Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic - Strona 131 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-10-19, 17:28   #3901
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez shiza91xx Pokaż wiadomość

ROSSMANN, ISANA HAIR Glattungs, shampoo mit wertvollem Babassu Oil

Skład: aqua, sodium laureth sulfate, sodium chloride, cocamidopropyl betaine, orbignya oleifera oil, glycol disterate, laureth-4, glycerin, formic acid, disodium peg-5, laurylcitrate sulfosuccinate, peg-90m, silica, bht, polyquaternium-10, hydroxypropyl guar hydroxypropyltrimonium chloride, peg-40 hydrogenated castor oil, propylene glycol, parfum, sodium benzoate, pottasium sorbate, citric acid, sodium hydroxide.

Tutaj jest napisane ze to jest niby szampon wygladzajacy wlosy:P prosze o analize
No cóż. Wielki plus to sporo zawartość oleju babassu. Czerwony, pogrubiony składnik to drażniący kwas mrówkowy, konserwant. Myślę, że jest go na tyle mało, żen ie powinien podrażnić, ale składniki za nim są w ilościach mini-mini, takie jak kondycjoner, substancje odżywcze i humektant. Przed kwasem jest jednak też jeden humektant, ale też duża ilośc soli kuchennej (zagęszczacza), która wrażliwców może podrażnić.
Osobiście, mnie jako osobie z mało wrażliwym skalpem, skład się podoba ze względu na emolient oleisty wysoko - raczej nie pozostawi włosów suchych.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif zakochany.gif (1,1 KB, 137 załadowań)
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”

Edytowane przez Shawtty
Czas edycji: 2011-10-19 o 17:29
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-19, 17:34   #3902
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Witam
Mam takie pytanie odnośnie dwóch kosmetyków, które były już analizowane, ale w tych analizach nie ma odpowiedzi na moje pytanie
Mam ciemno brązowe włosy, prawie naturalne, bo farbowałam je na ciemniejsze ostatnio jakoś w marcu, więc pewnie jeszcze coś tam tej farby zostało i od przeszło miesiąca używam szamponu z BD(praktycznie codziennie), a od niecałego miesiąca oliwki dla dzieci też z BD na całe włosy (tak 2 do 3 razy w tyg.) i ostatnio mi się wydaję i nie tylko mi, że zjaśniały mi włosy (zaczynają robić się na jaśniejszy brąz i pod światło wpadają trochę w rudy), czy to możliwe, że to od tych dwóch produktów, które zawierają w sobie rumianek? Słyszałam, że nie ma go tam, aż tyle, żeby wpływał rozjaśniająco, czy to prawda?
Nie chciałabym rezygnować z tych kosmetyków, ponieważ bardzo mi służą, ale z drugiej strony denerwuje mnie to rozjaśnianie

Rossmann, Babydream, Shampoo

Skład: Aqua, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Sodium Lactate, Triticum Vulgare Germ Extract, Panthenol, Glyceryl Caprylate, Lactic Acid, Chamomilla Recutita Extract, Parfum.

Rossmann, Babydream, Pflegeöl (Olejek pielęgnacyjny)

Skład: Helianthus Annuus Seed Oil, Cetearyl Isononanoate, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Simmondsia Chinensis Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Chamomilla Recutita Flower Extract, Bisabolol, Calendula Officinalis Flower Extract, Tocopheryl Acetate, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Parfum.


Proszę pomóżcie, bo nie wiem co mam robić, a nie chcę farbować włosów.
Z góry dziękuję za odpowiedź
Niesamowite. Jesteś dowodem na to, że stężenie ekstraktu z rumianku jest jednak spore. Myślę, że to "wina" oliwki, którą nosisz długi czas, z szamponem włosy mają chwile styczność jedynie. Cóż... jedyne co mi przychodzi na myśl to może zrównoważenie tego? Czyli rób płukanki do włosów ciemnych - z łupin orzecha włoskiego, kory dębu - musisz coś poczytać, bo nie jestem za bardzo w temacie. Ewentualnie jakiś olej indyjski amli na przemian z Babydream, ma właściwości przyciemniające, podobnie jak rycyna. Warto spróbować.
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-19, 17:58   #3903
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Shawtty Pokaż wiadomość
Niesamowite. Jesteś dowodem na to, że stężenie ekstraktu z rumianku jest jednak spore. Myślę, że to "wina" oliwki, którą nosisz długi czas, z szamponem włosy mają chwile styczność jedynie. Cóż... jedyne co mi przychodzi na myśl to może zrównoważenie tego? Czyli rób płukanki do włosów ciemnych - z łupin orzecha włoskiego, kory dębu - musisz coś poczytać, bo nie jestem za bardzo w temacie. Ewentualnie jakiś olej indyjski amli na przemian z Babydream, ma właściwości przyciemniające, podobnie jak rycyna. Warto spróbować.

Dziękuję Shawtty

Tak myślałam, że to raczej wina oliwki, bo w sumie ma długo styczność z włosami. Posłucham Twojej rady i kupię jakiś olejek, który ma działanie przyciemniające i będę stosować na zmianę.
Ogólnie myślałam, że nie będzie raczej rozjaśniać, że nie ma tam aż tyle rumianku, a jednak. Zazwyczaj dodawałam jeszcze do oliwki olejek rozmarynowy, który ma działanie przyciemniające, ale najwidocznej ten rumianek z nim wygrywa
A powiedz mi, bo kupiłam sobie szampon Alterra Papaja i Bambus i czy on nie będzie obciążał włosów i powodował szybszego przetłuszczania lub wysuszania? I czy szamponem bez SLeS domyję bez problemu oleje, bo na razie używam do tego Barwy, ale chyba trochę mi wysusza włosy?

Skład: Aqua, Lauryl Glucoside, Sodium Coco Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Lauroyl Sarcosine, Glycerin, Carica Papaya Extract*, Bambusa Aurundinacea Stem Extract*, Magnifera Indica Extract, Hyrdoxy Propyl Guar Hyxypropyltrimonium Chloride, Panthenyl Ethyl Ether, Alcohol*, Parfum**, Limonelle* Linalool*, Geraniol*, Citral**.
*-surowce z kontrolowanej biologicznie uprawy.
**-naturalne surowce.


Aha i miałam napisać jak będzie się spisywał szampon z BD i woda brzozowa i pokrzywowa, więc jak na razie jestem bardzo zadowolona, mogę teraz włosy myć wieczorem i następnego dnia pod wieczór są jeszcze świeże, a wcześniej musiałam myć rano i nawet do końca dnia nie wytrzymywały, także dla mnie to wielki sukces
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-19, 18:04   #3904
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Dziękuję Shawtty

Tak myślałam, że to raczej wina oliwki, bo w sumie ma długo styczność z włosami. Posłucham Twojej rady i kupię jakiś olejek, który ma działanie przyciemniające i będę stosować na zmianę.
Ogólnie myślałam, że nie będzie raczej rozjaśniać, że nie ma tam aż tyle rumianku, a jednak. Zazwyczaj dodawałam jeszcze do oliwki olejek rozmarynowy, który ma działanie przyciemniające, ale najwidocznej ten rumianek z nim wygrywa
A powiedz mi, bo kupiłam sobie szampon Alterra Papaja i Bambus i czy on nie będzie obciążał włosów i powodował szybszego przetłuszczania lub wysuszania? I czy szamponem bez SLeS domyję bez problemu oleje, bo na razie używam do tego Barwy, ale chyba trochę mi wysusza włosy?

Skład: Aqua, Lauryl Glucoside, Sodium Coco Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Lauroyl Sarcosine, Glycerin, Carica Papaya Extract*, Bambusa Aurundinacea Stem Extract*, Magnifera Indica Extract, Hyrdoxy Propyl Guar Hyxypropyltrimonium Chloride, Panthenyl Ethyl Ether, Alcohol*, Parfum**, Limonelle* Linalool*, Geraniol*, Citral**.
*-surowce z kontrolowanej biologicznie uprawy.
**-naturalne surowce.


Aha i miałam napisać jak będzie się spisywał szampon z BD i woda brzozowa i pokrzywowa, więc jak na razie jestem bardzo zadowolona, mogę teraz włosy myć wieczorem i następnego dnia pod wieczór są jeszcze świeże, a wcześniej musiałam myć rano i nawet do końca dnia nie wytrzymywały, także dla mnie to wielki sukces
O widzisz, jednak poskutkowała woda i BD
Co do rozmarynu - na moich jasnych włosach nie zauważyłam żadnego przyciemnienia

Mi szampony bez SLeSu ładnie oleje zmywają Najczęściej myję metodą kubeczkową - trochę wody do kubeczka, wlewasz szampon, mieszasz palcem lub czymś tam i polewasz włosy - super się pieni.

Ten szampon Alterry nie wysuszy, myślę, że nie spowoduje przeciążenia, bo dużo w nim wyciągów, a nie emolientów oleistych
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-19, 18:25   #3905
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Shawtty Pokaż wiadomość
O widzisz, jednak poskutkowała woda i BD
Co do rozmarynu - na moich jasnych włosach nie zauważyłam żadnego przyciemnienia

Mi szampony bez SLeSu ładnie oleje zmywają Najczęściej myję metodą kubeczkową - trochę wody do kubeczka, wlewasz szampon, mieszasz palcem lub czymś tam i polewasz włosy - super się pieni.

Ten szampon Alterry nie wysuszy, myślę, że nie spowoduje przeciążenia, bo dużo w nim wyciągów, a nie emolientów oleistych
Jeszcze raz dziękuję, zawsze mogę liczyć na Twoje rady

Spróbuję następnym razem zmyć oleje szamponem bez SLeS i zobaczymy, bo chyba wysuszenie powoduje u mnie właśnie ten składnik, jest to możliwe?
I dzisiaj wypróbuję tą Alterre, mam nadzieję, że spiszę się tak samo dobrze jak BD, bo ostatnio naprawdę lepiej mi służą delikatniejsze szampony, może na początku stosowania nie było dobrze, włosy były jakieś takie tępe, ale teraz chyba już się przyzwyczaiły do pielęgnacji bez silikonów
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-19, 19:04   #3906
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Jeszcze raz dziękuję, zawsze mogę liczyć na Twoje rady

Spróbuję następnym razem zmyć oleje szamponem bez SLeS i zobaczymy, bo chyba wysuszenie powoduje u mnie właśnie ten składnik, jest to możliwe?
I dzisiaj wypróbuję tą Alterre, mam nadzieję, że spiszę się tak samo dobrze jak BD, bo ostatnio naprawdę lepiej mi służą delikatniejsze szampony, może na początku stosowania nie było dobrze, włosy były jakieś takie tępe, ale teraz chyba już się przyzwyczaiły do pielęgnacji bez silikonów
Wiesz, ja raz dostałam ochrzan od jednej dziewczyny za polecenie BD. No mówię Ci, że niepotrzebnie kasę wydała, że włosy to jeden wielki puch, nie da się czesać nawet po tonach odżywki... Nic dziwnego jak stosowała tylko szampony L'oreal Elseve.

Generalnie nie sądzę, aby SLeS tak wysuszał, nie jestem z tych osób, które się go panicznie boją. Mówisz o szamponie "Barwy"? Są mocno oczyszczający, spora ilośc soli i ogólnie ekstraktu - może dlatego wysuszać. Sama jak się zapędziłam i używałam nieustannie to miałam suche włosy. Dlatego wolę takie ziołowe, oczyszczające myjadła stosować rzadziej.
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-19, 20:07   #3907
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Shawtty Pokaż wiadomość
Wiesz, ja raz dostałam ochrzan od jednej dziewczyny za polecenie BD. No mówię Ci, że niepotrzebnie kasę wydała, że włosy to jeden wielki puch, nie da się czesać nawet po tonach odżywki... Nic dziwnego jak stosowała tylko szampony L'oreal Elseve.

Generalnie nie sądzę, aby SLeS tak wysuszał, nie jestem z tych osób, które się go panicznie boją. Mówisz o szamponie "Barwy"? Są mocno oczyszczający, spora ilośc soli i ogólnie ekstraktu - może dlatego wysuszać. Sama jak się zapędziłam i używałam nieustannie to miałam suche włosy. Dlatego wolę takie ziołowe, oczyszczające myjadła stosować rzadziej.
Pewnie ta dziewczyna użyła dwa, trzy razy i od razu taki wniosek wyniosła, ja przez prawie miesiąc miałam jakieś dziwne włosy, kołtuny itp. a teraz tak jakby odżyły. Włos potrzebuję czasu, aby przyzwyczaić się do tak radykalnej zmiany pielęgnacji.
A powiedz mi czy BD może wysuszać, wolę się upewnić ?
I jeszcze jedno który szampon będzie lepszy do moich włosów cienkich i przetłuszczających, ale właśnie coś ostatnio chyba ten z Barwy mi wysuszył końcówki, więc teraz są takie mieszane, ten z Alterry czy Babydream i z jakich powodów, który co ma lepszego?

Przepraszam za tą ilość pytań, ale wiem, że Ty znasz się na rzeczy i zawsze dobrze mi doradzałaś, a ja próbuję teraz znaleźć idealny szampon do moich włosów
Jak chodzi o odżywki to używam Alterry i Joanny Naturii i jestem zadowolona, do tego oleje, wcierki itp., więc do szczęścia brakuje mitylko szamponu
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-19, 21:29   #3908
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Pewnie ta dziewczyna użyła dwa, trzy razy i od razu taki wniosek wyniosła, ja przez prawie miesiąc miałam jakieś dziwne włosy, kołtuny itp. a teraz tak jakby odżyły. Włos potrzebuję czasu, aby przyzwyczaić się do tak radykalnej zmiany pielęgnacji.
A powiedz mi czy BD może wysuszać, wolę się upewnić ?
I jeszcze jedno który szampon będzie lepszy do moich włosów cienkich i przetłuszczających, ale właśnie coś ostatnio chyba ten z Barwy mi wysuszył końcówki, więc teraz są takie mieszane, ten z Alterry czy Babydream i z jakich powodów, który co ma lepszego?

Przepraszam za tą ilość pytań, ale wiem, że Ty znasz się na rzeczy i zawsze dobrze mi doradzałaś, a ja próbuję teraz znaleźć idealny szampon do moich włosów
Jak chodzi o odżywki to używam Alterry i Joanny Naturii i jestem zadowolona, do tego oleje, wcierki itp., więc do szczęścia brakuje mitylko szamponu
Ona go użyła RAZ i wyrzuciła

BD nie wysuszy, bez obaw. Jedyne co złego robi, to właśnie puch "silikonowym" dziewczynom

Oba są dobre - Babydream jest łagodniejszy, Alterra bardziej bogata w ekstrakty i włosy same w sobie, są po niej "ładniejsze". Gdybyś miała długie włosy to poleciłabym mycie skalpu BD, a Alterrą resztę włosów, ale z tego co pamiętam to masz krótsze włosy. Samej ciężko mi wybrać pomiędzy Alterrą i BD, to już zależy od Ciebie, myślę, że ta Alterra nie powinnam przetłuszczać szybciej
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-19, 21:51   #3909
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Shawtty Pokaż wiadomość
Ona go użyła RAZ i wyrzuciła

BD nie wysuszy, bez obaw. Jedyne co złego robi, to właśnie puch "silikonowym" dziewczynom

Oba są dobre - Babydream jest łagodniejszy, Alterra bardziej bogata w ekstrakty i włosy same w sobie, są po niej "ładniejsze". Gdybyś miała długie włosy to poleciłabym mycie skalpu BD, a Alterrą resztę włosów, ale z tego co pamiętam to masz krótsze włosy. Samej ciężko mi wybrać pomiędzy Alterrą i BD, to już zależy od Ciebie, myślę, że ta Alterra nie powinnam przetłuszczać szybciej
Właśnie tak zrobiłam jak pisałaś, najpierw umyłam skalp BD, a później całe włosy Alterrą Mam włosy tak z 10 cm za ramiona.
Zobaczymy jaki będzie efekt. Przed myciem nałożyłam na wilgotne włosy odżywkę z Alterry Granat i Aloes (uwielbiam ją) tak na godzinkę, później umyłam włoski tak jak Ci napisałam i na końcu odżywka z Joanny Naturii na końce, ale spłukałam i oczywiście woda brzozowa w skalp
Kiedyś w życiu bym nie mogła sobie pozwolić na tyle kosmetyków do włosów na raz, a teraz mimo tego nie mam obciążonych włosów. Na razie czekam aż wyschną, więc zobaczymy jak Alterrka się spisała.
Nie wiem co ja bym bez Ciebie zrobiła i bez wizażu
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-19, 23:14   #3910
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Właśnie tak zrobiłam jak pisałaś, najpierw umyłam skalp BD, a później całe włosy Alterrą Mam włosy tak z 10 cm za ramiona.
Zobaczymy jaki będzie efekt. Przed myciem nałożyłam na wilgotne włosy odżywkę z Alterry Granat i Aloes (uwielbiam ją) tak na godzinkę, później umyłam włoski tak jak Ci napisałam i na końcu odżywka z Joanny Naturii na końce, ale spłukałam i oczywiście woda brzozowa w skalp
Kiedyś w życiu bym nie mogła sobie pozwolić na tyle kosmetyków do włosów na raz, a teraz mimo tego nie mam obciążonych włosów. Na razie czekam aż wyschną, więc zobaczymy jak Alterrka się spisała.
Nie wiem co ja bym bez Ciebie zrobiła i bez wizażu
O, to długie. Coś mi się pomyliło
Napisz jak efekty
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-19, 23:20   #3911
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Shawtty Pokaż wiadomość
O, to długie. Coś mi się pomyliło
Napisz jak efekty
Na razie jak już są suche to są takie mięciutki i puszyste, zobaczymy jak długo mi jutro wytrzymają
Ogólnie to tez nie miałam tego tępego uczucia podczas mycia i nie mam kołtunów, wydaję mi się, że to przez brak SLeS, ale głowy nie dam
Jutro wieczorem napiszę jak mi wytrzymały i jeszcze raz Ci dziękuję, naprawdę doceniam Twoje rady
I nie przejmuj się takimi dziewczynami jak ta co użyła raz szamponu i ma wielkie pretensje, bo na wszystko potrzeba czasu. Wiem to, bo walczę z bliznami po trądziku i się nie poddaję, jedno opakowanie dało mały efekt, ale twardo kupuję następne. Cierpliwość jest wynagradzana
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-20, 17:24   #3912
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

kochane bardzo proszę o analizę składu

Alverde Szampon naprawczy Winogrona Awokado
Aqua, Coco-Glucoside, SodiumCoco-Sulfate, Glycerin, Xanthan Gum, DisodiumCocoylGlutamate, Inulin, IsoamylLaurate, SodiumCocoylGlutamate, GlycerylOleate, Betaine, CitricAcid, SodiumPCA, LevulinicAcid, ChondrusCrispus, Parfum*, p-AnisicAcid, SodiumLevulinate, HydrolyzedWheatProtein, PhyticAcid, Linalool*, Benzyl Alcohol*, Limonene*, Citronellol*, PerseaGratissima FruitExtract, VitisViniferaSeedExtract, HydrogenatedPalm GlyceridesCitrate, Tocopherol
* ingredients from certified organic agriculture
**natural essential oils


Alverde Szampon do włosów brązowych Kasztan Orzech
Aqua, Coco-Glucoside, Glycerin, Sodium Coco-Sulfate, Xanthan Gum, Inulin, Isoamyl Laurate, Disodium Cocoyl Glutamate, Sodium Cocoyl Glutamate, Glyceryl Oleate, Betaine, Maltodextrin, Levulinic Acid, Citric Acid, Caramel, Sodium PCA, Parfum**, Chondrus Crispus, p-Anisic Acid, Sodium Levulinate, Hydrolyzed Wheat Protein, Phytic Acid, Aspalathus Linearis Leaf Extract*, Benzyl Alcohol**, Castanea Sativa Seed Extract, Juglans Regia Shell Extract, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Tocopherol
*ingredients from certified organic agriculture **from natural essential oils


Alverde Odżywka do włosów brązowych Kasztan Orzech
Aqua, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Glycine Soja Oil*, Brassica Alcohol, Alcohol, Inulin, Decyl Oleate, Betaine, Brassicyl Isoleucinate Esylate, Levulinic Acid, Simmondsia Chinensis Seed Oil*, Maltodextrin, Caramel, Parfum**, Coco-Glucoside, Glyceryl Caprylate, Glyceryl Oleate, Arginine, Sodium PCA, Sodium Levulinate, p-Anisic Acid, Hydrolyzed Wheat Protein, Citric Acid, Aspalathus Linearis Leaf Extract*, Benzyl Alcohol**, Castanea Sativa Seed Extract, Juglans Regia Shell Extract, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate
*ingredients from certified organic agriculture **from natural essential oils

Alverde Maska naprawcza Winogrona Awokado
Aqua, Glycine Soja Oil*, Cetearyl Alcohol, Alcohol*, Glycerin, Stearamidopropyl Dimethylamine, Persea Gratissima Oil*, Sodium Lactate, Rhus Verniciflua Cera, Myristyl Myristate, Vitis Vinifera Extract*, Simmondsia Chinensis Oil*, Lauroyl Sarcosine, Panthenyl Ethyl Ether, Hydroxyethylcellulose, Panthenol, Hydrogenated Lecithin, Tocopherol, Helianthus Annuus Seed Oil, Biotin, Ascorbyl Palmitate, Parfum**, Limonene**, Linalool**, Citronellol**, Geraniol**, Citral**, Benzyl Benzoate**
* ingredients from certified organic agriculture
** from natural essential oils


Altera Kuracja nabłyszczająca do włosów Kwiat Cytrynowy Morela
Aqua, Glycine Soja Oil*, Cetearyl Alcohol, Alcohol*, Glycerin, Stearamidopropyl Dimethylamine, Lauroyl Sarcosine, Sodium Lactate, Prunus Armeniaca Kernel Oil*, Avena Sativa Extract*, Citrus Aurantifolia Extract*, Prunus Armeniaca Extract*, Hydrolyzed Keratin, Sodium Hyaluronate, Panthenyl Ethyl Ether, Panthenol, Hydroxyethylcellulose, Tocopherol, Helianthus Annuus Seed Oil, Citric Acid, Lactic Acid, Tartaric Acid, Ascobyl Palmitate, Parfum**, Limonene**, Citral**, Linalool**, Geraniol**, Eugenol**
* ingredients from certified organic agriculture
**natural essential oils


wiem, że trochę tego jest. dzisiaj dostałam m.in te produkty, a ich analiz nie znalazłam. obiecałam sobie święcie, że nie będę już używała byle czego do włosów
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-21, 13:36   #3913
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Bardzo proszę o analizę szamponów, pod względem czy mogą przyciemniać włosy, czy zawierają silikony i składniki obciążające, jednym słowem czy mogą ich używać osoby z przetłuszczającymi włosami? No i który ewentualnie byłby lepszy

Rossmann, Accent, Brown, Szampon dla włosów brąz i farbowanych na brąz

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Chloride, Sodium Benzoate, Coco-glucoside, Propylene Glycol, PEG-200 Hydrogenated Glyceryl Palmate, Panthenol, Polyquaternium-10, Quaternium-80, Tocopheryl Acetate, Parfum, Citric Acid, Sodium Formate, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Benzophenone-4, PEG-35 Castor Oil, Sodium Hydroxide, Juglans Regia Seed Extract, Glucose, Lactic Acid, Potassium Sorbate, Caramel, Basic Brown 16, Basic Brown 17, Basic Blue 99


Timotei, Głęboki Brąz, Szampon do włosów brązowych z ekstraktem z henny

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate (A)/ Sodium C12-13, Pareth Sulfate (B)*, Cocamidopropylbetaine, Dimethiconol, TEA-Dodecylbenzene Sulfonate, Carbomer, Sodium Benzoate, Sodium Hydroxide, Citric Acid, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Parfum, Propylene Glycol, Lawsonia Intermis, Glucose, PPG-9, Mica, CI77491, CI 77499


Niestety, ale tego drugiego szamponu znalazłam tylko składniki w starej wersji, ale podczas wizyty w sklepie najwyżej sobie porównam czy dużo się zmieniło
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-21, 18:25   #3914
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
kochane bardzo proszę o analizę składu

Alverde Szampon do włosów brązowych Kasztan Orzech
Aqua, Coco-Glucoside, Glycerin, Sodium Coco-Sulfate, Xanthan Gum, Inulin, Isoamyl Laurate, Disodium Cocoyl Glutamate, Sodium Cocoyl Glutamate, Glyceryl Oleate, Betaine, Maltodextrin, Levulinic Acid, Citric Acid, Caramel, Sodium PCA, Parfum**, Chondrus Crispus, p-Anisic Acid, Sodium Levulinate, Hydrolyzed Wheat Protein, Phytic Acid, Aspalathus Linearis Leaf Extract*, Benzyl Alcohol**, Castanea Sativa Seed Extract, Juglans Regia Shell Extract, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Tocopherol
*ingredients from certified organic agriculture **from natural essential oils

Może być, Wysoko gliceryna, która zrównoważy działanie detergentów. Oraz inulina, która wygładzi. Ekstrakty niestety nisko w składzie, za zapachem, konserwantem. Na pomarańczowo substancja odżywcza. Są jakieś kwasy, ale szczerze mówiąc nie wiem jaką funkcję te pełnią.
Skład nie powala, ale zły jakiś nie jest. Aha, ale orzech to tu na kolor nie wpłynie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif zakochany.gif (1,1 KB, 165 załadowań)
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”

Edytowane przez Shawtty
Czas edycji: 2011-10-21 o 18:33
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-21, 18:30   #3915
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
kochane bardzo proszę o analizę składu

Alverde Szampon naprawczy Winogrona Awokado
Aqua, Coco-Glucoside, SodiumCoco-Sulfate, Glycerin, Xanthan Gum, DisodiumCocoylGlutamate, Inulin, IsoamylLaurate, SodiumCocoylGlutamate, GlycerylOleate, Betaine, CitricAcid, SodiumPCA, LevulinicAcid, ChondrusCrispus, Parfum*, p-AnisicAcid, SodiumLevulinate, HydrolyzedWheatProtein, PhyticAcid, Linalool*, Benzyl Alcohol*, Limonene*, Citronellol*, PerseaGratissima FruitExtract, VitisViniferaSeedExtract, HydrogenatedPalm GlyceridesCitrate, Tocopherol
* ingredients from certified organic agriculture
**natural essential oils

Podobnie: plus za glicerynę wysoko, inulinę. Ekstrakty w śladowych ilościach. Ogólnie może być, raczej nie skrzywdzi
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif zakochany.gif (1,1 KB, 165 załadowań)
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”

Edytowane przez Shawtty
Czas edycji: 2011-10-21 o 18:34
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-21, 18:47   #3916
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
kochane bardzo proszę o analizę składu


Alverde Odżywka do włosów brązowych Kasztan Orzech
Aqua, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Glycine Soja Oil*,Brassica Alcohol, Alcohol, Inulin, Decyl Oleate, Betaine, Brassicyl Isoleucinate Esylate, Levulinic Acid, Simmondsia Chinensis Seed Oil*, Maltodextrin, Caramel, Parfum**, Coco-Glucoside, Glyceryl Caprylate, Glyceryl Oleate, Arginine, Sodium PCA, Sodium Levulinate, p-Anisic Acid, Hydrolyzed Wheat Protein, Citric Acid, Aspalathus Linearis Leaf Extract*, Benzyl Alcohol**, Castanea Sativa Seed Extract, Juglans Regia Shell Extract, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate
*ingredients from certified organic agriculture **from natural essential oils

Też może być. Ma sporo olei, inulinę i emolienty, glicerynę.Aminokwasy i ekstrakty jednak w małych ilościach, wręcz śladowych. Alkohol jej wybaczamy, ale niepotrzebnie ma wysoko betaninę, barwnik. Rewelacji brak, ale można spróbować, może się sprawdzić.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif zakochany.gif (1,1 KB, 165 załadowań)
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-21, 18:56   #3917
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
kochane bardzo proszę o analizę składu
Alverde Maska naprawcza Winogrona Awokado
Aqua, Glycine Soja Oil*, Cetearyl Alcohol, Alcohol*, Glycerin, Stearamidopropyl Dimethylamine, Persea Gratissima Oil*, Sodium Lactate, Rhus Verniciflua Cera, Myristyl Myristate, Vitis Vinifera Extract*, Simmondsia Chinensis Oil*, Lauroyl Sarcosine, Panthenyl Ethyl Ether, Hydroxyethylcellulose, Panthenol, Hydrogenated Lecithin, Tocopherol, Helianthus Annuus Seed Oil, Biotin, Ascorbyl Palmitate, Parfum**, Limonene**, Linalool**, Citronellol**, Geraniol**, Citral**, Benzyl Benzoate**
* ingredients from certified organic agriculture
** from natural essential oils




wiem, że trochę tego jest. dzisiaj dostałam m.in te produkty, a ich analiz nie znalazłam. obiecałam sobie święcie, że nie będę już używała byle czego do włosów
Ładna! Dużo olei, gliceryna, chemiczne skł odżywcze, ekstrakty, witaminy, biotyna. Powinna odzywiać ładnie Wszystko na swoim miejscu, ładny początek. (alkohol znów wybaczamy).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif zakochany.gif (1,1 KB, 165 załadowań)
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-21, 19:00   #3918
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
kochane bardzo proszę o analizę składu


Altera Kuracja nabłyszczająca do włosów Kwiat Cytrynowy Morela
Aqua, Glycine Soja Oil*, Cetearyl Alcohol, Alcohol*, Glycerin, Stearamidopropyl Dimethylamine, Lauroyl Sarcosine, Sodium Lactate, Prunus Armeniaca Kernel Oil*, Avena Sativa Extract*, Citrus Aurantifolia Extract*, Prunus Armeniaca Extract*, Hydrolyzed Keratin, Sodium Hyaluronate, Panthenyl Ethyl Ether, Panthenol, Hydroxyethylcellulose, Tocopherol, Helianthus Annuus Seed Oil, Citric Acid, Lactic Acid, Tartaric Acid, Ascobyl Palmitate, Parfum**, Limonene**, Citral**, Linalool**, Geraniol**, Eugenol**
* ingredients from certified organic agriculture
**natural essential oils


wiem, że trochę tego jest. dzisiaj dostałam m.in te produkty, a ich analiz nie znalazłam. obiecałam sobie święcie, że nie będę już używała byle czego do włosów
Bardzo fajna, dużo składników odżywczych, naturalnych i chemicznych, także humektant - gliceryna. Polecam.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif zakochany.gif (1,1 KB, 165 załadowań)
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”

Edytowane przez Shawtty
Czas edycji: 2011-10-21 o 19:02
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-21, 19:15   #3919
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę szamponów, pod względem czy mogą przyciemniać włosy, czy zawierają silikony i składniki obciążające, jednym słowem czy mogą ich używać osoby z przetłuszczającymi włosami? No i który ewentualnie byłby lepszy

Rossmann, Accent, Brown, Szampon dla włosów brąz i farbowanych na brąz

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Chloride, Sodium Benzoate, Coco-glucoside, Propylene Glycol, PEG-200 Hydrogenated Glyceryl Palmate, Panthenol, Polyquaternium-10, Quaternium-80,Tocopheryl Acetate, Parfum, Citric Acid, Sodium Formate, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Benzophenone-4, PEG-35 Castor Oil, Sodium Hydroxide, Juglans Regia Seed Extract, Glucose, Lactic Acid, Potassium Sorbate, Caramel, Basic Brown 16, Basic Brown 17, Basic Blue 99
Dużo soli, która ewentualnie może podrażniać i konserwant tuż za nią, wielki minus. Humektant, zmiękczacz, witaminy, kwas mlekowy. Kondycjonery. Ale nie wiem jak z ilością tego przez ten konserwant. Co do kolotu - ekstrakt z orzecha nie zadziała raczej, ale ma barwniki - fakt, na końcu, ale co do barwników to nie szkodzi. Może odrobinkę zadziała, ale trzebaby przetrzymać go na włosach. Osobiście, skład mi sie nie podoba.

---------- Dopisano o 19:15 ---------- Poprzedni post napisano o 19:14 ----------

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę szamponów, pod względem czy mogą przyciemniać włosy, czy zawierają silikony i składniki obciążające, jednym słowem czy mogą ich używać osoby z przetłuszczającymi włosami? No i który ewentualnie byłby lepszy

Timotei, Głęboki Brąz, Szampon do włosów brązowych z ekstraktem z henny

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate (A)/ Sodium C12-13, Pareth Sulfate (B)*, Cocamidopropylbetaine, Dimethiconol, TEA-Dodecylbenzene Sulfonate, Carbomer, Sodium Benzoate, Sodium Hydroxide, Citric Acid, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Parfum, Propylene Glycol, Lawsonia Intermis, Glucose, PPG-9, Mica, CI77491, CI 77499


Niestety, ale tego drugiego szamponu znalazłam tylko składniki w starej wersji, ale podczas wizyty w sklepie najwyżej sobie porównam czy dużo się zmieniło
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2170
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-21, 20:17   #3920
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Shawtty Pokaż wiadomość
Dużo soli, która ewentualnie może podrażniać i konserwant tuż za nią, wielki minus. Humektant, zmiękczacz, witaminy, kwas mlekowy. Kondycjonery. Ale nie wiem jak z ilością tego przez ten konserwant. Co do kolotu - ekstrakt z orzecha nie zadziała raczej, ale ma barwniki - fakt, na końcu, ale co do barwników to nie szkodzi. Może odrobinkę zadziała, ale trzebaby przetrzymać go na włosach. Osobiście, skład mi sie nie podoba.

---------- Dopisano o 19:15 ---------- Poprzedni post napisano o 19:14 ----------



https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2170
Dziękuję ślicznie Shawtty

W takim razie nie będę próbować
A powiedz mi czy to możliwe, żeby szampon Alterra nie domywał mi włosów? Tzn. niby są umyte, świeże, ale bardzo delikatne przez co wydaję mi się, że są właśnie jakby niedomyte. Chyba, że mam takie wrażenie, bo wcześniej używałam szamponu z Barwy, który mocno oczyszcza. I czy możliwe, że Barwa wysusza włosy?
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-21, 20:30   #3921
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

dziękuję ślicznie za analizę.

same dobre wiadomości
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-21, 21:46   #3922
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Dziękuję ślicznie Shawtty

W takim razie nie będę próbować
A powiedz mi czy to możliwe, żeby szampon Alterra nie domywał mi włosów? Tzn. niby są umyte, świeże, ale bardzo delikatne przez co wydaję mi się, że są właśnie jakby niedomyte. Chyba, że mam takie wrażenie, bo wcześniej używałam szamponu z Barwy, który mocno oczyszcza. I czy możliwe, że Barwa wysusza włosy?
Tak, Barwa może wysuszyć. Ma prosty, ale silnie oczyszczajacy sklad, sporo soli i nie ma napaćkanym zmiekczaczy. Do tego spora ilosc ekstraktu ziolowego, który jest dobry na skalp, ale włosy zostawi tępe. Ja używam jej raz w tygodniu, a myje 3 razy na tydzien.

Co do Alterry to też mialam takie wrazenie, wlasnie przez Barwę. Po Barwie włosy umyte mega, aż czasem szorstkie, a po Alterze takie nawilzone, stąd ten efekt
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-21, 21:52   #3923
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Shawtty Pokaż wiadomość
Tak, Barwa może wysuszyć. Ma prosty, ale silnie oczyszczajacy sklad, sporo soli i nie ma napaćkanym zmiekczaczy. Do tego spora ilosc ekstraktu ziolowego, który jest dobry na skalp, ale włosy zostawi tępe. Ja używam jej raz w tygodniu, a myje 3 razy na tydzien.

Co do Alterry to też mialam takie wrazenie, wlasnie przez Barwę. Po Barwie włosy umyte mega, aż czasem szorstkie, a po Alterze takie nawilzone, stąd ten efekt
No to mnie uspokoiłaś, bo myślałam, że kolejny nieudany zakup
W taki razie będę robić tak jak mówiłaś skalp BD, a włoski Alterra.
Właśnie nie byłam pewna czy nie domywa, czy tak mi się wydaję przez tą Barwę, ale po raz kolejny dzięki Tobie już wiem
Barwę zostawię sobie do zmywania olei, raz na kilka dni, bo do tego spisuję się świetnie.
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-21, 22:12   #3924
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Mam prośbę o jeszcze jedną analizę (zaczęłam i nie mogę przestać pytać )

Szampon ułatwiający rozczesywanie Hipp
Aqua, Sorbitol, Cocamidopropyl Hydroxysultaine, Glycerin, Sodium Lauroyl Glutamate, Sodium Chloride, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Lauryl Glucoside, Polyquaternium-10, Prunus Amygdalus Dulcis Seed Extract, Polyquaternium-7, Styrene/Acrylates Copolymer, Propylene Glycol, Citric Acid, p-Anisic Acid, Lactic Acid, Parfum

Chciałabym od razu zaznaczyć, że nie jest to ten dobrze znany szampon Hipp. Mają one inne składy. Jeszcze dla porównania skład tradycyjnego Hipp'a: Aqua, Sorbitol, Cocamidopropyl Hydroxysultaine, Cocamidopropyl Betaine, Lauryl Glucoside, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Sodium Chloride, Prunus Amygdalus Dulcis Extract, Glycerin, Citric Acid, p-Anisic Acid, Lactic Acid, Parfum

Mam jeszcze przy okazji pytanie, który lepszy? Co kryje się w tym dłuższym składzie?
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-22, 10:46   #3925
201605020943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1 378
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

przerzucam się na łagodną pielęgnację bezsilikonową i znalazłam taką maskę, ponieważ żadnej nie mam:

Rossmann, Alterra, Haarkur Granatapfel & Aloe Vera (Maska nawilżająca do włosów suchych i zniszczonych `Granat i aloes`)

Skład: Aqua, Alcohol*, Cetearyl Alcohol, Stearamidopropyl Dimethylamine, Glycerin, Glycine Soja Oil*, Sodium Lactate, Punica Granatum Seed Oil*, Butyrospermum Parkii Butter*, Carthamus Tinctorius Oil*, Ricinus Communis Oil*, Punica Granatum Extract*, Aloe Barbadensis Extract*, Acacia Farnesiana Extrakt*, Panthenol, Panthenyl Ethyl Ether, Lauroyl Sarcosine, Hydroxyethylcellulose, Tocopherol, Helianthus Annuus Seed Oil, Ascorbyl Palmitate, Parfum**, Linalool**, Limonene**, Geraniol**, Citronelloll**, Citral**. (14.04.2011)

* składniki pochodzące z upraw ekologicznych
** naturalne olejki eteryczne

czy ktoś mógłby ją ocenić? czy pomoże jakoś wzmocnić, nawilżyć włosy?
201605020943 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-22, 13:37   #3926
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Caramel1 Pokaż wiadomość
przerzucam się na łagodną pielęgnację bezsilikonową i znalazłam taką maskę, ponieważ żadnej nie mam:

Rossmann, Alterra, Haarkur Granatapfel & Aloe Vera (Maska nawilżająca do włosów suchych i zniszczonych `Granat i aloes`)
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...5&postcount=31
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-22, 15:07   #3927
Terve
Raczkowanie
 
Avatar Terve
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 316
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Proszę o analize tej odżywki w sprayu:


ZIAJA, odżywka codzienna pielęgnacja, spray z keratyną roślinną

aqua, cocamidopropyl betaine, hydrolyzed silk, wheat amino acids, panthenol, polyquaternium-10, PEG-40 hydrogenated castor oil, PVP, sodiumnbenzoate, 2-bromo-2-nitropropane-I, 3-diol, parfum, linalool, citronellol, limonene, hydroxycitronellal, butylphenyl methylpropional, benzyl salicylate, citric acid
Terve jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-22, 22:32   #3928
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Dziewczyny mam pytanie, ale nie odnośnie jakiegoś kosmetyku tylko składnika zawartego w szamponie: Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride

Chodzi mi o to czy faktycznie nadbudowuje się na włosach i może powodować obciążenie? Czy stosowany szampon z tym składnikiem może wzmagać przetłuszczanie? No i oprócz tej negatywnej strony jakie ma pozytywy?
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-23, 15:19   #3929
201605020943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1 378
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

dziękuję za linka
201605020943 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-24, 11:40   #3930
AnulaPPP
Zakorzenienie
 
Avatar AnulaPPP
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 15 436
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Ja w sprawie Kallosa mlecznego tak, wiem że są analizy, ale ja mam trochę inne pytanie.

Mam Kallosa o takim składzie:

Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Dipalmytoylethyl Hydroxyethylmonium Methosultate, Parfum,Benzyl Alcohol, Citric Acid , PEG-5 Cocomonium Methosulfate , Methylchloroisothiazolino ne, Sodium Glutamate, Hydrolized Milk Protein, Hydroxypropyltrimonium Hydrolized Casein, Methylisothiazolinone, Sodium Cocoyl Glutamate, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride.

i pytanie mam odnosnie ostatniego składnika. Wyczytałam że kallosy z nim nie mogą być stosowane w CG. Dlaczego? W analizie jest że odżywia, wzmacnia itp.
Ja co prawda mam proste włosy i na takich mi zależy, ale od jakiegoś czasu próbuję pielęgnacji bezsilikonowej. chciałam raz na jakiś czas użyć coś proteinowego, ale mam dylemat z tym Kallosem. Bo jeśli ma "popsuć" tę bezsilikonową pielęgnację to zrezygnuje.

Help

A i jeszcze takie pyt., może głupie, ale mnie to nurtuje Jeśli maska zawiera silikon zmywalny wodą tzn że pozbywamy się go już podczas spłukiwania maski? i że go potem nie ma na włosach? bo też nie wiem czy używać...
__________________
blog




AnulaPPP jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-04 17:19:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:31.