Jem bardzo dużo chipsów... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-25, 16:58   #1
Tomatiro
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 14

Jem bardzo dużo chipsów...


... bardzo dużo. Od około 4-5 lat zjadam przynajmniej 300 gram, czasami nawet 450(3 paczki) dziennie. Od około roku organizm chyba zaczął się bronić, bo wiele chipsów które zacinałem jest dla mnie niezjadliwa(jakby zmienił się ich smak). Mowa tu głównie o chipsach z niższej półki jak biedronka, lidl czy real. Ale "nałóg", a raczej naweyk wciąż jest. Jem je tylko wieczorami do seriali, jak nie zaczne jeść o wyznaczonej porze, to mam taki dziki szał w głowie, że nie mogę na niczym się skupić. Podświadomość mówi mi "o, już minęło 24h od ostatniej uczty, pora jeść!". Powiem tak, nie wariuję jak nie zjem tych chipsów, czasami nie jadłem ich przez miesiąc, ale sam nie wiem. Jakoś nie mogę się od tego odzwyczaić.

Czy ktoś z was też tak ma?
Tomatiro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-25, 17:54   #2
Aggis
Wtajemniczenie
 
Avatar Aggis
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 093
Dot.: Jem bardzo dużo chipsów...

Przede wszystkim zmień tę rutynę - zamiast oglądać wieczorami seriale idź poćwiczyć albo zajmij się czymś. A jak chcesz coś wieczorem pochrupać to zamiast chipsów ze sklepu zrób sobie zdrowe chipsy np z jarmużu czy z selera - w necie jest naprawdę wiele przepisów.
Aggis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-26, 00:36   #3
semorkore
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 6
Dot.: Jem bardzo dużo chipsów...

poprzedniczka dała ci swietne porady - przede wszystkim wyjdz z rutyny czynnosci. nauczylas się, że najlepszą rozrywką jest oglądanie tv i przegryzanie czypsów. wyjdz na silownie, na spacer, a zobaczysz, że szybko sie oduczysz
semorkore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-26, 08:57   #4
hihicz
Raczkowanie
 
Avatar hihicz
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: ~Łdz
Wiadomości: 480
Dot.: Jem bardzo dużo chipsów...

Mam koleżankę, która też tak jadła chipsy. 1-2 paczki dziennie, czasem więcej. Mówiła, że w pewnej chwili się zawzięła i przestała je jeść, ale nie ukrywa że dużo ją to kosztowało. Teraz traktuje to jak nałóg, który rzuciła i w ogóle nie tyka chipsów, bo mówi, że wie, że znów by zaczęła ja jeść w hurtowych ilościach. Dlatego myślę, że dobrze, że widzisz swój problem i dużo teraz zależy od Ciebie i Twojej siły woli.
W chwilach, gdy będziesz mieć dość może spróbuj zdrowych zamienników np.

Składniki:
seler
kilka kropel oliwy (można ją pominąć)
bazylia, oregano, curry, słodka papryka, sól

Przepis:
Obieramy selera i kroimy go w słupki. Skrapiamy selera odrobiną oliwy (dla chrupiącej skórki). Wrzucamy selera do miski, posypujemy dużą ilością przypraw i dobrze mieszamy. Potem odstawiamy na jakąś godzinę do lodówki. Następnie frytki przekładamy na wyłożoną papierem blaszkę i pieczemy ok 25- 30 minut w 180 stopniach.

Tak samo zrobisz frytki z marchewki, czy batatów
__________________
2014: 107
2015: 80
2016: 51
hihicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-28, 21:48   #5
rochelle_
Mów mi Rosia :)
 
Avatar rochelle_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 364
Dot.: Jem bardzo dużo chipsów...

To ja z innej beczki: zrób morfologię krwi, zbadaj się. U mnie wcinanie czipsów miało mocny związek z niedoborami chloru. Jeśli lubisz smak "ziemniakopodobny" możesz spróbować zrobić sobie pieczone ziemniaczki z czosnkiem i ziołami w piekarniku. Zawsze będzie to troszkę mniej zabójcze dla twojego organizmu
__________________

Złap Rośkę w sieci!
nowy wpis! ---> www.rzeklam.pl
Instagram
Stream, czyli giereczki
rochelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-29, 15:32   #6
maalinkaa90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 259
Dot.: Jem bardzo dużo chipsów...

Z dwojga złego do seriali już lepiej jeść domowy popcorn
maalinkaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-29 16:32:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:18.