Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY! - Strona 144 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-06-02, 21:45   #4291
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
Kiedy leczyłam się u dermatologa, differin był jedną z wielu maści i oceniam ją najgorzej. Przynajmniej na mojej skórze nie było żadnych efektów. Z całego serca polecam duuużo tańszą i ziołową maść - acnefan. Ratuję się nią od czasu do czasu. Dobrze wysusza, wybiela.
Za to mi bardzo pomógł swojego czasu na kaszkę na czole Zniknęła i się już nie pojawiła Dlatego warto zawsze wypróbować na sobie.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-02, 22:19   #4292
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Z racji, że własnych zdjęć w takim przybliżeniu nie mam, to pokażę Wam inny przykład, co naturalna pielęgnacja potrafi

KLIK!
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-03, 00:24   #4293
Kreskaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kreskaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 076
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Wow! Dziękuję za linka! Brakuje mi tylko hydrolatu, kremu z filtrem i olejku do peelingu (chociaż w sumie mogłabym spróbować z tym z Alterry)... Mam nadzieję, że za 3m-ce będę mogła pochwalić się podobnymi zmianami.
Kreskaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-03, 16:19   #4294
wspaniala
Zakorzenienie
 
Avatar wspaniala
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 6 191
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Z racji, że własnych zdjęć w takim przybliżeniu nie mam, to pokażę Wam inny przykład, co naturalna pielęgnacja potrafi

KLIK!


moglabys pokazac sklepy, w ktorych sie zaopatrujesz w te wszystkie dobroczynne dla Ciebie skladniki? szukam jakis w przystepnych cenach, ale co rusz znajduje tylko te najbardziej oblegane - a co za tym idzie, ceny nieco wywindowane..
wspaniala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-03, 18:57   #4295
naven
Raczkowanie
 
Avatar naven
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 384
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Jestem w trakcie zamówienia na zsk
Co polecicie dziewczyny co pomogło Wam w walce z trądzikiem, przebarwieniami, zaskórnikami?

Naven
naven jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-03, 19:02   #4296
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez wspaniala Pokaż wiadomość
moglabys pokazac sklepy, w ktorych sie zaopatrujesz w te wszystkie dobroczynne dla Ciebie skladniki? szukam jakis w przystepnych cenach, ale co rusz znajduje tylko te najbardziej oblegane - a co za tym idzie, ceny nieco wywindowane..
Zrób sobie krem. Ma fajne ceny i najlepsze buteleczki Poza tym kremy Alterry są teraz na promocji.
Cytat:
Napisane przez naven Pokaż wiadomość
Jestem w trakcie zamówienia na zsk
Co polecicie dziewczyny co pomogło Wam w walce z trądzikiem, przebarwieniami, zaskórnikami?

Naven
Na ZSK w recepturach jest serum z ostropestem. Polecam
A typowe składniki: mleczan sodu, biosiarka, ekstrakty: przeciwtrądzikowy, z wierzby białej, ostropestu, soku granatu, mandarynki.
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-04, 16:26   #4297
natalia132
Raczkowanie
 
Avatar natalia132
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: wizaż.pl :)
Wiadomości: 296
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Dziewczyny, kupiłam biosiarkę na ZSK, ale prawde mówiąc nie wiem co mam z nią zrobić. Widziałam już formulację na tonik z siarką, ale toników w sumie nie używam i też nie chcę tej skóry wysuszyć jeszcze bardziej. Myślałam o jakiejś maści punktowej na wypryski lub maseczki. Myślicie że da się coś takiego "siarkowego" wykonać?? Wszystkie pomysły mile widziane
__________________
walka o studia...
walka o pracę...




itsnata.blogspot.com


natalia132 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-04, 18:24   #4298
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

kacysko,
Odnośnie linku z poprawą cery- ja w tej chwili używam jedynie Physiogelu i płynu micelarnego z AA do oczyszczania cery (tego, którego skład podałam wcześniej) i absolutnie nic więcej, zaznaczając, że makijaż cery jest u mnie naprawdę minimalny.

Co do diety to mam identyczną jak tam w opisie. Niestety teraz miałam ciężkie egzaminy i ze stresu zrobiłam sobie taką czekoladową mieszankę- zwykłe niesłodzone kakao+trochę miodu+mleko, podjadłam z kilka kostek gorzkiej czekolady i niestety wyskoczyło mi już kilka pryszczy. Jednak kakao i stres robią swoje. Aczkolwiek składników użyłam w pełni zdrowych i naturalnych, więc nie wyrzucam sobie jakiegoś grzeszenia fast-foodami, ciastami itd.
Musze tylko dopracować pielęgnację... No ale poprawa twarzy jest bardzo imponująca. Marzę o takiej.

Poniżej dołączam foty mojej cery, niestety jakoś jest kiepska i niektóre są do góry nogami, ale postarałam sie zrobić w różnym świetle żeby było cokolwiek widać. W takim stanie mam cerę zaleczoną mieszanką od dermatologa.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie-0037.jpg (58,2 KB, 98 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie-0038.jpg (53,4 KB, 92 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie-0041.jpg (30,7 KB, 83 załadowań)

Edytowane przez Aredhel125
Czas edycji: 2012-06-04 o 18:27
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-04, 18:42   #4299
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
kacysko,
Odnośnie linku z poprawą cery- ja w tej chwili używam jedynie Physiogelu i płynu micelarnego z AA do oczyszczania cery (tego, którego skład podałam wcześniej) i absolutnie nic więcej, zaznaczając, że makijaż cery jest u mnie naprawdę minimalny.

Co do diety to mam identyczną jak tam w opisie. Niestety teraz miałam ciężkie egzaminy i ze stresu zrobiłam sobie taką czekoladową mieszankę- zwykłe niesłodzone kakao+trochę miodu+mleko, podjadłam z kilka kostek gorzkiej czekolady i niestety wyskoczyło mi już kilka pryszczy. Jednak kakao i stres robią swoje. Aczkolwiek składników użyłam w pełni zdrowych i naturalnych, więc nie wyrzucam sobie jakiegoś grzeszenia fast-foodami, ciastami itd.
Musze tylko dopracować pielęgnację... No ale poprawa twarzy jest bardzo imponująca. Marzę o takiej.

Poniżej dołączam foty mojej cery, niestety jakoś jest kiepska i niektóre są do góry nogami, ale postarałam sie zrobić w różnym świetle żeby było cokolwiek widać. W takim stanie mam cerę zaleczoną mieszanką od dermatologa.
Pryszcze pryszczami, ale masz bardzo rozszerzone pory, z czego wnioskuję, że coś w Twojej pielęgnacji Cię zapycha - prawdopodonie Physiogel.
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-04, 19:09   #4300
magica
Wtajemniczenie
 
Avatar magica
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 2 222
GG do magica
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Rozszerzone pory to raczej nie kwestia zapchania-zapchane pory byłyby od zapychających składników. Rozszerzone pory to często niestety "taki urok", również sprawa genetyczna.
__________________
http://pustamiska.pl/

JESTEŚ PIĘKNIEJSZA NIŻ CI SIĘ WYDAJE-klik

to słowo(nie "te słowo")
bynajmniej=wcale, w ogóle
magica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-04, 19:37   #4301
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez magica Pokaż wiadomość
Rozszerzone pory to raczej nie kwestia zapchania-zapchane pory byłyby od zapychających składników. Rozszerzone pory to często niestety "taki urok", również sprawa genetyczna.
Z genetyką w tej kwestii jeszcze się nie spotkałam, ale poobserwuję na siostrze - całe życie stosowała ladaco, pory rozszerzone ma bardzo - zobaczymy co jej zrobi zmiana pielęgnacji na siostrzaną
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-04, 20:25   #4302
charlie charlie
Zadomowienie
 
Avatar charlie charlie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 784
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

lepiej stosować mydełko Alepp 45% oleju laurowego czy te z mniejszą ilością będą tak samo dobre? bo zależy mi na szybkim kupnie i stosowaniu tego mydełka, a na allegro z odbiorem osobistym jest tylko to z mniejszą ilością laurie
__________________
happiness is easy
charlie charlie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-05, 13:37   #4303
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez charlie charlie Pokaż wiadomość
lepiej stosować mydełko Alepp 45% oleju laurowego czy te z mniejszą ilością będą tak samo dobre? bo zależy mi na szybkim kupnie i stosowaniu tego mydełka, a na allegro z odbiorem osobistym jest tylko to z mniejszą ilością laurie
Podbijam pytanie, też jestem zainteresowana mydełkiem.
W ogóle, jak efekty?
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-05, 13:51   #4304
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Pryszcze pryszczami, ale masz bardzo rozszerzone pory, z czego wnioskuję, że coś w Twojej pielęgnacji Cię zapycha - prawdopodonie Physiogel.
No właśnie pory to moja największa zmora, w dodatku cerę mam pełną przebarwień i czerwonych plam i ogólnie jej odcień zamiast być neutralny to jest często różowy co jest dla mnie obrzydliwe. Cera powinna być jasna, a nie w odcieniu sino-różowym jak u mnie. Nie wiem czemu ma taki koloryt.

A czy Physiogel w ogóle może zapychać? On ma jakieś składniki zapychające w sobie? Jak jakieś inne produkty wcześniej mnie zapychały to momentalnie wyskakiwała mi na twarzy kaszka i takie malutkie krostki, więc uważałam, że tak wygląda zapchanie. Takie rozszerzone i zapchane pory mam bardzo długi czas i niestety maść o dermatologa sobie nie radzi. Dzisiaj kupiłam sobie krem kojąco-nawilżający z Alterry i zobaczymy jak się spisze na początek.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-05, 21:24   #4305
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
Podbijam pytanie, też jestem zainteresowana mydełkiem.
W ogóle, jak efekty?
Też mnie bardzo zainteresowało to mydełko. Czy ono aby na pewno w miarę dobrze oczyszcza twarz z zanieczyszczeń?
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-07, 11:32   #4306
narvia
Raczkowanie
 
Avatar narvia
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 438
GG do narvia
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Z racji, że własnych zdjęć w takim przybliżeniu nie mam, to pokażę Wam inny przykład, co naturalna pielęgnacja potrafi

KLIK!
o, to moja buzia

co do mydełka Alep- to jedyny kosmetyk, który idealnie radzi sobie z rozszerzonymi porami, nie tylko moimi- zaraziłam nim jeszcze parę koleżanek i wszystkie mają to samo zdanie. Przy regularnym stosowaniu oczyszcza pory, zaskórniki robią się mniejsze, czystsze, a "kratery" znikają.
Oczywiście nic nie da stosowanie naturalnego mydła jeśli sztorcujecie buzię chemicznymi kremami i innymi zapychaczami.

Posiadam mydło Alep 20%, ale chętnie spróbowałabym więcej % o.laurowego.

Na blogu Kascysko ( http://kascysko.blogspot.com/ ) kiedyśtam porównywałam dwa mydła Alep i jedno z nich miało pH neutralne, a drugie zasadowe- takie samo jak mydła Dove. Ważne, żeby trafić w to naturalne, bo zasadowe może zrobić więcej krzywdy niż dobrego.
Wyszło nam wtedy, że najlepsze to mydełko "Alep" w foliach i beżowych etykietkach.
narvia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-07, 11:47   #4307
charlie charlie
Zadomowienie
 
Avatar charlie charlie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 784
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

no ja zrezygnowałam już z tych drogeryjnych kosmetyków, zrezygnowałam z podkładu (myślę, ze to on spowodował wysyp) na rzecz Alterry i minerałów i zaczęłam stosować filtr (wszystko przez Twojego bloga )
Alepp do mnie idzie, zamówiłam na allegro, mam nadzieję, ze będzie ok
__________________
happiness is easy
charlie charlie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-07, 12:02   #4308
narvia
Raczkowanie
 
Avatar narvia
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 438
GG do narvia
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez charlie charlie Pokaż wiadomość
no ja zrezygnowałam już z tych drogeryjnych kosmetyków, zrezygnowałam z podkładu (myślę, ze to on spowodował wysyp) na rzecz Alterry i minerałów i zaczęłam stosować filtr (wszystko przez Twojego bloga )
Alepp do mnie idzie, zamówiłam na allegro, mam nadzieję, ze będzie ok
bardzo mi miło
mam chęć na jeszcze parę mydeł naturalnych, myslę, że niedługo zaspokoję rządze na Allegro
jak pisałam tą notkę, to się skapowałam, ze mam prawie 20 lat i nigdy w życiu nie miałam na buzi podkładu! Muszę kiedyś spróbować, koniecznie!
narvia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-07, 12:49   #4309
joaa12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 767
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Pryszcze pryszczami, ale masz bardzo rozszerzone pory, z czego wnioskuję, że coś w Twojej pielęgnacji Cię zapycha - prawdopodonie Physiogel.
Miałam (mam w mniejszym stopniu ) taką samą cere z rozszerzonymi porami. w pewnym momencie doszłam do wniosku, że ja nie mam na twarzy skóry tylko skórke od pomarańczy. Dotyczyło to czoła, policzków, cała cera.

Zaczełam stosować maseczkę aspirynową i glinkę zieloną (czystą) i widzę poprawę. Na policzkach skóra się wygładziła, na czole miejscami też. Co miesiac wyskakują mi wielkie gile przed okresem ale traktuję je róznymi rzeczami. Niestety mam tez po tym trądziku blizny.

Myśle o zakupie jednego z takich mydeł.
http://www.boots.com/en/Dead-Sea-Nat...Soap-90g_7633/

Teraz używam z body shopu - jest całkiem ok i biotherm (ale nie sprawdzałam składu) - mam nadzieję, ze mi się nie pogorszy cera.

Problem mam z tym jakich podkładów używać, zeby sobie nie zapchać buzi ?
joaa12 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-07, 21:43   #4310
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Ja chyba też sobie zakupię to mydło w jakimś sklepie internetowym. Nazwa Alepp i Aleppo to to samo prawda?

Ja od wczoraj kremuje twarz Alterrą- kremem na dzień do cery suchej i wrazliwej, ten zielony i mam mieszane wrażenia. Wchłania się fajnie do matu, skóra jest miękka i gładka, ale czasem mam wrażenie, że jednak niedostatecznie nawilża i że zaraz mnie zapcha. Zobaczymy jak będzie dalej. Na razie twarz, głównie czoło nadal mam przetłuszczone i mnóstwo zaskórników pod skórą.

narvia,
A czym dokładniej sugerować się przy zakupie tego mydła? Skąd mam wiedzieć podczas kupowania jaki mydło ma odczyn?Zawsze wiadomo po tej etykietce? W sklepach internetowych one wyglądają różnie.
Jeszcze chciałam dopytać co do pielęgnacji- na dzień używasz kremu Soraya z filtrem, czy on aby na pewno nie ma właściwości zapychających? Ja na razie kupiłam ten krem nawilżający z Alterry i smaruję się nim na dzień ale mam wrażenie, że powinnam używać czegoś jeszcze. Czy ty na dzień używasz jedynie Sorayi, czy jeszcze dodatkowo Alterry?

Przed chwilą dosłownie przeczytałam wypowiedź na blogu jednej dziewczyny, która pisze, że filtr musi być fotostabilny = drogi i żeby chronił tak jak napisano na opakowaniu np. 50 to trzeba naładować bardzo grubą warstwę na twarz co powoduje zazwyczaj zapychanie cery.
Ja już nie wiem jak to jest z tymi filtrami. W sumie to nigdy nie wiadomo jaką mamy ochronę na twarzy, co z tego, że nałożymy krem z napisem 30 lub 50 jak w rzeczywistości możemy mieć 10 lub 5. Czy warto w tym przypadku s ogóle stosować filtry?

---------- Dopisano o 22:43 ---------- Poprzedni post napisano o 21:38 ----------

Wyczaiłam jeszcze takie kremy, które mnie zainteresowały, naturalne:
http://www.naturasyberii.pl/index.ph...hej&Itemid=113

http://www.floslek.pl/polska/kosmety...-%20NOWO%A6%C6!!!

http://polska.gaiacreams.com/KREM_NA...4_5810261.aspx

http://polska.gaiacreams.com/KOKTAJL...4_5736722.aspx

http://www.khadi.pl/migdalowo-morelowy-krem-do-twarzy

http://www.phenome.pl/pl/main/produk...ona_uv/?pid=87

http://www.khadi.pl/woda-rozana - i jeszcze woda różana

Kremy z Gai są dla mnie dziwnie podejrzane, sama nie wiem czemu. Poza tym czuję, ze niektóre z nich mogą zapchać, co sadzicie?

Edytowane przez Aredhel125
Czas edycji: 2012-06-07 o 23:31
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-07, 22:21   #4311
kaaalinkaaa
Rozeznanie
 
Avatar kaaalinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 859
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Ja już od jakiegoś czasu zastanawiam się nad mydłem Alepp... Często przechodząc po centrach handlowych widuje je na stoisku Organique. Myślicie że to oryginalne i takie odpowiednie?
__________________
Fajnie jest być kochaną...
kaaalinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-08, 09:20   #4312
narvia
Raczkowanie
 
Avatar narvia
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 438
GG do narvia
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Ja chyba też sobie zakupię to mydło w jakimś sklepie internetowym. Nazwa Alepp i Aleppo to to samo prawda?

Ja od wczoraj kremuje twarz Alterrą- kremem na dzień do cery suchej i wrazliwej, ten zielony i mam mieszane wrażenia. Wchłania się fajnie do matu, skóra jest miękka i gładka, ale czasem mam wrażenie, że jednak niedostatecznie nawilża i że zaraz mnie zapcha. Zobaczymy jak będzie dalej. Na razie twarz, głównie czoło nadal mam przetłuszczone i mnóstwo zaskórników pod skórą.

narvia,
A czym dokładniej sugerować się przy zakupie tego mydła? Skąd mam wiedzieć podczas kupowania jaki mydło ma odczyn?Zawsze wiadomo po tej etykietce? W sklepach internetowych one wyglądają różnie.
Jeszcze chciałam dopytać co do pielęgnacji- na dzień używasz kremu Soraya z filtrem, czy on aby na pewno nie ma właściwości zapychających? Ja na razie kupiłam ten krem nawilżający z Alterry i smaruję się nim na dzień ale mam wrażenie, że powinnam używać czegoś jeszcze. Czy ty na dzień używasz jedynie Sorayi, czy jeszcze dodatkowo Alterry?

Przed chwilą dosłownie przeczytałam wypowiedź na blogu jednej dziewczyny, która pisze, że filtr musi być fotostabilny = drogi i żeby chronił tak jak napisano na opakowaniu np. 50 to trzeba naładować bardzo grubą warstwę na twarz co powoduje zazwyczaj zapychanie cery.
Ja już nie wiem jak to jest z tymi filtrami. W sumie to nigdy nie wiadomo jaką mamy ochronę na twarzy, co z tego, że nałożymy krem z napisem 30 lub 50 jak w rzeczywistości możemy mieć 10 lub 5. Czy warto w tym przypadku s ogóle stosować filtry?

---------- Dopisano o 22:43 ---------- Poprzedni post napisano o 21:38 ----------

Wyczaiłam jeszcze takie kremy, które mnie zainteresowały, naturalne:
http://www.naturasyberii.pl/index.ph...hej&Itemid=113

http://www.floslek.pl/polska/kosmety...-%20NOWO%A6%C6!!!

http://polska.gaiacreams.com/KREM_NA...4_5810261.aspx

http://polska.gaiacreams.com/KOKTAJL...4_5736722.aspx

http://www.khadi.pl/migdalowo-morelowy-krem-do-twarzy

http://www.phenome.pl/pl/main/produk...ona_uv/?pid=87

http://www.khadi.pl/woda-rozana - i jeszcze woda różana

Kremy z Gai są dla mnie dziwnie podejrzane, sama nie wiem czemu. Poza tym czuję, ze niektóre z nich mogą zapchać, co sadzicie?

Mam bardzo skłonną do zapychania cerę, więc unikam jak ognia parafiny, silikonów i ciężkich olejków w kremach. Stosuję często peeling, który opisałam na blogu i wydaje mi się, że złuszczanie naskórka też pomaga w odblokowaniu porów.

Mydła Alep porównała dla mnie Kascysko, ona się zna i do niej uderzaj- pomoże stwierdzić co jest z pH składu. Niby wszystkie Alepp są trzyskładnikowe, jednak często zamiast naturalnej soli jest cośtam innego, ja się tak dokładnie nie znam na tym.
Na pewno mydła z Helfów są ok- te z beżową etykietką zawinięte w folię, sama mam takie.

Na dzień używałam jakiś czas Alterry i na to Sorayi, ale zapychało mnie to niemiłosiernie. Od jakiegoś czasu smaruję na dzień tylko filtrem Soraya i jest ok, nawet jeśli podczas dnia dokładam grubą warstwę kremu.

Z tego co wyczytałam, to dziewczyny na Wizażu polecają właśnie Sorayę jako fotostabilny filtr. Ale na tym również się nie do końca znam, więc warto spytać jakąś obeznaną Wiżankę

Acha, a co do zdania 'czy warto stosować filtry" myślę, że tak. Duża część mojej pielęgnacji opiera się na zasłyszanych gdzieś poza Polską przekonaniach i wszędzie na Świecie kobiety używają filtrów. Buzia nieopalona jest lepszego kolrytu, mniej się przetłuszcza i w związku z tym robi się mniej pryszczy. No i za parę lat nie będzie masakry Oczywiście trzeba poszukac odpowiedniego kosmetu, ale warto. W porównianiu do Azjatek czy Amerykanek Polki szczycą się na prawdę dużo gorszą cerą w wieku ok.40lat

Edytowane przez narvia
Czas edycji: 2012-06-08 o 09:24
narvia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-08, 11:25   #4313
HelenaTrojańska
Rozeznanie
 
Avatar HelenaTrojańska
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 688
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

A jak sobie radzicie z przed okresowym napadem tych nieproszonych gości?
Właśnie nastał u mnie 'ten czas' i na brodzie pojawiły się pojedyncze wypryski. Na szczęście nie sa to bolące, ogromne gule (w tym miesiącu zaskakująco łagodnie odbija się to na mojej twarzy ). I nie wiem czym to potraktować. Szukam czegoś punktowego, bo nie chcę katować całej buzi i jej przesuszać.
Co polecacie?

I jeszcze mnie uświadomcie. Złota zasada przy trądziku- nie wyciskaj!
a co robić z białymi czubkami które widać, ze lada moment mogą pęknąć?
__________________
20.05.2017 ŚLUBUJEMY

Edytowane przez HelenaTrojańska
Czas edycji: 2012-06-08 o 11:32
HelenaTrojańska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-08, 11:45   #4314
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Kremy z Gai są dla mnie dziwnie podejrzane, sama nie wiem czemu. Poza tym czuję, ze niektóre z nich mogą zapchać, co sadzicie?
Z opisu wynika, że nie są to kremy (emulsje) tylko mieszanki maseł i olejów, czyli coś, co każdy bez trudu może sobie zrobić. Ceny są absurdalnie wysokie. Polecanie czegokolwiek na bazie masła kakaowego do cery trądzikowej jest nieporozumieniem (np. http://polska.gaiacreams.com/KREM_FR...4_5722525.aspx).
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-08, 12:54   #4315
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Z opisu wynika, że nie są to kremy (emulsje) tylko mieszanki maseł i olejów, czyli coś, co każdy bez trudu może sobie zrobić. Ceny są absurdalnie wysokie. Polecanie czegokolwiek na bazie masła kakaowego do cery trądzikowej jest nieporozumieniem (np. http://polska.gaiacreams.com/KREM_FR...4_5722525.aspx).
No właśnie, właśnie dlatego napisałam, że wydaje mi się to podejrzane. Wczoraj trochę czasu spędziłam na analizowaniu listy składników silnie komedogennych i skupiłam się między innymi na naturalnych olejach właśnie. Z listy którą wymieniłam prawdopodobnie odpadnie już krem z Flos-Leku i woda różana z Khadi, które mają w składzie olej kokosowy. Zresztą woda i tak jest trochę droga.

Tak jak pisałam najbardziej zainteresował mnie krem z Natury Syberii, ale ten filtr z tego co widziałam nie należy do tych fotostabilnych.

Z filtrami to jest tak, że potrafią bardzo zapchać i ja się właśnie głównie tego obawiam. Nie wiadomo w sumie co robić, kiedy jaki krem nałożyć. Najlepszy byłby jakiś naturalny krem z filtrem.


Podałam w poprzednim poście link do kremu z Phenome, ale niestety wiodącym składnikiem jest masło shea oraz głównie filtry mineralne, więc pewnie zapcha.
http://www.phenome.pl/pl/main/produk...ays_in_the_sun

Znalazłam też naturalny filtr z John Masters, ale raczej z tego co widzę jest zarąbiście drogi i ma masło shea, co prawda nie na początku, ale zawsze, więc nie bardzo. Podaję jednak, gdyby może kogoś z Was to zainteresowało.
http://johnmasters.pl/pl/p/Naturalny...zny-SPF-30/131

Cytat:
Na dzień używałam jakiś czas Alterry i na to Sorayi, ale zapychało mnie to niemiłosiernie. Od jakiegoś czasu smaruję na dzień tylko filtrem Soraya i jest ok, nawet jeśli podczas dnia dokładam grubą warstwę kremu.

Z tego co wyczytałam, to dziewczyny na Wizażu polecają właśnie Sorayę jako fotostabilny filtr. Ale na tym również się nie do końca znam, więc warto spytać jakąś obeznaną Wiżankę
narvia,
dzięki, w sprawie mydełka będę się na pewno jeszcze konsultować. Masz szczęście, że Soraya Cię nie zapycha. U mnie pewnie źle by się to skończyło. zobaczymy, czy uda mi się w najbliższym czasie znaleźć coś fotostabilnego, naturalnego i w miarę lekkiego- wtedy chyba pójdę zagrać w totolotka.

Co do tej fotostabilności to trzeba również przeanalizować skład. Wczoraj też nad tym trochę siedziałam i dowiedziałam się, że kosmetyk z filtrem fotostabilnym musi mieć co najmniej jeden wymienionych niżej składników:

Tinosorb M (methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol)

Tinosorb S (bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl)

Mexoryl XL (drometriloze trisiloxane)

Mexoryl SX (terephthalidene dicamphor sulfonic acid)
I jeszcze dwa jakieś, których teraz nie mogę znaleźć, ale jak tylko mi się uda to dodam.
Niestety większość filtrów fotostabilnych, ma również mnóstwo składników komedogennych i koło się zamyka.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=189956

Oprócz filtrów zainteresował mnie też krem z Khadi Migdałowo- Morelowy. Skład ma raczej niekomedogenny, ale faktycznie jest drogi.
http://mariloubio.pl/crbst_15.html - tu dość fajny, ale widzę masło shea gdzieś na początku, więc też pod znakiem zapytania.

Nie wiem, w sumie to bałabym się sama robić sobie kremy. Prześladuje mnie taki dziwny pech, że mam wrażenie, ze przy mieszaniu zrobiłabym coś źle i zniszczyłabym sobie skórę. Wiem, że są dokładne instrukcje, ale ze mną nigdy nic nie wiadomo.

Te kremy pozbierałam z wątku na wizażu o firmach produkujących kosmetyki jedynie naturalne, więc gdyby ktoś zechciał spojrzeć to proszę
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=614305

http://www.zerozits.com/Articles/acn...e/article6.htm - lista składników komedogennych. Niestety niektórych składników zawartych w kremach tu w ogóle nie ma, więc można się jeszcze dodatkowo rozejrzeć.

Edytowane przez Aredhel125
Czas edycji: 2012-06-08 o 13:55
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-08, 13:34   #4316
april_20
Zadomowienie
 
Avatar april_20
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 018
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Po przeczytaniu blogu narvi również zamówiłam sobię mydło Alep, mogłybyście zerknąć czy dobre http://allegro.pl/mydlo-alep-aleppo-...391750769.html ? Bardzo zaciekawiła mnie Twoja pielęgnacja. Co do diety to z nią miałbym wielki problem bo słodycze jem kilogramami i nigdy nie przejmowałam się dietą gdyż mam niedowagę. Ale muszę powoli wziąść się za nią. Dzisiaj może spróbuje peelingu z cukrem chociaż zastanawia mnie czy to dobry pomysł, zawsze słyszałam, że do cery trądzikowej polecane są wyłącznie peelingi enzymatyczne. Ale Twój blog dał mi dużo do zastanowienia nad moją pielęgnacją i na pewno coś w niej zmienie
april_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-09, 20:02   #4317
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Kupiłam mydła dwa Alepiańskie: z glinką czerwoną i drugie: 25% oleju laurylowego. Pierwszego odcięłam kawałek i zabrałam do Krk - na razie, po bagatela 4 dniach, efekt mi się podoba

Po składzie mydła można przewidzieć jego odczyn.
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-10, 09:29   #4318
charlie charlie
Zadomowienie
 
Avatar charlie charlie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 784
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Olea europea oil, Lauris nobilis oil 20%, Sodium hydroxide, Red clay. <- taki skład mydełka jest ok?
__________________
happiness is easy
charlie charlie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-10, 11:50   #4319
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez charlie charlie Pokaż wiadomość
Olea europea oil, Lauris nobilis oil 20%, Sodium hydroxide, Red clay. <- taki skład mydełka jest ok?
Z całą pewnością ma niższe pH niż zwykłe mydło. Jest ok
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-10, 12:10   #4320
charlie charlie
Zadomowienie
 
Avatar charlie charlie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 784
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

a już się bałam, że będzie się marnować, bo już w środę mi wysłali
__________________
happiness is easy
charlie charlie jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:37.