Długa podróż autokarem? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-30, 21:09   #1
lackus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 7

Długa podróż autokarem?


Cześć, jestem w 27 tygodniu ciąży. Mam możliwość pojechania ze zorganizowaną grupą na wyjazd za granicę. Podróż autokarem trwałaby 12 godzin, postój byłby średnio co 1,5 godziny. Do długich podróży autobusami jestem przyzwyczajona, średnio 2 razy w miesiącu dojeżdżam autobusem na uczelnię przez 5 godzin. Ciąża przebiega bardzo dobrze. Zastanawiam się tylko, czy aż tak długa droga nie zaszkodzi maluszkowi? Była któraś z Was w podobnej sytuacji? Lepiej zaryzykować (bo ciąża to przecież nie choroba), czy dać sobie spokój?
lackus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 21:38   #2
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: Długa podróż autokarem?

Cytat:
Napisane przez lackus Pokaż wiadomość
Cześć, jestem w 27 tygodniu ciąży. Mam możliwość pojechania ze zorganizowaną grupą na wyjazd za granicę. Podróż autokarem trwałaby 12 godzin, postój byłby średnio co 1,5 godziny. Do długich podróży autobusami jestem przyzwyczajona, średnio 2 razy w miesiącu dojeżdżam autobusem na uczelnię przez 5 godzin. Ciąża przebiega bardzo dobrze. Zastanawiam się tylko, czy aż tak długa droga nie zaszkodzi maluszkowi? Była któraś z Was w podobnej sytuacji? Lepiej zaryzykować (bo ciąża to przecież nie choroba), czy dać sobie spokój?
Ja bym zapytała lekarza co o tym myśli
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 21:50   #3
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Długa podróż autokarem?

Pojechałabym jeśli oczywiście lekarz nie widziałby przeciwwskazań.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 21:59   #4
wieka22
Rozeznanie
 
Avatar wieka22
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Lu
Wiadomości: 658
Dot.: Długa podróż autokarem?

Mi lekarz odradzał już podróże w tym tyg.
Tłumaczył to długim przebywaniem w jednej pozycji(mogą się robić zakrzepy), "telepanie" może wywołać skurcze itp

Ale najlepiej omów to ze swoim ginekologiem, on doradzi najlepiej bo prowadzi Twoją ciążę

tak z moich rozmyślań:
-ja z takich podróży pamiętam, ze te postoje to często nie wychodzą co 1.5h bo to jakieś opóźnienia, to korki...
-w autokarze nie ustawisz sobie wygodnie fotela i nie wyciągniesz wygodnie nóg jak w samochodzie, a brzuszek jest już spory...


__________________
Juliusz ur. 30.05.2011
Aleksander ur. 08.06.2012
Usia ur. 08.07.2013


coming soon lipiec'2016
wieka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 10:29   #5
AngelicWhispers
Raczkowanie
 
Avatar AngelicWhispers
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 180
Dot.: Długa podróż autokarem?

Cytat:
Napisane przez lackus Pokaż wiadomość
Cześć, jestem w 27 tygodniu ciąży. Mam możliwość pojechania ze zorganizowaną grupą na wyjazd za granicę. Podróż autokarem trwałaby 12 godzin, postój byłby średnio co 1,5 godziny. Do długich podróży autobusami jestem przyzwyczajona, średnio 2 razy w miesiącu dojeżdżam autobusem na uczelnię przez 5 godzin. Ciąża przebiega bardzo dobrze. Zastanawiam się tylko, czy aż tak długa droga nie zaszkodzi maluszkowi? Była któraś z Was w podobnej sytuacji? Lepiej zaryzykować (bo ciąża to przecież nie choroba), czy dać sobie spokój?

Niegdyś podróżowałam autokarem co wakacje, jednak podróż trwała ponad 20 godzin, mimo to każda była udręką. Kolejki do toalet takie, że czasami nie dało się zdążyć, a w autokarze malutki kibelek, do którego ciężko było wejść Ja np. siedząc w jednej pozycji, już po kilku godzinach nogi miałam spuchnięte jak balon, i nie bardzo było się jak rozłożyć.. ogólnie nie wspominam dobrze tego, nie wyobrażam sobie jechać tak jeszcze raz , zwłaszcza w ciąży... Maluszkowi raczej nie zaszkodzisz, chodzi raczej o Twój własny komfort
AngelicWhispers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-01, 19:28   #6
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Długa podróż autokarem?

Ja bym na pewno nie dała rady.
Wszystko już dziewczyny wyżej napisały, jedna pozycja, opuchnięcia, itd.
Mnie po 10 minutach w autobusie zaczyna boleć kręgosłup, nawet w domu jak siedzę, to muszę co chwila zmieniać pozycję.

Chyba nie ma innego wyjścia, niż tylko spytać lekarza prowadzącego.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 18:49   #7
Ashyshqa
Zakorzenienie
 
Avatar Ashyshqa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 643
Dot.: Długa podróż autokarem?

Ja miałam taką podróż, ale we wcześniejszej ciąży - w 17tc jechałam 12h autokarem z jednym postojem. Też w 17 tc i 20tc leciałam 10h samolotem. Wszystkie podróże przeżyłam bez większych niedogodności, czułam się ok. Starałam się tylko jakoś gimnastykować, pić dużo płynów. Profilaktycznie dostałam zastrzyki przeciwzakrzepowe, które sama soie aplikowałam w tkankę tłuszczową na brzuchu.

Pogadaj z lekarzem, jeśli nie widzi przeciwskazań, a Ty czujesz się dobrze i chcesz jechać to jedź

Ja też się obawiałam mojej podróży, ale bardzo się cieszę, że się na nią zdecydowałam
Ashyshqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-03, 19:13   #8
ja :)
Zakorzenienie
 
Avatar ja :)
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 910
Dot.: Długa podróż autokarem?

Ja aktualnie jestem w 15tc, ale w 20stym wybieram się w podróż samolotem. Lot jest długi - najpierw 11h do niemiec, a później kolejne 1.5h do PL. W sumie 15h w podróży. 6 tygodni później to samo tylko w drugą stronę Mój lekarz powiedział, że nie ma problemu i że śmiało moge podróżować przed 28 tygodniem ciąży. Po 28 już tylko krótkie wycieczki.
Wszystko oczywiście zależy, jak Ty znosisz podróże, jak się czujesz itd. Autokar jest troszkę gorszy, bo nie można rozprostować kości i się przespacerować po korytarzu, ale jeśli nie dolegają Ci bóle nóg i pleców to myślę, że możesz jechać. Dla pewności potwierdz z lekarzem
ja :) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 15:52   #9
Karolina2264
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1
Dot.: Długa podróż autokarem?

Witam
Czy taka sukienka pasuje do moje wyglądu ???

http://fotka221.☠☠☠☠☠☠/

A może jest za bardzo strojna albo uboga no niewiem

http://fotka221.☠☠☠☠☠☠/

Prosiłabym o wejscie w link i ocenienie zdjecia a wlasciwie sukienki
Bo wychodzę za mąż !!!

http://fotka221.☠☠☠☠☠☠/


http://fotka221.☠☠☠☠☠☠/

Oceńcie i doradzcie coś !
Karolina2264 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-13, 12:01   #10
evelizarda
Raczkowanie
 
Avatar evelizarda
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 208
Dot.: Długa podróż autokarem?

Przede wszystkim zapytaj lekarza, on Ci najlepiej doradzi. To że inna osoba dobrze zniosła tak długą podróż nie znaczy, że i Ty nie będziesz miała problemów. mi przeszkadzała pogoda a teraz coraz cieplej, nie zawsze postoje były jak w grafiku, klimatyzacja taka sobie, puchły mi strasznie nogi bo to jednak nie jest komfortowa pozycja zarówno dla Ciebie jak i dziecka, generalnie miałam dość.
__________________
www.blaszanykogucik.pl Parenting bez napinki
evelizarda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:19.