Odwodnienie podczas nauki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-28, 21:21   #1
rogal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 48

Odwodnienie podczas nauki


Dziewczyny, mam dość nietypowy problem. Zawsze kiedy się dużo uczę jestem bardzo odwodniona, mimo że piję bardzo dużo (ok. 5l- woda + herbata). Mama się ze mnie śmieje, że tak intensywnie się uczę, że mózg mi paruje, jednak mnie wcale nie jest do śmiechu. Rok temu doszło do tego, że podczas sesji kilka razy zemdlałam z odwodnienia. Bardzo się wtedy zestresowałam i zrobiłam różne badania, w tym cukru, ale wszystko było w normie. Później skończyły się egzaminy, zaczęły się wakacje i wszystko wróciło do normy.
Teraz znów zbliża się sesja, mam dużo zaliczeń i problem powrócił. Na początku myślałam, że to przez to, że podczas nauki piję dużo kawy i energetyków, więc je odstawiłam i nic... Później gdzieś przeczytałam, że zielona herbata też może odwadniać, więc zamieniłam ją na różne owocowe herbatki. Dalej nic.
Myślałam, że to może przez stres, ale to też odpada, bo ogólnie jestem osobą spokojną i raczej się nie stresuję, poza tym w sesji zimowej, kiedy miałam tylko dwa egzaminy i uczyłam się mniej odwodnienia nie było.
Problem jest dla mnie niesamowicie męczący, ponieważ przez to odwodnienie często źle się czuję i nie mogę się skupić na nauce. Boję się, że dojdzie to tego, że znowu zacznę mdleć. Dodatkowo mam strasznie suchą skórę, mało się pocę, a często chodzę do toalety. A na wodę nie mogę już patrzeć, mimo że ciągle chce mi się pić...
Czy któraś z Was wie z czego może to wynikać? Miał ktoś podobny problem? A może to normalne i nie powinnam się martwić?

Edytowane przez rogal
Czas edycji: 2012-05-29 o 07:44
rogal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-29, 08:54   #2
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Odwodnienie podczas nauki

herbata odwadnia, te owocowe pewnie mają w składzie czarną, a czarna herbata działa jak kawa, gdyż ma teinę. Spróbuj pić wodę z jakimiś sokami, np z cytryny grejpfruta, pomarańczy, albo kupuj herbaty ziołowe ale nie moczopędne
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 14:06   #3
garden_d
Zakorzenienie
 
Avatar garden_d
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: parę chwil wcześniej.
Wiadomości: 6 532
Dot.: Odwodnienie podczas nauki

O kurcze, to bardzo ciekawe. Tym bardziej, ze właśnie dziś- po 3 dniach kucia i rycia, poczułam i zobaczyłam, jaka się zrobiłam 'żylasta'. Mam ogólnie baaaardzo suchą skórę, ale nasiliło się ostatnio to u mnie, właśnie zbiegając się z nauką. Sesja idzie, podejrzewam, że będzie podobnie. Towarzyszy Ci też ból głowy? - mi tak i z pewnością ma to związek z odwodnieniem.
Nie jestem jednak w stanie stwierdzić na czym to polega. Pić, pić, małymi łyczkami i często. Nie wiem cóż więcej doradzić. Może spożywasz bardzo mało/zbyt mało sodu?
garden_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-03, 14:17   #4
rogal
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 48
Dot.: Odwodnienie podczas nauki

Ból głowy też mam i czasem bolą mnie też zęby jakby "od środka" (nie wiem jak to wytłumaczyć;p). Dzisiaj kupiłam sobie paluszki, mam zamiar je jeść podczas nauki, może faktycznie pomogą zatrzymać wodę w organizmie.
Dodatkowo zauważyłam, że po 3 dniach od odstawienia kofeiny było lepiej ale niestety ciężko się uczyć bez kawy albo energetyków...
rogal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:16.