spirulina - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-01-19, 08:05   #1
kasiulekk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 402
GG do kasiulekk

spirulina


No właśnie, czy któraś z Was używała tego cuda jako maseczki na pyszczek lub do włosów ? Podobno, jak wszystkie glony, czyni cuda, ale nie wiem, czy to prawda. I czy można tego używac do suchej i naczynkowj buźki ?

Pozdrawiam
Kasia
kasiulekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-15, 14:04   #2
crystalmethod
Raczkowanie
 
Avatar crystalmethod
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 379
Dot.: spirulina

Odkopuję stary wątek
Zamówiłam sobie niedawno spirulinę i dzisiaj pierwszy raz zrobiłam maseczkę, na twarz i dekolt. Śmierdziała niemiłosiernie zapach kojarzy mi się z fermą kurczaków, taki stęchły, fuj. No ale przeżyłam i mogę potwierdzić - efekty są super. Skóra jest nawilżona i gładka, lekko zaróżowiona, zrobiły mi się rumieńce i czuję jak mi krew krąży po twarzy, aż kręci mi się w głowie.
Zmieszałam algi z wodą mineralną w stosunku 1:1, ale następnym razem dodam jeszcze trochę jogurtu naturalnego, gdyż bardzo szybko zasycha i robi się nieprzyjemna skorupa. Z płaskiej łyżeczki spiruliny wyszła duża ilość maseczki, na samą twarz pół łyżeczki może być nawet za dużo. Czyli jest wydajna, za opakowanie 20g zapłaciłam 4zł jedno dam mamie, bo zamówiłam na zapas 4 niech też pięknieje.
Z cerą naczynkową bym uważała, mam skórę totalnie niewrażliwą na cokolwiek, a i tak zrobiły mi się rumieńce, więc osobom z delikatnymi naczynkami mogą popękać.
Czy ktoś jeszcze tego używa? Powymieniajmy się opiniami
crystalmethod jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:54.