Jak to jest z tymi kredytami? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-11-14, 12:22   #1
wereo
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 38

Jak to jest z tymi kredytami?


Jak to jest z tymi kredytami? Nie mam o tym zielonego pojęcia, a w niedługiej przyszłości chciałabym wziąć kredyt na około 100 tys ( działka budowlana). Ile mniej więcej powinnam zarabiać, żeby dostać taki kredyt tylko na siebie bez żadnych żyrantów na około 10 lat?

Jeżeli chodzi o historie kredytową to ile tego trzeba mieć? Wystarczy laptop na raty ( około 3 tys)?

Czy jak dostanę od razu prace z odpowiednią pensją na umowe o prace na czas nieokreślony to czy mogę od razu starać się o kredyt czy wymagane są np kilka miesięcy na umówię i dopiero wtedy jestem " wiarygodna"?

Robię rozeznanie, a tu na pewno jest sporo osób, które znają się na rzeczy wskazówki miłe widziane.
wereo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-14, 14:11   #2
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Jak to jest z tymi kredytami?

Cytat:
Napisane przez wereo Pokaż wiadomość
Jak to jest z tymi kredytami? Nie mam o tym zielonego pojęcia, a w niedługiej przyszłości chciałabym wziąć kredyt na około 100 tys ( działka budowlana).
Polecam się nauczyć jakichś podstaw lub nie brać


Cytat:
Napisane przez wereo Pokaż wiadomość
Ile mniej więcej powinnam zarabiać, żeby dostać taki kredyt tylko na siebie bez żadnych żyrantów na około 10 lat?
Nie ma dobrej odpowiedzi. Rata (którą obliczysz sobie kalkulatorem raty, których mnóstwo w internecie albo po prostu w Excelu) musi po prostu wynosić mniej niż (Twoje dochody - Twoje miesięczne koszty życia). To, o ile mniej bankowi wystarczy, zależy od typu Twojej umowy, wieku, punktacji w BIK itd.

Cytat:
Napisane przez wereo Pokaż wiadomość
Jeżeli chodzi o historie kredytową to ile tego trzeba mieć? Wystarczy laptop na raty ( około 3 tys)?
Nie trzeba mieć nic. Jednak posiadanie pozytywnej historii często pozwala uzyskać w bankach lepsze warunki. Już laptop na raty coś daje. Możesz też założyć sobie kartę kredytową, którą będziesz terminowo spłacać, a potem zamkniesz tuż przed wzięciem kredytu (bo obniża zdolność, podobnie jak jakiekolwiek limity debetowe, nawet jak z nich nie korzystasz).

Cytat:
Napisane przez wereo Pokaż wiadomość
Czy jak dostanę od razu prace z odpowiednią pensją na umowe o prace na czas nieokreślony to czy mogę od razu starać się o kredyt czy wymagane są np kilka miesięcy na umówię i dopiero wtedy jestem " wiarygodna"?
Zwykle jest karencja, spotkałem się od 1 do 6 miesięcy.
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-14, 14:18   #3
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Jak to jest z tymi kredytami?

po co Ci działka budowlana na kredyt, który zamierzasz spłacać 10 lat?

pracowałam w biurze nieruchomości i bardzo rzadko ludzie biorą kredyt na taką działkę. po prostu kupują za posiadaną gotówkę, co później jest traktowane jako wkład własny do kredytu branego na budowę domu.
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-14, 15:34   #4
wereo
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 38
Dot.: Jak to jest z tymi kredytami?

[1=2f6abb6d3878858271ffdb3 efd65c95d1f4fde9b_623d0cb 3af0b6;78804356]po co Ci działka budowlana na kredyt, który zamierzasz spłacać 10 lat?

pracowałam w biurze nieruchomości i bardzo rzadko ludzie biorą kredyt na taką działkę. po prostu kupują za posiadaną gotówkę, co później jest traktowane jako wkład własny do kredytu branego na budowę domu.[/QUOTE]
Napisałam 10 lat, ale chciałabym spłacić to wcześniej. Nie chce budować na niej swojego domu. Planuje postawić tam domki na wynajem.

samonty_t dziękuje za informacje.
wereo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-14, 17:12   #5
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Jak to jest z tymi kredytami?

[1=2f6abb6d3878858271ffdb3 efd65c95d1f4fde9b_623d0cb 3af0b6;78804356]po co Ci działka budowlana na kredyt, który zamierzasz spłacać 10 lat?

pracowałam w biurze nieruchomości i bardzo rzadko ludzie biorą kredyt na taką działkę. po prostu kupują za posiadaną gotówkę, co później jest traktowane jako wkład własny do kredytu branego na budowę domu.[/QUOTE]

Moglabys mi to rozjaśnic? Przykladowo: ktos kupuje za 100tys zł w gotówce działkę, potem chce wziąc 400tys zł kredytu na budowę domu - to te 100 tys włożone w działkę liczy mu się jako 25% wkładu własnego do kredytu?
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-14, 19:55   #6
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Jak to jest z tymi kredytami?

to zależy od banku - szczegółów Ci nie podam, bo u nas kwestiami finansowymi zajmował się doradca kredytowy i to z nim ludzie to omawiali i załatwiali kredyt.

wiem tyle, że mogą za taki wkład własny uznane już poniesione koszty budowy, wykonane roboty budowlane, zgromadzone materiały oraz rzecz jasna działka, na której ma być prowadzona inwestycja itp.
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-15, 07:49   #7
ewuuu_f
Przyczajenie
 
Avatar ewuuu_f
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 15
Dot.: Jak to jest z tymi kredytami?

W każdym banku są przyznawane punkty.
Ja przy zarobkach średnich ~2300 netto, bez żadnych zobowiązań, osób na utrzymaniu, umowie na czas nieokreślony miałam zdolność tylko 20 tys (z ratą ~500)
I to sprawdzałam w 3 bankach.
Wielkim minusem było to, że nie miałam żadnej historii zbudowanej.
ewuuu_f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-11-15, 10:36   #8
AuroraCoriolis
Zadomowienie
 
Avatar AuroraCoriolis
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1 091
Dot.: Jak to jest z tymi kredytami?

Cytat:
Napisane przez wereo Pokaż wiadomość
Jak to jest z tymi kredytami? Nie mam o tym zielonego pojęcia, a w niedługiej przyszłości chciałabym wziąć kredyt na około 100 tys ( działka budowlana). Ile mniej więcej powinnam zarabiać, żeby dostać taki kredyt tylko na siebie bez żadnych żyrantów na około 10 lat?
Tak pi razy oko to wychodzi mi,ze przy takim kredycie rata wynosilaby ok 1000 zł.
Bank liczy tak, ze Twoje dochody minus koszty utrzymania = dochod rozporzadzalny. Optymalnie jak rata nie przekracza 30% tego dochodu (tak na logike) ale banki chyba akceptuja do 60%. Tak bardzo ogolnie oczywiscie, bo w gre tu wchodzi wiecej czynników.
Ogolnie spotkanie z doradza kredytowa jest darmowe wiec spokojnie mozesz zadzwonic do jakis i zapytac.

Cytat:
Jeżeli chodzi o historie kredytową to ile tego trzeba mieć? Wystarczy laptop na raty ( około 3 tys)?
To nie jest tak ,ze to wogole jest wymagane. Przydaje sie wtedy kiedy jest sie na granicy-tzn abnk by w sumie mogl ale nie jest pewny i wtedy to ma jakies znaczenie i moze o czyms przesadzic. Takze jak masz pozytywna historie to dobrze .

Cytat:
Czy jak dostanę od razu prace z odpowiednią pensją na umowe o prace na czas nieokreślony to czy mogę od razu starać się o kredyt czy wymagane są np kilka miesięcy na umówię i dopiero wtedy jestem " wiarygodna"?
Jest karencja. Bank wymaga przepracowania w takim miejscu od 3 do 6 miesiecy.
Save
AuroraCoriolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-15, 06:32   #9
esteme
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 63
Dot.: Jak to jest z tymi kredytami?

Chciałam tylko zaznaczyc,że branie kredytu to nie takie przelewki i jednak dobrze jest się zastanowić gdzie się ten kredyt bierze: reklama

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2019-02-22 o 10:36 Powód: reklama
esteme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-21, 21:28   #10
lupolas25
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 2
Dot.: Jak to jest z tymi kredytami?

Kredyty po prostu trzeba brać z głową
lupolas25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-31, 19:53   #11
Chelasea
Przyczajenie
 
Avatar Chelasea
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 5
Dot.: Jak to jest z tymi kredytami?

Jeżeli podchodzisz do tego z głową to można nawet zaciągać chwilówki. Gorzej jak się na tym kompletnie nie znasz. Ale w takiej sytuacji też jest wyjście -/reklama/. Tam możesz porozmawiać z konsultantem za darmo, który wyjaśni Ci wszelkie zagadnienia.
__________________
I pamiętaj: czas to najpotężniejsza magia.

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2019-03-31 o 20:04 Powód: reklama
Chelasea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-31 20:53:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:56.