Jaka kolejność: filtr, krem, baza, podkład...? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-04, 12:33   #1
cynaamonka
Wtajemniczenie
 
Avatar cynaamonka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Warszawa & okolice
Wiadomości: 2 293

Jaka kolejność: filtr, krem, baza, podkład...?


Mam pytanie dotyczące kolejności nakładania poszczególnych warstw kosmetyków przed nałożeniem właściwego podkładu.

Mam do nałożenia:

krem pod oczy nawilżający
krem do twarzy nawilżający
krem z filtrem
krem zmniejszający pory
bazę

W jakiej kolejności stosować te kosmetyki? A może z części należy zrezygnować - np kremu sebium Bidermy zmniejszającego pory używać zamiast kremu nawilżającego?
cynaamonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-04, 13:01   #2
kolciag
Zakorzenienie
 
Avatar kolciag
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 743
GG do kolciag
Dot.: Jaka kolejność: filtr, krem, baza, podkład...?

Trochę za dużo tego... po co Ci krem zmniejszający pory, skoro używasz bazy Zamiast nakładać tyle tego, lepiej zakup bazę, która ma takie działanie oraz filtr (np. ze Smashboxa) lub już nie nakładaj bazy, może ten Twój krem się sprawdzi i jako baza. Jak będziesz miała za dużo tego na pyszczku, to makijaż spłynie z Ciebie, nawet jeżeli użyjesz bazę.

Ale żeby była odpowiedź, ja bym użyła w takiej kolejności:
krem pod oczy nawilżający
krem do twarzy nawilżający
krem zmniejszający pory
krem z filtrem
bazę
__________________
kolciag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-04, 15:20   #3
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 24 959
Dot.: Jaka kolejność: filtr, krem, baza, podkład...?

Cytat:
Napisane przez cynaamonka Pokaż wiadomość
Mam do nałożenia:

krem pod oczy nawilżający
krem do twarzy nawilżający
krem z filtrem
krem zmniejszający pory
bazę
Omg Kolcia ma 100% racji, za duzo tego! Nawet najlepszy podklad nie bedzie sie trzymal jak pod nim bedzie taka warstwa kosmetykow .
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 09:03   #4
Kofaniutka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 27
Dot.: Jaka kolejność: filtr, krem, baza, podkład...?

Zgadzam się, zdecydowanie za dużo tego
krem pod oczy - niech zostanie, chociaż ja bym go nałożyła po kremie na całą twarz, ale to raczej kwestia indywidualna.
krem nawilżający i krem z filtrem - spokojnie można znaleźć na rynku kremy nawilżające z filtrem
krem zmniejszający pory - ? nakładasz do razem z kremem nawilżającym? nie bardzo rozumiem, takie kremy są wysuszające, więc całe poprzednie nawilżenie idzie w diabły, chyba, ze nadładasz krem zwężający pory na strefę T a nawilżający na suchą strefę, wtedy może mieć to sens. Ja i tak zrezygnowałabym z tego produktu.
baza - tu możesz poszaleć i zastosować bezę zwężającą pory czyli ściągającą, która będzie prawdopodobnie matowić i niestety wysuszać skórę, ale jeżeli masz zdecydowany problem poszerzonych porów to może mieć to sens.
Musisz pamiętać o jednym, po nałożeniu każdego z tych kosmetyków musisz odczekać aż się wchłonie i skóra nie będzie się "kleiła" do ręki. W przypadku tylu kosmetyków makijaż musiałby zajmować Ci z godzinę. Jezeli wszystkie produkt nie wyschną na skórze odpowiednio, podkład może się ważyć na skórze i rolować. Poza tym produktów jest zdecydowanie za dużo
Pozdrawiam
Kofaniutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 13:54   #5
dewastatorka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 185
Dot.: Jaka kolejność: filtr, krem, baza, podkład...?

Spróbuj nałożyć to w tej kolejności:
1. krem nawilżający
2. (opcjonalnie) krem pod oczy - może się okazać że go wcale nie potrzebujesz, bo krem nawilżający zrobił swoje. Jeśli jednak uważasz że Twoje oczy potrzebują dodatkowej pielęgnacji, choćby od czasu do czasu, to polecam Ci płatki pod oczy (np żelowe, mogą być nawilżające, relaksujące, zmniejszające cienie itd )
3. ( bardzo opcjonalnie) krem zmniejszający pory - tak jak pisała moja poprzedniczka takie kosmetyki są zazwyczaj wysuszające, muszą w końcu jakość ściągnąć skórę żeby pory były mniej widoczne. Najchętniej wyrzuciłabym ten kosmetyk z całego zestawienia i jeśli nie masz problemów z naczynkami poleciła Ci wieczorne parówki z jakimś aromatycznym olejkiem (ja najbardziej lubię miętowy - działa bardzo odświeżająco, czasem dodaję też pomarańczowy - ten zapach dodaje mi energii ) albo saunę, jeśli masz możliwość.
4. krem z filtrem - jeśli nie masz bardzo jasnej cery, źle reagującej na słońce i nie potrzebujesz na co dzień wysokich filtrów to spokojnie możesz znaleźć krem nawilżający z filtrem UV.
5. baza - nie musisz stosować jej codziennie. Wbrew pozorom dobrze nałożony makijaż wytrzyma swoje: jeśli krem nałożysz na regularnie peelingowaną, dobrze oczyszczoną i stonizowaną skórę i pozwolisz mu się całkowicie wchłonąć, po czym nałożysz podkład, ewentualne mankamenty cery zamaskujesz odpowiednio dobranym kolorystycznie korektorem i zabezpieczysz to sypkim, mineralnym pudrem. Ja stosuję bazę na większe okazje, kiedy wiem że mój makijaż ma wytrzymać ze mną więcej niż 12 godzin.

Jeśli chodzi o ilość nakładanych kosmetyków - im mniej tym lepiej. Skóra sama wie czego potrzebuje i lepiej postawić na ochronę i oczyszczanie niż wklepywać w nią coraz to nowe kremy.
dewastatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:51.