałam). Krycie ma dobre - a po ostatniej wizycie w D. mam co kryć (zmyły mnie swoim mleczkiem i tonikiem i nasmarowały jakimś kremem Shiseido i mam kilku nieprzyjaciół na twarzy i szyi). Można je stopniować. Ładnie wygląda na twarzy, ujednolica i wygładza skórę, nie podkreśla porów, ani suchych miejsc. Przypudrowałam do pudrem RBR jak zwykle. Teraz czekam jak się zachowa na tłustych partiach twarzy
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-06, 09:26   #179
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Korah
Podkład Kjaer Weis jest baaardzo gęsty, wręcz klejący, ale na twarzy rozprowadza się ładnie (nakładałam go palcami, bo nie miałam czasu na szukanie gąbki rano - zaspałam). Krycie ma dobre - a po ostatniej wizycie w D. mam co kryć (zmyły mnie swoim mleczkiem i tonikiem i nasmarowały jakimś kremem Shiseido i mam kilku nieprzyjaciół na twarzy i szyi). Można je stopniować. Ładnie wygląda na twarzy, ujednolica i wygładza skórę, nie podkreśla porów, ani suchych miejsc. Przypudrowałam do pudrem RBR jak zwykle. Teraz czekam jak się zachowa na tłustych partiach twarzy
A odcień, który wzięłaś dobry jest dla Ciebie ? jakoś ciemno wygląda na zdjęciu.

Jeszcze pomęczę Cię o korektor Pure100%, bo mi nie odpowiedziałaś na poprzedniej stronie Wspomniałaś, że miałaś jego próbkę i Ci nie pasował dlaczego ? i który to konkretnie korektor, bo są trzy na stronie
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-06, 09:58   #180
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XII

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
A odcień, który wzięłaś dobry jest dla Ciebie ? jakoś ciemno wygląda na zdjęciu.

Jeszcze pomęczę Cię o korektor Pure100%, bo mi nie odpowiedziałaś na poprzedniej stronie Wspomniałaś, że miałaś jego próbkę i Ci nie pasował dlaczego ? i który to konkretnie korektor, bo są trzy na stronie

Kolor Just Sheer jest trochę za żółty. Nie jest ciemny - przynajmniej dla mnie. Ostatnio byłam na doborze podkładu z Bobbi Brown i jestem w kolorze Beige 3.0.


Korektor 100% pure miałam próbkę tego z pompką: http://plantsforbeauty.pl/korektor-e...ure-p-138.html - był do wzięcia w próbkach za 4zł. Zapytaj może Ci zrobią próbkę? Nie będziesz musiała kupować w ciemno.
Poza tym wzięłam podkład kremowy, nawilżający i krem tonujący. Wszystkie słabo kryją. Mazanie się nimi nie miało większego sensu, bo efekt był żaden.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-12 16:12:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:46.