choroba czy odparzenie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-20, 21:56   #1
oldkillerjones
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 5

choroba czy odparzenie?


Błagam pomóżcie!! używam normalnie podpasek Always. jakoś tydzień temu pojawiła mi się wysypka (dokładnie jak miałam miesiączkę) w okolicach odbutu i strasznie pięką sromy. Czytałam o drożdżycy:
Wystąpienie schorzenia łączy się także z osłabieniem kwasowości pochwy - wtedy pierwszym jej objawem jest swędzenie i ból pochwy oraz warg sromowych. Występują także gęste kremowe upławy, które pachną drożdżami i wyglądają jak twaróg.
swędzienie, ale bardziej pieczenie warg sromowych się zgadza, upławy wyglądające jak twaróg, ale nie pachną drożdżami. są bezzapachowe. Co mam robić? Stan utrzymuje sie już około cztery dni. Prosze o pomoc.
oldkillerjones jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 22:23   #2
sroda
Rozeznanie
 
Avatar sroda
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 817
Dot.: choroba czy odparzenie?

to może być odparzenie, jeśli używałaś tych nie-mięciutkich alwaysów, albo za długo miałaś na sobie podpaskę. odpowiedz na te 2 pytania i jeśli stwierdzisz, że to żadna z tych opcji, to faktycznie może to być coś niefajnego i trzeba z tym iśc do ginekologa.
__________________
nie mam podpisu :<
sroda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-20, 22:29   #3
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: choroba czy odparzenie?

odparzenie - tez tak mysle
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-21, 07:38   #4
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: choroba czy odparzenie?

Twarogowe upławy są objawem drożdżycy. W czasie miesiączki bardzo łatwo ją złapać. Tym bardziej gdy stosuje się "plastikowe" alwaysy.

Możesz spróbować zapodać sobie Lactovaginal lub Floragyn dopochwowo. A doustnie np. Lacibios Femina. Jeśli nie pomoże - do gina.

I polecam bawełnianą bieliznę i bawełniane podpaski.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-21, 08:54   #5
madaK
Rozeznanie
 
Avatar madaK
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 804
Dot.: choroba czy odparzenie?

Cytat:
Napisane przez oldkillerjones Pokaż wiadomość
Błagam pomóżcie!! używam normalnie podpasek Always. jakoś tydzień temu pojawiła mi się wysypka (dokładnie jak miałam miesiączkę) w okolicach odbutu i strasznie pięką sromy. Czytałam o drożdżycy:
Wystąpienie schorzenia łączy się także z osłabieniem kwasowości pochwy - wtedy pierwszym jej objawem jest swędzenie i ból pochwy oraz warg sromowych. Występują także gęste kremowe upławy, które pachną drożdżami i wyglądają jak twaróg.
swędzienie, ale bardziej pieczenie warg sromowych się zgadza, upławy wyglądające jak twaróg, ale nie pachną drożdżami. są bezzapachowe. Co mam robić? Stan utrzymuje sie już około cztery dni. Prosze o pomoc.
ja tez raz odparzyłam sie tymi podpaskami(z siateczka),piekło,jak sie podgoiło to swedziało i zaczerwienienie.jakos wogole nie moge nosic z tymi siateczkami.odparzennie tez goi sie jakis czas,ja bym poczekała jeszcze ze 2 dni a jak nie przejdzie to do lekarza.teraz uzywam bella niebieskich jasnych i wszystko jest ok.
madaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-21, 14:30   #6
oldkillerjones
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 5
Dot.: choroba czy odparzenie?

dzięki jesteście kochane;] poczekam i zobaczę;] a te Always'y wymieniam na Belle bo już po raz chyba setny, że są lepsze;] thx
oldkillerjones jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-22, 19:23   #7
chilligirl
Rozeznanie
 
Avatar chilligirl
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Chester
Wiadomości: 852
Dot.: choroba czy odparzenie?

ja tez mialam takie problemy...zmienilam je na bell...wiesz jakie sa rewelacyjne? takie w zółtym opakowaniu z różowym...nie mylic z fioletowym bo te zolto fioletowe sa wlasnie plastikowe...te zolto rozowe nie dosc ze sa delikatne, fajnie wygladaja(chodzi mi o te pofalowane brzegi ) i ładnie pachną i przy tym są tanie...za dużą paczkę zapłacisz tyle co za mala Alwaysów a co do problemu - ja bym stawiala również na odpażenie
__________________
Aparatka od 04/08/2013


"Live as if you were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever"
chilligirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-22, 19:34   #8
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: choroba czy odparzenie?

A ja polecam Naturellę. Są z rumiankiem, więc ładnie pachną, bawełniane, delikatne. Już nie pamiętam, co to odparzenie po podpaskach.
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-22, 21:15   #9
sroda
Rozeznanie
 
Avatar sroda
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 817
Dot.: choroba czy odparzenie?

ja też polecam naturellę
__________________
nie mam podpisu :<
sroda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 09:29   #10
Bdebdusia
Raczkowanie
 
Avatar Bdebdusia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: sprzed kompa :))
Wiadomości: 465
Dot.: choroba czy odparzenie?

Też myślę, że to może być odparzenie. Sama uważam always z siateczką za totalną porażkę, nie dość że sam plastik, nie przepuszczają powietrza to co chwila słysze o odparzeniach właśnie. Kiedyś w lato na wyjeździe TŻ kupił mi takie. Boże jak ja się wtedy czułam, jakbym sobie reklamówkę włożyła Nie dość, że gorąco to jeszcze taki kompres plastikowy Mi Naturella nie podchodzą za bardzo, bo niby ładnie pachną ale jakoś drażni mnie ten zapach A od kilku już lat używam Bella Perfecta jasno niebieskie (tylko nie granatowe, bo są taaaaaaaakie wielkie) Delikatne, bawełniane i nie mniej chłonne od siateczkowych. A nawet gdyby, to i tak wolę cześciej zmieniać (chociażby ze względów higienicznych) niż chodzić pół dnia w "bardziej" chłonnych plastikach Jeśli jednak nie przeszły ci dolegliwości do tej pory to stanowczo do gina
__________________

Jak jest Ci źle, to pomyśl że kiedyś byłaś najszybszym plemnikiem


Bdebdusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-12, 08:15   #11
kajdka
Raczkowanie
 
Avatar kajdka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 49
GG do kajdka
Question Dot.: choroba czy odparzenie?

też mam problem tylko ciut się różni od poprzedniczki
wczoraj mialam okres i prez całyt czas używałąm alwaysów plastikowych i zaczeło mnie najpierw piec potem swędzieć okropnie w nocy się nawet budziłam teraz używam wkładki naturella i mam taką suchą swedzącą skórę jak se kikłam w lusterko to mam tak jakby białą skórkę nie wiem jakby to nazwać liszaj? takie białe suche straszie dokoła nie mam upławów w środku nic mnie nie boli tylko mega swędzi na zewnątrz czy to moze być odparzenie?
__________________



To, że nie podbijam karty o 5 rano w fabryce azbestu nie znaczy, ze nie pracuję!!!
kajdka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-12, 09:45   #12
Słodkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Słodkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 5 699
Dot.: choroba czy odparzenie?

mysle, że odparzenie :/ spróbuj posmarowac to Sudocremem do kupienie w aptekach, niedrogo
Słodkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-12, 10:27   #13
mysza007
Zakorzenienie
 
Avatar mysza007
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Z daleka :)
Wiadomości: 3 436
Dot.: choroba czy odparzenie?

Ja właśnie też jakiś czas temu użyłam Always'ów z siateczką i masakra, odparzenie miałam okropne. A to dlatego, że kupiłam nie te Alwaysy co trzeba. Teraz zwracam na baczną uwagę, które kupuję!
__________________

mysza007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-15, 05:39   #14
kajdka
Raczkowanie
 
Avatar kajdka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 49
GG do kajdka
Dot.: choroba czy odparzenie?

już wiem od czego to mam, alwaysy tylko pogorszyły sprawę. Mój mąż na to wpadł bo desperacko szukaliśmy przyczyny od czego mam takie swędzawki, w nocy to ze 4 razy się budziłam smarować kremami i maściami, nie pomogło. Zepsuła mi się pralka i całą bieliznę wyprałam we frani i chyba źle wypłukałam lub za mało a że mam uczulenie na chemię t na bank od tego, wczoraj założyłam bieliznę starą jak świat której nie prałam w tamtej turze prania i dzisiaj jest prawie dobrze już się nie budziłam w nocy, dlatego nie cała winę zrzucam na alwaysy
__________________



To, że nie podbijam karty o 5 rano w fabryce azbestu nie znaczy, ze nie pracuję!!!
kajdka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 10:55   #15
tsunamoon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2
Podpaski Always !!!! UWAGA !!!!

Dziewczyny uważajcie na podpaski Always, przez ostatnie parę miesięcy zauważyłam , że ich producent coś do nich dodał, nie da się ich używać - powodują strasznie swędzenie i pieczenie !!!!!
Nie martwcie się, że coś Wam dolega - to wina tych podpasek, uczulają, podrażniają i odparzają ! Czytałam na innych stronach, kobiety piszą, że mają bardzo nieprzyjemne dolegliwości po nich.
To wielki wstyd dla tej firmy, która przecież wyceniła je bardzo wysoko.


Pozdrawiam Wam

Edytowane przez tsunamoon
Czas edycji: 2010-02-09 o 05:55
tsunamoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 13:06   #16
Black Rainbow
Zadomowienie
 
Avatar Black Rainbow
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 641
Dot.: choroba czy odparzenie?

Ja używam podpasek Always i jeszcze nigdy mnie nie odparzyły, nigdy mnie nic nie swędziało podczas ich używania. Podczas używania Naturelli dostałam podrażnień (bo są za bardzo perfumowane). Rozumiem, że taka plastikowa podpaska może odparzyć, ale swędzenie? Udałabym się do ginekologa raczej, bo to może być infekcja (wiadomo, że podczas miesiączki łatwiej jest coś złapać).
Black Rainbow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 13:49   #17
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Podpaski Always !!!! UWAGA !!!!

Cytat:
Napisane przez tsunamoon Pokaż wiadomość
Dziewczyny uważajcie na podpaski Always, przez ostatnie parę miesięcy zauważyłam , że ich producent coś do nich dodał, nie da się ich używać - powodują strasznie swędzenie i pieczenie !!!!!
Nie martwcie się, że coś Wam dolega - to wina tych podpasek, uczulają, podrażniają i odparzają ! Czytałam na innych stronach, kobiety piszą, że mają bardzo nieprzyjemne dolegliwości po nich.
To wielki wstyd dla tej firmy, która przecież wyceniła je bardzo wysoko.
Osobiście polecam Belle, dużo tańsze i bezpieczne !

Pozdrawiam Wam
Paulina
Mi to wygląda jak reklama
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 05:56   #18
tsunamoon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2
Dot.: choroba czy odparzenie?

to poczytaj sobie na innych stronach, jakie problemy innym sprawiają Always'y !
tsunamoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 10:53   #19
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: choroba czy odparzenie?

Cytat:
Napisane przez tsunamoon Pokaż wiadomość
to poczytaj sobie na innych stronach, jakie problemy innym sprawiają Always'y !
Nie mam takiej potrzeby. Co z tego, że zmieniłaś treść posta, skoro ja i tak go zacytowałam?
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-14, 02:21   #20
blackcherryx94
Rozeznanie
 
Avatar blackcherryx94
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 921
Dot.: choroba czy odparzenie?

Cześć, akurat moje odparzenie nie dotyczy okolic intymnych ( jednak dodam ,że always też mnie odparzały i zmieniłam na naturelle bez tej sylikonowej siateczki) Więc.. problem dotyczy mojego palca! Otóż noszę duży pierścionek na palcu i zauważyłam ,że pojawia się pod nim czerwony wielki pęcherz wypełniony czymś.. Jakoś specjalnie mnie to nie boli jednak trochę piecze i swędzi , troche mnie to dziwi... No bo czemu tak się dzieje skoro nosze ten pierścionek rok czasu i dopiero teraz pojawiły się problemy.. Jest trochę zimno aktualnie i nie wiem czy palec po prostu mi się odparza ,czy dzieje się tak przez zimno.. Chciałabym nadal nosić mój ukochany pierścionek jednak jak zaradzić na te pęcherze i zaczerwienienie?!
blackcherryx94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-14 03:21:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:21.