kasztanowe pasemka - rozjaśniacz - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-28, 13:50   #1
ama
Wtajemniczenie
 
Avatar ama
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 691

kasztanowe pasemka - rozjaśniacz


Trochę wstyd mi pytać, bo farbuję włosy latami, ale jednak nie wiem co zrobić. mam brązowe włosy i chcę na nich zrobić kasztanowe pasemka. Mam czepek do pasemek, rozjaśniacz Ce Ce i wody ultenione w stężeniach 3, 6 i 9%. No i nie wiem, czy rozjaśniacz mieszać z wodą utlemnioną, czy po prostu nałożyć go wymieszanego z odżywką. Nie chcę miedzi na włosach, a takie delikatne rudawo-kasztanowe refleksy. Jak kiedyś dekoloryzowałam włosy z czerni to fryzjerka nałożyła mi na całość rozjaśniacz wymieszany z odżywką, bez wody utlenionej. Włosy z czarnych zrobiły się bladosłomkowe i to w zastraszaąco krótkim czasie.
Jak sądzicie, mieszać z wodą, czy sam rozjaśniacz wystarczająco podziała?
ama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-28, 20:54   #2
Zafirah
Rozeznanie
 
Avatar Zafirah
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 717
Dot.: kasztanowe pasemka - rozjaśniacz

Jeśli fryzjerka powiedziała Ci, że w tej mieszance do rozjaśniania nie było wody utlenionej to niestety Cię okłamała Nie jest fizycznie możliwe, żeby czerń do blondu rozjaśnić bez oksydantu i to raczej mocniejszego, np. 9%. Jeśli chcesz robić delikatne pasemka to użyj wody 3%.
__________________
"Rudy to nie kolor włosów - to CHARAKTER."

Zafirah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-29, 12:58   #3
ama
Wtajemniczenie
 
Avatar ama
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 691
Dot.: kasztanowe pasemka - rozjaśniacz

bardzo możliwe, że Pani fryzjerka żeby mnie nie straszyć złagodziła lekko prawdę. Inna sprawa, że moje włosy są bardzo podatne na rojaśnianie w i ogóle wszystkie zabiegi.

Pasemka zrobiłam.Więc ku wiedzy przyszłych pokoleń: samym rozjaśniaczem faktycznie nie wychodzi. Użyłam wody 9%. Trzymałam 5, może 10 minut i mam na brązowych włosach miodowe pasemka. Były wyciągane naprawdę cieniutkie szydełkiem przez czepek, więc efekt jest fantastyczny - lekkie złote (ale widoczne!) refleksy. Nie jestem ruda, czy pomarańczowa. Także polecam taki sposób tonowania włosów.

A, pasemka wyciągałam 2 razy. Za pierwszym razem wyciągnęłam trochę, rozjaśniłam, umyłam włosy. Po wysuszeniu procedurę powtórzyłam, więc nie jestem w paski jak zebra. No i włosy się nie zniszczyły szczególnie - pasma były zreszta cienkie, wiec nie bardzo było co się nieszczyć
ama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:38.