Jakie kolory w makijażu odmładzającym - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-03, 19:54   #1
sabinazgr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 11

Jakie kolory w makijażu odmładzającym


Witam.Mam44lat i problem z dobraniem odpowiednich kolorów kosmetyków.To co pasowało mi 20 lat temu już mi nie służy.Mam jasną wręcz bladą cerę ( koloryt chłodny)z pojedynczymi naczynkami, i nie pasują mi podkłady ivory, porcelana bo wyglądam jeszcze bardziej blado.Beże są zbyt ciemne. Cienie beżowe, brązy szarości postarzają, niebieskie nadają zmęczony wygląd.Wszędzie czytam o matowych cieniach- też mi nie pasują.Proszę o porady odnośnie makijażu dziennego.
sabinazgr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 20:00   #2
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Jakie kolory w makijażu odmładzającym

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ye-shadow.html
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 21:12   #3
sabinazgr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 11
Dot.: Jakie kolory w makijażu odmładzającym

nieee.jak już napisałam wcześniej brązy dodają mi lat,postarzają.latem skłaniam się do fioletów, ale zimą gdy sinieją mi usta i nos to odpada.właściwie wypróbowałam już wszystkie odcienie, oprócz różowych, pomarańczowych i żółtych.

---------- Dopisano o 22:12 ---------- Poprzedni post napisano o 21:20 ----------

zapomniałam dodać ,że mam
zielone oczy
sabinazgr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 22:08   #4
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Jakie kolory w makijażu odmładzającym

spróbuj zimnych bladych perłowych róży lub innych chłodnych odcieni ( mnie zdarza się sięgać po fuksję lub nieco jaśniejsze odcienie, bywa że idę w burgund, ale z tym trzeba uważać,żeby nie było efektu zmęczonych oczu), perłowych cieni w kolorze moreli.
Też mam zielone oczy. Bardzo lubią smokey eyes w odcieniach srebra (perłowe).
Poza tym zielone oczy lubią się z granatem. Można spróbować szczęścia z granatowym eyelinerem albo tuszem do rzęs.
Spróbuj też złota- polecam szczególnie złotą kredkę do oczu. U mnie bardzo rozświetla i otwiera oko.

---------- Dopisano o 23:08 ---------- Poprzedni post napisano o 23:02 ----------

A jeśli chcesz realnego efektu odmładzania to zainwestuj w porządną silikonową bazę pod makijaż.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 23:19   #5
Aramintha
Wtajemniczenie
 
Avatar Aramintha
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bywa tu, bywa tam, bywa też gdzie indziej...
Wiadomości: 2 110
Dot.: Jakie kolory w makijażu odmładzającym

Cytat:
Napisane przez sabinazgr Pokaż wiadomość
Witam.Mam44lat i problem z dobraniem odpowiednich kolorów kosmetyków.To co pasowało mi 20 lat temu już mi nie służy.Mam jasną wręcz bladą cerę ( koloryt chłodny)z pojedynczymi naczynkami, i nie pasują mi podkłady ivory, porcelana bo wyglądam jeszcze bardziej blado.Beże są zbyt ciemne. Cienie beżowe, brązy szarości postarzają, niebieskie nadają zmęczony wygląd.Wszędzie czytam o matowych cieniach- też mi nie pasują.Proszę o porady odnośnie makijażu dziennego.
Proponuję zajrzeć do tego wątku: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=678732

Analiza kolorystyczna pomaga dobrać właściwe kolory i efekt wykończenia makijażu (matowy, satynowy, perłowy itd.)
Aramintha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 23:26   #6
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jakie kolory w makijażu odmładzającym

Cytat:
Napisane przez sabinazgr Pokaż wiadomość
Witam.Mam44lat i problem z dobraniem odpowiednich kolorów kosmetyków.To co pasowało mi 20 lat temu już mi nie służy.Mam jasną wręcz bladą cerę ( koloryt chłodny)z pojedynczymi naczynkami, i nie pasują mi podkłady ivory, porcelana bo wyglądam jeszcze bardziej blado.Beże są zbyt ciemne. Cienie beżowe, brązy szarości postarzają, niebieskie nadają zmęczony wygląd.Wszędzie czytam o matowych cieniach- też mi nie pasują.Proszę o porady odnośnie makijażu dziennego.
Zasada numer jednen - najlepszy kolor to ten, w którym jest nam ładnie. Dla różnych osób są to różne kolory.

Zapraszam do wątku zbiorczego o analizie kolorystycznej:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=678732&page=32

Z punktu widzenia analizy kolorystycznej nasz typ kolorystyczny się nie zmienia, ale młode osoby mają wyższą tolerancję na odstępstwa od swoich kolorów. Z wiekiem coraz bardziej widać, kiedy nosimy złe kolory. Trzeba sięgnąć po "swoje" kolory, z takiej palety jak naturalne zabarwienie.

Podkład może mieć zły kolor bo jest za jasny, ale też dlatego, że przy odpowiedniej jasności ma zły odcień.
Przy chłodnej kolorystyce można mieć urodę wymagającą kolorów czystszych albo bardziej zgaszonych (tzw. zima lub lato).

Podobnie z cieniami do oczu, wbrew pozorom nie liczy się czy jest brązowy czy szary, tylko czy jest czysty, zgaszony, chłodny czy ciepły. Brązy mogą mieć mnóstwo różnych odcieni. Faktycznie dla typu chłodnego, szczególnie czystego (zima) trudniej znaleźć pasujący brązowy cień do powiek.

Typ kolorystyczny ma również wpływ na to, jakiego wykończenia makijażu potrzebujemy.

Natomiast w ogóle w makijażu co do matowych cieni "w pewnym wieku" zdania są mocno podzielone. Jedni radzą tylko matowe, inni wręcz przeciwnie. radzę zaobserwować na sobie, co daje najlepsze rezultaty.

Naprawdę radzę analizę, bo to umożliwia dobranie szerokiej gamy różnych kosmetyków (cieni, szminek, róży), które pasują w każdym wieku. Natomiast nie polecam porad w stylu "w pewnym wieku wypada używać tylko szarych lub brązowych matowych cieni, jasnoróżowej szminki" itp.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 11:50   #7
sabinazgr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 11
Dot.: Jakie kolory w makijażu odmładzającym

Dziekuję za wszystkie odpowiedzi.Dotąd starałam się trzymać zasad typu " kobiety po czterdziestce powinny/nie powinny", kobieta Lato -podkład taki, takie cienie a szminka taka... i nie wychodziło mi na dobre.Paleta Zimy też nie korzystna.Dzisiaj wypróbowałam jasny chłodny róż na powieki z lekkim połyskiem i jest OK.Bronzer (jasny ciepły opalizujący)też jest dobry, ale nie pasuje do cieni.Więc albo cień albo bronzer.W drogerii wypróbowałam dwie pomadki angielski róż i chłodny beż.Obie mi się podobają.Kusi mnie cień złoto-pomarańczowy, może jakaś morela lub coś podobnego.przymierzyłam apaszkę czerwoną ze złotą nitką (wiem kicz), i efekt mi się podobał.Więc pasują mi chyba odcienie zarówno chłodne jak i ciepłe, oczywiście wybrane. Wizażystka powiedziała mi kiedyś,że jestem Latem , inna ,że Zimą.Teraz ten podział na typy urody wydaje mi się sztuczny.
sabinazgr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-04, 15:28   #8
hela3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3
Dot.: Jakie kolory w makijażu odmładzającym

Wypróbuj podkłady lekkie i rozswietlające. Zauwazyłam, ze te najlepiej sprawdzają się przy cerze dojrzałej. Zainwestuj tez w dobry róż potrafi zdziałać cuda.
hela3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 18:47   #9
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jakie kolory w makijażu odmładzającym

Cytat:
Napisane przez sabinazgr Pokaż wiadomość
Dziekuję za wszystkie odpowiedzi.Dotąd starałam się trzymać zasad typu " kobiety po czterdziestce powinny/nie powinny", kobieta Lato -podkład taki, takie cienie a szminka taka... i nie wychodziło mi na dobre.Paleta Zimy też nie korzystna.Dzisiaj wypróbowałam jasny chłodny róż na powieki z lekkim połyskiem i jest OK.Bronzer (jasny ciepły opalizujący)też jest dobry, ale nie pasuje do cieni.Więc albo cień albo bronzer.W drogerii wypróbowałam dwie pomadki angielski róż i chłodny beż.Obie mi się podobają.Kusi mnie cień złoto-pomarańczowy, może jakaś morela lub coś podobnego.przymierzyłam apaszkę czerwoną ze złotą nitką (wiem kicz), i efekt mi się podobał.Więc pasują mi chyba odcienie zarówno chłodne jak i ciepłe, oczywiście wybrane. Wizażystka powiedziała mi kiedyś,że jestem Latem , inna ,że Zimą.Teraz ten podział na typy urody wydaje mi się sztuczny.
No cóż, jeśli ci się nie chce analizować typu kolorystycznego, to mogę ci tylko poradzić, żebyś właśnie eksperymentowała, próbowała różnych kolorów i oceniała tylko po efekcie, a nie wg jakichś odgórnych zasad.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 12:21   #10
sabinazgr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 11
Dot.: Jakie kolory w makijażu odmładzającym

Nie o to chodzi czy mi się chce czy nie.To się po prostu nie sprawdza.Jeżeli mam jasną cerę w chłodnym odcieniu i wybieram taki sam podkład, to wyglądam w nim na chorą( inna sprawa że ciepłych jasnych brakuje w drogerii- dostępne są przeważnie opalone, ciemne beże)Jeżeli chodzi o ubrania to najczęściej wybieram chłodne zielone, niebieskie,delikatne róże, aczkolwiek dobrze czuje się w koralowej czerwieni i słonecznym żółtym.Czyli i ciepłe i zimne kolory.
sabinazgr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 12:28   #11
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jakie kolory w makijażu odmładzającym

Cytat:
Napisane przez sabinazgr Pokaż wiadomość
Nie o to chodzi czy mi się chce czy nie.To się po prostu nie sprawdza.Jeżeli mam jasną cerę w chłodnym odcieniu i wybieram taki sam podkład, to wyglądam w nim na chorą( inna sprawa że ciepłych jasnych brakuje w drogerii- dostępne są przeważnie opalone, ciemne beże)Jeżeli chodzi o ubrania to najczęściej wybieram chłodne zielone, niebieskie,delikatne róże, aczkolwiek dobrze czuje się w koralowej czerwieni i słonecznym żółtym.Czyli i ciepłe i zimne kolory.
Nie próbowałaś zrobić porzadnje autonalizy przez przymierzanie kolorów, wiec trudno powiedzieć czy się sprawdza. Ocenianie koloru karnacji na oko nie zawsze się sprawdza, szczególnie przy jasnej karnacji, kiedy pigmentu jest po prostu bardzo mało. Poza tym kolor, który uchodzi i wygląda nieźle, to nie to samo co naprawdę idealny kolor.

A co do takiej analizy pobieżnej typu "jeśli masz złotoblond włosy i zielone oczy, to jesteś...", to faktycznie zgadzam się - nie działa. Również niewiele osób ma czysto ciepły lub czysto chłodny typ urody, większość osób znajduje się stosunkowo blisko neutralności.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-05, 14:50   #12
sabinazgr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 11
Dot.: Jakie kolory w makijażu odmładzającym

Analizę robiła mi wizażystka która ukończyła Europejską Akademię Estetyki Artystycznej i kilka razy zajęła pierwsze miejsce w mistrzostwach makijażu.Makijaż przez nią wykonany był świetny, ale jego wykonanie trwało 40 minut i wymagało wielu kosmetyków.Dwa razy robiły mi makijaż przez inne wizażystki, z tym ,że jedna określiła mnie jako Lato, druga jako Zimę.

---------- Dopisano o 15:50 ---------- Poprzedni post napisano o 14:17 ----------

Kilka lat temu w katalogach Avon kolory kosmetyków były oznaczone jako ciepłe lub zimne,potem tego zaniechano.Nie znam firmy kosmetycznej, która produkowałaby paletki z przeznaczeniem dla określonego typu urody np.Chłodne Lato lub Zgaszone Lato.Celebrytki mają makijaże raz w ciepłej tonacji, innym razem w zimnej i efekt jest olśniewający.
sabinazgr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 20:04   #13
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jakie kolory w makijażu odmładzającym

Cytat:
Napisane przez sabinazgr Pokaż wiadomość
Analizę robiła mi wizażystka która ukończyła Europejską Akademię Estetyki Artystycznej i kilka razy zajęła pierwsze miejsce w mistrzostwach makijażu.Makijaż przez nią wykonany był świetny, ale jego wykonanie trwało 40 minut i wymagało wielu kosmetyków.Dwa razy robiły mi makijaż przez inne wizażystki, z tym ,że jedna określiła mnie jako Lato, druga jako Zimę.

---------- Dopisano o 15:50 ---------- Poprzedni post napisano o 14:17 ----------

Kilka lat temu w katalogach Avon kolory kosmetyków były oznaczone jako ciepłe lub zimne,potem tego zaniechano.Nie znam firmy kosmetycznej, która produkowałaby paletki z przeznaczeniem dla określonego typu urody np.Chłodne Lato lub Zgaszone Lato.Celebrytki mają makijaże raz w ciepłej tonacji, innym razem w zimnej i efekt jest olśniewający.
No tak, ale makijażystka można być świetną a z analizy już gorzej, poza tym są różne systemy i wizażystki mogą to różnie rozumieć.

Co do makijażu, jak ktoś ma zrobiony pełny i profesjonalny to na ogół będzie wyglądał w porządku i całkiem ładnie, a celebrytki do tego często są obrabiane w fotoszopie. Wiele celebrytek zresztą wyraźnie trzyma się swojego typu kolorystycznego i nie odchodzi od niego publicznie nigdy, albo bardzo rzadko. Np. Kim Karadashian zwykle jest zrobiona jak podręcznikowa ciemna zima, a Cate Blanchett trudno ujrzeć w innych kolorach niż jasnego lata (chyba że jest w charakteryzacji filmowej, ale to co innego). Poza tym magia ekranu. Kompletnie zwątpiłam w jakąkolwiek rzetelność filmu po tym jak zobaczyłam Sigourney Weaver w Avatarze... miała koło 60 i wiadomo z innych zdjęć że na to wygląda. A tam czary i magia, odjęli jej ze 20 lat, jak nic.


Różnica między latem a zimą nie jest taka znów wielką różnicą wyników. Wizażystki mogły używać różnych systemów, ewidentnie obie uznały że jesteś raczej typem chłodnym.


No zaniechano, zaniechano, bo producentom kosmetyków jest na rękę jak się natniesz, kupisz zły odcień i musisz kupić zaraz nowy. W internecie są listy kosmetyków odpowiednich dla różnych podtypów kolorystycznych. Można sobie wyszukać je w sklepie, lub podobne tańszej lub łatwiej dostępnej firmy.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 15:11   #14
petroniuszowna
Raczkowanie
 
Avatar petroniuszowna
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 294
Dot.: Jakie kolory w makijażu odmładzającym

dziewczyny dobrze radzą z analizą kolorystyczną.
a ode mnie ślepy traf spróbuj może przetestować szminkę w odcieniu łososiowym, łososiowo-różowym, koralowym (ładnie wyglądają przy jasnej karnacji). a nuż widelec
moje sugestie:
NARS niagara
http://www.temptalia.com/images/summ...niagara001.jpg

Laura Mercier Tangerine
http://www.temptalia.com/images/summ...ngerine003.jpg

MAC Crosswires
http://media-cache-ak0.pinimg.com/or...bf3116f642.jpg

P2 copacabana
https://lh4.googleusercontent.com/-C...s1600/copa.jpg
__________________
„Większość domów wartych powyżej $250 000, ma bibliotekę – przemyśl to…”
petroniuszowna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 17:03   #15
sabinazgr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 11
Dot.: Jakie kolory w makijażu odmładzającym

szminki są świetne
i to jest najmniejszy problem, bo mam kilka w różnych odcieniach różu i są super, gorzej jest wybrać podkład w drogerii,lub cień do powiek.z tego co czytałam jestem skazana na błękity i róże.Więc na razie chyba poprzestanę na podkładzie, korektorze rozświetlającym, szmince i tuszu.A i jeszcze delikatny róż
sabinazgr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 23:44   #16
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jakie kolory w makijażu odmładzającym

Cytat:
Napisane przez sabinazgr Pokaż wiadomość
szminki są świetne
i to jest najmniejszy problem, bo mam kilka w różnych odcieniach różu i są super, gorzej jest wybrać podkład w drogerii,lub cień do powiek.z tego co czytałam jestem skazana na błękity i róże.Więc na razie chyba poprzestanę na podkładzie, korektorze rozświetlającym, szmince i tuszu.A i jeszcze delikatny róż
W sumie, jeśli znasz swoje najlepsze kolory szminek, to mogłabyś nawet po tym ustalić jakie powinny być pozostałe kolory.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 16:24   #17
Maianthemum
Rozeznanie
 
Avatar Maianthemum
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 717
Dot.: Jakie kolory w makijażu odmładzającym

Podkład nie powinien być różowy! Najlepszy byłby odcień żółtawy (ale nie pomarańczowy). Odświeży cerę i nada jej świeżości. Róż - również w cieplejszym odcieniu niż chłodniejszym. Podobnie z cieniami, może jakaś śliwka, łosoś, złamany róż? Dobrze też jest rozświetlić delikatnie skroń, co da efekt liftingu
__________________
Wizaż i kosmetyki - Face Up to Make Up - FanPage


Maianthemum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 20:32   #18
sabinazgr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 11
Dot.: Jakie kolory w makijażu odmładzającym

Cytat:
Napisane przez Maianthemum Pokaż wiadomość
Podkład nie powinien być różowy! Najlepszy byłby odcień żółtawy (ale nie pomarańczowy). Odświeży cerę i nada jej świeżości. Róż - również w cieplejszym odcieniu niż chłodniejszym. Podobnie z cieniami, może jakaś śliwka, łosoś, złamany róż? Dobrze też jest rozświetlić delikatnie skroń, co da efekt liftingu
Właśnie dziś taki podkład kupiłam.
Cień- śliwka?Pomysł kuszący.Myślisz,że mogę tak na dzień się umalować?
sabinazgr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-13 21:32:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:37.