a co z rozciagnieta macica?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-08, 19:47   #1
zakrecona1881
Raczkowanie
 
Avatar zakrecona1881
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 158

a co z rozciagnieta macica??


chyba dobrze pisze... urodzialm dziecko i jak wiadomo sie tam sie wszystko porozciagalo czy ejst jakas mozliwosc zeby to wrocilo do dawniejszego stanu ??? no moze nie do konca az tak ale moze chociaz troche "sciagniecie".

slyszalam w tv w wypowiedzi ze np na nietrzymanie moczy sa jakies tabletki dopochwowe czy to prawda?? ja normalnie dzialam okej, ale jak np wejde do wnny z ciepla woda top sie leje i nie umiem zatrzymac...
__________________
MOJA MAŁA GALERIA
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=228411
zakrecona1881 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-12, 15:29   #2
kari
Raczkowanie
 
Avatar kari
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 71
Dot.: a co z rozciagnieta macica??

up up!
kari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 09:11   #3
zakrecona1881
Raczkowanie
 
Avatar zakrecona1881
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 158
Dot.: a co z rozciagnieta macica??

cisza nikt nic nie wie na ten team czy jak??
__________________
MOJA MAŁA GALERIA
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=228411
zakrecona1881 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 09:27   #4
kasieńka:)
Rozeznanie
 
Avatar kasieńka:)
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 655
Wink Dot.: a co z rozciagnieta macica??

A więc tak: Po porodzie aby choć troche przywrócić stan kanałów rodnych są ćwiczenia Kegla(chyba tak sie ten pan nazywa). Polagaja one na napinaniu mieśni krocza tak, jakbyś chciała "wciągnąć je do sodka". ćwiczrenia te nie tylko powodują kurczenie sie kanału rodnego ale też pomagaja w utrzymywaniu moczu. Po prostu napinasz mięśnie i trzymasz tak dlugo jak tylko dasz rade. Sa o tyle fajne, że możesz ćwiczyć gdzie chcesz- nikt bowiem nie widzi,że napinasz mięśnie krocza
kasieńka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 14:52   #5
zakrecona1881
Raczkowanie
 
Avatar zakrecona1881
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 158
Dot.: a co z rozciagnieta macica??

no okej a oprocz cwiczen?? ja jestem juz 2 lata po porodzie ale mialam duzzze dziecko no i wiadomo co za tym idzie
__________________
MOJA MAŁA GALERIA
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=228411
zakrecona1881 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-22, 16:05   #6
kasieńka:)
Rozeznanie
 
Avatar kasieńka:)
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 655
Wink Dot.: a co z rozciagnieta macica??

Zakrecona1881 oprocz cwiczen nie znam innych metod. Nie wiem czy sa tez jakies tabletki "cud" ktore kurcza kanal rodny. Szukalam w ronych poradnikach "po porodowych" na ten temat "popuszczania". I oto co znalazłam:

"Zaletą ćwiczeń Kegla jest to, że możesz je wykonywac w każej pozycji ciała. Utrzymuja one prawidłowe napięcie mieśni miednicy mniejszej. Pozwalają na szybki powrót do stanu sprzed porodu, a w dalszej persperktywie zapobiegają równiez takim przykrym przypadłością, jak mimowolne popuszczanie moczu w czasie śmiechu i kaszlu oraz wypadaniu narządów rodnych. Ćwiczenie to wygląda tak: napnij mocno mięśnie wokół pochwy i odbytu, jakbyś chciała wciągnąć je do środka. Wytzrymaj tak długo jak potrafisz, a następnie rozluźnij mięśnie i rozpręż się. Ćwiczenia powtarzaj 20-30 razy dziennie"

Druga częśc moich poszukiwań:

"Do najczęstszych problemów późnego połogu nalezą kłopoty z mimowolnym moczeniem się. Jest to związane z utrzymaniem się po porodowego uszkodzenia mięśniówki i nadmiernego rozciagnięcia pęcherzamoczowego. Systematyczne stosowanie wspomnianych ćwiczeń KEgla pozwoli Ci wyzwolic się z tego dokuczliwego objawu. Musisz jednak wykluczyć zapalenie dróg moczowych- jedną z najczęstszych chorób późnego połogu... "

To tyle z mojej strony. Nic więcej ani powiedziec nie mogę ani doradzić.
kasieńka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-22, 21:07   #7
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomości: 5 520
Dot.: a co z rozciagnieta macica??

Żeby wzmocnić mięśnie pochwy ,możesz podczas oddawania moczu wstrzymywać kilkakrotnie jego strumień.
__________________
Moim ulubionym sprzętem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-23, 05:47   #8
kari
Raczkowanie
 
Avatar kari
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 71
Dot.: a co z rozciagnieta macica??

Cytat:
Napisane przez Momo
Żeby wzmocnić mięśnie pochwy ,możesz podczas oddawania moczu wstrzymywać kilkakrotnie jego strumień.
To właśnie 1 z ćwiczeń Kegla.
kari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-23, 08:02   #9
Iwonna
Raczkowanie
 
Avatar Iwonna
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 100
Dot.: a co z rozciagnieta macica??

Oj, oj. Ćwiczenia Kegla zalecane są w połogu, oczywiście warto je stosować zawsze, bo po prostu wzmacniają mięśnie, ale w Twoim przypadku, jeśli to już dwa lata po porodzie to trzeba szukać pomocy u lekarza. Obawiam się, że domowymi sposobami niewiele da się już zrobić. Pozdrawiam

Hallo, może fachowa siła coś podpowie
Iwonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-23, 08:09   #10
Iwonna
Raczkowanie
 
Avatar Iwonna
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 100
Dot.: a co z rozciagnieta macica??

znalazłam jeszcze taką stronę, rzeczywiście są jakieś tabletki, ale najpierw oczywiście potrzebna jest prawidłowa diagnoza

http://www.ntm.pl/
Iwonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-23, 08:56   #11
zakrecona1881
Raczkowanie
 
Avatar zakrecona1881
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 158
Dot.: a co z rozciagnieta macica??

wlasnie fachowca nie widac i nie slychac ............

chodzi mi tez o sam fakt tego aby ta macica sie troche sciagnela....czy da sie cos takiego zrobic jakism sposobem ??
__________________
MOJA MAŁA GALERIA
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=228411
zakrecona1881 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-23, 09:19   #12
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: a co z rozciagnieta macica??

zakrecona chyba masz na mysli pochwe a nie macice?macica juz nie zmieni sie i nawet nie masz mozliwosci na jej zmiane .macica sie kurczy przez kilka tygodni po porodzie i zawsze juz bedzie wieksza niz u pierwiastki.jesli chodzi cio pochwe to lekarz ginekolog moze cie skierowac na plastyke pochwy jesli uzna to za stosowne.ale wydaje mi sie ze jesli masz problem z nietrzymaniem moczu to tu nie chodzi o rozciagnieta pochwe czy macice ale o slabe miesnie i wiezadla utrzymujace narzady rodne i pecherz w swoim miejscu po porodzie.mozesz sobie zamowic internetowo stozki dopochwowe(aqua flex) tj takie plastikowe jakgdyby tampony w ktorych sa umieszczane ciezarki.takie stozki wklada sie do pochwy i probuje w niej zatrzymac napinajac miesnie krocza.stopnoiowo zwieksza sie obciazenie samemu dokladajac ciezarki.podobno jest tez metoda biofeedback.tu podaje ci linka do ciekawej stronki http://www.jestemchory.pl/book.via?id=13 bo trudno mi zdjagnozowac co naprawde ci dolega.musialabys bardziej sprecyzowac objawy.pozdrawiam
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:19.