Kto po zmarłym ma spłacać kredyt żyrat kredytu czy rodzina? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-12-02, 20:57   #61
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Kto po zmarłym ma spłacać kredyt żyrat kredytu czy rodzina?

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-03, 09:15   #62
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Kto po zmarłym ma spłacać kredyt żyrat kredytu czy rodzina?

[1=7cd1d0bf3fc279e4e45587f 61c3d7242fa9c0a30;7936635 6]Autorka czuje przymus moralny, zeby splacic ten kredyt. Dla mnie to absurd[/QUOTE]

Gdzie Ty to wyczytałaś?
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-03, 09:19   #63
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Kto po zmarłym ma spłacać kredyt żyrat kredytu czy rodzina?

Prędzej autorka chce taki przymus u kuzynki widzieć
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-03, 09:36   #64
mushroomhunter
Zadomowienie
 
Avatar mushroomhunter
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 178
Dot.: Kto po zmarłym ma spłacać kredyt żyrat kredytu czy rodzina?

Kredyt spłacają w pierwszej kolejności spadkobiercy kredytobiorcy, po stwierdzeniu nabycia spadku - tu uwaga, bo wniosek o to do sądu może złożyć bank.

Bank może żądać spłaty od żyranta, ale żyrant może potem żądać zapłaty od spadkobierców.

Tak czy inaczej - dług pozostaje po stronie spadkobierców. Nawet jeśli, w co wątpię, w umowie kredytowej jest zapis, że w razie śmierci kredytobiorcy bank będzie żądać spłaty od żyranta.

Wierzyciela nie interesuje, dla kogo i na co był wzięty kredyt. Wujek, czy tam ktoś, może Wam oddać kasę, ale tak naprawdę nie musi, to już w jego sumieniu. Takie uroki niestety brania dla kogoś kredytu.
mushroomhunter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-03, 09:53   #65
natash88
Wtajemniczenie
 
Avatar natash88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 128
Dot.: Kto po zmarłym ma spłacać kredyt żyrat kredytu czy rodzina?

Jesli nie chcesz, zeby z tego urosla cala finansowa kula sniezna, zglos do banku zgon ojca po pierwszym otrzymanym upomnieniu i splac te sume. Pozniej na czysto bedsiesz dziedziczyc 1/4 mieszkania.

A ze znienawidzona rodzina urwij kontakt i tyle.

To co Ty chcesz teraz zrobic, te kombinacje odbija sie na koncu na Tobie i finansowo i wlk kwasem. Wyczysc syt kredytowa a po smierci ojca nie masz juz zadnego wlasciwie przymusu utrzymywac relacje z jego czescia rodziny. I przestan sie nakrecac.
__________________
zakochana w sobie od urodzenia

natash88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-03, 09:55   #66
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Kto po zmarłym ma spłacać kredyt żyrat kredytu czy rodzina?

A ten kredyt może był ubezpieczony od śmierci kredytobiorcy? To bym jeszcze sprawdziła, bo wtedy może ubezpieczyciel by spłacić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-03, 10:14   #67
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Kto po zmarłym ma spłacać kredyt żyrat kredytu czy rodzina?

Zamiast kombinowac to zrob szybko stwierdzeniówkę, spłać to i zapomnij. I tak musisz to spłacić jako spadkobierca więc czekanie na nie wiadomo co i obwinianie innych tego nie zmieni. Zwłoka spowoduje tylko zwiększenie długu.

Sent from my LG-M250 using Wizaz Forum mobile app
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-12-03, 12:01   #68
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Kto po zmarłym ma spłacać kredyt żyrat kredytu czy rodzina?

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
A ten kredyt może był ubezpieczony od śmierci kredytobiorcy? To bym jeszcze sprawdziła, bo wtedy może ubezpieczyciel by spłacić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie dlatego potrzebny jest wgląd w umowę. Szczególnie, że póki co wszystko opiera się na słowach kuzynki, bez żadnych dowodów umów itd. Może okazać się równie dobrze, że tego kredytu wcale tyle nie zostało a autorka spłacając jedną ratę weźmie na siebie spłatę pozostałych. Albo że kredytobiorców było dwóch i wujek wcale nie był żyrantem.Nie zastanawia Was dlaczego rodzina nie chce pokazać autorce umowy kredytowej? Nie robiłabym niczego bez papierów. A nieodbieranie korespondencji z banku nie jest dobrym pomysłem - odsetki mogą zaboleć.

Ok. doczytałam, ze pani w banku potwierdziła. Mimo to postarałabym się o umowę - od wujka albo z banku, po załatwieniu sprawy spadkowej. Kredyt mógł być ubezpieczony No i nie wiadomo na ile pani z banku była rzetelna przekazując informacje nieoficjalnie.
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»

Edytowane przez Paprotka_
Czas edycji: 2017-12-03 o 12:04
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-03, 12:04   #69
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Kto po zmarłym ma spłacać kredyt żyrat kredytu czy rodzina?

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-03, 12:05   #70
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Kto po zmarłym ma spłacać kredyt żyrat kredytu czy rodzina?

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
To fakt
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-03, 13:20   #71
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Kto po zmarłym ma spłacać kredyt żyrat kredytu czy rodzina?

Podsumowując:

na załatwienie spraw majątkowych (o ile nic się nie zmieniło) masz 6 miesięcy od śmieci ojca. Po 6 miesiącach, o ile nie podjęłaś żadnych kroków w celu zrzeknięcia się spadku, w świetle prawa stajesz się spadkobiercą i przyjmujesz spadek z dobrodziejstwem inwentarza, masz zatem obowiązek spłacić kredyt.

Banku nie interesują żadne rodzinne animozje, a struktura banków działa tak samo, niezależnie od tego czy placówka znajduje się w centrum Warszawy czy w Pcimiu Dolnym, i dopiero gdy zaniesiesz im akt zgonu bank oficjalnie będzie mógł uznać ojca za nieżyjącego. Nikt nie ma obowiązku ani prawa w tym momencie wysyłać żadnych pism ani do Ciebie ani do Twojej matki.

O tym, że nawet jeśli kuzynka spłaci ten kredyt a potem będzie mogła zupełnie legalnie zwrócić się do Ciebie o zwrot tych pieniędzy już napisano.

Po prostu, to czy ktoś się moralnie do czegoś poczuwa czy nie, to jedno. A jak działa prawo to zupełnie inna rzecz. Po co sobie dokładać problemów w postaci komornika i ciągania po sądach?

Na nieodpowiedzialnych finansowo współmałżonków jest tylko jedna skuteczna rada - rozdzielność majątkowa. Nie rozumiem jak ktoś, znając podejście takiego człowieka, może spokojnie siedzieć z założonymi rękami i karmić się nadzieją, że może jednak nie zostanie na stare lata z długiem.

No tylko teraz już jest za późno.

Można może i nawet zrozumieć żal do innych członów rodziny, ale te 500 zł nie jest warte szarpania się, uwierz mi. Spłaćcie ten kredyt zanim narosną odsetki i zerwijcie kontakt z rodziną, której nawet nie lubicie a potem cieszcie się świętym spokojem.
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-12-03, 13:21   #72
uniperfect
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 738
Dot.: Kto po zmarłym ma spłacać kredyt żyrat kredytu czy rodzina?

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Byłam w banku, nawet o tym pisałam. Żadnego aktu zgonu pani z banku nie żądała ode mnie. Powiedziała tylko macie z wujkiem dogadać się z w sprawie spłaty kredytu i ktoś z was ma kredyt spłacić. Ona zna wujka. Dodała tylko, że upomnienie na ojca przyjdzie. Dowiedziałam, się od Pani tylko tyle, ze kredyt był ponad rok temu wzięty. A ojciec wtedy miał dodatkową pracę , tyle, że bez umowy. Kasę miał na papierosy itp, dlatego zastanawiam się , czy kredyt nie był dla wujka. Pan, który udzielał kredytu ojcu nie sprawdzał zdolności kredytowej ojca i wujka. Oni obaj nie mieli zdolności kredytowej. Obaj mieli bardzo malutkie renty. Dlatego ojciec dorabiał. Wujek z tym panem jest na ty , dlatego kredyt dostali. Kuzynka powiedziała to nasz znajomy, dlatego dał im kredyt bez zdolności kredytowej. Ja się zapytam następnym razem tego pana. na jakiej podstawie udzielił kredyt. W tym banku pracują tylko dwie osoby, co kredytów udzielają i jedna kasjerka.

Edytowane przez uniperfect
Czas edycji: 2017-12-03 o 13:24
uniperfect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-03, 14:18   #73
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Kto po zmarłym ma spłacać kredyt żyrat kredytu czy rodzina?

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-03, 20:15   #74
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Kto po zmarłym ma spłacać kredyt żyrat kredytu czy rodzina?

Cytat:
Napisane przez natash88 Pokaż wiadomość
Jesli nie chcesz, zeby z tego urosla cala finansowa kula sniezna, zglos do banku zgon ojca po pierwszym otrzymanym upomnieniu i splac te sume. Pozniej na czysto bedsiesz dziedziczyc 1/4 mieszkania.

A ze znienawidzona rodzina urwij kontakt i tyle.

To co Ty chcesz teraz zrobic, te kombinacje odbija sie na koncu na Tobie i finansowo i wlk kwasem. Wyczysc syt kredytowa a po smierci ojca nie masz juz zadnego wlasciwie przymusu utrzymywac relacje z jego czescia rodziny. I przestan sie nakrecac.
Jak wyżej.

Autorko, dzisiaj to jest podobno 550 zł (zainteresuj się, czy to wszystko), a "jutro" może się z tego zrobić kilka tysięcy. Przede wszystkim to Twoja matka najbardziej powinna zająć się tą sprawą. Twój zmarły ojciec majątek jednak miał - połowa mieszkania to właśnie ten majątek.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-06, 16:06   #75
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Kto po zmarłym ma spłacać kredyt żyrat kredytu czy rodzina?

może jesteś jeszcze w szoku, ale źle kierujesz swój gniew. to twój ojciec dał dupy i to na niego powinnaś się wkurzać. kuzynka mogła nawet nie wiedzieć, czy twój ojciec w końcu wam powiedział o tym kredycie. zachowujesz się jak laski, które mają pretensje do dziewczyn, z którymi zdradził ich chłopak, zamiast do samego chłopaka. analogiczna sytuacja.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-06, 18:56   #76
uniperfect
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 738
Dot.: Kto po zmarłym ma spłacać kredyt żyrat kredytu czy rodzina?

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
może jesteś jeszcze w szoku, ale źle kierujesz swój gniew. to twój ojciec dał dupy i to na niego powinnaś się wkurzać. kuzynka mogła nawet nie wiedzieć, czy twój ojciec w końcu wam powiedział o tym kredycie. zachowujesz się jak laski, które mają pretensje do dziewczyn, z którymi zdradził ich chłopak, zamiast do samego chłopaka. analogiczna sytuacja.
Kuzynka wiedziała , że nam nie powiedział. Powiedziała mi o tym. Powiedziała "cały czas go kryłam, wiedziałam, że wy nie wiecie o niczym", po śmierci wyjawię wam prawdę. A po drugie coś ukrywa , poprosiłam ją, aby umowę kredytową u siebie w domu odnalazła( mieszka razem z wujkiem, co żyrował) i mi ja dała. Nie odpowiedziała nawet na tą prośbę i nie odzywa się do mnie na razie.
uniperfect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-06, 19:04   #77
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Kto po zmarłym ma spłacać kredyt żyrat kredytu czy rodzina?

wiedziała czy nie - to nie do niej należało poinformowanie was o tym kredycie.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-06, 19:28   #78
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Kto po zmarłym ma spłacać kredyt żyrat kredytu czy rodzina?

Cytat:
Napisane przez Frezja_1 Pokaż wiadomość
A jak formalnie rodzina może wpłacić tę ratę zanim zakończy się postępowanie spadkowe? Cz to w ogóle jest zgodne z prawem spłacać rate za zmarłego?
Rodzina ma do banku dostarczyć akt zgonu i informację, że trwa postępowanie spadkowe. Wtedy bank wstrzymuje naliczanie odsetek i decyzję do kogo kierować roszczenia.

Jak będziesz miała postępowanie spadkowe i przyjmiesz spadek, to jako spadkobierca możesz wystąpić do BIK'u o historię taty. Nie pamiętam jaki to dokładnie koszt (dowiesz się na infolinii), ale dostaniesz wydruki wszystkich zapytań kredytowych i historii kredytowych od czasu kiedy rejestr prowadzony (oczywiście nie dotyczy to instytucji, które z bikiem nie współpracują (chwilówki)).

Skoro pani w banku to taka plotkara to podpytaj ją czy pożyczka nie była ubezpieczona.

Spadek jak juz wspomniano możecie załatwić przez sąd lub jeśli wszyscy spadkobiercy są zgodni notarialnie (wtedy na jednym posiedzeniu masz papier w ręku).

Edytowane przez figa84
Czas edycji: 2017-12-06 o 19:45
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-06, 19:45   #79
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Kto po zmarłym ma spłacać kredyt żyrat kredytu czy rodzina?

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-12-06, 20:54   #80
uniperfect
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 738
Dot.: Kto po zmarłym ma spłacać kredyt żyrat kredytu czy rodzina?

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Nie toczy się żadne postępowanie na razie. O spadek do sądu pójdę bo tam mnie będzie to z mamą kosztować 150 zł + 35 zł akt urodzenia. U notariusza jest drożej. Mama mówi, że nie ma kasy by spłacać kredyt i zamierza powiedzieć wujkowi, że jak mu ręczył pod naszą nie wiedzę to niech teraz spłaca i kuzynce, za to, że go kryła. Żyje moja mama, ze skromnej emerytury. więc dlatego też, nie chce kredytu po ojcu spłacać. Mogli mu kredytu nie ręczyć i sprawy by nie było. A po drugie jak bank mógł udzielić kredytu jak obaj wujek i tata mieli malutkie renty. Tak jak mówię wujek znał pracownika banku i dał im kredyt bez zdolności kredytowej. Wujek ma żoną , dobrze zarabia, tyle, że to praca na czarno. Ciotka też wiedziała o kredycie.
uniperfect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-06, 21:01   #81
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: Kto po zmarłym ma spłacać kredyt żyrat kredytu czy rodzina?

Cytat:
Napisane przez uniperfect Pokaż wiadomość
Na leczenie nie brał on chodził państwowo do lekarza. Znam go lepiej od was. Bał się lekarzy, chodził na kontrolę do jednego i tego samego lekarza cały czas. Niech w końcu umowę oddadzą, bo niby z jakiego powodu mają ją u siebie trzymać ?

---------- Dopisano o 21:54 ---------- Poprzedni post napisano o 21:44 ----------





Nie toczy się żadne postępowanie na razie. O spadek do sądu pójdę bo tam mnie będzie to z mamą kosztować 150 zł + 35 zł akt urodzenia. U notariusza jest drożej. Mama mówi, że nie ma kasy by spłacać kredyt i zamierza powiedzieć wujkowi, że jak mu ręczył pod naszą nie wiedzę to niech teraz spłaca i kuzynce, za to, że go kryła. Żyje moja mama, ze skromnej emerytury. więc dlatego też, nie chce kredytu po ojcu spłacać. Mogli mu kredytu nie ręczyć i sprawy by nie było. A po drugie jak bank mógł udzielić kredytu jak obaj wujek i tata mieli malutkie renty. Tak jak mówię wujek znał pracownika banku i dał im kredyt bez zdolności kredytowej. Wujek ma żoną , dobrze zarabia, tyle, że to praca na czarno. Ciotka też wiedziała o kredycie.


Z tego co piszesz, to nie była to duża kwota, wiec bank mógł dać. Jesteś pewna, ze nie było ubezpieczenia? To jest na 100% bank, bo brzmi jak chwilowka. I czemu skoro już wiesz o tej pożyczce nie chcecie dostarczyć do banku aktu zgonu? Przynajmniej odsetki by się nie naliczaly.
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-06, 21:35   #82
uniperfect
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 738
Dot.: Kto po zmarłym ma spłacać kredyt żyrat kredytu czy rodzina?

Cytat:
Napisane przez figa84 Pokaż wiadomość
Z tego co piszesz, to nie była to duża kwota, wiec bank mógł dać. Jesteś pewna, ze nie było ubezpieczenia? To jest na 100% bank, bo brzmi jak chwilowka. I czemu skoro już wiesz o tej pożyczce nie chcecie dostarczyć do banku aktu zgonu? Przynajmniej odsetki by się nie naliczaly.
kwota była duża ale już zostało dużo spłacone. Byłam w banku mówię, ze ponoc mój tata miał tu kredyt a teraz nie żyje a ta do mnie z tekstem ja wiem kogo córką pani jest . To teraz musi pani z wujkiem pogadac i wspólnie kredyt spłacić . Nie żądała ode mnie żadnego aktu zgonu a akt zgonu miałam przy sobie, bo się wybierałam wtedy do energetyki. Nie przyszło mi do głowy by dawać jej akt zgonu skoro sama o niego nie poprosiła. Powiedziała na koniec upomnienie za ratę listopadową przyjdzie na zmarłego. W listopadzie o kredycie nikt nic nie wiedział i nie wiedziałybyśmy dalej, gdyby nie to, że pani w banku upomniała się o ratę kredytu u kuzynki. Gdyby się nie upomniała pani, kuzynka by nam może i wujek nic o kredycie nie powiedzieli dalej. Dalej po śmierci chcieli kryć, ze miał kredyt. Zmarł początkiem listopada a o kredycie powiedziała nam 28 listopada. Upomnienie nie przyszło do tej pory. I czemu tej głupiej umowy nie chcą nam dać ? jak jest sesn ukrywać umowę ?
uniperfect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-06, 21:39   #83
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Kto po zmarłym ma spłacać kredyt żyrat kredytu czy rodzina?

Cytat:
Napisane przez uniperfect Pokaż wiadomość
kwota była duża ale już zostało dużo spłacone. Byłam w banku mówię, ze ponoc mój tata miał tu kredyt a teraz nie żyje a ta do mnie z tekstem ja wiem kogo córką pani jest . To teraz musi pani z wujkiem pogadac i wspólnie kredyt spłacić . Nie żądała ode mnie żadnego aktu zgonu a akt zgonu miałam przy sobie, bo się wybierałam wtedy do energetyki. Nie przyszło mi do głowy by dawać jej akt zgonu skoro sama o niego nie poprosiła. Powiedziała na koniec upomnienie za ratę listopadową przyjdzie na zmarłego. W listopadzie o kredycie nikt nic nie wiedział i nie wiedziałybyśmy dalej, gdyby nie to, że pani w banku upomniała się o ratę kredytu u kuzynki. Gdyby się nie upomniała pani, kuzynka by nam może i wujek nic o kredycie nie powiedzieli dalej. Dalej po śmierci chcieli kryć, ze miał kredyt. Zmarł początkiem listopada a o kredycie powiedziała nam 28 listopada. Upomnienie nie przyszło do tej pory. I czemu tej głupiej umowy nie chcą nam dać ? jak jest sesn ukrywać umowę ?
Ja naprawdę bardzo dużo rozumiem, ale dlaczego nie zadasz tych pytań rodzinie? Pójdź do nich, ewentualnie zadzwoń i porozmawiaj. Nie będziesz czekać tydzień na odpowiedź. Bo zadajesz nam w kółko pytania na zasadzie "o czym myśli moja kuzynka?", a nikt z nas tu chyba nie wróży. My Ci nic więcej nie powiemy, bez względu na to, czy zapytasz, jaki ma w tym cel kuzynka, na co był kredyt, czy kiedy go Twój ojciec wziął
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-06, 21:59   #84
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Kto po zmarłym ma spłacać kredyt żyrat kredytu czy rodzina?

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-06, 22:21   #85
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Kto po zmarłym ma spłacać kredyt żyrat kredytu czy rodzina?

powiem szczerze, że ja bym spłaciła ten kredyt po tym jak bym zobaczyła dokumenty. żeby właśnie nie było, że na gębę coś było załatwiane.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-06, 23:08   #86
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Kto po zmarłym ma spłacać kredyt żyrat kredytu czy rodzina?

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-07, 07:32   #87
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Kto po zmarłym ma spłacać kredyt żyrat kredytu czy rodzina?

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Dajesz Autorce mądre rady i zgadzam się ze wszystkim co napisałaś w tym wątku. Niestety jej postawa to na razie "na złość wujkowi i kuzynce uszy sobie odmrożę". No cóż, skądś tych ludzi do programów typu "Interwencja" biorą. Potem będzie płacz, że mieszkanie zabrali, bo głupi mały kredyt urósł do rozmiarów krwiożerczego potwora.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-07, 08:37   #88
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Kto po zmarłym ma spłacać kredyt żyrat kredytu czy rodzina?

Autorko, brzmisz jak osoba zupelnie oderwana od rzeczywistosci. Fakty sa jakie sa a Ty ich za wszelka cene nie chcesz przyjac do wiadomosci. Zlosc na kuzynke i wujka zupelnie przyslania Ci obraz sytuacji. Sadu ani komornika nie interesuje jak bardzo sie w rodzinie nienawidzicie i kto przed kim co ukrywa. Jak zaniesiesz akt zgonu do banku to Ci pokaza umowe i nie trzeba sie bedzie z nikim o nic szarpac. Jak mozna tak myslec ze mieszkanie sie nalezy ale reszta mnie nie interesuje? Pytasz w nieskonczonosc kuzynki dlaczego mu podzyrowali ten kredyt. Tak samo mozna sie pytac Ciebie, czemu nie zalatwilyscie mamie rozdzielnosci majatkowej. Taka sama abstrakcja. I ani jednej dopowiedzi. Rownie dobrze moglby mu sasiad podzyrowac. I tez bys chodzila po osiedlu szukac winnych tego, ze ojciec, dorosly i swiadomy czlowiek, wzial kredyt w banku?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019

Edytowane przez voice_of_silence
Czas edycji: 2017-12-07 o 08:53
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-07, 09:45   #89
Majka_95
Zakorzenienie
 
Avatar Majka_95
 
Zarejestrowany: 2015-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 121
Dot.: Kto po zmarłym ma spłacać kredyt żyrat kredytu czy rodzina?

Ja to w pierwszej kolejności poleciłabym autorce tego wątku przejrzenie ewentualnie papierów po zmarłym i poświęcenie dnia na pochodzenie po bankach celem sprawdzenia czy zmarły miał jakieś zadłużenie. Generalnie to banki powinny udzielić takiej informacji jak przedstawisz im akt zgonu.

Wbrew temu co ktoś tutaj już pisał BIK, KRD i inne instytucje nie udziela żadnych informacji do momentu nie uprawomocnienia się spadku (tj. przyjęciu go).

W wątku jest informacja, że zmarły miał jednak jakiś majątek (współwłasność mieszkania, kto wie co jeszcze) więc chyba nie warto tak walczyć z kuzynką o tą niską kwotę. I tak wydaje się, że teoretycznie wyjdziecie na plusie.

Poza tym warto pamiętać, że nie odbieranie korespondencji to w sumie najgorsze co może być. Raz, że tracisz wiedzę co ktoś może się od zmarłego domagać a dwa, że dla ciebie odbiór jej nie rodzi jakiś skutków prawnych. Cała prawda to fakt, że 3/4 dramatów ludzkich opiera się właśnie na tym, że ludzie unikają pism, sądów a potem wszystko dzieje się poza nimi i jest często za późno żeby cokolwiek przeciwdziałać.
__________________
"Long live the pioneers
Rebels and mutineers
Go forth and have no fear
Come close and lend an ear"
Majka_95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-07 10:45:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:53.