odchudzanie morszczynem pęcherzykowatym - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-15, 14:56   #1
karinka2141
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1

odchudzanie morszczynem pęcherzykowatym


Witam wszystkich odchudzających się
mam pytanie.czy ktoś z was odchudzał się ziołami które zawierały w swym składzie morszczyn pęcherzykowaty?np w mieszankach ojca klimuszko?
Jakie efekty?
karinka2141 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-23, 17:52   #2
ambientka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 6
Dot.: odchudzanie morszczynem pęcherzykowatym

Ja jestem w trakcie... Nie piję mieszanki ziół, tylko sam napar z morszczynu p. (ok. 1,5 l dziennie). Oprócz tego dieta i ok 2 l wody. Coś w stylu S.B.
Powiem tak. Schudłam w 2 tygodnie 4 kilo. Uważam, że to nieźle, tym bardziej, że dieta nie jest restrykcyjna(ok. 1500 - 1600 kcal). Na pewno się nie odwodniłam i już od dawna nie miałam tak ładnej cery.
Nie wiem czy to zasługa morszczynu, czy samej diety, ale po tym naparze, prawie wogóle nie chce mi się jeść. Dla mnie jest wstrętny. Piję przez słomkę, nie oddychając... Ma rybi, lekko tranowy posmak... Przynajmniej mi tak się wydaje. Mój T.Ż. mówi że smakuje jak gorzka herbata. Ale może tylko się popisuje.
Dobrze się po niej czuję, bo mam problemy z tarczycą. Niewielkie, ale wpływają na moją wagę i samopoczucie. Morszczyn zawiera dużo jodu, witamin i innych mikro elementów.
Na pewno warto spróbować.
ambientka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-26, 06:05   #3
guantanamera
Zakorzenienie
 
Avatar guantanamera
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 358
GG do guantanamera
Dot.: odchudzanie morszczynem pęcherzykowatym

"W związku z tym, że morszczyn pęcherzykowaty jest bogaty w jod, używa się go w przypadkach powiększonej tarczycy (wole). Morszczyn posiada właściwości przyspieszania przemiany materii poprzez zwiększanie produkcji hormonu przez gruczoł tarczycy, ale należy podkreślić, że zwiększenie produkcji hormonu może być ograniczone u pacjentów ze złym funkcjonowaniem tarczycy. Morszczyn jest również uważany za pomocny środek w leczeniu problemów reumatycznych. Mówi się, że morszczyn pęcherzykowaty zapobiega arteriosklerozie (stwardnieniu tętniczek).
Inne zastosowania - morszczyn jest używany w przypadkach raka okrężnicy i odbytnicy"

uważałabym jesli ktos ma chorą tarczyce i ją leczy za pomocą lekow, mozna sobie krzywdy narobic.
__________________
Bardzo Babski Blog?
www.babialnia.pl
guantanamera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 18:10   #4
Robaczywka
Rozeznanie
 
Avatar Robaczywka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wicie rozumicie
Wiadomości: 559
GG do Robaczywka
Dot.: odchudzanie morszczynem pęcherzykowatym

Cytat:
Napisane przez guantanamera Pokaż wiadomość
uważałabym jesli ktos ma chorą tarczyce i ją leczy za pomocą lekow, mozna sobie krzywdy narobic.
Niby dlaczego?

Ja mam niedoczynność tarczycy (ale nie Hashimoto), przyjmuję syntetyczny hormon tarczycy, ale nigdy nie miałam tak dobrych wyników jak ostatnio, gdy zaczęłam pić napar z morszczynu pęcherzykowatego. Zaleciła mi go endokrynolog, bo jak się okazało przyczyną mojej niedoczynności było całkowite odstawienie soli jodowanej na kilka miesięcy. A zrobiłam to tylko dlatego, że wszędzie wmawia się ludziom na diecie, że sól zatrzymuje wodę w organizmie i należy ograniczyć do minimum jej spożywanie.

Ok, może i zatrzymuje wodę, ale jod jest potrzebny Nie tknęłam soli od maja do listopada i efektem tego była nadmierna utrata włosów, zimne ręce, stany depresyjne itp. Trafiłam do endokrynologa, zrobiłam TSH i cóż się okazało? TSH 4,7 (norma 0,27 - 4,2), a więc miałam lekką niedoczynność. Brałam hormony do lutego i TSH obniżyło mi się do 3,9, a więc było już w normie, ale w górnych jej granicach.

Zaczęłam pić napar (jedna szklanka dziennie sporządzona z jednej łyżeczki suszonego morszczynu) i w ciągu miesiąca moje TSH spadło do 3,4!

Nic co nie jest spożywane w nadmiarze nie szkodzi! Jedna szklanka morszczynu czy kieliszek wina nie wpędzi nikogo do grobu, ale 1,5 litra naparu albo litr wódki na pewno się do tego przyczyni

Chora tarczyca nie jest chorej tarczycy równa. Jest niedoczynność, Hashimoto, nadczynność i w każdym z tych przypadków należy postępować inaczej. Ponadto są różne przyczyny tych chorób, np. jedni mają uszkodzoną przysadkę, inni zbyt małą ilość jodu w diecie. Ja należę do tych drugich, więc dla mnie morszczyn jest wskazany

Edytuję żeby poinformować, że po 1,5 miesiąca picia morszczynu (1-2 szklanek, bo zwiększyłam w ostatnich dwóch tygodniach), moje wyniki są rewelacyjne!
Ft3 i ft4 w normie, TSH 2,6 Więc nie powiedziałabym, że chorzy na tarczycę nie powinni ryzykować... Konsultowałam to też z dwoma innymi endokrynologami (poza moim) i ŻADEN nawet nie odradził (nie mówiąc już o zabranianiu) spożywania naparu z morszczynu z umiarem (zgodnie z instrukcją na opakowaniu).
Ps ja piję morszczyn pęcherzykowaty Dr Komańskiej, bo jest w wygodnym opakowaniu i można go dostać w sklepie zielarskim Kosztował mnie ok. 6zł a wystarcza na długo... Za to zapach niestety jest okropny! Smak... hmm w smaku morszczyn, jakiejkolwiek firmy, smakuje tak jakbyście rozpuściły w wodzie pokarm dla rybek Nawet podobnie wygląda...

Edytowane przez Robaczywka
Czas edycji: 2010-03-22 o 10:46
Robaczywka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-28, 11:34   #5
milka1976
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 203
Dot.: odchudzanie morszczynem pęcherzykowatym

a zazywa ktos tabletki kelp?
milka1976 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-07, 12:25   #6
guantanamera
Zakorzenienie
 
Avatar guantanamera
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 358
GG do guantanamera
Dot.: odchudzanie morszczynem pęcherzykowatym

Dlatego napisałam wyraźnie, że należy uważać i nie działać "na hura" tylko poczytać trochę o tym, co ma się zamiar pić ;-)
__________________
Bardzo Babski Blog?
www.babialnia.pl
guantanamera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 17:12   #7
arielka13
Raczkowanie
 
Avatar arielka13
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 124
Dot.: odchudzanie morszczynem pęcherzykowatym

Tez kupilam sobie morszczyn, tylko teraz sie zastanawiam czy z niego mozna tylko robic napary i je pic czy moge sobie dosypac lyzeczke do jedzenia i tak po prostu go zjesc?
__________________
nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej
arielka13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-26, 07:26   #8
japoneczka01
Raczkowanie
 
Avatar japoneczka01
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 374
Dot.: odchudzanie morszczynem pęcherzykowatym

Jod dodawany do soli nie jest naturalny, a w dodatku jak każdy jod ginie w podwyższonej temperaturze. Nad naszym Bałtykiem jest go niewiele, gdyż Bałtyk jest zimnym morzem. Natomiast nad ciepłymi morzami jodu pod dostatkiem.
japoneczka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-16, 22:44   #9
MalaBetty
Przyczajenie
 
Avatar MalaBetty
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 26
Dot.: odchudzanie morszczynem pęcherzykowatym

Sam morszczyn jakoś mnie nie przekonuje, mam obawy o smak. Na pewno jest w herbatce Active Burn Thermogenic Formula, ale ta ma przyjemny, owocowy smak dzięki innym składnikom.
MalaBetty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-17, 11:10   #10
krystyna77
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 696
Dot.: odchudzanie morszczynem pęcherzykowatym

Cytat:
Napisane przez ambientka Pokaż wiadomość
Ja jestem w trakcie... Nie piję mieszanki ziół, tylko sam napar z morszczynu p. (ok. 1,5 l dziennie). Oprócz tego dieta i ok 2 l wody. Coś w stylu S.B.
Powiem tak. Schudłam w 2 tygodnie 4 kilo. Uważam, że to nieźle, tym bardziej, że dieta nie jest restrykcyjna(ok. 1500 - 1600 kcal). Na pewno się nie odwodniłam i już od dawna nie miałam tak ładnej cery.
wreszcie masz skórę dobrze nawodnioną, to i lepiej wygląda. jak się więcej pije, to i mniej się je.
krystyna77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-17 12:10:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:28.