kosmetyki Alterra - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-06, 14:09   #31
Anchesenpaaton
Przyczajenie
 
Avatar Anchesenpaaton
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 25
Dot.: kosmetyki Alterra

Jestem już po pierwszych testach kosmetyków Alterra - kupiłam wczoraj żel pomarańcza i wanilia, szampon zwiększający objętość papaja i bambus oraz mydło z aloesem. Żel spisał się wspaniale - pięknie pachnie, nawilża, dobrze oczyszcza, szampon jeszcze lepiej - fajna, żelowa konsystencja, wystarczy go użyć o połowę mniej niż Babydream, bardzo dokładnie oczyszcza, włosy od razu wydają się lekkie - nie użyłam odżywki a mimo to są błyszczące, sypkie, miękkie i uwaga - po raz pierwszy szampon z rodzaju "volume" faktycznie nadał większej objętości! Jeżeli przy dłuższym stosowaniu nic nie uczuli, nie wysuszy itp., to się przerzucam na Alterrę, a z Babydream pozostanie mi tylko oliwka fur Mama.
Anchesenpaaton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-06, 21:31   #32
yugoslavia
Wtajemniczenie
 
Avatar yugoslavia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Ostrava
Wiadomości: 2 909
GG do yugoslavia
Dot.: kosmetyki Alterra

Ja dzisiaj zainwestowałam w mleczko bez substancji zapachowych.
Wypróbowałam na dłoniach i spisał sie dobrze. Jutro pojadę po całości i wtedy napiszę coś więcej.
No i mojego ciążowego nosa nie drażni żaden zapach.
__________________
Zakamuflowana Niemka
yugoslavia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-07, 10:10   #33
201605090956
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 157
Dot.: kosmetyki Alterra

Ja obecnie posiadam peeling do ciała i odżywkę z pszenicą i morelą.

Peeling - cudeńko. Jak ja mogę nie znosić Lirene - za sztuczny zapach i to, że jest dla mnie za ostry - przy mojej suchej, prawie atopowej skórze nie muszę ścierać prawie jak skóry słonia - potrzebuję na ciele czegoś zdecydowanie delikatniejszego. A ten jest bingo! Nie ma wielkich drobin, sztucznego zapachu, a taki miły owoocowy - przewaga nuty żurawinowej nad figową.

Odżywka - ekstra. Wygładza włosy, stają się aksamitne w dotyku, gładkie. Minimalnie podrażnia mi skalp, ale tak minimalnie, na tyle że będę ją dalej kupować. Cudowny owocowy zapach. Gęsta. Kremowa. - cierpię na ŁZS, a bardzo trudno znaleźć dla mnie kosmetyk, więc jestem bardzo z niej zadowolona. Zapach mocno morelkowy.

Oba kosmetyki są udane

No i oczywiście pomadka. Ta jest jedną z moich ulubionych. Roślinna w zapachu, dobrze regeneruje, nie za twarda.

Edytowane przez 201605090956
Czas edycji: 2011-04-13 o 10:16 Powód: update
201605090956 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 10:04   #34
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: kosmetyki Alterra

Treść usunięta

Edytowane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Czas edycji: 2011-04-09 o 13:50
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 11:30   #35
Annaoj
Raczkowanie
 
Avatar Annaoj
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 238
Dot.: kosmetyki Alterra

Cześć,
ja zakupiłam szampon z granatem + odżywkę i maskę- jestem zachwycona. Krem orchideowy jakiś taki lepki i pozostawia film na buzi- ale będę używać bo bez konserwantów jest. Dezodorant natomiast to porażka - kompletnie nic nie daje:-(
__________________
Mężczyzna nie pies - na kości nie poleci
Mam silną wolę - robi ze mną co chce
Annaoj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 14:37   #36
hailie21
Zakorzenienie
 
Avatar hailie21
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: City of Joy
Wiadomości: 6 387
Dot.: kosmetyki Alterra

Witam,
jak część z Was niedawno odkryłam kosmetyki Alterra, które coraz śmielej ukazują się na półkach w Rossmann.
Kupiłam już krem do skóry wrażliwej, bez zapachowy (w stojącej tubce). używam go od 2 tygodni i jestem zadowolona. Mam suchą skórę, a ten krem fajnie ją nawilża i pozostawia gładką. Wcześniej używałam Nivea Soft, Garnier, Olay i innych kremów, niestety każdy z nich zatykał mi pory. Efekt: bolące wrzody na czole. Na szczęście przy tym kremie jest zupełnie inaczej.

Dzisiaj kupiłam szampon z granatem i żel pod prysznic pomarańcza & wanilia. Po kilku użyciach wypowiem się. Liczę zwłaszcza na działanie szamponu, bo nie chcę karmić włosów dłużej chemią i silikonami

Co istotne: kosmetyki Alterra nie są testowane na zwierzętach!!
__________________
Profesjonalne pokazy iluzji https://youtu.be/GobutlL0ty0


W moim niebie będą miękkie sierści,
nosy, łapy, ogony i kły.
W moim niebie będę znowu głaskać,
moje wszystkie pożegnane psy
hailie21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 15:25   #37
Vegusia
Rozeznanie
 
Avatar Vegusia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 647
GG do Vegusia
Dot.: kosmetyki Alterra

Cytat:
Napisane przez hailie21 Pokaż wiadomość
Witam,
jak część z Was niedawno odkryłam kosmetyki Alterra, które coraz śmielej ukazują się na półkach w Rossmann.
Kupiłam już krem do skóry wrażliwej, bez zapachowy (w stojącej tubce). używam go od 2 tygodni i jestem zadowolona. Mam suchą skórę, a ten krem fajnie ją nawilża i pozostawia gładką. Wcześniej używałam Nivea Soft, Garnier, Olay i innych kremów, niestety każdy z nich zatykał mi pory. Efekt: bolące wrzody na czole. Na szczęście przy tym kremie jest zupełnie inaczej.

Dzisiaj kupiłam szampon z granatem i żel pod prysznic pomarańcza & wanilia. Po kilku użyciach wypowiem się. Liczę zwłaszcza na działanie szamponu, bo nie chcę karmić włosów dłużej chemią i silikonami

Co istotne: kosmetyki Alterra nie są testowane na zwierzętach!!
a czy byłabyś tak miła i mogła podać skład tego kremu do twarzy? Jeśli nie chce Ci się lub nie masz czasu przepisywać, to będę bardzo wdzięczna tylko za informację, czy na poczatku składu ma Alcohol i w ogóle co tam na początku tego kremu siedzi (pięć składników by wystarczyło)
Vegusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-12, 16:27   #38
hailie21
Zakorzenienie
 
Avatar hailie21
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: City of Joy
Wiadomości: 6 387
Dot.: kosmetyki Alterra

Cytat:
Napisane przez Vegusia Pokaż wiadomość
a czy byłabyś tak miła i mogła podać skład tego kremu do twarzy? Jeśli nie chce Ci się lub nie masz czasu przepisywać, to będę bardzo wdzięczna tylko za informację, czy na poczatku składu ma Alcohol i w ogóle co tam na początku tego kremu siedzi (pięć składników by wystarczyło)
Ależ proszę

Skład kemu:
Aqua, Olea Europaea (Oil), Glycerin, Alcohol, Carthamus Tinctorius (Oil), Myristyl Alcohol, Glyceryl Stearate Citrate, Oenothera Biennis (Oil), Rhus Verniciflua (Cera), Xanthan Gum, Prunus Armeniaca (Kernel Oil), Hydrogenated Lecithin, Dipotassium Glycyrrhizate, Helianthus Annuus (Seed Oil), Levulinic Acid, Ascorbyl Palmitate, Tocopherol

Niestety zawiera alkohol, jak część z kosmetyków naturalnych Bez alkoholu są na pewno kosmetyki świeże, których data przydatności do użycia wynosi od 2,5 miesiąca od otwarcia.
__________________
Profesjonalne pokazy iluzji https://youtu.be/GobutlL0ty0


W moim niebie będą miękkie sierści,
nosy, łapy, ogony i kły.
W moim niebie będę znowu głaskać,
moje wszystkie pożegnane psy
hailie21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 16:53   #39
abercrombie&fitch
Zadomowienie
 
Avatar abercrombie&fitch
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 864
Dot.: kosmetyki Alterra

Cytat:
Napisane przez hailie21 Pokaż wiadomość
Ależ proszę

Skład kemu:
Aqua, Olea Europaea (Oil), Glycerin, Alcohol, Carthamus Tinctorius (Oil), Myristyl Alcohol, Glyceryl Stearate Citrate, Oenothera Biennis (Oil), Rhus Verniciflua (Cera), Xanthan Gum, Prunus Armeniaca (Kernel Oil), Hydrogenated Lecithin, Dipotassium Glycyrrhizate, Helianthus Annuus (Seed Oil), Levulinic Acid, Ascorbyl Palmitate, Tocopherol

Niestety zawiera alkohol, jak część z kosmetyków naturalnych Bez alkoholu są na pewno kosmetyki świeże, których data przydatności do użycia wynosi od 2,5 miesiąca od otwarcia.
Z tego co pamiętam to i tak ten krem ma najdalej alkohol w składzie z wszystkich dostępnych u nas. Też się na niego czaję.
abercrombie&fitch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 21:24   #40
hailie21
Zakorzenienie
 
Avatar hailie21
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: City of Joy
Wiadomości: 6 387
Dot.: kosmetyki Alterra

Cytat:
Napisane przez abercrombie&fitch Pokaż wiadomość
Z tego co pamiętam to i tak ten krem ma najdalej alkohol w składzie z wszystkich dostępnych u nas. Też się na niego czaję.
Jeśli nie przeszkadza Ci, że zawiera alkohol, to śmiało możesz po niego sięgnąć. Jest bezzapachowy i moim zdaniem całkiem dobrze spełnia swoją funkcję, a na pewno nie gorzej niż kremy znanych marek w przedziale cenowym 20-30zł.

Polecam go na noc, ponieważ czasem zostawia film na skórze, jednak zależy to też od ilości zaaplikowanej na twarz. Za tę cenę (9,99zł) z pewnością warto go wypróbować
__________________
Profesjonalne pokazy iluzji https://youtu.be/GobutlL0ty0


W moim niebie będą miękkie sierści,
nosy, łapy, ogony i kły.
W moim niebie będę znowu głaskać,
moje wszystkie pożegnane psy
hailie21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 00:11   #41
Vegusia
Rozeznanie
 
Avatar Vegusia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 647
GG do Vegusia
Dot.: kosmetyki Alterra

Cytat:
Napisane przez hailie21 Pokaż wiadomość
Ależ proszę

Skład kemu:
Aqua, Olea Europaea (Oil), Glycerin, Alcohol, Carthamus Tinctorius (Oil), Myristyl Alcohol, Glyceryl Stearate Citrate, Oenothera Biennis (Oil), Rhus Verniciflua (Cera), Xanthan Gum, Prunus Armeniaca (Kernel Oil), Hydrogenated Lecithin, Dipotassium Glycyrrhizate, Helianthus Annuus (Seed Oil), Levulinic Acid, Ascorbyl Palmitate, Tocopherol

Niestety zawiera alkohol, jak część z kosmetyków naturalnych Bez alkoholu są na pewno kosmetyki świeże, których data przydatności do użycia wynosi od 2,5 miesiąca od otwarcia.
Serdecznie dziękuję za skład i za opinię

Faktycznie, składowo wygląda najlepiej, bo jak zobaczyłam skład aloesowego i z orchideą, to alkohol mnie nieźle wystraszył. Boję się po prostu przesuszenia. No ale oliwki tutaj na pewno świetnie natłuszczają. Co do zastosowania alkoholu, to oczywiście jeden z najlepszych naturalnych konserwantów i myślę, że przy takim składzie nie będzie wysuszać..

Swoją drogą mleczko do ciała Alterra bezzpachowe uczuliło mie po jednym zastosowaniu...Ja już niestety tak mam, że coś mnie zawsze uczuli w tych lepszhc składowo kosmetykach (Hiipp, BB). Zresztą pisałam juz o tym wielokrotnie na wizazwoym forum To pewnie jakiś składnik roślinny albo olejek eteryczny, ale ciągle nie mogę zidentyfikować, jaki...Na razie testuję inny krem, ale nad tym warto pomyśleć Raz jeszze - dzięki
Vegusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-13, 08:33   #42
Annaoj
Raczkowanie
 
Avatar Annaoj
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 238
Dot.: kosmetyki Alterra

Nie mogę się już doczekać kremu brązującego- na półce jest już cenówka ale jeszcze towar nie dotarł
__________________
Mężczyzna nie pies - na kości nie poleci
Mam silną wolę - robi ze mną co chce
Annaoj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 11:52   #43
abercrombie&fitch
Zadomowienie
 
Avatar abercrombie&fitch
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 864
Dot.: kosmetyki Alterra

Cytat:
Napisane przez Annaoj Pokaż wiadomość
Nie mogę się już doczekać kremu brązującego- na półce jest już cenówka ale jeszcze towar nie dotarł
Pytałam o niego i pani powiedziała że w czwartek powinien być bo dostawa będzie (u mnie akurat). Też jest na mojej liście. Oprócz tego widziałam puste miejsca na maseczki orchideowe i coś jeszcze z serii orchidea. Z mini produktów ciekawi mnie płyn do demakijażu oczu.
Dzisiaj kupiłam ten krem do cery wrażliwej ale jeszcze nie testowałam.
abercrombie&fitch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 14:54   #44
nagiAkt
Zadomowienie
 
Avatar nagiAkt
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 233
Dot.: kosmetyki Alterra

Dziewczyny używałyście może dezodorantu w sprayu jojoba i szałwia? On jest w szklanej buteleczce i dozownik ma coś w stylu mgiełek przeróżnych. Jestem ciekwa jego działania,bo dzis własnie go kupiłam I macie jakies doświadczenia z mydełkiem z olejkami roślinnymi i maślanką w proszku? nadawałby się do twarzy skłonenej do podrażnień i zapychania a jednocześnie mieszanej?
__________________
28.06

WIKTORIA

NASZ DZIUBEK
20.08.2014
15:10
nagiAkt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-15, 15:49   #45
basior
Rozeznanie
 
Avatar basior
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 916
Dot.: kosmetyki Alterra

odżywka do włosów i maska są świetne o, nawet nie wiedziałam, że jest jakiś dezodorant w sprayu. bo ten w kulce jest słaby.
basior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-15, 19:07   #46
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: kosmetyki Alterra

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-15, 19:24   #47
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: kosmetyki Alterra

Witam fanki Alterry Też lubię te kosmetyki i czekam na kolejne, niestety najczęściej trafiam na puste miejsca po nich. Do tej pory ze wszystkich, które kupiłam jestem zadowolona. Możecie coś więcej powiedzieć o tym kremie brązującym, który ma się pojawić? Czy alterra ma kolorówkę?
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-15, 19:52   #48
marryme21
Zakorzenienie
 
Avatar marryme21
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 159
Dot.: kosmetyki Alterra

Ma kolorówkę,ale jak na razie u nas jest niedostępna,zobacz sobie na niemieckiej stronie Rossmanna.
__________________




marryme21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-15, 20:18   #49
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: kosmetyki Alterra

Cytat:
Napisane przez marryme21 Pokaż wiadomość
Ma kolorówkę,ale jak na razie u nas jest niedostępna,zobacz sobie na niemieckiej stronie Rossmanna.
Rany! Czego oni tam nie mają! Ciekawe czy ich kolorowe pomadki są takie super jak ta bezbarwna co jest u nas.

Możliwe że nam wysyłają to co u nich nie schodzi czyli jest najgorsze;-) Fajnie by było wypróbować czegoś naturalnego w przystępnej cenie.
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-16, 13:56   #50
hailie21
Zakorzenienie
 
Avatar hailie21
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: City of Joy
Wiadomości: 6 387
Post Dot.: kosmetyki Alterra

Z żelu pod prysznic jestem bardzo zadowolona, jeden z lepszych, jakie miałam.
Co do szamponu (granat, do włosów suchych i zniszczonych) to nie do końca odpowiada mi jego galaretowata konsystencja. Nie pieni się też zbyt dobrze (w porównaniu z innymi). Fajnie oczyszcza, nie uczula skóry głowy jednak mam wrażenie, że bez nałożenia odżywki włosy po nim byłyby szorstkie.

I jeszcze jedno, wydaje mi się, że np.: po użyciu Elseve czerwonego mam włosy o wiele jaśniejsze, niż po użyciu Alterry.
Może mają w swojej ofercie szampon dla blondynek?
__________________
Profesjonalne pokazy iluzji https://youtu.be/GobutlL0ty0


W moim niebie będą miękkie sierści,
nosy, łapy, ogony i kły.
W moim niebie będę znowu głaskać,
moje wszystkie pożegnane psy
hailie21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 22:57   #51
dziolcha86
Zadomowienie
 
Avatar dziolcha86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: The World
Wiadomości: 1 215
Dot.: kosmetyki Alterra

Ja wypróbowałam maseczkę z aloesem. Niestety bardzo mnie podrażniła minutę po nałożeniu już miałam zaczerwienioną i piekącą buzię. Szybko zmyłam a tu już mega czerwona byłam! SZOK
Rano nałożyłam, dziś już noc a ja nadal czerwona... :/
Dodam, że mam wrażliwą cerę, ale ogółem nie aż tak często mnie coś uczula, ale ostatnio, tak od 2 miesięcy - odkąd testuję te "bardziej przyjazne" pod względem składu to te właśnie mnie uczulają. Chyba moja skóra woli gorszą chemię przynajmniej nie mam takich niespodzianek...
__________________
Marcelinka
Laureńka

Edytowane przez dziolcha86
Czas edycji: 2011-04-16 o 23:00
dziolcha86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-17, 15:22   #52
snowhitee
Zakorzenienie
 
Avatar snowhitee
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 194
Dot.: kosmetyki Alterra

Cytat:
Napisane przez Annaoj Pokaż wiadomość
Nie mogę się już doczekać kremu brązującego- na półce jest już cenówka ale jeszcze towar nie dotarł
o ja też wyczekuję na ten krem dziś byłam, były wszystkie oprócz niego

A poza tym mam i bardzo lubię peeling z granatem ii żel pod prycznic waniliowo-pomarańczowy
__________________
Blog snow
Włosy55cm->65cm

Dbam o siebie
od marca ćwiczę brzuch i pośladki

snowhitee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 06:51   #53
hailie21
Zakorzenienie
 
Avatar hailie21
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: City of Joy
Wiadomości: 6 387
Post Dot.: kosmetyki Alterra

Znalazłam ciekawy fragment artykułu, gdzie są wymienione często występujące w kremach alkohole. W Alterra jest na pewno Mirystyl.

Alkohol cetylowy (Cetyl Alcohol), jak również alkohol cetearylowy (Cetearyl Alcohol), decylowy (Decyl Alcohol), mirystylowy (Mirystyl Alcohol), palmitynowy (Palm Alcohol) i stearynowy (Stearyl Alcohol) należą do alkoholi tłuszczowych i są zupełnie niedrażniącymi środkami zmiękczającymi, natłuszczającymi i wygładzającymi skórę. Taka mieszanka nie powoduje wysuszania skóry, wręcz przeciwnie - skóra pozostaje gładka i delikatna.

W kosmetykach naturalnych wykorzystywany jest także często spirytus pochodzenia roślinnego, powstały w wyniku fermentacji zbóż czy ziemniaków. Zastępuje on konserwanty i nie dodaje się do niego żadnych dodatkowych substancji chemicznych. Jeśli ma on niskie, kilkuprocentowe stężenie, a towarzyszą mu substancje nawilżające, to będzie dobrze tolerowany przez normalną cerę. W konwencjonalnych produktach stosowany jest najczęściej alkohol denaturyzowany przy pomocy środków syntetycznych. Może on jednak mieć działanie alergizujące.


__________________
Profesjonalne pokazy iluzji https://youtu.be/GobutlL0ty0


W moim niebie będą miękkie sierści,
nosy, łapy, ogony i kły.
W moim niebie będę znowu głaskać,
moje wszystkie pożegnane psy

Edytowane przez hailie21
Czas edycji: 2011-04-19 o 06:52
hailie21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-20, 15:31   #54
wolfshade
Raczkowanie
 
Avatar wolfshade
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 171
Dot.: kosmetyki Alterra

Ja skusiłam się na szampon zwiększający objętość - moje kłaki sobie lezą zawsze 'przyklapnięte', ani myślą wdzięcznie się puszyć na głowie
Absolutnie nie wysusza, nawilża, nie kołtuni i koi skórę głowy. Co do efektu objętości - słaby, ale jakiś jest a to i tak dużo jak na mój niesforny czerep ^^
Niestety Rossmann jest na trasie uczelnia - dom więc codzienne kuszenie wreszcie dopięło swego - uległam i kupiłam krem na dzień z aloesem. Alkohol nieco mnie przeraża, odrzuciłam wersje kremu Sensitiv (niby alkohol dalej w składzie, ale wydaje mi się ze ilość % podobna, wszakże musi on konserwować krem i to jego jedyna rola, a do tego musi występować w podobnym %) bo wydaje mi sie że będe sie po nim świecić (wyżej oleje w składzie) , a chce mieć jakaś alternatywę dla HA + olejek, lekką na dzień.
Na razie mogę śmiało powiedzieć, ze jest leciutki, ma przyjemny zapach, wchłania się ładnie, ale na mojej buźce zostawia błyszcząca się delikatnie warstwę.
Trochę drażni mnie uczuciem podobnym do kremu babydream z woskiem pszczelim - czuje ze krem 'jest na buzi'.
Będę eksperymentować, zobaczymy czy alkohol w składzie aż taki zły jak się wydaje być :P
Na razie, co do szamponu mogę z czystym sumieniem napisać :POLECAM!

Ktoś próbował mini żelu do mycia twarzy? zaś mnie kusi, chociaż z NP krem rozświetlający-oczyszczający już w drodze.. :P

Edytowane przez wolfshade
Czas edycji: 2011-04-20 o 15:32
wolfshade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-20, 20:39   #55
inez84_13
Wtajemniczenie
 
Avatar inez84_13
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 2 616
GG do inez84_13
Dot.: kosmetyki Alterra

jesli ktoś byłby chetny na Alterra Deo - Balsam Zitronenmelisse & Salbei (Dezodorant w kulce z balsamem z melisą lekarską i szałwią) to mam go w wtaku wymiankowym, uzylam go 2 razy, kulka jest oczysiwcie zdezyfekowana
inez84_13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-25, 12:54   #56
wolfshade
Raczkowanie
 
Avatar wolfshade
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 171
Dot.: kosmetyki Alterra

Hej,
No to dziele się relacjami
Jak dla mnie krem z aloesem na dzień się nie nadaje - jeśli ktoś nie używa pudru matującego itp Niby się fajnie wchłania, ale czuć go na skórze (wosk pszczeli - zagaduję ) i zaczyna sie świecić dość szybko po nałożeniu - w zasadzie ; od razu po wklepaniu, każde późniejsze dotniecie twarzy = świecenie. Od razu mówie ze ja szukam baaardzo lekkiego kremu / fluidu który się wchłonie prawie do matu i nie będzie błyszczał się. Chyba skusze sie na Laverę fluid miętowy lub sante fluid.
natomiast chwale kolejny kosmetyk do włosów - odżywkę do zniszczonych i suchych - bomba Kosmetyki do włosów - wielkie tak!
Do buzi - nie będę niczego już kupować :P chyba że tonujący krem ..
wolfshade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-29, 12:44   #57
silent_enigma
Przyczajenie
 
Avatar silent_enigma
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 20
Dot.: kosmetyki Alterra

Ja dziś zakupiłam maskę do włosów z granatem i aloesem, ale zastanawiam się czy w ogóle jej użyję, bo tak jak słusznie zauważyła jedna z wizażanek w recenzji, w składzie maseczki jest Carthamus Tinctorius Oil, czyli olej z krokosza barwierskiego... a ten olej ma właściowości epilujące:/
aż się boję, że mi włosy znowu zaczną wypadać.
silent_enigma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-29, 20:49   #58
Francuska Fantazja
Zadomowienie
 
Avatar Francuska Fantazja
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 1 057
GG do Francuska Fantazja
Dot.: kosmetyki Alterra

Ja z Alterry wypróbowałam szampony-papaja i bambus, migdał i jojoba, morela i pszenica. Najbardziej odpowiada mi 1 i 2. Mam też balsam do ust- cudo i nie zamienię na inny Mam zamiar kupić balsam do ciała z trawą cytrynową(i czymś jeszcze), peeling i żele pod prysznic.
__________________
Idę, a moje serce nie przestaje bić
I wciąż idę, a w mojej głowie niebezpiecznie nic...



Francuska Fantazja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 11:31   #59
kosaciec
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 382
Dot.: kosmetyki Alterra

chciałabym cienie do powiek trio w odcieniach brązu...ale pewnie jeszcze sobie poczekam zanim je wprowadzą...
kosaciec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 15:16   #60
Enedula85
Przyczajenie
 
Avatar Enedula85
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1
GG do Enedula85
Dot.: kosmetyki Alterra

A ja mam maseczkę z aloesem, makabrycznie mnie uczuliła a miałabyć dobra;/ policzki piekły niesamowicie a rumień nie schodził przez godzinę!
__________________
Enedula85
Enedula85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-08 02:02:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:09.