Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy. - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-11-15, 20:13   #811
Kattarina
Zakorzenienie
 
Avatar Kattarina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 826
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

Cytat:
Napisane przez Issskra Pokaż wiadomość
1. Nie
2. Tak
3. Raczej nie
4. Koral
5. Białe
Issskro- mysle, ze jestes wiosna. Masz cieply odcien wlosow- ze zlotawymi refleksami, opalenizny, oprawy oczu.
Cera wiosen jest tak delikatna, ze czesto ulega zarozowieniu, dlatego nie sugerowalabym sie jej "rozowoscia", za badzo
Kattarina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-15, 20:40   #812
Issskra
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Torun
Wiadomości: 385
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

Kattarino, dzięki za opinię
Issskra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-15, 21:17   #813
Tapcia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 639
GG do Tapcia
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

Cytat:
Napisane przez ariam4 Pokaż wiadomość
qurde Kattarina wiem, że zawracam Ci gitarę ale jesteś pewna że nie jestem jesień? Całe życie spędziłam myśląc, że jestem jesień, dlatego ubierałam się zazwyczaj w ciepłe kolory i teraz już zgłupiałam doszczętnie...No i nie mam śniadej karnacji.Będę obstawać przy tym, że jestem blada. Na tamtym zdjęciu tak wyglądam bo było robione latem więc fakt byłam trochę opalona ale poza tym ta opalenizna była podrasowana jakimś samoopalaczem a na codzień jestem blada jak ściana...Tak typ urody mam zbliżony chyba do Kasi Kowalskiej (kolor włosów, skóry, oczu), oczywiście jeśli chodzi o cechy a nie podobieństwo- nie pochlebiam sobie. Ona też ma jasną skórę, a już na niejednym zdjęciu widziałam jak z niej zrobili mulatkę więc wszystko przy dzisiejszych możliwościach jest możliwe.
Jestes zima królewna sniezka!! w zadnym wypadku południową. Nie ma co sie sugerować zdjeciem robionym przy sztucznym świetle ze sztuczna opalenizna. Z opisu jestes 100% zima królewna snieżką. Południowa ma sniadą, oliwkową skórę przez całe zycie.
__________________

Tapcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-15, 21:18   #814
Kattarina
Zakorzenienie
 
Avatar Kattarina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 826
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

Cytat:
Napisane przez Tapcia Pokaż wiadomość
Jestes zima królewna sniezka!! w zadnym wypadku południową.
Ale przeciez Sniezki sa blade- ich skora nie jest w stanie sie opalic i zazwyczaj maja niebieskie/grantowe oczy.
Kattarina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-15, 21:22   #815
Tapcia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 639
GG do Tapcia
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

Cytat:
Napisane przez Kattarina Pokaż wiadomość
Ale przeciez Sniezki sa blade- ich skora nie jest w stanie sie opalic i zazwyczaj maja niebieskie/grantowe oczy.
absolutnie nie Jak myslisz? dlaczego zima nazywana jest kontrastowym typem urody i dlaczego dla niej sa przeznaczone kontrastowe barwy (czern, biel)? Zima to czysto niebieskie, czysto zielone, brąz, czerń, szarośc - oczy, usta czerwonawe, bordowe, o niebieskim odcieniu, włosy brunetka, brąz/czerń, szarość.

Opala sie wolno i jest to kolor jak wczesniej napisała "biszkoptowy". Południowa w kilka minut jest "strzaskana na ciemny brąz (oliwkowy, przykurzony).

Cytat:
Napisane przez ariam4 Pokaż wiadomość
No i nie mam śniadej karnacji.Będę obstawać przy tym, że jestem blada. Na tamtym zdjęciu tak wyglądam bo było robione latem więc fakt byłam trochę opalona ale poza tym ta opalenizna była podrasowana jakimś samoopalaczem a na codzień jestem blada jak ściana...
Cytat:
Napisane przez ariam4 Pokaż wiadomość
Ja też bardzo bym chciała wiedzieć, bo mam wrażenie, że mogę się "zrobić " na 2 przeciwstawne typy i w obydwu mi dobrze ale to przecież nie możliwe zatem bardzo proszę o radę.
1.Opalam się raczej wolno ale na złoto
2.kolor oczu ciemny brąz bez żadnych plamek, obwódki jeszcze ciemniejsze, brwi i rzęsy czarne
3.piegów jakichkolwiek brak
4.cera mam wrażenie, że jasna, różowawa, podchodząca pod porcelanę
5.kolor włosów ciemny, ale nie brązowy, taki jakby jasno-czarny, nie wiem szary?
6.kolor ust-powiedziałabym, że bordowy
Cytat:
Napisane przez ariam4 Pokaż wiadomość
moja karnacja nie jest śniada a raczej jasna, nawet po opaleniu się jest taka raczej biszkoptowa a nie brązowa, ale nigdy nie miałam problemów z opalaniem w sensie popażeń czy coś w tym stylu więc nie wiem...
__________________

Tapcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-15, 21:26   #816
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Talking Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

Również prosze o pomoc w określeniu typu urody

1. Opalam się szybko najpierw na pomaranczowo potem przechodze w złoty brąz

2. Oczy zielone

3. Piegi - mało, ale troche przebarwień posłonecznych

4. Cera- i tu problem, nie wiem jak określić bo mam trądzik i cera jest przez to zmieniona, hmmm nie potrafie ocenic jej koloru

5. Usta jasno różowe

6. Kolory to czerwień, żółty, biel, róż, czerń, pomarańcz, zdecydowanie nie lubie zielonego i khaki, ani brązu
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-15, 21:28   #817
Kattarina
Zakorzenienie
 
Avatar Kattarina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 826
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

Cytat:
Napisane przez Tapcia Pokaż wiadomość
absolutnie nie Jak myslisz? dlaczego zima nazywana jest kontrastowym typem urody i dlaczego dla niej sa przeznaczone kontrastowe barwy (czern, biel)? Zima to czysto niebieskie, czysto zielone, brąz, czerń, szarośc - oczy, usta czerwonawe, bordowe, o niebieskim odcieniu, włosy brunetka, brąz/czerń, szarość.
Co, "jak mysle"? Chyba nie rozumiem pytania.
Przeciez sama wielokrotnie pisalam o tym, ze zimy (w obu "podtypach") to kontrastowy i intensywny typ urody?
Zastanawialam sie nad jedna, konkretna osoba- ariam4, ktora sama myslala, ze jest jesienia, (a jesien bywa mylona wlasnie z zima poludniowa- i tym sie zasugerowalam)
I zaznaczylam, ze moge sie myslic, poniewaz rzetelna analiza kolorystyczna, jest niemozliwa bez bezposredniego kontaktu.
Kattarina jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-15, 21:46   #818
Tapcia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 639
GG do Tapcia
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

Napisałaś:

Cytat:
Napisane przez Kattarina Pokaż wiadomość
Ale przeciez Sniezki sa blade- ich skora nie jest w stanie sie opalic i zazwyczaj maja niebieskie/grantowe oczy.
Kontrast polega na tym ze ciemne oczy kontrastuja z białymi białkami wiec nie pisz ze zazwyczaj maja niebieskie czy granatowe oczy kiedy to nieprawda.

Cytat:
Napisane przez Kattarina Pokaż wiadomość
Zastanawialam sie nad jedna, konkretna osoba- ariam4, ktora sama myslala, ze jest jesienia, (a jesien bywa mylona wlasnie z zima poludniowa- i tym sie zasugerowalam)
I zaznaczylam, ze moge sie myslic, poniewaz rzetelna analiza kolorystyczna, jest niemozliwa bez bezposredniego kontaktu.
Bywa mylona owszem ale tu nie ma żadnych wątpliwosci gdyz jej włosy sa szare, oczy nie maja zadnych plamek, a odcien cery jest chłodny.
Okey mozesz sie pomylic pod warunkiem ze przeczytałas tylko opis ale pomyłką było to ze zanalizowałaś ją w oparciu o zdjecie zrobione w sztuczym swietle ze sztuczna opalenizna - błąd! Sama napisała ze ma jasna skóre wiec południową być nie moze.


Fuxia83 - to patrz na skóre tam gdzie jest zdrowa. Nigdy nie patrzymy na twarz przy okreslaniu koloru skóry. Przebarwienia? masz na mysli plamki posłoneczne? w jakim są kolorze? Kolor włosów i refleksy?
__________________

Tapcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-15, 22:03   #819
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

kolor włosów jasny brąz refleksy złotawe, przebarwienia jasno brązowe, brwi i rzęsy czarne, a skóra hmmm.... postawie na odcień brzoskwiniowy
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-16, 07:33   #820
ariam4
Raczkowanie
 
Avatar ariam4
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 158
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

Hi hi dziewczyny, ale żeście o mnie walczyły A ja dalej nie wiem... No cóż mam zamiar sobie zrobić foty bez make upu z chusteczkami różową i pomarańczową jak to było na wizażu radzone i wtedy zobaczę. Na pierwszy rzut oka to mi pasuje ta pomarańczowa bardziej... I wiecie co, kiedyś jak farbowałam włosy na czarno nie mogłam dostać zwykłej czerni mojej ulubionej firmy no i wziełam granatową czerń. Wyglądałam tragicznie, jak królowa bagien...no i musiałam się jakimś różem wypaćkać żeby w ogóle to jakoś grało.Także ja sama nie wiem, która z Was ma racje, ale dzięki za wszystkie sugestie. Jednak nawet samemu określić swój kolor skóry nie jest łatwo, nie mówiąc o włosach, które po latach farbowania mogły zmienić odcień.
ariam4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-16, 09:16   #821
Tapcia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 639
GG do Tapcia
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

Cytat:
Napisane przez Fuxia83 Pokaż wiadomość
kolor włosów jasny brąz refleksy złotawe, przebarwienia jasno brązowe, brwi i rzęsy czarne, a skóra hmmm.... postawie na odcień brzoskwiniowy
wiosna

Cytat:
Napisane przez ariam4 Pokaż wiadomość
Hi hi dziewczyny, ale żeście o mnie walczyły A ja dalej nie wiem... No cóż mam zamiar sobie zrobić foty bez make upu z chusteczkami różową i pomarańczową jak to było na wizażu radzone i wtedy zobaczę. Na pierwszy rzut oka to mi pasuje ta pomarańczowa bardziej... I wiecie co, kiedyś jak farbowałam włosy na czarno nie mogłam dostać zwykłej czerni mojej ulubionej firmy no i wziełam granatową czerń. Wyglądałam tragicznie, jak królowa bagien...no i musiałam się jakimś różem wypaćkać żeby w ogóle to jakoś grało.Także ja sama nie wiem, która z Was ma racje, ale dzięki za wszystkie sugestie. Jednak nawet samemu określić swój kolor skóry nie jest łatwo, nie mówiąc o włosach, które po latach farbowania mogły zmienić odcień.
Walczyły? za duzo powiedziane...Wracajac do Twojego NATURALNEGO typu to w 100% jestes zima królewna snieżką... a jezeli uzywasz samoopalaczy, które zmieniaja kolor skóry na ciepły i farbujesz włosy na złote blondy to jestes wiosną. Ja okresliłam Twój naturalny typ po opisie. Na zdjecia w ogóle nie zwracałam uwagi gdyz (pisałam wczesniej) sa zrobione w złym świetle.
__________________

Tapcia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-16, 10:13   #822
strawberry_snow
Raczkowanie
 
Avatar strawberry_snow
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 43
Question Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

Hej ja też bym chciała poprosić o pomoc w określeniu typu urody ;pp
tak więc:

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Średnio.. najpierw na czerwono potem na brązowo


2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Oczy to zależy- mogą być ciemnoniebieskie, szaroniebieskie, niebieskozielone albo wszystko razem kolor raczej czysty czasami mam błękitna plamkę ale to zależy od światła ale najczęściej mam niebieskozielone (ale mało zielonego) i wyraźna obwódka wokół tęczówki- ciemniejsza od koloru oczu. Brwi i rzęsy w kolorze włosów.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Nie mam.


4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Skóra jasna nawet można powiedzieć że blada. Odcień taki różowo-porcelanowy. A jak sie rumienie to nie wiem.. coś pomiędzy ;p


5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Ciemny blond- jasny brąz. Sama nie wiem, zresztą nikt nie może nigdy zgadnąć ;p. Czasami mam złote refleksy a czasem takie mysie.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Ciepły.. czerwony ale nie ciemny taki jasny czerwony

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Różowy, czarny, biały, czerwony może niebieski jeszcze. A źle to pomarańczowy, żółty i ogólnie to pasują mi takie brudne kolory nie żywe


To już wszystko ) sie rozpisałam i z góry baardzo dziękuje za pomoc pozdrawiam
strawberry_snow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-16, 11:57   #823
Tapcia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 639
GG do Tapcia
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

strawberry_snow - lato
__________________

Tapcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-16, 12:01   #824
strawberry_snow
Raczkowanie
 
Avatar strawberry_snow
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 43
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

dzieki Tapcia

a przed chwila zrobiłam sobie test na typ urody i wyszło że zima o.o

Edytowane przez strawberry_snow
Czas edycji: 2007-11-16 o 12:24
strawberry_snow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-16, 13:35   #825
babyface2
Raczkowanie
 
Avatar babyface2
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 159
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

Cytat:
Napisane przez Tapcia Pokaż wiadomość
problem w tym ze bezowo-rózowa skóra jest chłodna i nalezy do lata a Wy macie tak ze na 100 osób tylko 98 potrafi okreslic kolor skóry.
1. Czy dostrzegasz w swoich tenczówkach żółte bądz złote plamki?
2. Widoczne żyłki? czyli tzw transparentna skóra?
3. przebłyskujące naczynka?
4. poszczyp usta...są intensywnie koralowe? mocno rózowe? czy bordowe z niebieskim odcieniem?
5. Kolor białka? (biały, szary, w odcieniu niebieskim, żółtym)


babyface2 - dlaczego uważasz ze Twoja skóra jest w odcieniu ciepłej porcelany? Dostrzegasz odcien złota bądz żółci? To niemożliwe gdyz jestes latem

Nie piszcie ze cos w Waszej urodzie jest ciepłe gdyz wiekszosc z Was poprostu sie nie zna na temperaturze barw. Przede wszystkim macie problemy z okresleniem odcienia skóry i jak piszecie ciepły oliwkowy to ja juz nie wiem co mam mysleć. Wprowadzacie mnie w bład i przez to mam problem z ustaleniem typu urody a nawet moze dojsc do błędnego okreslenia.
PISZCIE że jest: oliwkowa, różowa, bezowa, w odcieniu żółtym, błekitnym, złotym...Ze jest jasna, ciemna, śniada ALE NIGDY ze ciepła, chłodna czy zimna.
oj czuję się zbesztanahehe zartuje.bardzo serdecznie dziękuje i naprawdę podziwiam za kunszt
__________________
Ghost Deep Night na wymianę
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=511380
babyface2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-16, 13:39   #826
Lanessa
Zadomowienie
 
Avatar Lanessa
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Gdańsk/Trones
Wiadomości: 1 996
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

Cytat:
Napisane przez Kattarina Pokaż wiadomość


Lanessa- czy piszac "zlotawe" ,"zlotawobrazowe" masz na mysli cieple, wpadajace w zolc?
własnie takie.
Lanessa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-16, 17:59   #827
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 981
Wink Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

Mam pytanie, podobno jestem 100% jesienią, ale mam wątpliwości, wiosna jest przecież tak podobna, mozna prosić o jeszcze jedna konsultację? bo sama juz nie wiem, moze jakoś sprecyzuję...


1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

W ogóle się nie opalam ---> tylko na czerwono, a potem po "opaleniznie" nie ma ani sladu, poddałam się juz kilka lat temu.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Zielone z brązowymi plamkami i niebiską obwódką

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Są czały rok, ale takie miodowe, jasne, nie jestem nimi obsypana


4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Sama skóra jest jasna, ale na to idą piegi no i rumieńce, które występują niemal cały czas, delikatne, różowo-czerwonawe, do tego całośc ma taki złotawy połysk, jest on naturalny i występuje cały czas

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Mam wiele naturalnych kolorów na głowie: blond, miodowy, złotawe pasemka i rudawe (delikatne) połyski i pasemka, nad czołem rosna mi wlosy w kolorze rdzy, taki wsciekły rudy

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

jasny czerwony z domieszką jasnego różu

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Dobrze: każdy odcień różu, miodowy (róż i midowy to są njlepsze kolory dla mnie moja cera aż się błyszczy niesamowitym blaskiem), brąz, zieleń, beż (ciepłe odcienienie) niebieski, granatowy, rdza, nieżle w czerni, bieli, turkusowy (nie każdy odcień), świetnie w żółci, nieżle pomarańcz


Źle: jasny, zdechły fiolet, b. jasne beże, kolory mało wyrażne

Mam wątpliwości gdyż: nie mam takiej b. jasnej cery, mam rumieńce, jest mi świetnie w różach, włosy blond, co prawda z rudymi refleksami, ale jednak blond

Ps. czy ten róż, jeśli jestem jesienia, będzie dla mnie dobry?

http://cgi.ebay.com/MAC-blushcreme-U...ayphotohosting
Maria221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-16, 23:33   #828
tootsie
Zakorzenienie
 
Avatar tootsie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 604
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

zabieram sie do zakupu mojego pierwszego różu
Pojawił się jednak ogromny problem bo nie wiem jaki wybrać odcień

W załączniku jest fragment mojego policzka

Gdybym miała opisac kolor mojej cery to jest on beżowy, z lekką nutą jasnego różu, zdecydowanie zauważalny jest także delikatny odcień żółci Jasna karnacja. Taki misz-masz
Oczy w zalezności od pory roku szare lub szaroniebieskie
Włosy w kolorze kasztanowym.

Nie mogę dopasowac do siebie żadnego typu kolorystycznego

Czuję się dobrze w wielu kolorach

Doradzcie mi, jaki kolor z zamieszczonej paletki będzie najlepiej współgrał z moją cerą
Będę niesamowicie wdzięczna
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg buźka.jpg (61,7 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 169934275.jpg (62,6 KB, 19 załadowań)
__________________


tootsie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-17, 09:22   #829
Tapcia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 639
GG do Tapcia
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

Cytat:
Napisane przez Maria221 Pokaż wiadomość
W ogóle się nie opalam ---> tylko na czerwono, a potem po "opaleniznie" nie ma ani sladu, poddałam się juz kilka lat temu. - to wyklucza wiosne
Ps. czy ten róż, jeśli jestem jesienia, będzie dla mnie dobry?

Jesień. W przypadku jesieni róż bedzie o odcieniu ceglastej czerwieni, rdzy lub ciemnobrązowy gdyz te kolory najlepiej pasują do karnacji i włosów. Mysle że kolor rózu na załaczonym linku bedzie dla Ciebie odpowiedni.

tootsie - jezeli chcesz abym okresliła Twój typ musisz odpowiedziec na wszystkie pytania.

W przypadku jesieni róż bedzie o odcieniu ceglastej czerwieni, rdzy lub ciemnobrązowy gdyz te kolory najlepiej pasują do karnacji i włosów.

Dla wiosny róż w jasnym odcieniu brzoskwini, moreli bądz jasnokoralowy.

Dla lata róż w kolorze jasnoróżowym, lub sliwkowym.

Dla zimy w odcieniu przydymionej malwy, delikatnego różu, fuksji, czerwonego wina - te kolory ożywią twarz.
__________________

Tapcia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-17, 10:20   #830
martuskaa2
Raczkowanie
 
Avatar martuskaa2
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 112
GG do martuskaa2
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

No to może i mi poradzicie jak mam określić mój typ urody


1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Na początku opalam się na różowo (czerwono gdy przesadzę z siedzeniem na słońcu), odcień opalenizny jest brązowy, ciepły.
2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Zawsze miałam problem z określeniem koloru oczu. Raz są zielone gdy jest jasno, gdy robi się ciemniej są niebieskie, a jeszcze innym razem takie morskie. Mają ciemniejszą obwódkę, zaś im bliżej środka robią się coraz jaśniejsze (od ciemnoniebieskiego do zielonego).
3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Piegów brak


4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Raczej brzoskwiniowy, ale to zależy od pory roku. Teraz na jesień cera robi się bardziej chłodniejsza.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Blond. Mam różne pasemka poczynając od jasnego blondu kończąc na ciemnym blondzie. Pod wpływem słońca włosy się rozjaśniają.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Różowy, ciepły.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Tak na prawdę trudno mi określić ponieważ czuje się dobrze w wielu kolorach, ale może wymienię te których w szafie mam dużo. Tak więc oliwkowy, szary, fiolet (wyrazisty, ciemny), beże, granatowy, czarny, żółty

Nie lubię i źle się czuje w "cukierkowych" kolorach.

__________________


W życiu zdarzają się chwile gdy jedynym wyjściem jest stracić kontrolę.





martuskaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-17, 10:28   #831
tootsie
Zakorzenienie
 
Avatar tootsie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 604
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Moja skóra nie jest podatna na opalanie, opalenizna ma delikatny brązowy kolor.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Szaroniebieskie z bardzo delikatnym odcieniem zieleni. Tęczówka ma ciemniejszą obwódkę, oprawa oczu jasna

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Brak

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Karnacja jasna, odcień beżowy, z lekką nutą jasnego różu, zdecydowanie zauważalny jest także odcień żółci, rumieńców brak
5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Naturalne włosy mają taki mysi kolor, podchodzący pod jasny ,, bezpłciowy,, brąz

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Kolor ust jasny, mieszanka jasnej czerwieni z różem

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Lubie kolor biały, beżowy, żółty, pudrowy róż, brzoskwiniowy, jasne odcienie niebieskiego, jasne odcienie fioletu, szary, czarny, niektóre odcienie brązu.

Źle sie czuje w czerwieni, ciemnym fiolecie, w kolorze pomarańczowym, granatowym, zielonym.
__________________


tootsie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-17, 11:46   #832
fructissa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: FrÓktolandia :)
Wiadomości: 3 228
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

toosie te załączone zdj. to roze do polikow prawda??? gdzie je wyhaczylas? są piękne!
fructissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-17, 13:53   #833
Tapcia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 639
GG do Tapcia
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

Cytat:
Napisane przez tootsie Pokaż wiadomość
Karnacja jasna, odcień beżowy, z lekką nutą jasnego różu, zdecydowanie zauważalny jest także odcień żółci, rumieńców brak
a patrzyłas na twarz czy na dekolt?

martuskaa2 - refleksy we włosach złote, mysie, miedziane...? oprawa oczu?
__________________

Tapcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-17, 14:01   #834
Lanessa
Zadomowienie
 
Avatar Lanessa
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Gdańsk/Trones
Wiadomości: 1 996
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

Cytat:
Napisane przez Lanessa Pokaż wiadomość
1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Na czerwono, potem brąz złotawy. Z natury zlotawa skóra.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Oprawa czarna. Takie szaro-stalowe... Albo czasami stalowe albo zielone. Przydymione. Na zdjęciach niebieskie

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Nie ma.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
Złotawy (patrzę na nieopalany brzuszek) i chyba taki inny cera xd na różowy

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Złotowobrązowe przebłyski, brąz.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Róż.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Hmm... Czern lubię, zloto, granaty, zielenie, niebieskie, a czy mi pasują to nie wiem.


Pomoże..? Proszę. Naprawdę.. T__T

Jeśli trudno okreslic, to ja jeszcze tu :
http://img301.imageshack.us/my.php?i...yssanaaqj3.jpg
http://img460.imageshack.us/my.php?image=1002266oc4.jpg
Cytat:
Lanessa- czy piszac "zlotawe" ,"zlotawobrazowe" masz na mysli cieple, wpadajace w zolc?

Cytat:
własnie takie

Pomoże ktoś....? Prosze... Baardzo ładnie proszę. Wiem, że dziewczyny mają straszny "ruch" ale znajdzie któraś chwilę...?
Lanessa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-17, 17:23   #835
avonka
Raczkowanie
 
Avatar avonka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 69
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

Witam ja też baardzo bym prosiła o analizę małą

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Średnio szybko, na czerwono a na drugi dzień brązowieje. Kolor jest szaro-beżowy.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Szaro-niebieskie z wyraźną obwódką, oprawa oczu ciemny brąz.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Piegów brak, mam sporą ilośc znamion w kolorze brązowym, niektóre jasno brązowe jakby złociste

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
Cera jasna jakby żółtawa, rumienie się na czerwono.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Do 5 roku życia włosy były czarne potem zjaśniały do brązu, latem do jasnego brązu. W słońcu mają złotawe przebłyski, natomiast w pomieszczeniach chłodne

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
Jasny róż, czasem malinowe.

7.W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Dobrze się czuję w czarnym, turkusowym, granatowym, ciemnej zieleni, jasnym żółtym, źle w pomarańczowym, białym, czerwonym.

Chyba jestem jakimś dziwnym typem
avonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-17, 17:23   #836
Magnolia_83
Rozeznanie
 
Avatar Magnolia_83
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: wołomin
Wiadomości: 695
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

Cytat:
Napisane przez (Mo)Nik@ Pokaż wiadomość
Może ktoś wie w jakich ubraniach lepiej jest dziewczynom z lata, a w jakich lepiej np. wiosenkom itd?
dobre pytanie tez jestem ciekawa

xxxxxxxxxxxx

no a teraz ja bym sie chciała zapytać o moj typ

Opalanie: jak sie posmaruje kremem z filtrem to na brzoskwiniowo złoto a jak sie nie posmaruje to na rózowo, potem opalenizna ciemnieje i jest złota brzoskwinia
Oczy: brazowe z brązowymi brwiami i rzesami
Piegi: brak ale jak byłam mała to miałam ich kilka
Cera: jasna karnacja ale nie blada
Wlosy: ponoc ciemny blond ale po tych farbach to juz mysi jest
usta:koralowe

Jesli chodzi o kolory to lubie zielenie, brązy, turkus, róż ale to raczej rzecz gustu danego ubrania bo jeśli chodzi o kolorystykę nie wiem w czym wygladam ładnie a w czym jak nieboszczyk XD

Ps. jedynie czego nienawidze to beż i szary.. brr
Magnolia_83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-17, 17:42   #837
Tapcia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 639
GG do Tapcia
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

Lanessa - z opisu 100% wiosna ale na typową wiosne nie wyglądasz...chyba ze wzgledu na kolor włosów

avonka - rzeczywiscie troche dziwna jestes ale jezeli Twoja skóra jest w ciepłym, żółtawym odcieniu to jestes typem ciepłym i skłaniam sie ku wiośnie.

Magnolia_83
- kolor /odcień karnacji (nie patrz na twarz) złoty, brzoskiwniowy, w żółtym, błękitnym, różowym odcieniu, różowo-bezowym, bezowym, oliwkowym...

...........:::::::::::::: :::::............

Ale nie sugerujmy sie tym wszystkim co jest przypisane danemu typowi gdyz nie kazdemu pasują jasne kolory czy małe desenie ze względu np. na zbyt kragłe kształty, a bardzo ciemne kolory ze wzgledu na szczupła sylwetke etc.

STYLIZACJA:

WIOSNA
prązki, pepita/kurza stopka,jodełka, krata, drobne kwiaty, drobne paski, łączka, drobne plamki
Unikaj duzych, krzyczacych deseni.

BIZUTERIA:
Twoja urode najlepiej podkresli delikatna, wytworna bizuteria, o gładkiej fakturze, z delikatnym połyskiem (w kolorze: turkusu, topazu, niebieskiego szafiru, bursztynu oraz koralu)
Perły? tylko kremowo-białe i żółtawe.
Kosc słoniowa b.d. współgra z wiosnenna uroda.
Srebro i białe złoto nie są dla Ciebie. Ty zdecydowanie lepiej wygladasz w towarzystwie żółtego złota lub ciepłego złota czerwonego.

LATO:

Ubrania ze lsniących tkanin: jedwab, satyna, lureks.

Wzory nie duzej wielkosci, w przytłumionej, chłodnej kolorystyce, stonowane, romantyczne, pepita, tenis, jodełka, drobne kwiatki, grochy. Wzory abstrakcyjne i geometryczne w rozmaitych kolorach

Unikaj pasów i duzych krzyczących deseni.

BIZUTERIA: skromna, prosta, matowa lub delikatnie błyszcząca (białe złoto, platyna, srebro, lakierowane drewno, plecionki ze skóry)

1. Paleta barw dla wiosny
2. Paleta barw dla lata
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif Paleta.gif (16,5 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Lato.JPG (10,5 KB, 23 załadowań)
__________________


Edytowane przez Tapcia
Czas edycji: 2007-11-17 o 18:12
Tapcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-17, 18:18   #838
Magnolia_83
Rozeznanie
 
Avatar Magnolia_83
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: wołomin
Wiadomości: 695
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

kolor /odcień karnacji - brzoskwiniowy w leciuteńko czerwonym odcieniu

Edytowane przez Magnolia_83
Czas edycji: 2007-11-17 o 18:43
Magnolia_83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-17, 20:15   #839
Lanessa
Zadomowienie
 
Avatar Lanessa
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Gdańsk/Trones
Wiadomości: 1 996
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

Cytat:
Napisane przez Tapcia Pokaż wiadomość
Lanessa - z opisu 100% wiosna ale na typową wiosne nie wyglądasz...chyba ze wzgledu na kolor włosów
Dziękuję

A gdzie tu opisy dla wiosen itd....?

o_O przeczytałam opis wiosny i jakoś nieprzekonana... z ciemną oprawą oczu, czarną, rumieńcami różowo-czerwonymi... o_O
Lanessa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-17, 20:39   #840
avonka
Raczkowanie
 
Avatar avonka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 69
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

Cytat:
Napisane przez Tapcia Pokaż wiadomość
Lanessa - z opisu 100% wiosna ale na typową wiosne nie wyglądasz...chyba ze wzgledu na kolor włosów

avonka - rzeczywiscie troche dziwna jestes ale jezeli Twoja skóra jest w ciepłym, żółtawym odcieniu to jestes typem ciepłym i skłaniam sie ku wiośnie.

Magnolia_83 - kolor /odcień karnacji (nie patrz na twarz) złoty, brzoskiwniowy, w żółtym, błękitnym, różowym odcieniu, różowo-bezowym, bezowym, oliwkowym...

...........:::::::::::::: :::::............

Ale nie sugerujmy sie tym wszystkim co jest przypisane danemu typowi gdyz nie kazdemu pasują jasne kolory czy małe desenie ze względu np. na zbyt kragłe kształty, a bardzo ciemne kolory ze wzgledu na szczupła sylwetke etc.

STYLIZACJA:

WIOSNA
prązki, pepita/kurza stopka,jodełka, krata, drobne kwiaty, drobne paski, łączka, drobne plamki
Unikaj duzych, krzyczacych deseni.

BIZUTERIA:
Twoja urode najlepiej podkresli delikatna, wytworna bizuteria, o gładkiej fakturze, z delikatnym połyskiem (w kolorze: turkusu, topazu, niebieskiego szafiru, bursztynu oraz koralu)
Perły? tylko kremowo-białe i żółtawe.
Kosc słoniowa b.d. współgra z wiosnenna uroda.
Srebro i białe złoto nie są dla Ciebie. Ty zdecydowanie lepiej wygladasz w towarzystwie żółtego złota lub ciepłego złota czerwonego.

LATO:

Ubrania ze lsniących tkanin: jedwab, satyna, lureks.

Wzory nie duzej wielkosci, w przytłumionej, chłodnej kolorystyce, stonowane, romantyczne, pepita, tenis, jodełka, drobne kwiatki, grochy. Wzory abstrakcyjne i geometryczne w rozmaitych kolorach

Unikaj pasów i duzych krzyczących deseni.

BIZUTERIA: skromna, prosta, matowa lub delikatnie błyszcząca (białe złoto, platyna, srebro, lakierowane drewno, plecionki ze skóry)

1. Paleta barw dla wiosny
2. Paleta barw dla lata

Dziękuję przeglądając zdjęcia stwierdzam, że cera ma jednak żółtawy odcień, a więc chyba wiosna
avonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:40.