Laserowa korekta wady wzroku - Strona 73 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna Podnoszenie jakości życia zdrowych ludzi metodami pozachirurgicznymi - pytania i odpowiedzi.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2018-11-19, 17:36   #2161
kmff
Przyczajenie

Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

A ja w ubiegły piątek byłem na kontrolnej wizycie po 2 latach od Smile. Nawet nie wiem kiedy ten czas minął.

Przed korekcją na obu oczach około -6, rok temu prawe oko +0,25, lewe -0,25/-0,5 według komputera, a według czytania z tablicy 0,00. Teraz prawe oko 0,00, lewe -0,75 wg komputera, a -0,25 według tablicy. Mimo wszystko komfort 'przed' i 'po' jest nieporównywalny, więc podtrzymuję zdanie, że były to najlepiej wydane pieniądze w życiu.

A przy okazji dowiedziałem się, że statystycznie średni wynik po Smile to 'zejście' wady o -0,4 w ciągu 5 lat. I że u mnie mam jeszcze zapas na rogówce, gdybym kiedyś zdecydował się na ponowny zabieg.
kmff jest offline   Odpowiedz cytując

Stary 2018-11-19, 20:30   #2162
kiciaaa87
Rozeznanie

Czy zwolnienie lekarskie jest konieczne? Niestety nie mogę sobie pozwolić na dłuższą nieobecność, czy myślicie że po Lentivu czas regeneracji jest szybszy? Obiecują że tak, a jak wygląda to w praktyce?
kiciaaa87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-20, 00:05   #2163
makitatymbark
Przyczajenie

koniec

Edytowane przez makitatymbark
Czas edycji: 2018-12-09 o 19:03 Powód: koniec
makitatymbark jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-20, 00:12   #2164
kreolkaa
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez kmff Pokaż wiadomość

Przed korekcją na obu oczach około -6, rok temu prawe oko +0,25, lewe -0,25/-0,5 według komputera, a według czytania z tablicy 0,00. Teraz prawe oko 0,00, lewe -0,75 wg komputera, a -0,25 według tablicy. Mimo wszystko komfort 'przed' i 'po' jest nieporównywalny, więc podtrzymuję zdanie, że były to najlepiej wydane pieniądze w życiu.

A przy okazji dowiedziałem się, że statystycznie średni wynik po Smile to 'zejście' wady o -0,4 w ciągu 5 lat. I że u mnie mam jeszcze zapas na rogówce, gdybym kiedyś zdecydował się na ponowny zabieg.
Super wyniki. Ponoć refraktometr nie jest przystosowany do badania osób po zabiegach laserowych i czasem wyskakują głupoty. Chyba lepiej zaufać wynikom tradycyjnego badania

Czyli statystycznie wzrok pogarsza się o -0,4 w ciągu 5 lat? Czy nie zależy to od tego jak wada postępowała wcześniej przed zabiegiem?

Jeśli miałbyś mieć ponowny zabieg to nie da rady drugi raz zrobić Smile. Kolejny zabieg musi być już niestety bardziej inwazyjną metodą np. femtolasik, lasek.

Cytat:
Napisane przez kiciaaa87 Pokaż wiadomość
Czy zwolnienie lekarskie jest konieczne? Niestety nie mogę sobie pozwolić na dłuższą nieobecność, czy myślicie że po Lentivu czas regeneracji jest szybszy? Obiecują że tak, a jak wygląda to w praktyce?
To zależy od specyfiki Twojej pracy. Przez tydzień powinno się ograniczyć pracę na komputerze do 2h dziennie (faktycznie oko męczy się i wysycha). Jeśli masz pracę, która nie wymaga siedzenia przy ekranie to nie powinno być problemu z szybszym powrotem do aktywności. Może nie drugiego dnia tak jak piszą, ale 3-4 dzień myślę, że spoko.

Natomiast czuje się oszukana informacją o szybkim powrocie do aktywności fizycznej. Owszem można wrócić do aktywności dla emerytów, z intensywniejszymi treningami trzeba czekać do kolejnej kontroli czyli miesiąc Od makijażu oczu też lepiej się wstrzymać przez kilka dni do tygodnia (na stronie optegry piszą, że w dniu po zabiegu można się malować )

Makitatymbark, przerażające to co piszesz. Trzeba mieć realistyczne oczekiwania i co za tym idzie świadomość skutków ubocznych i możliwych powikłań. Myślę, że w przypadku małej wady wzroku lepiej sobie odpuścić zabieg. Kliniki intensywnie się reklamują, jest to na pewno świetny biznes. Warto jednak więcej poczytać na ten temat i podjąć świadomą decyzję W końcu jednak chodzi o wzrok, a skutki zabiegu są nieodwracalne.

Ja bardzo długo zwlekałam z operacją. Przed laty poznałam osobę, która żałowała zabiegu metodą lasik z powodu licznych skutków ubocznych
kreolkaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-20, 09:14   #2165
gosia_9508
Wtajemniczenie

Ja dostalam informacje o wstrzymaniu się od aktywności fizycznej przez 2-3 miesiące.
Jeżeli chodzi o makijaż to radzili się wstrzymać z malowaniem twarzy przez 2 tygodnie.
Zwolnienie lekarskie po zabiegu 2 tygodnie. Choć myślę, że tydzień też byłby ok.
Widać co klinika to inne zalecenie.

Z tym makijażem to zależy kto co miał na myśli mówiąc makijaż bo o ile pomalowanie twarzy podkładem, pudrem, różem i pomadka nie ma przeciwwskazań, tak malowanie oczu tuszem, cieniami i eyelinerem jest niewskazane, bo przecież potem trzeba to zmyć jakimś płynem do demakijażu i potrzeć, co dodatkowo podrażnia oko lub może się coś do niego dostac.

Dopóki będziesz robił to, co robiłeś do tej pory,
będziesz uzyskiwał takie same efekty jak do tej pory.
Jeżeli nie podobają Ci się dotychczasowe efekty,
to musisz zmienić swoje dotychczasowe postępowanie.
Zig Ziglar
gosia_9508 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-20, 13:15   #2166
lukrecjaczarna
Przyczajenie

Może komuś ten materiał się przyda https://www.youtube.com/watch?v=YJDl0hUuT5o gość opisuje jak u niego wygladał ten zabieg, jak to było w trakcie i po, swoją korekcję robił w spektrum we Wrocławiu
lukrecjaczarna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-21, 17:51   #2167
kmff
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez kiciaaa87 Pokaż wiadomość
Wszystko zależy od tego, jak Twoje oczy będą się 'czuć' po korekcji. Niektórzy muszą odpoczywać i oszczędzać oczy 1-2-3 tygodnie, inni mogliby wrócić do pracy przy komputerze nawet np. na 3 dzień. Lentivu jest najmniej inwazyjną metodą ze wszystkich i statystycznie osoby potrzebują najmniej czasu na powrót do normalności.

Ja miałem Smile, czyli Mavitowy odpowiednik Lentivu, i mógłbym do pracy 8h przy komputerze wrócić nawet po kilku dniach, bo na 2 dzień nie miałem już żadnych dolegliwości. Ale jeśli dałoby radę wziąć tydzień wolnego, to polecam jak najbardziej, bo wtedy, przy braku większych problemów po korekcji, nie powinno być żadnych przeszkód przy powrocie do pracy. Ale też nikt nie da Ci takich gwarancji.

Cytat:
Napisane przez kreolkaa Pokaż wiadomość
Super wyniki. Ponoć refraktometr nie jest przystosowany do badania osób po zabiegach laserowych i czasem wyskakują głupoty. Chyba lepiej zaufać wynikom tradycyjnego badania
Tego nie wiem, zawsze ufałem temu, jak widzę. I ostatnimi czasy rzeczywiście zauważyłem lekkie pogorszenie widzenia w nocy, więc też zbytnio się nie zdziwiłem wynikami.

Cytat:
Czyli statystycznie wzrok pogarsza się o -0,4 w ciągu 5 lat? Czy nie zależy to od tego jak wada postępowała wcześniej przed zabiegiem?
Wynik -0,4 jest wynikiem średnim, więc wliczone są tu wszystkie przypadki, w tym te, gdzie wada nie do końca była ustabilizowana. Ale tak to już jest ze statystyką - a może działa to na zasadzie powiedzenia 'kłamstwo, większe kłamstwo, statystyka'?

Cytat:
Jeśli miałbyś mieć ponowny zabieg to nie da rady drugi raz zrobić Smile. Kolejny zabieg musi być już niestety bardziej inwazyjną metodą np. femtolasik, lasek.
Szczerze mówiąc to wydało mi się, że właśnie chodziło o Smile, bo doktor wyraźnie powiedziała, że po pierwszej korekcji został mi spory 'zapas' na rogówce, więc jeśli chciałbym zrobić dokorektę, to jest taka możliwość. Ale póki co o niej nie myślę, bo nawet -0,25 to pikuś przy wcześniejszym -6,00.
Stary 2018-11-22, 21:36   #2168
kreolkaa
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez kmff Pokaż wiadomość
Wszystko zależy od tego, jak Twoje oczy będą się 'czuć' po korekcji. Niektórzy muszą odpoczywać i oszczędzać oczy 1-2-3 tygodnie, inni mogliby wrócić do pracy przy komputerze nawet np. na 3 dzień. Lentivu jest najmniej inwazyjną metodą ze wszystkich i statystycznie osoby potrzebują najmniej czasu na powrót do normalności.

Ja miałem Smile, czyli Mavitowy odpowiednik Lentivu, i mógłbym do pracy 8h przy komputerze wrócić nawet po kilku dniach, bo na 2 dzień nie miałem już żadnych dolegliwości. Ale jeśli dałoby radę wziąć tydzień wolnego, to polecam jak najbardziej, bo wtedy, przy braku większych problemów po korekcji, nie powinno być żadnych przeszkód przy powrocie do pracy. Ale też nikt nie da Ci takich gwarancji.

Tego nie wiem, zawsze ufałem temu, jak widzę. I ostatnimi czasy rzeczywiście zauważyłem lekkie pogorszenie widzenia w nocy, więc też zbytnio się nie zdziwiłem wynikami.

Wynik -0,4 jest wynikiem średnim, więc wliczone są tu wszystkie przypadki, w tym te, gdzie wada nie do końca była ustabilizowana. Ale tak to już jest ze statystyką - a może działa to na zasadzie powiedzenia 'kłamstwo, większe kłamstwo, statystyka'?

Szczerze mówiąc to wydało mi się, że właśnie chodziło o Smile, bo doktor wyraźnie powiedziała, że po pierwszej korekcji został mi spory 'zapas' na rogówce, więc jeśli chciałbym zrobić dokorektę, to jest taka możliwość. Ale póki co o niej nie myślę, bo nawet -0,25 to pikuś przy wcześniejszym -6,00.
Ja też nie mam żadnych dolegliwości, wróciłam już do pracy przy komputerze (8 dzień po zabiegu). Mam suche oko, ale dokucza mi to głównie rano (po całej nocy bez kropli).

Grubość rogówki i zapas są wymagane by w ogóle móc dokonać ponownej korekty Jednak na ten moment nie ma możliwości wycięcia nowej lentikuli i wyjęcia jej przez ten sam otwór. Szczególnie, że przy tej metodzie nie koryguje się wad poniżej 2D, ponieważ grubość lentikuli jest wtedy zbyt mała i trudno ją usunąć, a w przypadku re-korekty zazwyczaj jest to mała poprawka

Poniżej cytat ze strony voigtmedika:

RE-KOREKTA
Brak płatka rogówki w ReLEx® SMILE redukuje ryzyko przesunięcia płatka, jaki mógłby wystąpić po zabiegu FemtoLASIK na wypadek np. urazu oka. Jednocześnie niestety brak płatka uniemożliwia wykonanie ponownej korekcji wzroku (często przy wysokich wadach wzroku, astygmatyzmie, wymagane jest powtórne dokorygowanie) tą samą pierwotną metodą. ReLEx® SMILE’a nie można powtórzyć. Jedyną możliwą do przeprowadzenia re-korektą jest zabieg powierzchniowy, lub zamiana pozostałego po ReLEx® SMILE’u cap na flap – czyli utworzenie płatka rogówki. Tym samym zabieg ReLEx® SMILE (ze wszystkimi jego zaletami) zamieniany jest wówczas na FemtoLASIK lub PRK.
Stary 2018-11-23, 10:02   #2169
Kasiatka
Raczkowanie

Hejo! W środę popołudniu miałam oczy robione. Pierwsze godziny nie były najmilsze. Światło raziło, oczy łzawiły, trochę piekły, ale po 2-3h zaczęło przechodzić. Wczoraj kontrola - wszystko w porządku. Widzę jeszcze trochę niewyraźnie, obraz rozmazany. Czasami lepiej, czasami gorzej, ale w porządku. Oczy nie pieką, nie czuję, żeby były przesuszone. Czekam aż ostrość będzie wracać i jaram się brakiem okularów.
Stary 2018-11-23, 18:09   #2170
kreolkaa
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Kasiatka Pokaż wiadomość
Hejo! W środę popołudniu miałam oczy robione. Pierwsze godziny nie były najmilsze. Światło raziło, oczy łzawiły, trochę piekły, ale po 2-3h zaczęło przechodzić. Wczoraj kontrola - wszystko w porządku. Widzę jeszcze trochę niewyraźnie, obraz rozmazany. Czasami lepiej, czasami gorzej, ale w porządku. Oczy nie pieką, nie czuję, żeby były przesuszone. Czekam aż ostrość będzie wracać i jaram się brakiem okularów.
Super, że wszystko się udało chyba tylko osoby z wadą wzroku są w stanie zrozumieć jakie to szczęście widzieć wyraźnie bez okularów i soczewek
Stary 2018-11-24, 13:33   #2171
msms34
Przyczajenie

Dzień dobry,
Prześledziłam cały wątek i wiem,że robiła Pani zabieg u <ciach>. Mam pytanie o efekt halo. Jak bardzo jest to uciążliwe? Czy jest Pani kierowcą? Czy nie przeszkadza w prowadzeniu samochódu?

Edytowane przez tayberry01
Czas edycji: 2018-11-25 o 20:42
msms34 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-24, 19:57   #2172
kasia3019
Przyczajenie

Też się się zastanawiam nad tą operacją od dłuższego czasu i obserwowałam forum, zakwalifikowałam się do lentivu ale mam niedowidzenie a to jest przeciwwskazaniem i teraz mam mieszane uczucia
kasia3019 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-24, 21:39   #2173
msms34
Przyczajenie

Tyle się naczytałam w Internecie,że teraz się boję iść na kwalifikacje.
Zapisałam się na pierwsze dni grudnia, potem będę myśleć. Jak długo ważna jest kwalifikacja? 1-3 miesiące?
msms34 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-25, 08:52   #2174
Kasiatka
Raczkowanie

Cytat:
Super, że wszystko się udało chyba tylko osoby z wadą wzroku są w stanie zrozumieć jakie to szczęście widzieć wyraźnie bez okularów i soczewek
Coś w tym jest!

Cytat:
Napisane przez msms34 Pokaż wiadomość
Tyle się naczytałam w Internecie,że teraz się boję iść na kwalifikacje.
Zapisałam się na pierwsze dni grudnia, potem będę myśleć. Jak długo ważna jest kwalifikacja? 1-3 miesiące?

Kwalifikacja Cię do niczego nie zobowiązuje, a będziesz wiedziała jakie masz opcje i możliwości. Gdzieś mi się o uszy obiło, że 3 miesiące.
Stary 2018-11-25, 19:11   #2175
kmff
Przyczajenie

Cytat:
Dzień dobry,
Prześledziłam cały wątek i wiem,że robiła Pani zabieg u <ciach>. Mam pytanie o efekt halo. Jak bardzo jest to uciążliwe? Czy jest Pani kierowcą? Czy nie przeszkadza w prowadzeniu samochódu?
To nie mnie pytasz, ale mimo wszystko odpowiem - efekt halo to jedno z powikłań, a z powikłaniami bywa różnie. U jednych będzie mniejsze, u innych większe, tak naprawdę dopiero po wszystkim się okaże.

Ale by nie pozostawić negatywnego wydźwięku powyższej wypowiedzi napiszę tak - dopiero po zabiegu u dr <ciach> przekonałem się, jak wielkie halo miałem wcześniej. Kiedyś przestałem zwracać już na to uwagę (bo inaczej widzieć się nie dało :P), a teraz jest na tyle małe, że spokojnie mogę prowadzić samochód nocą.

Edytowane przez tayberry01
Czas edycji: 2018-11-25 o 20:42 Powód: reklama
Stary 2018-11-26, 21:23   #2176
makitatymbark
Przyczajenie

koniec

Czas edycji: 2018-12-09 o 19:06 Powód: koniec
Stary 2018-12-05, 14:57   #2177
makitatymbark
Przyczajenie

koniec

Czas edycji: 2018-12-09 o 19:07 Powód: koniec
Stary 2018-12-09, 13:26   #2178
gilgocze
Raczkowanie

A to Pan postraszył przyszłych niezdecydowanych

Lasek, Lasik, Relex Smile, EBK Premium, Vdesign, Lentivu, Wavefront, EBK, Femtolasik, SBK Lasik ani cokolwiek nowego nie wymyślą (i nie zmienią marketignowych nazw) to nie jest najlepszą i nie będzie nigdy najlepszej metody. Każdy jest świadomy, że to zabieg na oku i u każdego rekolwalescencja będzie przebiegać inaczej. Zaufajcie specjalistom.

Ludzie po ponad 10 latach od zabiegu Lasek mają się dobrze, nic im nie jest, a Ty piszesz że "najlepsze metody" to te które najmniej narażają na "stres" rogówkę (na zagranicznych forach nawet po Lentivu mają komplikacje). Każda ingerencja naraża ale...

... jeśli Wam źle całe życie w okularach i soczewkach (jak mnie), to po to jest to, żeby spełniać swe marzenia. Polecam!
gilgocze jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-09, 17:33   #2179
makitatymbark
Przyczajenie

koniec

Czas edycji: 2018-12-09 o 19:07 Powód: koniec
Stary 2018-12-16, 17:57   #2180
Friese
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3

Cytat:
Dzień dobry,
ja jestem po smile w mavit
i mam rozszczepianie sie swiatla.
uprzedzali ze moze sie pojawic.
i pojawilo.

nauczylam sie z tym zyc.
ale pierwsze 2 lata wpuszczalam krople co nie pozwalaja sie zrenicy rozszerzyc.

ale skutek uboczny: spaaaac mi sie bardzo chcialo, bolaly mocno zeby, i sucho bardzo w gardle i nosie.

ale inaczej bym nie mogla prowadzic bo oslepialy mnie szalenie mocno swiatla aut. w miescie jeszcze jakos. ale w trasie tragedia

ale nauczylam sie zyc, dostalam okulary co maja -0.5 a moja wada to = 0.00. i to pomoglo.

ja juz nie moglam nosic po 12 latach soczewek.
okulary z -6 i -11 slabo sie nosi a wyklczaly mnie ze sportow.

nie zaluje.
polecam.
Friese jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (1 użytkowników i 1 gości)
makitatymbark
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości