Kilka kilogramów mniej. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-08, 11:58   #1
Evelaajn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 11

Kilka kilogramów mniej.


Witam. Od roku udało mi się schudnąć 23 kg. Jednak do mojej upragnionej wagi zostało mi jeszcze 4kg. Przy wzroście 168cm ważę 57kg i mimo, że na mój wzrost to prawidłowa waga, to jednak chciałabym ważyć mniej, by nie wstydzić się pokazać, np. w bikini. Tłuszczyk gnieździ się w okolicach brzucha i bioder, a także na udach. Nie wiem, jak mogłabym się tego pozbyć, ponieważ mam bardzo wolny metabolizm i moja waga już tak szybko nie spada jak kiedyś. Chciałabym przynajmniej w ciągu tygodnia tracić od 0,5-1kg, jednak nie wiem do końca jak mogłabym to zrobić. Zbliżają się wakacje, więc pewne jest to, że codziennie na rowerze będę spędzać najmniej godzinę, ponieważ jest to jedno z moich ulubionych zajęć. Mam zamiar także zbierać codziennie maliny, a przy pracy także spala się kalorie. Nie wiem jednak do końca, co powinnam jeść, by czuć się syta przez dłuższy okres czasu, jakie produkty mogłyby mi przyspieszyć metabolizm i jakich produktów unikać, a także czy mogłabym raz w tygodniu pozwolić sobie na, np. 2 kawałki ciasta, nie psując tego, że chciałabym schudnąć ten 1kg w tygodniu.
Evelaajn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-08, 20:18   #2
aam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Wiadomości: 1 370
Dot.: Kilka kilogramów mniej.

Poczytaj wątki podwieszone - szczególnie 10pż
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=199694
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=194945
aam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-08, 20:20   #3
dorotek88
Raczkowanie
 
Avatar dorotek88
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 285
Dot.: Kilka kilogramów mniej.

Może po prostu jedz zdrowo, tyle ile potrzebujesz (a przy zdrowej diecie na co dzień możesz sobie pozwolić od czasu do czasu na coś niezdrowego ), a wprowadź więcej ruchu. Czyli oprócz roweru jeszcze np. 45 minut aerobiku albo bieganie
dorotek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-08, 20:26   #4
Evelaajn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 11
Dot.: Kilka kilogramów mniej.

Właśnie problemem jest to, że nie do końca wiem, co powinnam jeść. Mało się na tym znam, chociaż dużo czytam i jest tyle o tym napisane, że nie wiem w co wierzyć, a w co nie. Oprócz roweru nie wiem, co mogłabym jeszcze wprowadzić, bo bieganie nie jest moją mocną stroną, aerobik mogłabym jedynie ćwiczyć w domu z internetu, ale i tak nie mam zbyt dużo przestrzeni, bo mieszkam w domu podzielonym na kilka mieszkań, a rodzice raczej mnie nigdzie nie zapiszą. Jedynie co, to jakieś spacery szybkie.
Evelaajn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-08, 23:36   #5
aam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Wiadomości: 1 370
Dot.: Kilka kilogramów mniej.

Cytat:
Napisane przez Evelaajn Pokaż wiadomość
Właśnie problemem jest to, że nie do końca wiem, co powinnam jeść. Mało się na tym znam, chociaż dużo czytam i jest tyle o tym napisane, że nie wiem w co wierzyć, a w co nie. Oprócz roweru nie wiem, co mogłabym jeszcze wprowadzić, bo bieganie nie jest moją mocną stroną, aerobik mogłabym jedynie ćwiczyć w domu z internetu, ale i tak nie mam zbyt dużo przestrzeni, bo mieszkam w domu podzielonym na kilka mieszkań, a rodzice raczej mnie nigdzie nie zapiszą. Jedynie co, to jakieś spacery szybkie.
Jak zamierzasz codziennie lub prawie codziennie jeździć na rowerze to wystarczy Chyba że jakieś ćwiczenia w domu do tego - w internecie jest dużo filmików, zależy co Cię interesuje
No a co do diety - to na prawdę nie jest aż tak skomplikowane, nikt nie mówi przecież że musi być idealna, spróbuj coś zmienić i na pewno będzie jakiś efekt. Poczytaj przykładowe jadłospisy osób na redukcji, jak powinny wyglądać tam posiłki, itp
aam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 09:12   #6
Evelaajn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 11
Dot.: Kilka kilogramów mniej.

Właśnie wczoraj przeczytałam, ze białko, wapń, zielona herbata i jedzenie co 3-4 godziny poprawia przemianę materii. Nie wiem, czy to prawda. Ja sobie zaplanowałam mniej więcej jadłospis, a racji tego, że niedługo będę chodzić na maliny ( za tydzień ), to będę wstawać nawet o 5.
Co myślicie o takim jadłospisie :

5:30 - śniadanie - 1 kanapka z pomidorem + zielona herbara
9:30- 2 śniadanie - 1 kanapka z ogórkiem + mleko
13-14 - obiad ( już na to nie wpływam )
O 15 myślę, że mogłabym wybrać się na 2h na rower, może 3, to zależy od pogody .
17:00 - jabłko
18:00 - kolacja - 2 kanapki z szynką i pomidorem lub 2 jajka na miękko lub sadzone + 2 kanapki z masłem
W ciągu dnia piłabym wodę mineralną.

Czy to jest dobry jadłospis i czy to prawda, ze te produkty sprawią, że będę szybciej spalać kalorie ?
Evelaajn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 09:50   #7
aam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Wiadomości: 1 370
Dot.: Kilka kilogramów mniej.

Cytat:
Napisane przez Evelaajn Pokaż wiadomość
Właśnie wczoraj przeczytałam, ze białko, wapń, zielona herbata i jedzenie co 3-4 godziny poprawia przemianę materii. Nie wiem, czy to prawda. Ja sobie zaplanowałam mniej więcej jadłospis, a racji tego, że niedługo będę chodzić na maliny ( za tydzień ), to będę wstawać nawet o 5.
Co myślicie o takim jadłospisie :

5:30 - śniadanie - 1 kanapka z pomidorem + zielona herbara
9:30- 2 śniadanie - 1 kanapka z ogórkiem + mleko
13-14 - obiad ( już na to nie wpływam )
O 15 myślę, że mogłabym wybrać się na 2h na rower, może 3, to zależy od pogody .
17:00 - jabłko
18:00 - kolacja - 2 kanapki z szynką i pomidorem lub 2 jajka na miękko lub sadzone + 2 kanapki z masłem
W ciągu dnia piłabym wodę mineralną.

Czy to jest dobry jadłospis i czy to prawda, ze te produkty sprawią, że będę szybciej spalać kalorie ?
Co do herbaty - i zielona i czerwona jest polecana.
Co do białka - jakoś go nie widzę u Ciebie, w ogóle ciągle tylko kanapki - za mało urozmaicenia. Dorzuć gdzieniegdzie jajecznicę, serek wiejski z warzywami zamiast kanapek, no i sałatki. Śniadanie jest najważniejsze, najesz się jedną kromeczką? Nie sądzę, szczególnie że na kolację przewidujesz dwie. W skrócie - białko do każdego posiłku w miarę możliwości, warzywa wszędzie gdzie się da i zdrowe tłuszcze jakieś - oliwa, orzechy. Masło możesz zastąpić oliwą - też by było dobrze
Co do obiadu - zmień proporcje tego co zwykle jadłaś, tzn zmniejsz ilość węglowodanów a dorzuć więcej mięsa i warzyw (tylko z tłustym mięsem też nie szalejemy - schabowe odpadają raczej).
Co do kolacji - tutaj warto zrezygnować z chleba i wrzucać białko + warzywa.
aam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-09, 13:10   #8
poLisH_CraZy_GiRl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 9
Dot.: Kilka kilogramów mniej.

Ja ostatnio szukałam też informacji na ten temat i trafiłam na taka jedną dietę... osobiście to nie mogę Ci jej polecić z tego względu, że sama jej nie przetestowałam, bo szukałam dla koleżanki. Dobra, no i znalazłam w internecie dietę, która właśnie przyspiesza metabolizm i nie chodzi się na niej głodnym. Trwa dość krótko i piszą tam, że nie ma sie po niej efektu jo-jo. W wypowiedziach o efektach tej diety były pozytywne i negatywne opinie. Te negatywne były najczęściej od osób, które nigdy jej nie przetestowały tylko są bardzo sceptyczne i nie chcą otworzyć sie na nowoczesne rozwiązania. Ta dieta to "Odchudzanie na zawołanie" (tandetna nazwa jak dla mnie ;p). Autorka strony na której można ją nabyć proponuje nam ją za ok. 40 zł, ale mi nie chciało się tyle płacić więc poszperałam w necie i poszerzyłam piractwo Ale ostrzegam - ja jej nie wypróbowałam, ale zaciekawiła mnie i brzmi całkiem sensownie więc chyba sama się skuszę. Jeśli chcesz to moge Ci ją wysłać na maila Nie będziesz musiała tyle bulić
poLisH_CraZy_GiRl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 13:17   #9
Evelaajn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 11
Dot.: Kilka kilogramów mniej.

Właśnie spróbuję zakupić jakieś rzeczy, bo na razie nie posiadam zbytnio czegoś z białkiem oprócz jajek. Jutro jadę na zakupy, więc jeszcze postaram się czegoś dokupić.
Evelaajn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 13:28   #10
aam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Wiadomości: 1 370
Dot.: Kilka kilogramów mniej.

Cytat:
Napisane przez poLisH_CraZy_GiRl Pokaż wiadomość
Ja ostatnio szukałam też informacji na ten temat i trafiłam na taka jedną dietę... osobiście to nie mogę Ci jej polecić z tego względu, że sama jej nie przetestowałam, bo szukałam dla koleżanki. Dobra, no i znalazłam w internecie dietę, która właśnie przyspiesza metabolizm i nie chodzi się na niej głodnym. Trwa dość krótko i piszą tam, że nie ma sie po niej efektu jo-jo. W wypowiedziach o efektach tej diety były pozytywne i negatywne opinie. Te negatywne były najczęściej od osób, które nigdy jej nie przetestowały tylko są bardzo sceptyczne i nie chcą otworzyć sie na nowoczesne rozwiązania. Ta dieta to "Odchudzanie na zawołanie" (tandetna nazwa jak dla mnie ;p). Autorka strony na której można ją nabyć proponuje nam ją za ok. 40 zł, ale mi nie chciało się tyle płacić więc poszperałam w necie i poszerzyłam piractwo Ale ostrzegam - ja jej nie wypróbowałam, ale zaciekawiła mnie i brzmi całkiem sensownie więc chyba sama się skuszę. Jeśli chcesz to moge Ci ją wysłać na maila Nie będziesz musiała tyle bulić
Ja przetestowałam i NIE polecam. Chodzi się głodnym, dostarcza się bardzo mało kcal, wcale nie przyspiesza metabolizmu a wręcz przeciwnie. Chudnie się, owszem, ale większość tego co zleci to woda i inne rzeczy, tłuszczu bardzo mało, efekt jojo zapewniony.
aam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 13:59   #11
poLisH_CraZy_GiRl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 9
Dot.: Kilka kilogramów mniej.

@aam: dzięki za tą odpowiedź. To ja chyba jednak też nie spróbuję...
poLisH_CraZy_GiRl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-09, 14:08   #12
aam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Wiadomości: 1 370
Dot.: Kilka kilogramów mniej.

Cytat:
Napisane przez poLisH_CraZy_GiRl Pokaż wiadomość
@aam: dzięki za tą odpowiedź. To ja chyba jednak też nie spróbuję...
Poza tym to że ktoś nie stosował diety to wcale nie znaczy że nie może jej komentować - jak ktoś się zna to widzi że to syf i tyle :P
aam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 19:08   #13
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Kilka kilogramów mniej.

Żywisz się okruszkami i dziwisz, że masz wolny metabolizm? Jesz stanowczo za mało! Nie wiem, jak Ty czytałaś te podwieszone wątki, skoro cały dzień jesz tylko kanapki z warzywami. W Twojej diecie brakuje białka, zdrowych tłuszczów... i ilości. Przeczytaj podwieszone wątki jeszcze raz. Dokładnie. Jeśli nie wiesz, czemu wierzyć, to już wiesz; informacje w nich są sprawdzone i bezpieczne dla zdrowia.
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 20:44   #14
Evelaajn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 11
Dot.: Kilka kilogramów mniej.

Powiem Ci szczerze, że ja nie jestem głodna wcale. Dzisiaj po obiedzie ( 13:00) zjadłam dopiero o 19:30. Byłam na dworze, więc nie miałam jak wziąć czegoś przekąsić, ale następnym razem wezmę jakieś jabłko. Na kolację zjadłam 125g twarożku i warzywami ( szczypiorek, pomidor, ogórek, rzodkiewka) i wymieszałam to w 50g jogurtu naturalnego i bardzo się najadłam tym. Tylko chciałabym wiedzieć, jakie jeszcze dania mogłabym zjeść bogate w białko. Codzienne jedzenie takiej sałatki też nie wiem czy jest dobre. Jeśli możecie mi poradzić jeszcze coś, co mogłabym sama sobie zrobić na śniadanie czy kolację i żeby to miało dużo w sobie białka to proszę o jakieś propozycje.
Evelaajn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 23:20   #15
aam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Wiadomości: 1 370
Dot.: Kilka kilogramów mniej.

Cytat:
Napisane przez Evelaajn Pokaż wiadomość
Powiem Ci szczerze, że ja nie jestem głodna wcale. Dzisiaj po obiedzie ( 13:00) zjadłam dopiero o 19:30. Byłam na dworze, więc nie miałam jak wziąć czegoś przekąsić, ale następnym razem wezmę jakieś jabłko. Na kolację zjadłam 125g twarożku i warzywami ( szczypiorek, pomidor, ogórek, rzodkiewka) i wymieszałam to w 50g jogurtu naturalnego i bardzo się najadłam tym. Tylko chciałabym wiedzieć, jakie jeszcze dania mogłabym zjeść bogate w białko. Codzienne jedzenie takiej sałatki też nie wiem czy jest dobre. Jeśli możecie mi poradzić jeszcze coś, co mogłabym sama sobie zrobić na śniadanie czy kolację i żeby to miało dużo w sobie białka to proszę o jakieś propozycje.
Cokolwiek z jajkami, rybą, owocami morza, twarogiem, kurczakiem, innym chudym mięsem - sałatki, jajecznice, no mnóstwo różnych rzeczy. Z takich mniej standardowych dań to tu masz przepis np. http://dietetyczniesiostro.blogspot....-bez-maki.html - plus jest taki, że można wrzucić do pojemnika i brać do szkoły/pracy.
aam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 23:37   #16
bulbulka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 567
Dot.: Kilka kilogramów mniej.

ostatnio dużo czytałam o dietach oczyszczających, podobno są świetnym startem do zgbienia tych kilku własnie kilo - poczytaj
bulbulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-10, 07:41   #17
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Kilka kilogramów mniej.

Aja bym proponowała jednak przejrzenie wątów podwieszonych pod Dietetykę- Ułóż własną dietę, 10 przykazań żywienionych i FAQ. I na podstawie tego układanie sobie diety
A jeśli chodzi o posiłki białkowe, to zapraszam do przykładowych jadłospisów i codziennych- po co zakładać kolejne wątki, skoro wystarczyłoby się przyjrzeć istniejącym? Milion przepisów na omlety, jajecznice, serki, twarożki, sałatki z kurczakiem, ryby...
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-10, 08:21   #18
Evelaajn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 11
Dot.: Kilka kilogramów mniej.

Dziękuję wszystkim za wskazówki, na pewno przejrzę jeszcze inne wątki, o których mówicie
Evelaajn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:53.