Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III - Strona 146 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-07-14, 10:50   #4351
Kakusia
Zakorzenienie
 
Avatar Kakusia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 306
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Cytat:
Napisane przez Kucyk_Truskawkowy Pokaż wiadomość
Biogaie dajecie do dziubka czy mleka? Bo ja do mleka 37 stopni i nie wiem czy przypadkiem nie niszczy to tych dobrych bakterii.. Niby pisze na opakowaniu że do 37 jest ok ale chyba lepiej by było w chłodnym mleku lub do buzi. Już sama nie wiem

Ile pampersow dziennie wam idzie? Bo mi na początku 10-12,teraz 8 ale myślę czy by rzadziej nie zmieniać bo one są naprawdę suche a kupa jest dwa razy dziennie. Nigdy nie czekam aż się cały pasek niebieski zrobi...
BioGaie dawałam łyżeczką, a teraz raczej prosto do buźki

Mi też pampersów teraz trochę mniej idzie, jak pośpi 3h i się obudzi głodna, sprawdzam pieluchę i napompowana mocno to przebieram jak kupa to od razu ale nigdy nie liczyłam ile
__________________
Nasz Ślub

Nasza Córunia



Moje drugie serce, inny rytm Mego życia - Dominiczka
Kakusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-14, 10:54   #4352
NecroKitty
Wtajemniczenie
 
Avatar NecroKitty
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 034
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Cytat:
Napisane przez Kucyk_Truskawkowy Pokaż wiadomość
Berenika mój pije nutramigen bo po innych i moim mleku miał krew, śluz i biegunkę .dostaliśmy na niebo refundacje . Ale po nim ma straszne zaparcia.. Więc robie próbe z Hipp comfort (po jednej butli dziennie). Dzisiaj kupa ok

Biogaie dajecie do dziubka czy mleka? Bo ja do mleka 37 stopni i nie wiem czy przypadkiem nie niszczy to tych dobrych bakterii.. Niby pisze na opakowaniu że do 37 jest ok ale chyba lepiej by było w chłodnym mleku lub do buzi. Już sama nie wiem

Ile pampersow dziennie wam idzie? Bo mi na początku 10-12,teraz 8 ale myślę czy by rzadziej nie zmieniać bo one są naprawdę suche a kupa jest dwa razy dziennie. Nigdy nie czekam aż się cały pasek niebieski zrobi...

Wysłane z mojego LG-P880 przy użyciu Tapatalka
Ewentualnie możesz spróbować też z Bebilonem sojowym. Koleżanki córka od urodzenia miała rewolucje żołądkowe takie jak opisujesz i dopiero to mleko naprawdę pomogło a ile się na zmieniały tego mleka i nachodziły po lekarzach.

Ja nie daje BioGai tylko Dicoflor ale prosto do buźki, wydaje mi się, że tak lepiej działa.

A co do pampersów to właśnie ok 8 jeśli jest 3 kupy dziennie.
__________________
Nadeńka 30.06.2014
NecroKitty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-14, 11:07   #4353
Ka rolina
Zadomowienie
 
Avatar Ka rolina
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 184
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Cytat:
Napisane przez pater86 Pokaż wiadomość
Ka rolina jaka piękna ta Twoja córeczka a synek przesłodki

Dziewczyny mojego Kacperka po raz drugi odparzyło i oczywiście zaczęłam szukać przyczyny, bo przecież wszystko robię to samo, pieluszki zmieniam bardzo często więc co się tym razem stało? Zaraz skojarzyłam, że problemy pojawiły się jak kupiliśmy na spróbę Dady. Więc zrobilismy test chlonności, na Dady, Pampersy polskie i Pampersy niemieckie nalaliśmy tą samą ilość wody i bezkonkurencyjne okazały się Pampersy niemieckie, były suchutkie, nawet jak nalałam drugą porcję wody, polskie też były w miarę suche, a Dady były po prostu mokre nic dziwnego, że moja kruszynka ma czerwoną pupę i to z dnia na dzień... W nocy już zakładałam niemieckie pampersy, smarowałam maścią i dziś jest już dobrze (właśnie jakby któraś z Was chciała mam fajny skład maści, do robienia w aptece, nam bardzo pomaga na czerwona pupę właśnie). Może komuś się mój test przyda
U nas dady tez się nie sprawdziły jak Iza była malutka.A niedawno chciałam dać im druga szanse,bo zawsze to byłaby jakaś oszczędność.Ale po krótkim czasie od założenia pieluchy juz wisiała małej do kolan i wyglądała jakby nie wiadomo ile było nasikane...i często przeciekaly,wiec daliśmy sobie z nimi spokój.

Cytat:
Napisane przez Kakusia Pokaż wiadomość

wow, normalnie podziwiam Cię, że zdecydowaliście się na taką różnicę wieku bo to właśnie bunt 2 latka a do tego dziecko na tyle małe jeszcze, że niewiele rozumie.
Musisz to przetrwać, choć ja chyba bym kogoś zatłukła
Świetne masz ujęcie maluchów! Ja poluję na takie i coś upolować nie mogę
Wiesz jak planowaliśmy drugie dziecko to jakoś nie myślałam o buncie dwulatka,a teraz to już za późno na myśleniemusimy jakoś sobie poradzić... Ale to nie jest tak,ze Iza non stop jest takim potworkiem...Przez większość dnia jest ok- tylko musze bardzo uważać na to co mówię i jak reaguje na jej zachowanie,żeby nie wywołać histerii.Co tez nie oznacza,ze na wszystko jej pozwalam,ale doszłam do tego,ze moje opanowanie i spokojne tłumaczenie to najlepsze sposoby na nią,mimo że momentami aż się we mnie gotuje ze złości...

Cytat:
Napisane przez Bogini Bastet Pokaż wiadomość
Dzień dobry Mamusie

kurczę, wieczorem wyskoczyła mi opryszczka! boję się, że zarażę małego i walczę z chęcią obcałowywania go muszę obczaić w necie czy opryszczka wargowa jest niebezpieczna dla noworodka nie wiem skąd ta opryszczka się wzięła nie miewam opryszczek - to chyba trzecia w moim życiukontaktu z ludźmi nie mam prawie żadnego
Kiepsko z ta opryszczka.Nie wiem jakie zagrożenie stanowi dla małego,ale na pewno nic dobrego,wiec musisz bardzo uważać,żeby go nie zarazić...chociaż trudno będzie powstrzymać się przed całowaniem go

U nas dzisiaj fatalna nocka.Mały jak obudził się przed północą tak jeczal do 6 nie płakał,ale cały czas tak stekal i nie mógł zasnąć Kupy robił normalnie i baki tez puszczał,wiec nie wiem o co mu chodziło zresztą Iza tez miała jakieś koszmary i płakała przez sen,wiec Tz poszedł do niej spać,a Radek znowu wylądował ze mną w sypialni No i skończyło się spanie z mężem
Ale w nagrodę rano byłam znowu na ściągnięciu szwów i tym razem wszystkich się pozbylam
__________________
Izunia
Radek
Rodzina w komplecie
Ka rolina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-14, 11:12   #4354
Mala_Czarno_Biala
Raczkowanie
 
Avatar Mala_Czarno_Biala
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 480
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Cytat:
Napisane przez pater86 Pokaż wiadomość
Berenika pewnie przez pieluszki jak u mnie... mi się one też wydawały fajne, takie milutkie, więc po co przepłacać, ale nie da się... Poszukaj jakiś fajnej promocji na pampersy zielone i spróbuj, może pomoże, bo, różnica w chłonności była ogromna...
Różnicy w cenie prawie nie ma, bo jak policzysz cenę za sztukę wychodzi: Dady 1: 15zł/28= 0,53 zł
Pampers 1: 22zł/43= 0,51zł (standardowa cena w Rossmanie)

[1=7436419bdde6dac9254d6bd 67d9526de215a6d26_5f3c5da c4904a;47293946]

Dziewczyny karmiące mm, jakiego mleczka używacie [/QUOTE]

Ja mam Bebilon zielony, taki dawali w szpitalu więc już nie zmieniałam. Ale teraz zamówiłam w Gemini ten A.R przeciw ulewaniu. A Ty jakiego używasz?
__________________
Blog: Projekt Rodzice
Mala_Czarno_Biala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-14, 11:13   #4355
Ka rolina
Zadomowienie
 
Avatar Ka rolina
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 184
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Cytat:
Napisane przez NecroKitty Pokaż wiadomość
Kończymy dzisiaj 2tyg i kiedy to zleciało
my też czas leci jak szalony

Cytat:
Napisane przez Kucyk_Truskawkowy Pokaż wiadomość
Berenika mój pije nutramigen bo po innych i moim mleku miał krew, śluz i biegunkę .dostaliśmy na niebo refundacje . Ale po nim ma straszne zaparcia.. Więc robie próbe z Hipp comfort (po jednej butli dziennie). Dzisiaj kupa ok

Biogaie dajecie do dziubka czy mleka? Bo ja do mleka 37 stopni i nie wiem czy przypadkiem nie niszczy to tych dobrych bakterii.. Niby pisze na opakowaniu że do 37 jest ok ale chyba lepiej by było w chłodnym mleku lub do buzi. Już sama nie wiem

Ile pampersow dziennie wam idzie? Bo mi na początku 10-12,teraz 8 ale myślę czy by rzadziej nie zmieniać bo one są naprawdę suche a kupa jest dwa razy dziennie. Nigdy nie czekam aż się cały pasek niebieski zrobi...

Wysłane z mojego LG-P880 przy użyciu Tapatalka
U nas idzie ok 12,ale przy każdej zmianie pieluchy jest kupa,albo przynajmniej kleks, wiec nie da rady ograniczyć tej ilości...
__________________
Izunia
Radek
Rodzina w komplecie
Ka rolina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-14, 11:16   #4356
Mala_Czarno_Biala
Raczkowanie
 
Avatar Mala_Czarno_Biala
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 480
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Cytat:
Napisane przez Kucyk_Truskawkowy Pokaż wiadomość
Ile pampersow dziennie wam idzie? Bo mi na początku 10-12,teraz 8 ale myślę czy by rzadziej nie zmieniać bo one są naprawdę suche a kupa jest dwa razy dziennie. Nigdy nie czekam aż się cały pasek niebieski zrobi...

Wysłane z mojego LG-P880 przy użyciu Tapatalka
Jaki pasek??

Berenika, przenoś nas
__________________
Blog: Projekt Rodzice
Mala_Czarno_Biala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-14, 11:27   #4357
kinia8906
Raczkowanie
 
Avatar kinia8906
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: woj. świętokrzyskie
Wiadomości: 206
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Cześć dziewczyny! Mało co tu zagądam bo nie mam naprawde kiedy Mała jest marudna bardzo w dzień a jestem z nią sama :/ Co u nas... okazało się, że mój pokarm jej nie wystarcza i zaczeło się dokarmianie. Wystartowaliśmy z mlekiem NAN ale niestety dostała wysypki na buzi okropnej więc zmieniliśmy na BEBILON, a teraz sie okazuje, że pojawiły się u niej zaparcia i już sama nie wiem co robić! Przez dzień jest ok ale popołudniu jest stop i tak nawet całą noc aż do rana ją trzyma :/ Męczy się biedna okropnie a ja nie wiem co z tym zrobić bo może to nie od tego mleka a od tego co ja zjadłam? czy próbować kolejne mleko czy co... oszaleć można! Drobne objawy kolki ma i wieczorem troche marudzi i złości się więc może to ma z tym związek?? Co do kolek to wyczytałam bardzo dobre opinie o kropelkach "Delicol" kosztują ok 30 zł.
__________________
Ceń się wysoko,a uwierzy,że jesteś jego wygraną na loterii

22.09.2012r. - nasz wielki dzień
http://www.suwaczek.pl/cache/4c5a0d8ede.png
kinia8906 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-14, 11:45   #4358
Bogini Bastet
Zadomowienie
 
Avatar Bogini Bastet
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1 043
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

nawet nie wyobrażacie sobie jak trudno jest nie całować swojego szkraba jak patrzę na niego to normalnie mam ochotę się na niego rzucić i obsypać go buziakami tymczasem opryszczka coraz bardziej się rozrasta raczej nie ma zagrożenia, bo mam w sobie przeciwciała na wirus opryszczki, no, ale wiadomo - lepiej małego nie zarazić mogę karmić piersią i stosować leki na opryszczkę. kupiłam plastry





Cytat:
Napisane przez Kakusia Pokaż wiadomość
jakie włókniaki??? o co chodzi??
Kakusia to takie wypukłe, często zwisające malutkie guzki, pieprzyki. zobacz w wyszukiwarce, bo być może również jesteś ich właścicielką mnie wysypało w ciąży strasznie, głównie pod biustem mam jeszcze jednego nowego pieprzyka (wypukłego) pod piersią, który mnie trochę niepokoi.....ale naprawdę nie mam kiedy wybrać się do dermatologa....:noniewiem :

Cytat:
Napisane przez shonyen Pokaż wiadomość
Szanowne Panie,
czekamy jeszcze na jakiegoś dzieciaczka?
Jeśli nie, może lepiej byłoby Wam już na Odchowalni?
wiedziałam, że upomną się o nas

Cytat:
Napisane przez pater86 Pokaż wiadomość
Bogini po prostu wychodzi Twoje zmęczenie...
wiem, ale niestety zbyt szybko się nie zregeneruje pewnie



Cytat:
Napisane przez Kakusia Pokaż wiadomość
Macie jakieś pomysły na cukinię??
uwielbiam cukinię teraz dodaję ją do zup. ale wcześniej grilowaliśmy ją, smażyliśmy. Świetna jest do dań jednogarnkowych lub zup kremów. Mnie fascynuje ten przepis:
http://gotujzdrowo.com/spaghetti-ala...-bez-makaronu/

bardzo fajny blog, piękne fotki niedawno go odkryłam i zamierzam spróbować kilku przepisów


za karuzelę


Cytat:
Napisane przez Kucyk_Truskawkowy Pokaż wiadomość
Ile pampersow dziennie wam idzie?
Bardzo dużo mały prawie co karmienie robi kupę i dużo sika. Mam psychiczny dyskomfort, gdy wiem, że coś jest w pieluszce
my pewnie też pozostaniemy wierni białym pampersom. Przynajmniej teraz. Kupujemy w makro : 43zł/72szt
Bogini Bastet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-14, 11:49   #4359
shonyen
Zakorzenienie
 
Avatar shonyen
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 6 350
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Cytat:
Napisane przez Mala_Czarno_Biala Pokaż wiadomość

Berenika, przenoś nas
Berenika Was nie przeniesie, bo nie ma takiej możliwości Może co najwyżej założyć po prostu nowy wątek na Odchowalni
I tu pytanie: chcecie całkiem nowy na Odchowalni, a ten obecny na Poczekalni zamknąć, czy wolicie przenieść bieżący wątek na Odchowalnię?
Cytat:
Napisane przez Bogini Bastet Pokaż wiadomość
wiedziałam, że upomną się o nas
no niestety, awansowałyście

Edytowane przez shonyen
Czas edycji: 2014-07-14 o 11:51
shonyen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-14, 11:50   #4360
Bogini Bastet
Zadomowienie
 
Avatar Bogini Bastet
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1 043
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Cytat:
Napisane przez Mala_Czarno_Biala Pokaż wiadomość
Jaki pasek??
w pieluszce jest taki pasek- znacznik, który stopniowo zabarwia się na zielono, gdy pieluszka się zapełnia.
Dla mnie to zupełnie niepotrzebne, wyczuwam na dotyk (lub po zapachu), ale dla tżeta to cenna informacja jak testowaliśmy dady to nigdy nie wiedział czy pielucha jest pełna czy nie
Bogini Bastet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-14, 11:54   #4361
sylvuniaa84
Zadomowienie
 
Avatar sylvuniaa84
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 703
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Berenika my jestesmy na bebiko.
Cyca juz nie podaje wcale od wczoraj.

Dzis na dworze 2,5 godz mała mi spała


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Lenka
18.06.2014 ---> 2,800 kg i 49 cm szczęścia
sylvuniaa84 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-14, 12:10   #4362
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 422
Dot.: Mamusie czerwcowe 2014 - cz. III

Cytat:
Napisane przez NecroKitty Pokaż wiadomość
Kończymy dzisiaj 2tyg i kiedy to zleciało


U nas dzisiaj po 6 dawkach też już ładna kupka
Super


Cytat:
Napisane przez Kucyk_Truskawkowy Pokaż wiadomość
Berenika mój pije nutramigen bo po innych i moim mleku miał krew, śluz i biegunkę .dostaliśmy na niebo refundacje . Ale po nim ma straszne zaparcia.. Więc robie próbe z Hipp comfort (po jednej butli dziennie). Dzisiaj kupa ok

Biogaie dajecie do dziubka czy mleka? Bo ja do mleka 37 stopni i nie wiem czy przypadkiem nie niszczy to tych dobrych bakterii.. Niby pisze na opakowaniu że do 37 jest ok ale chyba lepiej by było w chłodnym mleku lub do buzi. Już sama nie wiem

Ile pampersow dziennie wam idzie? Bo mi na początku 10-12,teraz 8 ale myślę czy by rzadziej nie zmieniać bo one są naprawdę suche a kupa jest dwa razy dziennie. Nigdy nie czekam aż się cały pasek niebieski zrobi...

Wysłane z mojego LG-P880 przy użyciu Tapatalka
ją podaję na łyżeczce

U nas różnie z tymi pampersami. Tak około 6 na dzień, ale u nas kupy co 2-3dni, i to trzy pod rząd, więc wtedy więcej


Cytat:
Napisane przez Ka rolina Pokaż wiadomość
U nas dady tez się nie sprawdziły jak Iza była malutka.A niedawno chciałam dać im druga szanse,bo zawsze to byłaby jakaś oszczędność.Ale po krótkim czasie od założenia pieluchy juz wisiała małej do kolan i wyglądała jakby nie wiadomo ile było nasikane...i często przeciekaly,wiec daliśmy sobie z nimi spokój.
A mała sika już na nocnik? Bo z Adasiem odnioslam to samo wrażenie, ledwo zaloze i zaraz wisi do kolan..




Cytat:
Napisane przez Mala_Czarno_Biala Pokaż wiadomość
Różnicy w cenie prawie nie ma, bo jak policzysz cenę za sztukę wychodzi: Dady 1: 15zł/28= 0,53 zł
Pampers 1: 22zł/43= 0,51zł (standardowa cena w Rossmanie)



Ja mam Bebilon zielony, taki dawali w szpitalu więc już nie zmieniałam. Ale teraz zamówiłam w Gemini ten A.R przeciw ulewaniu. A Ty jakiego używasz?
Ją używam Hippa, ale dziewczyny na majowo- czerwcowym pisały, że zawiera cukier i podobno to źle. Ale małemu po nim nic nie jest i takie dostawał w szpitalu...

---------- Dopisano o 13:10 ---------- Poprzedni post napisano o 13:00 ----------

Dziewczyny, założyłam nam nowy wątek na Odchowalni, oto link :

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post47297369
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-14 13:10:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:39.