Jaka dieta, żeby normalnie funkcjonować? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-19, 18:13   #1
lemongirl
Raczkowanie
 
Avatar lemongirl
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 36

Jaka dieta, żeby normalnie funkcjonować?


Hej
Byłam 6 dni na diecie 1000 kalorii...tak wiem wiem ta dieta to jedno wielkie zło no ale chciałam szybko schudnąć. Jednak zaobserwowałam, że mój organizm za bardzo osłabł po tych paru dniach. jeszcze do jutra ją potrzymam , żeby był pełny tydzień(nie żeby dalej sie katować, ale żeby powoli wychodzić z tej diety tak by uniknąć jojo). Rezygnuję z tej diety przede wszystkim dlatego, że w ciągu tych 6 dni schudłam prawie 4 kilo i nadal chudnę, a to już w ogólnie nie jest zdrowe.
To takie przedstawienie sytuacji, a teraz moja prośba. Wychodząc z tej diety chciałabym przejść na jakąś inną. Zdrową. Mam jeszcze na celu schudnąć ok.5 kg Ćwiczę ok 2 godz w tygodniu siłowo i od tego weekendu chcę zacząć aeroby.
Jaką dietę mi polecacie? Tak żeby do wakacji spokojnie, powoli i przede wszystkim zdrowo schudnąć ?
__________________
60-59-58-57,5-56-55-54-53-52-51-50

od 14.02.11 rozpoczynam dietę + ćwiczenia
w miare możliwości aeroby
zobaczymy jak wytrwam
lemongirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 18:34   #2
danix
Raczkowanie
 
Avatar danix
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 242
Dot.: Jaka dieta, żeby normalnie funkcjonować?

ja ci polecam po:
1. regularne posilki (przynajmniej 5 dziennie)
2. wyeliminowanie cukrów prostych- slodyczy, bialego pieczywa, bialego ryzu, slodkich napoi
3. jesc male porcje, ale czesciej
4. nie przesadzac (nie jedz zamiast chleba wazy -ja polecam chleb graham- bo jak za malo bedziesz dostarczala energii organizmowi to moze miec to odwrotny skutek, przejdzie na gospodarke oszczednosciowa i wszytsko bedzie gromadzil w postaci cukrow)

Sama odzywiam sie tak raczej zdrowo, duzo warzyw, malo slodyczy, czeste i male posilki no i ciagle chudne. Az sie ludzie zaczynaja martwic o mnie :P
__________________


danix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 19:18   #3
lemongirl
Raczkowanie
 
Avatar lemongirl
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 36
Dot.: Jaka dieta, żeby normalnie funkcjonować?

danix dziękuję

a jeszcze dodatkowe pytanie, czy jeżeli byłam tylko tydzień na diecie 1000 kalorii to muszę bardzo stopniowo z niej wychodzić? bo mimo wszystko cieszę się że 4 kilo mniej, więc nie chce efektu jojo.
__________________
60-59-58-57,5-56-55-54-53-52-51-50

od 14.02.11 rozpoczynam dietę + ćwiczenia
w miare możliwości aeroby
zobaczymy jak wytrwam
lemongirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 22:57   #4
Edo_ergo_sum
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zamość, Irl
Wiadomości: 1 034
GG do Edo_ergo_sum
Dot.: Jaka dieta, żeby normalnie funkcjonować?

Cytat:
Napisane przez danix Pokaż wiadomość
4. nie przesadzac (nie jedz zamiast chleba wazy -ja polecam chleb graham- bo jak za malo bedziesz dostarczala energii organizmowi to moze miec to odwrotny skutek, przejdzie na gospodarke oszczednosciowa i wszytsko bedzie gromadzil w postaci cukrow)
Tzn że jak będzie jadła mało chlebo-podobnych produktów to nie będzie dostarczała energii?

Chyba coś Ci się pomyliło z tym gromadzeniem cukrów

Są kliniczne diety gdzie przez 3 dni jest głodówka później dopiero przechodzi się na dietę, robi się to po to by organizm przestawił metabolizm na spalanie tł jako paliwo więc jak umiejętnie wyjdziesz z "1000" dalej będziesz chudła.
Edo_ergo_sum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-20, 09:37   #5
danix
Raczkowanie
 
Avatar danix
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 242
Dot.: Jaka dieta, żeby normalnie funkcjonować?

Cytat:
Napisane przez Edo_ergo_sum Pokaż wiadomość
Tzn że jak będzie jadła mało chlebo-podobnych produktów to nie będzie dostarczała energii?

Chyba coś Ci się pomyliło z tym gromadzeniem cukrów

Są kliniczne diety gdzie przez 3 dni jest głodówka później dopiero przechodzi się na dietę, robi się to po to by organizm przestawił metabolizm na spalanie tł jako paliwo więc jak umiejętnie wyjdziesz z "1000" dalej będziesz chudła.
Przepraszam pomylilo mi sie, mialobyc TŁUSZCZY.

I nie wspominalam o tym ze wogole nie wolno jesc wazy, ale znam osoby ktore miesiacami zamiast chleba jadaly tylko substytuty chleba. I wtedy to jest niezdrowe.
__________________


danix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-20, 09:51   #6
Edo_ergo_sum
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zamość, Irl
Wiadomości: 1 034
GG do Edo_ergo_sum
Dot.: Jaka dieta, żeby normalnie funkcjonować?

Cytat:
Napisane przez danix Pokaż wiadomość
Przepraszam pomylilo mi sie, mialobyc TŁUSZCZY.

I nie wspominalam o tym ze wogole nie wolno jesc wazy, ale znam osoby ktore miesiacami zamiast chleba jadaly tylko substytuty chleba. I wtedy to jest niezdrowe.
Przy redukcji w ogóle nie powinno się jadać takich rzeczy, da się żyć i bez takich produktów też.
Edo_ergo_sum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-20, 14:12   #7
jo_anna1990
Przyczajenie
 
Avatar jo_anna1990
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 28
Dot.: Jaka dieta, żeby normalnie funkcjonować?

Cytat:
Napisane przez Edo_ergo_sum Pokaż wiadomość
Przy redukcji w ogóle nie powinno się jadać takich rzeczy, da się żyć i bez takich produktów też.
Nawet przy redukcji się powinno, z doświadczenia wiem że po odstawieniu większości węglowodanów samopoczucie jest tragiczne, nawet przy zastępowaniu ich warzywami itp. - problemy z praca serca, o myśleniu nie wspominając
jo_anna1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-20, 15:56   #8
danix
Raczkowanie
 
Avatar danix
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 242
Dot.: Jaka dieta, żeby normalnie funkcjonować?

sory nie rozumiem Cie, wszystko negujesz, a żadnych rad nie dajesz.
Tak nawiasem mowiac to wg ciebie moza zyc bez dostarczania energii organizmowi?
__________________


danix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-20, 23:42   #9
Edo_ergo_sum
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zamość, Irl
Wiadomości: 1 034
GG do Edo_ergo_sum
Dot.: Jaka dieta, żeby normalnie funkcjonować?

Cytat:
Napisane przez jo_anna1990 Pokaż wiadomość
Nawet przy redukcji się powinno, z doświadczenia wiem że po odstawieniu większości węglowodanów samopoczucie jest tragiczne, nawet przy zastępowaniu ich warzywami itp. - problemy z praca serca, o myśleniu nie wspominając
Wiem że samopoczucie się zmienia, w końcu przestawiasz swój organizm na spalanie tł, i Twój organizm zaczyna czerpać paliwo z nagromadzonej tkanki tł.
O tych zmianach można poczytać wiele w książkach o dietach niskich w ww, na forach, dużo ludzi to znosi inni zwiększają próg ww, czyli ilość gram węglowodanów spożywanych na dzień inni rezygnują bo nie jest to dla nich... trzeba próbować.

Mięsień sercowy wykorzystuje ciała ketonowe do zasilania komórek
więc to pewnie jakieś nerwobóle czy cóś nie wiem czym spowodowane?

Jeżeli Twoje doświadczenie Ci podpowiada że mała ilość ww Ci nie odpowiada to ją zwiększ i zobacz jak organizm reaguje.

Cytat:
Napisane przez danix Pokaż wiadomość
sory nie rozumiem Cie, wszystko negujesz, a żadnych rad nie dajesz.
Tak nawiasem mowiac to wg ciebie moza zyc bez dostarczania energii organizmowi?
Nie, nie o to mi chodzi. Tylko chodzi mi czego akurat chleb itd ma być źródłem węglowodanów i tej energii? Chleb to raczej nowoczesny produkt biorąc pod uwage naszą dietetyczną historie.
Chodzi mi też o to, że nie tylko ww dostarczają energii.

Przy redukcji chyba trzeba dbać o to by nie blokować spalania, poprzedni post napisałem w tym kontekście, nie wiem jak Ty to zinterpretowałaś.

Pozdrawiam
Edo_ergo_sum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 19:20   #10
danix
Raczkowanie
 
Avatar danix
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 242
Dot.: Jaka dieta, żeby normalnie funkcjonować?

Bardzo przepraszam faktycznie chleb nie jest jedynym źródłem węglowodanów, jednak niestety z braku czasu głównym w diecie. Najłatwiej i najszybciej zrobić kanapeczkę do przekąszenia
__________________


danix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 20:10   #11
Edo_ergo_sum
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zamość, Irl
Wiadomości: 1 034
GG do Edo_ergo_sum
Dot.: Jaka dieta, żeby normalnie funkcjonować?

Cytat:
Napisane przez danix Pokaż wiadomość
Bardzo przepraszam faktycznie chleb nie jest jedynym źródłem węglowodanów, jednak niestety z braku czasu głównym w diecie. Najłatwiej i najszybciej zrobić kanapeczkę do przekąszenia
Moim zdaniem szybciej złapać owoc jako źródło węglowodanów, chyba że robisz szybciej kanapki niż ja sięgam po owoc?
Możemy zrobić takie zawody
Edo_ergo_sum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:39.