Jak sie czujecie po powrocie za granice? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-09, 13:38   #1
Basiula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 330
Wyślij wiadomość przez ICQ do Basiula
Unhappy

Jak sie czujecie po powrocie za granice?


Witam emigrantki-wlasnie wrocilam wczoraj ze swiatecznej przerwy i musze wytrwac do wielkanocy.Ale bardzo w to watpie-mam straszne zalamanie,chce mi sie caly czas plakac.Jejciu najchetniej bym sie spakowala i pojechala do domku z powrotem.Dom w ktorym jestem jako au pair wydaje mi sie obcy a jak pomysle ze mam rozmawiac z ta rodzina to jeszcze gorzej mi sie dzieje.Nie wiem czy to normalna reakcja czy ja sie nie nadaje ? Pozdrawiam
Basiula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-11, 22:51   #2
Nudeline
Raczkowanie
 
Avatar Nudeline
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 117
Dot.: Jak sie czujecie po powrocie za granice?

Mysle, ze to calkiem normalne. Ja jestem za granica od 3 lat, do Polski staram sie jezdzic jak najczesciej, a po powrocie 2 dni jestem przewaznie do niczego,
psychicznie wykonczona tesknota za domem, znajomymi katami, itd. Po jakims czasie dochodze zawsze do siebie aby jakos funkcjonowac, pozniej znowu jade do domu i kolo sie zamyka. Glowka do gory, nie jestes sama
Nudeline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 09:06   #3
kasia191273
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 3 342
Dot.: Jak sie czujecie po powrocie za granice?

mam to samo;-( 4 lata mieszkam za granicą, znam język, kulturę itp. Do Polski generalnie wracać nie chcę. Nie tęsknię też szczególnie za rodziną czy przyjaciółmi. Mimo to po powrocie z wyjazdów świątecznych dwa dni zadaję sobie pytanie 'co ja tutaj robię?'
kasia191273 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 10:04   #4
mloda71
Zadomowienie
 
Avatar mloda71
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Aachen (DE)
Wiadomości: 1 477
GG do mloda71
Dot.: Jak sie czujecie po powrocie za granice?

Ja tez dochodze do siebie pare dni po powrocie z polski. Zauwazylam ze, im dluzej jestem w polsce tym gozej i dluzej dochodze do siebie po dlugim urlopie, ale i tak chetnie wracam do rodzinnych stron.
__________________
" Pojawiam sie... i znikam i znikam i znikam..."




mloda71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 10:51   #5
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Jak sie czujecie po powrocie za granice?

Przez pierwsze 4 lata każdy powrot do Niemiec prawie oblewałam łzami. A potem nagle w czasie któregoś z kolei powrotu poczułam radość, że wracam DO DOMU. Bardzo lubię jezdzic do Polski, spotkać rodzinke i znajomych ale uwielbiam potem wracac tutaj, do domu. Nie mam trudności z aklimatyzacją, od razu wchodzę w tutejsze życie, moze dlatego, ze mam dzieci, one chodzą do szkoły i życie jakos musi sie toczyć.
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 11:12   #6
Juliettt
Rozeznanie
 
Avatar Juliettt
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 888
GG do Juliettt
Dot.: Jak sie czujecie po powrocie za granice?

Cytat:
Napisane przez Basiula
Witam emigrantki-wlasnie wrocilam wczoraj ze swiatecznej przerwy i musze wytrwac do wielkanocy.Ale bardzo w to watpie-mam straszne zalamanie,chce mi sie caly czas plakac.Jejciu najchetniej bym sie spakowala i pojechala do domku z powrotem.Dom w ktorym jestem jako au pair wydaje mi sie obcy a jak pomysle ze mam rozmawiac z ta rodzina to jeszcze gorzej mi sie dzieje.Nie wiem czy to normalna reakcja czy ja sie nie nadaje ? Pozdrawiam
Basiula tez tak mialam jak mieszkalam w UK. Jak wracalam do Anglii po pobycie w domu , to bylam nie do zycia i chcialam wracac. Ale kiedy wrocilam na stale do Polski, skonczylo sie "idealizowanie" naszego kraju (tak charakterystyczne dla wielu Polakow za granica). Na nowo odkrylam wszytskie wady i stwierdzilam, ze niepotrzebnie tak rozpaczalam. teraz znowu chetnie bym wyjechala, bo ta monotonnosc zycia w Polsce zabija moj entuzjazm :-(
Juliettt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-13, 11:38   #7
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Jak sie czujecie po powrocie za granice?

Ja tęsknię nie tyle za Polską, ile po prostu za rodzicami, więc każdy wyjazd kończy się odruchowym planowaniem następnego - na najbliższą przyszłość. Na szczęście mam niedaleko i jeżdżę do Polski średnio co dwa miesiące, czasem nawet co półtora. Bardzo to lubię, bo siedzenie w jednym miejscu - zwłaszcza takim ponurym, jak Mińsk - jest dla mnie zawsze monotonne, ale wracam w sumie z przyjemnością, bo jakoś męczy mnie dłuższe przebywanie w Warszawie. A tu mam przyjaciół, swój klub, różne domowe nawyki, ulubioną gazetę, własny (chociaż wynajmowany) kąt i ulubioną pizzerię. I jakoś od kilku lat słowo "wracać" ma odwrotny kierunek, ale to kwestia przyzwyczajenia. Jeśli mieszkasz w cudzym domu i jeszcze tam pracujesz, to w sumie nie ma się co dziwić, że czujesz się obca i tęsknisz do domu - ale to nie znaczy, że się nie nadajesz na au pair. Po prostu masz potrzebę "bycia u siebie".
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-13, 19:04   #8
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: Jak sie czujecie po powrocie za granice?

Ja nie mam z powrotami problemu... moze dlatego, ze to co tu mam jest dla mnie domem. Tesknie za rodzina, ktora jest w Polsce ale po odwiedzinach ciesze sie gdy wracam do siebie.
desti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-17, 21:37   #9
~~~JOLA~~~
Zakorzenienie
 
Avatar ~~~JOLA~~~
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 6 464
Dot.: Jak sie czujecie po powrocie za granice?

Watek w sam raz dla mnie
Jakies 2 godzinki temu wrocilam z PL po 10-dniowym pobycie i jest mi straaaasznie smutno Prawie zawsze placze, jak odjezdzam... Dzisiaj az do samej granicy (ok. 500 km) mi sie oczka szklily. Tak bardzo chcialabym miec cala rodzinke przy sobie, nie musialabym tesknic za nimi i odliczac dni, kiedy ich w koncu znow zobacze.

Ide spac, bo mi zle - minie kilka dni, zanim to minie
~~~JOLA~~~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-18, 10:38   #10
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Jak sie czujecie po powrocie za granice?

Jola, ale pomyśl, że za ... tygodni (<-- wypełnić zgodnie z aktualnymi planami ) znów pojedziesz i ten czas do wizyty z reguły bardzo szybko leci
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-18, 13:27   #11
~~~JOLA~~~
Zakorzenienie
 
Avatar ~~~JOLA~~~
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 6 464
Dot.: Jak sie czujecie po powrocie za granice?

Masz racje Midi, tylko ze mi ten czas strasznie sie dluzy... Juz planuje kolejny wyjazd Moze za jakies trzy miesiace, o ile bede mogla opuscic tyle wykladow, bo od nastepnego semestru zaczynaja mi sie te, na ktorych obecnosc jest obowiazkowa No i moja malenka siostrzenica bedzie juz taaaaka duza, jak ja znow zobacze
~~~JOLA~~~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-19, 18:00   #12
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Jak sie czujecie po powrocie za granice?

No tak, rozumiem. Ja w ten sposób przegapiłam fazy wzrostu kici rodziców i też mi było żal, że już się nie załapałam na malutkie zwierzątko.
Ja pomiędzy wyjazdami do Polski uprawiam sport, czego nie robię w Warszawie (z braku czasu i niechęci do wożenia ciuchów), i najczęściej nawet troszeczkę szkoda mi tych przerw - tzn. to, że tutaj mogę się zajmować tym, co lubię, rónoważy w jakimś stopniu tęsknotę za rodzicami.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-19, 19:14   #13
Doni79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: piekna okolica blisko Stuttgartu
Wiadomości: 490
Dot.: Jak sie czujecie po powrocie za granice?

Ja mam zawsze straszny dolek po powrocie z PL. Mimo, ze w NL mam juz od ponad 4 lat swoje zycie (skonczone tu studia, dom, maz itd.) to w Polsce jest moja rodzina, moi wszyscy prawdziwi przyjaciele i najblizsi znajomi, takze zawsze po powrocie mam tak 2-3 dni "z glowy", gdzies tam od czasu do czasu sobie poplacze, podoluje sie i w koncu przechodzi. Moj mezus to najcudowniejszy facet pod sloncem, rozumie moje rozterki i dolki i dzieki niemu wlasnie coraz latwiej przychodzi mi za kazdym razem wyjazd z PL, ale jeszcze duzo wody uplynie zanim bede wracala do NL jak do prawdziwego domu. Kiedys ktos mi powiedzial, ze to bedzie dopiero wtedy gdy bede miala wlasna rodzine. Mezus juz jest, dzidzi jeszcze absolutnie nie planuje wiec biorac pod uwage to, co mi powiedzial ten ktos, jeszcze z pare dobrych lat bede z ciezkim sercem wyjezdzac z PL.
Doni79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 12:49   #14
jaszczura
BAN stały
 
Avatar jaszczura
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: szwecja
Wiadomości: 208
Dot.: Jak sie czujecie po powrocie za granice?

ja nienawidze wyjezdzac z polski,chcialabym ciagle tam byc tam mam swoje zycie,a niestety los tak pokierowal ze musze jezdzic za granice do pracy i bylo by jeszcze ok gdybym ta prace miala a ja niestety pracuje od czasu do czasu jednak tu siedze bo jestem z moim tz a chcemy uzbierac na jakies mieszkanko.najgozej jest mi zostawiac w polsce rodzine i znajomych a w szczegolnosci mojego malego braciszka,ale co zrobic takie jest zycie.

Edytowane przez jaszczura
Czas edycji: 2006-03-12 o 21:11
jaszczura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 17:49   #15
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Jak sie czujecie po powrocie za granice?

Tez bylam ostanio w Polsce przez 10 dni-wrocilam i jakos tak dziwnie-musze znowu sie przestawic-oczy mi sie szklily gdy wzlatywalam w powietrze i widzialam moja rodzine machajaca na tarasie na lotnisku.Chcialabym zeby moje siostry byly tutaj ze mna-chociaz jedna to wtedy razniej bym sie czula.
Niewiem kiedy teraz polece-jak znajde prace to pewnie szybciej-najgorsze jest to ze w letnie miesiace bilety sa strasznie drogie-byc moze dopiero na swieta polece.Wogole czuje niedosyt te dni w Polsce zlecialy jak sen.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 19:05   #16
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Jak sie czujecie po powrocie za granice?

Elfie, to normalne: bo masz daleko i rzeczywiście - machająca rodzina na dworcu czy tarasie lotniska najczęściej wyciska łzy z oczu. Ja mam jeszcze gorzej bo w ogóle jestem ckliwa płaksa i jak jadę do PL sama na tydzień, to mi łzy wyciska machający mąż...
Ale zobaczysz (tak sądzę), że czas do następnej wizyty Ci szybko zleci, tym szybciej, jesli chcesz iść do roboty.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:03.