Kosmetyki naturalne - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-30, 14:35   #811
_Czarodzielnica_
Rozeznanie
 
Avatar _Czarodzielnica_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 664
Dot.: Kosmetyki naturalne

Dla mnie to nie problem, ponieważ preferuję delikatny makijaż na codzień, nakładam tylko jedną warstwę tuszu.
Czaję się na naturalny podkład bourjois.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ny.html&next=1
Bardzo różorakie recenzje, ale certyfikat ecocert kusi, a na dodatek potrzebuję nowego podkładu. Dzisiaj się nim maziałam w rossmannie i mam bardzo pozytywne odczucia.
Co sądzicie?
__________________
Świadomie dbam o siebie z wizażem

Zespół TŻ, zapraszam miłośniczki ciężkiego brzmienia: http://www.reverbnation.com/nilfgaard

Czarodzielnica na blogspocie
_Czarodzielnica_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 16:07   #812
henieczka
Rozeznanie
 
Avatar henieczka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 596
Dot.: Kosmetyki naturalne

Uzywa ktos z Was krysztalu jako dezodorantu? Kupilam wczoraj sobie i mezowi dezodoranty Salt Of The Earth, w skladzie tylko ammonium alum. Mam mieszane uczucia, ze to moze dzialac Zaczne uzywac jak stare wykoncze.
poza tym nabylam jeszcze dwa mydelka Dr. Organic, ale nie zauwazylam w sklepie, ze na samym koncu skladu maja tetrasodium EDTA i t. etidronate. Czy to bardzo drazniace konserwanty, cos takiego jak parabeny?

Tak troszke zbaczajac z kosmetycznego tematu - w Lidlu kupilam kawe rozpuszczalna Highland Coffee Fairglobe, na opakowaniu znaczek Soil Association I smakuje bardzo dobrze, heh.


Czarodzielnica - ten podklad byl analizowany na skladowym i Korah go polecala
__________________
Kochana i kochająca, szczęśliwa.






Edytowane przez henieczka
Czas edycji: 2011-03-30 o 16:27
henieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 16:39   #813
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez francuzzka Pokaż wiadomość
ja najpierw zmiękczam wodą a później olejek i łatwo tusz schodzi.
Dobry pomysl,sprobuje nastepnym razem
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 16:40   #814
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 272
Dot.: Kosmetyki naturalne

Moja koleżanka potrzebuje peelingu mechanicznego. Możecie cos polecić ?
phenomena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 17:57   #815
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Widziałam dzisiaj (jak byłam z babcią) kapsułki te Dermogal A+E w aptece. Jutro chyba je kupię.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 21:29   #816
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cześć Dziewczęta

Natknęłam się dzisiaj na antyperspiranty Alterry i mając do wyboru dwa, a nie mogąc się zdecydować na jeden, kupiłam oba - jeden w kulce - balsam (melisa i szałwia), drugi z atomizerem (jojoba i szałwia).
Co do ich zapachu, to oba przypadły mi do gustu, ale podejrzewam, że niektórym może się nie podobać typowo ziołowy aromat.

A teraz poloneza czas zacząć... i sobie poużywać

Miała je któraś z Was?
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 22:41   #817
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez _Czarodzielnica_ Pokaż wiadomość
Dla mnie to nie problem, ponieważ preferuję delikatny makijaż na codzień, nakładam tylko jedną warstwę tuszu.
Czaję się na naturalny podkład bourjois.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ny.html&next=1
Bardzo różorakie recenzje, ale certyfikat ecocert kusi, a na dodatek potrzebuję nowego podkładu. Dzisiaj się nim maziałam w rossmannie i mam bardzo pozytywne odczucia.
Co sądzicie?

Mnie się sklad podoba, lecz sama widzisz, jakie ma recenzje. Te opinie na niekorzyść są na pewno od osób "uzależnionych" od podkladów silikonowych, a taki naturalny podklad zupelnie inaczej się zachowuje, myślę, że trzeba się przygotować na jego inność i znaleźć na niego sposób, a będzie dobrze. Podejrzewam też, że szybko go zużyjesz, gdyż on jest jak krem poza tym ponoć roluje się na innych kremach. Być moze konieczny będzie korektor i dobry puder kryjąco matujący do tego.

---------- Dopisano o 21:41 ---------- Poprzedni post napisano o 21:39 ----------

Cytat:
Napisane przez phenomena Pokaż wiadomość
Moja koleżanka potrzebuje peelingu mechanicznego. Możecie cos polecić ?


Ja jedynie ten Jericho mogę polecić, ale nie wiem, czy ona jest otwarta na takie specyficzne wynalazki.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ts.html&next=1
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-30, 22:57   #818
la songerie
Rozeznanie
 
Avatar la songerie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 555
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczęta

Natknęłam się dzisiaj na antyperspiranty Alterry i mając do wyboru dwa, a nie mogąc się zdecydować na jeden, kupiłam oba - jeden w kulce - balsam (melisa i szałwia), drugi z atomizerem (jojoba i szałwia).
Co do ich zapachu, to oba przypadły mi do gustu, ale podejrzewam, że niektórym może się nie podobać typowo ziołowy aromat.

A teraz poloneza czas zacząć... i sobie poużywać

Miała je któraś z Was?
Jesteeeeeeeeeeeeeeeeeeeee eeem!
Zakupy sie robia i robia... Biegam po sklepach jakbym przyjechala conajmniej z kraju komunistycznego
Mam juz:
- gabki syrenki (jak zawsze niezbedne w mojej powrotnej walizce)
- Alterre tonik do buzi
- Alterre dwa rozne szampony (granat z aloesem i morela z pszenica - cudnie pachna)
- Alterre maske do wlosow granat z aloesem
- Alterre dezka z melisa (fajny ale za delikatny w dzialaniu jak dla mnie)
- balsam do ust z Alterry (fajniutki)
- Babydream zel do kapieli z nagietkiem (zielony)

Planuje jeszcze jakies dwa delikatne kremy do twarzy (jeden tresciwy). Chyba zdecyduje sie na Ziaje Med kuracja lipidowa ten 80ml jako krem na dzien (nie za tlusty???) i Sylveco z rokitnikiem na noc. Jakies porady? Dobry wybor? Chyba ze Scholler bedzie lepszy? Sama nie wiem! Chcialam jeszcze ze dwa bardzo tresciwe kremy do rak - nie musza wchlaniac sie do matu. Co wybrac? Jaki jest ten Scheller do rak? A mial ktos Sylveco do rak?

Czy jest jakas roznica miedzy tym zielonym a niebieskim Babydreamem? Korah i ktory to lotion jako krem do buzi? Ten Babydream balsam do ciala dla dzieci? Bo stalam przy polce jak ciele nie wiedzac co wybrac dzisiaj...

Korah a ktory to dokladnie ten balsam z Scholerra co przypasil ci do twarzy?

Henieczka mam tego dezka krysztala! Tylko innej firmy. Jak dla mnie bomba!!! Moj krysztal ma w skladzie tylko potassium alum 9co ponoc jest lepsze) ale ten z amonium alum tez uzywalam.
Nie wiem jak ty ale ja czasem dodaje jakis inny naturalny deo dla zapachu i wzmocnienia efektu - lubie tam pachniec. Chwilowo uzywam Dr Organic z miodem ale tak mi sie cos wydaje ze i dezodorant moze byc 'nie halo' z tym skladem, bo wszystko inne na co patrzylam takie wlasnie bylo wiec ostrzegam przed ta firma, bo nie jest tez taka tania a i skladowo nie bardzo organic... Szkoda, bo tak ladnie wyglada i pachnie...

Te kapsulki GAL z wiesiolkiem to tylko jeden rodzaj jest?

Chcialam jeszcze skoczyc do zielarskiego - doradzicie mi jakie ziola poza skrzypem kupic w duzych ilosciach? Nie oplaca mi sie przeciez kupowac w saszetkach na dziale z herbatami... Cos jeszcze z zielarskiego?

A tak offtopowo (lub nie...) Co sadzicie o zdradzaniu natury ze 'zla' kolorowka (czyli ta niemineralna)??? Bo neci mnie skladana paleta z Inglota - maja obledne cienie w kolorach ktorych dokladnie mi brakowalo. Poza tym odkrylam niesamowita polska firme, ktora ma szanse byc lepsza od Inglota - nazywa sie PEASE. Kupilam juz blyszczyk i powiem tylko - cos niesamowitego. Chdzi za mna jeden lakier no i pewnie jeszcze roz kupie oraz pisak do kresek (podobno rewelacja). Stronka ich to http://www.paese.pl/
Czytalam gdzies o nich na wizazu i postanowilam sprobowac.

Przepraszam, ze przynudzam, ale opanowalo mnie cos na ksztalt zimnej goraczki Kupilam dzis np. 3 pary butow dla mezaA podobno Polska to Europa Wschodnia...
__________________
Redhead and proud!
la songerie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 22:59   #819
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez henieczka Pokaż wiadomość
Uzywa ktos z Was krysztalu jako dezodorantu? Kupilam wczoraj sobie i mezowi dezodoranty Salt Of The Earth, w skladzie tylko ammonium alum. Mam mieszane uczucia, ze to moze dzialac Zaczne uzywac jak stare wykoncze.
poza tym nabylam jeszcze dwa mydelka Dr. Organic, ale nie zauwazylam w sklepie, ze na samym koncu skladu maja tetrasodium EDTA i t. etidronate. Czy to bardzo drazniace konserwanty, cos takiego jak parabeny?

Tak troszke zbaczajac z kosmetycznego tematu - w Lidlu kupilam kawe rozpuszczalna Highland Coffee Fairglobe, na opakowaniu znaczek Soil Association I smakuje bardzo dobrze, heh.


Czarodzielnica - ten podklad byl analizowany na skladowym i Korah go polecala


Te aluny wlaśnie są różne, bo alun Alepii na KWC ma 2 dobre recenzje i w skladzie jest tylko Potassium Alun. Tak więc nie wiem, jaki będzie Wasz krysztal w dzialaniu. A EDTA to taki konserwant chroniący produkt przed nie tyle drobnoustrojami, co kumulowaniem się metali ciężkich. Bardzo często są dodawane do produktów witaminowych, zwlaszcza z Wit C, której dzialanie slabnie przy obecnosci metali. Skladnik ten neutralizuje metale, np miedź zarowno w produkcie jak i w organiźmie. Jest stosowany takze w preparatach doustnych. Jest to niepożądany w kosmetykach naturalnych. Często bywa zanieczyszczony i wtedy pada podejrzenie o kancerogenność ze wzgledu na to, że wytwarza sie go ze zwiazków formaldehydu, skladnika dawno już wycofanego z produkcji kosmetyków zwlaszcza lakierów do paznokci. Zostal on zabroniony, jako substancja silnie raktwórcza.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 23:02   #820
la songerie
Rozeznanie
 
Avatar la songerie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 555
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez _Czarodzielnica_ Pokaż wiadomość
Dla mnie to nie problem, ponieważ preferuję delikatny makijaż na codzień, nakładam tylko jedną warstwę tuszu.
Czaję się na naturalny podkład bourjois.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ny.html&next=1
Bardzo różorakie recenzje, ale certyfikat ecocert kusi, a na dodatek potrzebuję nowego podkładu. Dzisiaj się nim maziałam w rossmannie i mam bardzo pozytywne odczucia.
Co sądzicie?
podkladu nie uzywalam natomiast zdecydowanie nie polecam korektora pod oczy z tej samej serii!!! Gesty jak jakas maz i zasycha zanim go wklepiesz przez co musisz naciagac skore, zeby go rozsmarowac!!! No i brzydko tapetowato wyglada... Wole niestety pod oczy Loreal albo Rimmel choc do natury im daleko...
__________________
Redhead and proud!
la songerie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 23:22   #821
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez la songerie Pokaż wiadomość
Jesteeeeeeeeeeeeeeeeeeeee eeem!
Zakupy sie robia i robia... Biegam po sklepach jakbym przyjechala conajmniej z kraju komunistycznego
Mam juz:
- gabki syrenki (jak zawsze niezbedne w mojej powrotnej walizce)
- Alterre tonik do buzi
- Alterre dwa rozne szampony (granat z aloesem i morela z pszenica - cudnie pachna)
- Alterre maske do wlosow granat z aloesem
- Alterre dezka z melisa (fajny ale za delikatny w dzialaniu jak dla mnie)
- balsam do ust z Alterry (fajniutki)
- Babydream zel do kapieli z nagietkiem (zielony)

Planuje jeszcze jakies dwa delikatne kremy do twarzy (jeden tresciwy). Chyba zdecyduje sie na Ziaje Med kuracja lipidowa ten 80ml jako krem na dzien (nie za tlusty???) i Sylveco z rokitnikiem na noc. Jakies porady? Dobry wybor? Chyba ze Scholler bedzie lepszy? Sama nie wiem! Chcialam jeszcze ze dwa bardzo tresciwe kremy do rak - nie musza wchlaniac sie do matu. Co wybrac? Jaki jest ten Scheller do rak? A mial ktos Sylveco do rak?

Czy jest jakas roznica miedzy tym zielonym a niebieskim Babydreamem? Korah i ktory to lotion jako krem do buzi? Ten Babydream balsam do ciala dla dzieci? Bo stalam przy polce jak ciele nie wiedzac co wybrac dzisiaj...

Korah a ktory to dokladnie ten balsam z Scholerra co przypasil ci do twarzy?

Henieczka mam tego dezka krysztala! Tylko innej firmy. Jak dla mnie bomba!!! Moj krysztal ma w skladzie tylko potassium alum 9co ponoc jest lepsze) ale ten z amonium alum tez uzywalam.
Nie wiem jak ty ale ja czasem dodaje jakis inny naturalny deo dla zapachu i wzmocnienia efektu - lubie tam pachniec. Chwilowo uzywam Dr Organic z miodem ale tak mi sie cos wydaje ze i dezodorant moze byc 'nie halo' z tym skladem, bo wszystko inne na co patrzylam takie wlasnie bylo wiec ostrzegam przed ta firma, bo nie jest tez taka tania a i skladowo nie bardzo organic... Szkoda, bo tak ladnie wyglada i pachnie...

Te kapsulki GAL z wiesiolkiem to tylko jeden rodzaj jest?

Chcialam jeszcze skoczyc do zielarskiego - doradzicie mi jakie ziola poza skrzypem kupic w duzych ilosciach? Nie oplaca mi sie przeciez kupowac w saszetkach na dziale z herbatami... Cos jeszcze z zielarskiego?

A tak offtopowo (lub nie...) Co sadzicie o zdradzaniu natury ze 'zla' kolorowka (czyli ta niemineralna)??? Bo neci mnie skladana paleta z Inglota - maja obledne cienie w kolorach ktorych dokladnie mi brakowalo. Poza tym odkrylam niesamowita polska firme, ktora ma szanse byc lepsza od Inglota - nazywa sie PEASE. Kupilam juz blyszczyk i powiem tylko - cos niesamowitego. Chdzi za mna jeden lakier no i pewnie jeszcze roz kupie oraz pisak do kresek (podobno rewelacja). Stronka ich to http://www.paese.pl/
Czytalam gdzies o nich na wizazu i postanowilam sprobowac.

Przepraszam, ze przynudzam, ale opanowalo mnie cos na ksztalt zimnej goraczki Kupilam dzis np. 3 pary butow dla mezaA podobno Polska to Europa Wschodnia...


Witamy, witamy na tej skromnej ziemi

Więc postaram sie odpowiedzieć po kolei:
Też lubię syrenki
Zdecyduj się na Ziaję med, nie nablyszcza, jednak tez nie matuje i musi się chwilę wchlaniać. Tlusty jednak nie jest, lekki i dobry pod makijaż.
Sylveco polecam na noc, jednak lepiej kupić sylveco do twarzy i można go tez używać do rąk. Jest uniwersalny.
Rossamann Babydream Lotion niebieski jest do buzi.
Zielonego Babydreama nie znam, nie widzialam nigdy jego skladu.
Dr.Scheller to dokladnie to mleczko:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ej.html&next=1
Możesz go stosować jak chcesz i kiedy chcesz, na noc, na dzień. Trochę brakuje mi w nim zwężenia porów, jednak bardzo go polecam gdyż, poprawil mi znacznie nawilżenie cery.

Kapsulek Gal jest kilka, ale tylko te z witaminami A+E są godne zakupu Pozostale zawierają parafinę i konserwanty.

Co do tej polskiej firmy to chyba Paese, a nie Pease. Zdrada zawsze kusi, ale też boli. Ja bym się więc nie napalala, podejrzewam, że firma ma koszmarne sklady.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-30, 23:33   #822
la songerie
Rozeznanie
 
Avatar la songerie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 555
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Te aluny wlaśnie są różne, bo alun Alepii na KWC ma 2 dobre recenzje i w skladzie jest tylko Potassium Alun. Tak więc nie wiem, jaki będzie Wasz krysztal w dzialaniu. A EDTA to taki konserwant chroniący produkt przed nie tyle drobnoustrojami, co kumulowaniem się metali ciężkich. Bardzo często są dodawane do produktów witaminowych, zwlaszcza z Wit C, której dzialanie slabnie przy obecnosci metali. Skladnik ten neutralizuje metale, np miedź zarowno w produkcie jak i w organiźmie. Jest stosowany takze w preparatach doustnych. Jest to niepożądany w kosmetykach naturalnych. Często bywa zanieczyszczony i wtedy pada podejrzenie o kancerogenność ze wzgledu na to, że wytwarza sie go ze zwiazków formaldehydu, skladnika dawno już wycofanego z produkcji kosmetyków zwlaszcza lakierów do paznokci. Zostal on zabroniony, jako substancja silnie raktwórcza.
Linki do roznic pomiedzy dwoma skladnikami alunow - amonium alum i potassium alum.
http://badgerandblade.com/vb/showthread.php?t=90207
ktos napisal tez: 'I would use ammonium because it has a rotting agent so it will not decompose.'
http://thebeautybrains.com/2008/02/2...s-really-work/
http://www.chemicalforums.com/index.php?topic=3080.0
http://bubbleandbee.blogspot.com/200...eodorants.html
nie poczytalam ich dokladnie ale chyba warto, choc to troche kontrowersyjne informacje.
__________________
Redhead and proud!

Edytowane przez la songerie
Czas edycji: 2011-03-30 o 23:36
la songerie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-30, 23:43   #823
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez henieczka Pokaż wiadomość
Uzywa ktos z Was krysztalu jako dezodorantu? Kupilam wczoraj sobie i mezowi dezodoranty Salt Of The Earth, w skladzie tylko ammonium alum. Mam mieszane uczucia, ze to moze dzialac Zaczne uzywac jak stare wykoncze.
poza tym nabylam jeszcze dwa mydelka Dr. Organic, ale nie zauwazylam w sklepie, ze na samym koncu skladu maja tetrasodium EDTA i t. etidronate. Czy to bardzo drazniace konserwanty, cos takiego jak parabeny?

Tak troszke zbaczajac z kosmetycznego tematu - w Lidlu kupilam kawe rozpuszczalna Highland Coffee Fairglobe, na opakowaniu znaczek Soil Association I smakuje bardzo dobrze, heh.




Czarodzielnica - ten podklad byl analizowany na skladowym i Korah go polecala
Ja mialam taki dezodorant-o dokladnie ten:
http://www.google.com/products/catal...0CHUQ8wIwAzgK#

Ale jakos wogole mi nie podpasowal,byl niewygodny w uzywaniu i nie pamietam zeby byly jakies spektakularne efekty.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 00:07   #824
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Ja mialam taki dezodorant-o dokladnie ten:

Ale jakos wogole mi nie podpasowal,byl niewygodny w uzywaniu i nie pamietam zeby byly jakies spektakularne efekty.
Tez mam krysztal... niestety nie zawsze chroni tak, jak tego oczekuje..

znalazlam ciekawy przepis na dezodorant bez niepokojacych skladnikow
http://www.jaworek.net/kosmetyki/fas...aciany.php#deo
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 06:05   #825
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Ja również widziałam ten płyn do kąpieli z babydream, zielony. Nie wzięłam go jednak, bo nie pokoił mnie jeden składnik. Nie wiem czy to nie był 'kuzyn' SLS, dlatego nie wzięłam. Za to chciałam wziąć olejek do kąpieli, różowa butelka, no ale, że nie znam się na składach to zrezygnowałam.
O ile się nie mylę to w zielonym babydream był ten składnik, ale pewna nie jestem: Sodium Coco Sulfate.

Korah te rybki z witaminami są łatwe w obsłudze? I ty je nakładasz codziennie czy np. raz w miesiącu robisz sobie kurację nimi?

Co z tym naszym wątkiem, co miał powstać? ^^
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-03-31 o 06:07
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 06:18   #826
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Ja również widziałam ten płyn do kąpieli z babydream, zielony. Nie wzięłam go jednak, bo nie pokoił mnie jeden składnik. Nie wiem czy to nie był 'kuzyn' SLS, dlatego nie wzięłam. Za to chciałam wziąć olejek do kąpieli, różowa butelka, no ale, że nie znam się na składach to zrezygnowałam.
O ile się nie mylę to w zielonym babydream był ten składnik, ale pewna nie jestem: Sodium Coco Sulfate.

Korah te rybki z witaminami są łatwe w obsłudze? I ty je nakładasz codziennie czy np. raz w miesiącu robisz sobie kurację nimi?

Co z tym naszym wątkiem, co miał powstać? ^^


Rybki są latwe w obsludze, odkręcasz ogonek jak zakrętkę od butelki Nakladam je kilka razy w tygodniu, zdażalo się nawet codziennie, czasem nawet pod makijaż je nakladam. Na poczatku mnie pozapychaly, z czasem jednak już nie robily krzywdy
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 07:16   #827
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Rybki są latwe w obsludze, odkręcasz ogonek jak zakrętkę od butelki Nakladam je kilka razy w tygodniu, zdażalo się nawet codziennie, czasem nawet pod makijaż je nakladam. Na poczatku mnie pozapychaly, z czasem jednak już nie robily krzywdy
Właśnie kupiłam coś w stylu tych rybek, ale nie w kształcie rybek (normalne kapsułki) i dopiero się zastanowiłam, że będzie się tego ciężko używać No już trudno, kapsułkę pewnie wystarczy przedziurawić i wylać zawartość? Już oczyma wyobraźni widzę jak się co rano z tym babram

Aa, jeszcze chciałam zapytać (wiem, że coś na ten temat tu widziałam, ale nie pamiętam na którym wątku na biochemii i nie umiem tego znaleźć, kajam się!) - czy mogę np. od razu wylać zawartość kilku kapsułek do płynnej witaminy C? Jak długo mogłoby to stać i czy musiało by stać w lodówce? Nie chcę zaszkodzić żadnemu ze składników, ani całemu produktowi, żeby się np. szybko popsuł. Z drugiej strony nie chcę spędzać codziennie tyle czasu smarując się osobno tyloma rzeczami Proszę ew. nakierować mnie na ten zagubiony wątek. Dziękuję bardzo!
__________________

Edytowane przez ridja devojka
Czas edycji: 2011-03-31 o 07:24
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 07:50   #828
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Rybki są latwe w obsludze, odkręcasz ogonek jak zakrętkę od butelki Nakladam je kilka razy w tygodniu, zdażalo się nawet codziennie, czasem nawet pod makijaż je nakladam. Na poczatku mnie pozapychaly, z czasem jednak już nie robily krzywdy
To super. Przypadkiem na 'wystawie' były te rybki jak szłam. No właśnie. Trzeba je trzymać w lodówce czy mogą być w temperaturze pokojowej?
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 10:54   #829
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Właśnie kupiłam coś w stylu tych rybek, ale nie w kształcie rybek (normalne kapsułki) i dopiero się zastanowiłam, że będzie się tego ciężko używać No już trudno, kapsułkę pewnie wystarczy przedziurawić i wylać zawartość? Już oczyma wyobraźni widzę jak się co rano z tym babram

Aa, jeszcze chciałam zapytać (wiem, że coś na ten temat tu widziałam, ale nie pamiętam na którym wątku na biochemii i nie umiem tego znaleźć, kajam się!) - czy mogę np. od razu wylać zawartość kilku kapsułek do płynnej witaminy C? Jak długo mogłoby to stać i czy musiało by stać w lodówce? Nie chcę zaszkodzić żadnemu ze składników, ani całemu produktowi, żeby się np. szybko popsuł. Z drugiej strony nie chcę spędzać codziennie tyle czasu smarując się osobno tyloma rzeczami Proszę ew. nakierować mnie na ten zagubiony wątek. Dziękuję bardzo!


Nie wiem o jakich kapsulkach piszesz, ale jeśli w skladzie podobnych do Dermogalu to wskazane będzie przetrzymywane w lodówce i zużycie w ciągu 2 tygodni. Tak więc polecam robić mieszanki partiami.

---------- Dopisano o 09:51 ---------- Poprzedni post napisano o 09:50 ----------

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
To super. Przypadkiem na 'wystawie' były te rybki jak szłam. No właśnie. Trzeba je trzymać w lodówce czy mogą być w temperaturze pokojowej?

Na opakowaniu jest podany sposób przechowywania, temperatura pokojowa, chronić przed światlem.

---------- Dopisano o 09:54 ---------- Poprzedni post napisano o 09:51 ----------

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
Tez mam krysztal... niestety nie zawsze chroni tak, jak tego oczekuje..

znalazlam ciekawy przepis na dezodorant bez niepokojacych skladnikow
http://www.jaworek.net/kosmetyki/fas...aciany.php#deo

No ciekawe, zastanawia mnie, czy nie wysuszy skóry, bo jednak alkohol, a olejek z drzewa herbacianego też ma takie ściągajace dzialanie.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-31, 12:10   #830
seige
Raczkowanie
 
Avatar seige
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska, mazowieckie
Wiadomości: 132
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja jedynie ten Jericho mogę polecić, ale nie wiem, czy ona jest otwarta na takie specyficzne wynalazki.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ts.html&next=1
Twoja recenzja tej soli sprawia, że nie sposób jej nie kupić. Zastanawiam się tylko czy poradziłaby sobie z moimi wągrami na nosie? I gdzie można ją kupić?

Zamówiłam dwa dni temu Dr Schellera z olejem arganowym. Musiałam przepłacić zamawiając przez Internet, bo w mojej Drogerii Natura nie słyszeli niestety o takim specyfiku. W ogóle Pani popatrzyła się na mnie z wyrazem twarzy: "WTF?" jak zapytałam ją o produkty Dr Shellera i kosmetyki organiczne Powinni zrezygnować z tej "natury" w nazwie drogerii.

Ponawiam pytanie o podkłady organiczne, które nie rolują na tłustej skórze? Czy istniej w ogóle coś takiego? Mnie do tej pory rolowało absolutnie wszystko poczynając od Max Factor, przez L'oreal aż obecnie Bourjois, więc byłabym szczęśliwa gdyby okazało się, że podkłady organiczne nie mają takiego działania
__________________
"Zło" ----->EKO

Zapuszczam włoski od 06.2011

1200-1500 kcal/dzień
68>67>66>65>64>63>62>61>60
seige jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 12:44   #831
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez seige Pokaż wiadomość
Twoja recenzja tej soli sprawia, że nie sposób jej nie kupić. Zastanawiam się tylko czy poradziłaby sobie z moimi wągrami na nosie? I gdzie można ją kupić?

Zamówiłam dwa dni temu Dr Schellera z olejem arganowym. Musiałam przepłacić zamawiając przez Internet, bo w mojej Drogerii Natura nie słyszeli niestety o takim specyfiku. W ogóle Pani popatrzyła się na mnie z wyrazem twarzy: "WTF?" jak zapytałam ją o produkty Dr Shellera i kosmetyki organiczne Powinni zrezygnować z tej "natury" w nazwie drogerii.

Ponawiam pytanie o podkłady organiczne, które nie rolują na tłustej skórze? Czy istniej w ogóle coś takiego? Mnie do tej pory rolowało absolutnie wszystko poczynając od Max Factor, przez L'oreal aż obecnie Bourjois, więc byłabym szczęśliwa gdyby okazało się, że podkłady organiczne nie mają takiego działania

Zdecydowanie radzi sobie z wągrami, nie nadaje się jedynie do cer naczynkowych. A kupić możesz w sklepie morzeurody.pl lub wyspakosmetyków.pl . Obydwa te sklepy mają także konta na Allegro. Wystarczy wpisać "Jericho" w wyszukiwarce allegro. Oprócz peelingu polecam też mydelka tego producenta oraz maseczkę peel off z blotem. Reszty nie polecam. Mialam probki, nie dość, że sklady nieciekawe, to w dodatku nie wiem skąd taka cena, bo rzeczy sa do d..y jednym slowem. Np krem nawilżający mnie wysuszyl.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 15:08   #832
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Kupiłam olejek z drzewa herbacianego z firmy Kej. Tamten tak jak mówiłam - odsprzedałam, bo nie wiedziałam ile tego olejku herbacianego jest i bałam się nakładać na twarz. Tym bardziej, że on pachniał cytrusowo, a nie tak jak ten, bardziej jak goździk czy coś. Chciałam spytać Korah czy nałożenie go na ranki po pryszczach będzie szczypać, bo mówiłaś, że można nakładać, ale zastanawiam się czy to szczypie. I skąd wiesz Korah, że on jest czysto herbaciany skoro ani na opakowaniu ani na butelce nie ma składu (albo ja ślepa jestem)?
I jeszcze o te rybki chciałam spytać. Czy je można nakładać też na rany po pryszczach czy nie? I czy ten płyn z rybek wchłania się pod skórę czy zostaje tłusta warstwa na buzi?
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-03-31 o 15:10
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 16:55   #833
henieczka
Rozeznanie
 
Avatar henieczka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 596
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez la songerie Pokaż wiadomość
Henieczka mam tego dezka krysztala! Tylko innej firmy. Jak dla mnie bomba!!! Moj krysztal ma w skladzie tylko potassium alum 9co ponoc jest lepsze) ale ten z amonium alum tez uzywalam.
Nie wiem jak ty ale ja czasem dodaje jakis inny naturalny deo dla zapachu i wzmocnienia efektu - lubie tam pachniec. Chwilowo uzywam Dr Organic z miodem ale tak mi sie cos wydaje ze i dezodorant moze byc 'nie halo' z tym skladem, bo wszystko inne na co patrzylam takie wlasnie bylo wiec ostrzegam przed ta firma, bo nie jest tez taka tania a i skladowo nie bardzo organic... Szkoda, bo tak ladnie wyglada i pachnie...

Przepraszam, ze przynudzam, ale opanowalo mnie cos na ksztalt zimnej goraczki Kupilam dzis np. 3 pary butow dla mezaA podobno Polska to Europa Wschodnia...
Mi tez sie wydaje, ze cos nie teges z Dr Organic, nie bede juz nic kupowac z tej firmy, musze zuzyc ich odzywke miodowa i dwa, nowe mydelka.

Ja tez w Polsce robie zakupy kosmetyczne, np. masc cynkowa, z wit.A, olejek rycynowy, Babydream..takie tam Takze goraczke w pelni rozumiem, heh.

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Te aluny wlaśnie są różne, bo alun Alepii na KWC ma 2 dobre recenzje i w skladzie jest tylko Potassium Alun. Tak więc nie wiem, jaki będzie Wasz krysztal w dzialaniu. A EDTA to taki konserwant chroniący produkt przed nie tyle drobnoustrojami, co kumulowaniem się metali ciężkich. Bardzo często są dodawane do produktów witaminowych, zwlaszcza z Wit C, której dzialanie slabnie przy obecnosci metali. Skladnik ten neutralizuje metale, np miedź zarowno w produkcie jak i w organiźmie. Jest stosowany takze w preparatach doustnych. Jest to niepożądany w kosmetykach naturalnych. Często bywa zanieczyszczony i wtedy pada podejrzenie o kancerogenność ze wzgledu na to, że wytwarza sie go ze zwiazków formaldehydu, skladnika dawno już wycofanego z produkcji kosmetyków zwlaszcza lakierów do paznokci. Zostal on zabroniony, jako substancja silnie raktwórcza.
Dziekuje za obszerna odpowiedz, innym dziewczynom za opinie rowniez


Sekretny wachlarz - a co jest w skladzie tych kapsulek? moze tez sobie cos podobnego kupie.
__________________
Kochana i kochająca, szczęśliwa.





henieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 17:38   #834
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez henieczka Pokaż wiadomość
Sekretny wachlarz - a co jest w skladzie tych kapsulek? moze tez sobie cos podobnego kupie.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ff.html&next=1
Ja dopiero zacznę je używać, więc nic jeszcze nie mogę na ich temat powiedzieć, ale Korah i inni sobie je chwalą. No i mają świetny skład. Tylko u mnie we Wrocławiu drogie.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 19:16   #835
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Kosmetyki naturalne

Założyłam na biochemii kosmetycznej wątek: nasze zbiory pielęgnacyjne - tylko kosmetyki naturalne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post26082728
Reszta w waszych rękach
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 19:20   #836
jaPieknoscDniaBlog
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 95
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez _Czarodzielnica_ Pokaż wiadomość
Dla mnie to nie problem, ponieważ preferuję delikatny makijaż na codzień, nakładam tylko jedną warstwę tuszu.
Czaję się na naturalny podkład bourjois.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ny.html&next=1
Bardzo różorakie recenzje, ale certyfikat ecocert kusi, a na dodatek potrzebuję nowego podkładu. Dzisiaj się nim maziałam w rossmannie i mam bardzo pozytywne odczucia.
Co sądzicie?
to przyjemny podkład, lekki, ładnie się nakłada. Mi się podoba
jaPieknoscDniaBlog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 19:25   #837
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Założyłam na biochemii kosmetycznej wątek: nasze zbiory pielęgnacyjne - tylko kosmetyki naturalne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post26082728
Reszta w waszych rękach
Super, że już jest. Lecę popatrzeć.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 19:31   #838
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 272
Dot.: Kosmetyki naturalne

Muszę wam powiedzieć, że olejek myjący z BU spisuje sie znakomicie. Dosłownie jedna kropla zmywa tusz z rzęs ( a używam go sporo). Oczy nie pieką, nie sa zaczerwienione. Jestem bardzo zadowolona z zakupu
Hydrolat oczarowy również przypadł mi do gustu. Skóra po jego zastosowaniu jest barrrdzo odświeżona i gładka, nie ściągnięta

Szapon morela i pszenica Alterry tez jest bardzo fajny. Konsystencja tego szamponu jest dosyć glutowata, trudno go spienić, ale zapach i działanie rekompensuje wszystko

A co do kosmetyków kolorowych.. Bardzo chciałabym próbować z podkładami mineralnymi, ale niestety- w chwili obecnej mnie na nie nie stać. Wiem, że ciężko jest znależć swój odcień, a to wymaga nakładu pieniędzy. Do końca studiów muszę obejśc się smakiem :P
phenomena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 19:47   #839
_Czarodzielnica_
Rozeznanie
 
Avatar _Czarodzielnica_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 664
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez phenomena Pokaż wiadomość
Szapon morela i pszenica Alterry tez jest bardzo fajny. Konsystencja tego szamponu jest dosyć glutowata, trudno go spienić, ale zapach i działanie rekompensuje wszystko
Ja mam ten drugi z alterry (nawilżający) i doskonale się pieni.
__________________
Świadomie dbam o siebie z wizażem

Zespół TŻ, zapraszam miłośniczki ciężkiego brzmienia: http://www.reverbnation.com/nilfgaard

Czarodzielnica na blogspocie
_Czarodzielnica_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 19:50   #840
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Kosmetyki naturalne

phenomena jeśli chodzi o minerały, to jest to tańsze niż myslisz, przynajmniej na początku ich stosowania. Żeby dobrać odpowiedni kolor najlepiej zamówić próbki. Stosuję minerały prawie od roku i jeszcze nie kupiłam pełnowymiarowego opakowania, cały czas testuję próbki! Zamówiłam lumiere, lucy minerals, pixie cosmetics (tylko z tej firmy kupiłam normalny korektor pod oczy, który nota bene jest świetny), lily lolo, blusche. I wciąż nie podjęłam ostatecznej decyzji, który podkład wybrać...
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-09 09:32:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:35.