Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią - Strona 44 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-05-16, 18:21   #1291
krówka12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 14
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witajcie, ponieważ chcę zacząć używać na codzień filtr UV i nie jestem pewna czy dobrze pielęgnuje moją cerę, chciałabym prosić was o ocene mojej dotychczasowej pielęgnacji twarzy.

Mam 17lat, cerę mieszaną, normalną na policzkach i nadmiernie przetłuszczającą się w strefie T, szczególnie na czole. Nie mam jakichś poważnych problemów z trądzikiem, jednak na skrzydełkach nosa mam troche zaskórników, a czoło dosyć mocno mi się przetłuszcza i mam na nim wiele takich bardzo drobnych krostek, ale takie większe pryszcze robią mi się bardzo rzadko.

Natomiast o wiele większy problem od trądziku mam z rozszerzającymi się naczynkami(na nosie i policzkach). Dosłownie od byle czego dostaje rumieńców, czasem wystarczy że np zjem ciepły obiad i po chwili jestem cała czerwona. Oczywiście jak moge staram się unikać sytuacji powodujących te rumieńce, ale wiadomo, wszystkiego się nie uniknie.
Temu czerwienieniu się towarzyszy zwykle także pieczenie twarzy i straszne uczucie gorąca, czasem też robi mi się trochę duszno, mam uczucie tak jakby spuchł mi nos. Mam już też niestety w pewnym stopniu stały rumień, który już nigdy nie znika. Do tego dermatolog stwierdził że mam dermografizm. Więc fajnie

Opiszę teraz jak pielęgnuję twarz

Rano
Zwykle myję czoło mydłem siarkowym, a resztę twarzy zmywam samą wodą, natomiast oczy ostatnio tylko przecieram naparem z rumianku.
Następnie, po umyciu i osuszeniu ręcznikem, jeżeli czuję że mam czoło troche wysuszone Brevoxylem, to posmaruję je trochę kremem Iwostin Purritin, emulsja matująca. Jeżeli czuję, że policzki mam bardzo dobrze nawilżone to niczym nie smaruje, ale najczęściej nakładam na nie krem Alantan plus, ostatnio próbowałam też z tym kremem matującym, który używam na czoło, ale nie jestem pewna czy będzie on odpowiedni na policzki, proszę o poradę w tej kwesti.
Makijażu na codzień nie nakładam.

W połowie dnia
Jeżeli czuję że naprawdę mam już tłuste czoło, tak że aż swędzi to przemywam je trochę samą wodą, potem raczej już niczym nie smaruje, chba że jest b. suche.

Wieczorem
Myję czoło mydłem siarkowym, resztę twarzy samą wodą. Następnie czoło smaruję Brevoxylem,(chyba że jest suche to wtedy niczym albo kremem nawilżającym jak tak bardzo), a na policzki nakładam krem Cerkobalm, balsam z B-karotenem do pielęgnacji suchej skóry(bardzo lekki i super nawilża).

***

To wszystko co dotychczas robiłam. Ostatnio na poważnie zainteresowałm się filtrami UV. Kupiłam delikatny balsam do opalania z AA 30UVB. Mam jednak wątpliwościczy będzie on odpoweidni do codziennego użytku, chyba jest on raczej przeznaczony do opalania się na plaży.

Przymierzam się więc do zakupu Iwostin Solecrin SPF 50

Jednak na razie raz(wczoraj) użyłam tego balsamu z AA i zmatowiłam twarz odrobiną skrobi ziemniaczanej. Zapach miał b. przyjemny, czułam że skóra dzięki niemu staje się taka odprężona. Ponieważ czułam że do zmycia takiego balsamu sama woda już nie wystarczy, wieczorem zmyłam go używając mleczka do demakijażu twarzy i oczu Lirene do cery naczynkowej.




A teraz bardzo proszę o ocenę czy dobrze robię i jak "ulepszyć"
krówka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-16, 18:28   #1292
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez AsiCcccCA Pokaż wiadomość
Marea-prosze oceń moją pielęgnacje,ja już pisałam wczesniejmam cere tłustą(pory) i różne wybryki mi czasem wychodzą ,zakupiłam dziś takie kosmetyki powiedz czy dobry zakup zrobiłam:

Aha i jeszcze jedno maseczke z aspirynki robić raz czy 2 razy w tygodniu i z glinki.... robić odstęp np robie dzis maseczke z aspirynki a za dwa dni z glinki
Te kosmetyki sa fajne i czesto chwalone, takze mysle ze to dobry zakup ale czy tobie podpasuje to juz 2a kwestia

Proponuje ci robic tak jak juz napisalam co 2 dni aprirynowa pozniej po kolejnych 2ch glinka i tak w kolko jesli bedzie to twojej skorze odpowiadalo
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-16, 18:41   #1293
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez szaramieta Pokaż wiadomość
Ja również prosiłabym o ocenę pielęgnacji i poradę

Cera: mieszana. Raczej mocno przetłuszczający się nos, broda i czoło. Co jakiś czas (ostatnio na szczęście trochę rzadziej) jakieś krosty (głownie na czole i okolicy między nosem a ustami).

Główne problemy: świecenie się skóry (oczywiście w lecie na potęgę...) i przebarwienia potrądzikowe.

Rano: Oczyszczam pianką tołpy z serii Strefa T. Później krem nawilżająco-ochronny SPF 30+ dla cery wrażliwej Dr Ireny Eris (planuję zmienić jak najszybciej, bo przez niego świecę się jeszcze bardziej).

Wieczorem: ew. makijaż zmywam płynem do demakijażu Garniera, oczyszczam pianką Tołpy, punktowo wsmarowuję w przebarwienia Acne-Derm.

Co kilka dni:
peeling enzymatyczny ziaji z serii nuno
maska korygująca Tołpa Strefa T (niezbyt udany zakup...)
na noc na tłuste partie twarzy nakładam Krem z krzemem 20/20

Co powinnam zmienić w swojej pielęgnacji? Co robię źle?

I jeszcze jedno: Szukam dobrego korektora (najlepiej niedrogiego), który ukryłby przebarwienia. Znacie coś dobrego?
Proponuje Ci dolozyc maseczke z glinki a peeling swietny z enzymatycznych jest z bromelaina, mysle ze lepszego nie ma i delikatniejszego z kupnych http://www.biochemiaurody.com/sklep/peelbromelain.html

Reszta wyglada ok, na przebarwienia jesli masz powyzej 25 lat mozesz dolozyc cos z wit c, poprawi ona koloryt cery, np active c xl z filtrem
A z korektorow niedrogich i calkiem calkiem znam Maybeline Ever Fresh, calkiem dlugo sie trzyma i ladnie kryje
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-16, 19:58   #1294
szaramieta
Rozeznanie
 
Avatar szaramieta
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 786
GG do szaramieta
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

marea, dzięki za odpowiedź
szaramieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-16, 20:51   #1295
jenny_s
Raczkowanie
 
Avatar jenny_s
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 48
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

witam
proszę również o ocenę pielęgnacji: mam 36 lat i niewielkie zmarszczki
mój program :
rano:
1.hydrolat oczarowy
2.serum z vit C z BU
3.filtr avene 50+
noc:
1.olejek myjący z BU
2.tonik aspirynowy +ystheal pod oczy i bruzdy nosowe
2 razy w tygodniu peeling enzymatyczny z BU
czy coś powinnam dodać? może na noc , po toniku?
bardzo proszę o odpowiedź
ps. mam wodę termalną z avene ale nie bardzo wiem jak jej używać...
zapomniałam dodać :cerę mam tłustą z tendencją do zaskórników i pojedynczych białych pryszczy
__________________
cóż życie warte nasze bez muzyki
jenny_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-16, 21:08   #1296
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez jenny_s Pokaż wiadomość
witam
proszę również o ocenę pielęgnacji: mam 36 lat i niewielkie zmarszczki
mój program :
rano:
1.hydrolat oczarowy
2.serum z vit C z BU
3.filtr avene 50+
noc:
1.olejek myjący z BU
2.tonik aspirynowy +ystheal pod oczy i bruzdy nosowe
2 razy w tygodniu peeling enzymatyczny z BU
czy coś powinnam dodać? może na noc , po toniku?
bardzo proszę o odpowiedź
ps. mam wodę termalną z avene ale nie bardzo wiem jak jej używać...
zapomniałam dodać :cerę mam tłustą z tendencją do zaskórników i pojedynczych białych pryszczy
Mozesz dorzucic cos z kwasami co ktoras noc zaleznie czy wolisz cos regulujacego czy odzywczego np odzywczo wygladzajace: ystheal emulsja czy eluage avene, a bardziej regulujace a mniej odzywcze beda dianeal avene, lysanel svr

Woda mozesz spryskiwac twarz w ciagu dnia, mozesz nia tez sie spryskiwac podczas uzywania peelingu enzymatycznego, zamiennie z hydrolatem ps. hydrolat oczarowy to moja milosc, najlepszy z hydrolatow sciaga fajnie buzke i nawilza i czuc jego dzialanie...woda termalna czy hydrolatem mozesz przemywac twarz rano
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-16, 21:19   #1297
jenny_s
Raczkowanie
 
Avatar jenny_s
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 48
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Marea
dziekuje bardzo za odpowiedź, coś z kwasami powiadasz..ale lato sie zbliża , myślałam o kwasach na jesień bardziej, to można w lato też?
__________________
cóż życie warte nasze bez muzyki
jenny_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-17, 12:39   #1298
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Ja przepraszam, że tak się wpakowuję "ni z tego, ni z owego", ale nie wiem co robić. Otóż mam cerę mieszaną, sfera T oczywiście okropnie się przetłuszcza. Ale z drugiej strony często przesuszam twarz preparatami przeciwtrądzikowymi. Ostatnio trądzik trochę zelżał, nie mam okropnych stanów zapalnych na twarzy. Ale zaskórniki mam okropne (szczególnie nos, część policzków przy nosie i broda) i do tego oczywiście okropne blizny i przebarwienia (nawet kilkuletnie niestety).

Na razie stosuję tak: rano myję twarz physiogelem, tonik z melisą z Urody, potem krem nawilżająco-matujący galanea. Nie stosuję podkładu tylko puder (paul sagane matujący). W trakcie dnia przemywam twarz borasolem. Na noc używam brevoxylu. Czasem acnemycinu (na duże pryszcze). Stosuję też maseczki z glinki i z drożdży, peeling morelowy st. ives.
Nie wiem czy to dobrze. Przede wszystkim brakuje mi czegoś nawilżającego. Kupiłam humektan, ale mam wrażenie, że mnie zapycha. To możliwe?

I przede wszystkim. Chciałabym zacząć redukować te blizny i przebarwienia, póki szczególnie nic nie wyskakuje. Myślałam nad atredermem. Ale wtedy brevoxyl należałoby odstawić? I jak nawilżać? Jakieś filtry by się przydały...
Jestem w kropce.
Zapomniałam dodać, że mam 20 lat.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-17, 13:13   #1299
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez jenny_s Pokaż wiadomość
Marea
dziekuje bardzo za odpowiedź, coś z kwasami powiadasz..ale lato sie zbliża , myślałam o kwasach na jesień bardziej, to można w lato też?
faktycznie lepiej bedzie sie wstrzymac do jesieni
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-17, 13:54   #1300
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Przejdz sie moze do dermatologa i jego zapytaj o zdanie, zawsze lepiej skonsultowac ze specjalista, i lepiej odstaw takowa kuracje na jesien by nie nabawic sie kolejnych przebarwien i tak filtr nawet jeseinia bylby wskazany przy atredermie i cos na podraznienia nawilzajacego

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Ja przepraszam, że tak się wpakowuję "ni z tego, ni z owego", ale nie wiem co robić. Otóż mam cerę mieszaną, sfera T oczywiście okropnie się przetłuszcza. Ale z drugiej strony często przesuszam twarz preparatami przeciwtrądzikowymi. Ostatnio trądzik trochę zelżał, nie mam okropnych stanów zapalnych na twarzy. Ale zaskórniki mam okropne (szczególnie nos, część policzków przy nosie i broda) i do tego oczywiście okropne blizny i przebarwienia (nawet kilkuletnie niestety).

Na razie stosuję tak: rano myję twarz physiogelem, tonik z melisą z Urody, potem krem nawilżająco-matujący galanea. Nie stosuję podkładu tylko puder (paul sagane matujący). W trakcie dnia przemywam twarz borasolem. Na noc używam brevoxylu. Czasem acnemycinu (na duże pryszcze). Stosuję też maseczki z glinki i z drożdży, peeling morelowy st. ives.
Nie wiem czy to dobrze. Przede wszystkim brakuje mi czegoś nawilżającego. Kupiłam humektan, ale mam wrażenie, że mnie zapycha. To możliwe?

I przede wszystkim. Chciałabym zacząć redukować te blizny i przebarwienia, póki szczególnie nic nie wyskakuje. Myślałam nad atredermem. Ale wtedy brevoxyl należałoby odstawić? I jak nawilżać? Jakieś filtry by się przydały...
Jestem w kropce.
Zapomniałam dodać, że mam 20 lat.
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-17, 14:23   #1301
AsiCcccCA
Zakorzenienie
 
Avatar AsiCcccCA
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: *... Piekielny Raj*.....
Wiadomości: 5 439
GG do AsiCcccCA
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Te kosmetyki sa fajne i czesto chwalone, takze mysle ze to dobry zakup ale czy tobie podpasuje to juz 2a kwestia

Proponuje ci robic tak jak juz napisalam co 2 dni aprirynowa pozniej po kolejnych 2ch glinka i tak w kolko jesli bedzie to twojej skorze odpowiadalo


Dziekuje za odpowiedzJak bym miała kiedyś jeszcze jakies pytanko moge zwrócić sie do CiebieSzukam jeszcze jakiegos dobrego kremu dla mnie nie zapychajacego i lekkiego ochronnego....zastanawiam sie nad kupieniem tego Humakenu bo jeszcze go nie kupiłama żel z Avene jest Super jak narazie mi odpowiada zobaczymy co bedzie póżniej jak narazie jest najlepszy z tego co miałam dotychczas
AsiCcccCA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-17, 16:29   #1302
krówka12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 14
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

hej proszę odpowiedzcie na mój post
krówka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-17, 20:46   #1303
Rosalyn
Zakorzenienie
 
Avatar Rosalyn
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 3 524
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Bardzo proszę o ocenę pielęgnacji buzi. Cerę mam mieszaną, rozszerzone pory i wągry na nosie i brodzie. Jeżeli chodzi o pryszcze to raczej nie ma większego problemu, raczej sporadycznie coś się pojawi na czole lub brodzie. Chodzi mi głownie o zmniejszenie tych widocznych porów. Mam 25 lat.

rano:
myję twarz wodą
tonik BIOaloesowy Ziaja
krem nawilżający Dax Cosmetics, Perfecta
Anthelios 40SPF
dermika Collactions pod oczy

po południu po zmyciu makijażu
mleczko nagietkowe Ziaja- używane do zmywania makijażu właśnie, chociaż myślę o kupnie
micela Biodermy, Hydrabio oczywiście
tonik BIOaleosewy Ziaja
krem odżywczy Olay do skóry w moim wieku

wieczorem
żel do mycia Effaclar K
krem Effaclar K

1 lub 2 razy w tygodniu piling enzymatyczny Pharmaceris lub żel z mikrogranulkami Perfecta Dax Cosmetics, jak coś się zdarzy to stosuję Acne Derm punktowo.

I jak?
__________________
... I can't feed on the powerless, when my cups are already overfilled....

Rosalyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-18, 12:47   #1304
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Kazda cera jest inna i wymaga indywidualnego podejscia i doboru kosmetykow, jesli pielegnacja ktora teraz stosujesz jej sluzy i widzisz pozytywne zmiany to ja jestem za...jednakze stosujac na dzien kremy badz filtry wieczorem powinnas dobrze je zmyc, moze do tego celu kupic np zel dla dzieci rossmann babydream, wiele dziewczyn poleca go bo jest delikatny badz stosuj to mleczko jesli wolisz obywac sie bez wody, drogie kremy wcale nie sa wilokrotnie lepsze niz te zwykle nasze polski ktore znamy
Ten filtr iwostin jest dobry i fotostablilny i jesli produkty iwostinu ci sluza wyprobuj go
Na strefe T mozesz wyprobowac raz w tyg maseczke aspirynowa http://www.wizaz.pl/forum/showthread...zka+aspirynowa

Cytat:
Napisane przez krówka12 Pokaż wiadomość
Witajcie, ponieważ chcę zacząć używać na codzień filtr UV i nie jestem pewna czy dobrze pielęgnuje moją cerę, chciałabym prosić was o ocene mojej dotychczasowej pielęgnacji twarzy.

Mam 17lat, cerę mieszaną, normalną na policzkach i nadmiernie przetłuszczającą się w strefie T, szczególnie na czole. Nie mam jakichś poważnych problemów z trądzikiem, jednak na skrzydełkach nosa mam troche zaskórników, a czoło dosyć mocno mi się przetłuszcza i mam na nim wiele takich bardzo drobnych krostek, ale takie większe pryszcze robią mi się bardzo rzadko.

Natomiast o wiele większy problem od trądziku mam z rozszerzającymi się naczynkami(na nosie i policzkach). Dosłownie od byle czego dostaje rumieńców, czasem wystarczy że np zjem ciepły obiad i po chwili jestem cała czerwona. Oczywiście jak moge staram się unikać sytuacji powodujących te rumieńce, ale wiadomo, wszystkiego się nie uniknie.
Temu czerwienieniu się towarzyszy zwykle także pieczenie twarzy i straszne uczucie gorąca, czasem też robi mi się trochę duszno, mam uczucie tak jakby spuchł mi nos. Mam już też niestety w pewnym stopniu stały rumień, który już nigdy nie znika. Do tego dermatolog stwierdził że mam dermografizm. Więc fajnie

Opiszę teraz jak pielęgnuję twarz

Rano
Zwykle myję czoło mydłem siarkowym, a resztę twarzy zmywam samą wodą, natomiast oczy ostatnio tylko przecieram naparem z rumianku.
Następnie, po umyciu i osuszeniu ręcznikem, jeżeli czuję że mam czoło troche wysuszone Brevoxylem, to posmaruję je trochę kremem Iwostin Purritin, emulsja matująca. Jeżeli czuję, że policzki mam bardzo dobrze nawilżone to niczym nie smaruje, ale najczęściej nakładam na nie krem Alantan plus, ostatnio próbowałam też z tym kremem matującym, który używam na czoło, ale nie jestem pewna czy będzie on odpowiedni na policzki, proszę o poradę w tej kwesti.
Makijażu na codzień nie nakładam.

W połowie dnia
Jeżeli czuję że naprawdę mam już tłuste czoło, tak że aż swędzi to przemywam je trochę samą wodą, potem raczej już niczym nie smaruje, chba że jest b. suche.

Wieczorem
Myję czoło mydłem siarkowym, resztę twarzy samą wodą. Następnie czoło smaruję Brevoxylem,(chyba że jest suche to wtedy niczym albo kremem nawilżającym jak tak bardzo), a na policzki nakładam krem Cerkobalm, balsam z B-karotenem do pielęgnacji suchej skóry(bardzo lekki i super nawilża).

***

To wszystko co dotychczas robiłam. Ostatnio na poważnie zainteresowałm się filtrami UV. Kupiłam delikatny balsam do opalania z AA 30UVB. Mam jednak wątpliwościczy będzie on odpoweidni do codziennego użytku, chyba jest on raczej przeznaczony do opalania się na plaży.

Przymierzam się więc do zakupu Iwostin Solecrin SPF 50

Jednak na razie raz(wczoraj) użyłam tego balsamu z AA i zmatowiłam twarz odrobiną skrobi ziemniaczanej. Zapach miał b. przyjemny, czułam że skóra dzięki niemu staje się taka odprężona. Ponieważ czułam że do zmycia takiego balsamu sama woda już nie wystarczy, wieczorem zmyłam go używając mleczka do demakijażu twarzy i oczu Lirene do cery naczynkowej.




A teraz bardzo proszę o ocenę czy dobrze robię i jak "ulepszyć"
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-18, 12:50   #1305
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Wg mnie jest ok

Cytat:
Napisane przez Rosalyn Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o ocenę pielęgnacji buzi. Cerę mam mieszaną, rozszerzone pory i wągry na nosie i brodzie. Jeżeli chodzi o pryszcze to raczej nie ma większego problemu, raczej sporadycznie coś się pojawi na czole lub brodzie. Chodzi mi głownie o zmniejszenie tych widocznych porów. Mam 25 lat.

rano:
myję twarz wodą
tonik BIOaloesowy Ziaja
krem nawilżający Dax Cosmetics, Perfecta
Anthelios 40SPF
dermika Collactions pod oczy

po południu po zmyciu makijażu
mleczko nagietkowe Ziaja- używane do zmywania makijażu właśnie, chociaż myślę o kupnie
micela Biodermy, Hydrabio oczywiście
tonik BIOaleosewy Ziaja
krem odżywczy Olay do skóry w moim wieku

wieczorem
żel do mycia Effaclar K
krem Effaclar K

1 lub 2 razy w tygodniu piling enzymatyczny Pharmaceris lub żel z mikrogranulkami Perfecta Dax Cosmetics, jak coś się zdarzy to stosuję Acne Derm punktowo.

I jak?
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-18, 21:47   #1306
Beatriceee
Raczkowanie
 
Avatar Beatriceee
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 45
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

ktory filtr polecalyscie? bo zapomnilam sobie spisac, a teraz nie moge znalezc.
Jak dobrze pamietam byl firmy avene.
Chodzi mi o filtr do cery z tendencja do zapychania, czyli niezbyt tlusty, bo robia mi sie podskorne grudki. Maseczke z aspiryny juz raz robilam, swietna. Lato idzie i nie chce pogorszyc stanu cery po kwasach.
Beatriceee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-19, 08:54   #1307
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Beatriceee Pokaż wiadomość
ktory filtr polecalyscie? bo zapomnilam sobie spisac, a teraz nie moge znalezc.
Jak dobrze pamietam byl firmy avene.
Chodzi mi o filtr do cery z tendencja do zapychania, czyli niezbyt tlusty, bo robia mi sie podskorne grudki. Maseczke z aspiryny juz raz robilam, swietna. Lato idzie i nie chce pogorszyc stanu cery po kwasach.
Nie ma filtrow dobrych dla wszytskich, kazdy ma swoj ulubiony i ten odpowiedni, z avene najlzejsze jest mleczko do ciala, inni polecaja bioderme, inni klorane, szukaj mleczek fluidow zeli, bo te sa z reguly lzejsze, dermo pediatrics z la roche posay tez nie nalezy do tych zapychajacych u wiekszosci
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-19, 14:53   #1308
krówka12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 14
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Dzięki za odpowiedź
krówka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-19, 20:13   #1309
martuska888
Raczkowanie
 
Avatar martuska888
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 294
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Mam ostatnio pewne wątpliwości dotyczące mojej pielęgnacji, więc postanowiłam napisać. Tak to u mnie miej więcej wygląda:

Skóra: Mieszana (przetłuszczająca się w strefie T) z dość mocnym niestety problemem trądziku. Raczej mało wrażliwa i podatna na alergie.
Pielęgnacja:

Rano: Żel oczyszczający Ziaja Calma HLC
Tonik aloesowy Oriflame
Filtr Iwostin 50 + ( i zmatowienie skrobią )

W południe czasem przemywam ponownie twarz, jeśli się przetłuszcza i nakładam ponownie filtr.

Wieczorem:
Żel oczyszczający Ziaja Calma HLC
Tonik aloesowy Oriflame
AtreDerm ( 0,05 % tretinoiny) ( raz na kilka dni krem nawilżający Effaclar H LRP zamiast retinoidu)

Od czasu do czasu:
Peeling enzmatyczny
Maseczka aspirynowa

Pytanie polega na tym, że moja dermatolog przepisała mi do retinoidu, który stosuję na noc Acne Derm ( na dzień)
Na retinoidy moja skóra jest już całkiem uodporniona, tzn. nie wysusza się, łuszczenie jest małe, nie podrażnia. Poprawa w stanie mojej cery stopniowo następuje dlatego dalej stosuję leki mimo coraz cieplejszych dni ( na same wakacje zaprzestanę takiego leczenia) Dodam, że stosuję jeszcze tetracyklinę.
A wątpliwości mam do Acne Dermu bo mam go stosować na dzień, jako lek który usunie przebarwienia. A ja się boję, bo to kwas i nawet jeśli nałożę filtr to prędzej się nabawię tych przebarwień niż je usunę. Przynajmniej ja to tak widzę.
Z góry dziękuję za jakąś pomoc
__________________

I nic we mnie i nic koło mnie
Kiedy się dziwić przestanę
Kiedy się dziwić przestanę
Będzie po mnie.

Wszystko jest możliwe.
Niemożliwe wymaga po prostu więcej czasu.

Edytowane przez martuska888
Czas edycji: 2008-05-19 o 20:16 Powód: Pomyłka
martuska888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-19, 20:38   #1310
Dottie_1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 155
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Mam cerę mieszaną, trądzikową, ale większym od pryszczy problemem są przebarwienia po trądziku (nie żadne wgłębienia, po prostu blizny).
Tak naprawdę za cerę wzięłam się dopiero jak poszłam na studia, choć wcześniej, nawet zanim poszłam do liceum używałam preparatów mojej siostry, która miała poważny problem z trądzikiem i leczyła się u dermatologa - i nie wiem czy nie mam tego przypadkiem żałować, bo nie stosowałam wtedy filtrów Były to różne preparaty, na pewno Isotrexin, Skinoren, Differin. I nie miałam wtedy większych problemów z trądzikiem, zaczęły się one albo niedawno (mam 20 lat), albo dopiero teraz je zauważyłam. Rok temu kupiłam krem złuszczający nuxe który ma tak świetne recenzje na wizażu, efekt był ale na początku. Potem kupiłam Effaclar K, wkrótce potem zaczęłam się filtrować. Effaclaru używałam przez 4 miesiące, w międzyczasie zużyłam też 1 opakowanie Acnedermu (naprzemiennie z Effaclarem), a od kwietnia spróbowałam Lysanela, bo stwierdziłam że to na niego ostatni dzwonek przed wakacjami.Używałam go przez 1,5 miesiąca (bez większych rezultatów, właśnie skończyłam 1 opakowanie), teraz wykańczam Nuxe który zaczęłam rok temu, i zamierzam kupić maść NO SCAR na blizny i benzacne na wypryski, a na wakacje będe stosować tylko Effaclar (mówi się że na efekty trzeba czekać 4 miesiące, ale ja już go używałam, to dalej będę musiała tak długo czekać na efekty?). Na jesień planuję Diacneal, a potem będę się bawić też w inne retinoidy. Przy okazji czytania forum na wizazu dowiedziałam się, że pomagają one na cienie pod oczami, które genetycznie są moją zmorą, mam bardzo cienką skórę pod oczami więc fioletowo-różowe cienie. Który retinoid polecacie na ten problem? Bardzo chcę pogrubić skórę w tym miejscu.
Poza tym mam zamiar kupić na BU hydrolaty, może jakąś maseczkę, i olejki myjące
Nie mam wątpliwości co do mojej pielęgnacji poza tym jakie kwasy czy retinoidy powinnam stosować.
Dottie_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-19, 22:19   #1311
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Chyba najbardziej wybielajacym blizny preparatem jest acne derm ale powinnas stosowac go przez dluzszy czas by stwierdzic czy przynois efekty...na jesien mozesz sprobowac atrederm (retinoid z tretoina na bazie alkoholu z dodatkiem wit. e w formie plynnej - jest niedrogi ok 20 zl)..ale proponuje przejsc sie do dermatologa...skora bardzo sie po nim bedzie luszczyc poczatkowo wiec powinnas zaczac od stosowania raz w tyg...na noc..skora zaczyna sie luszczyc na 3ci dzien wiec nie aplikuj dzien po dniu bo podraznisz sie...jako ze skora bedzie schodzic platami, blizny powinny zjasniec, choc poczatkowo moga byc bedziej widoczne bo beda wychodzi na wierzch zanim na ich miejscu wyjdzie calkiem nowa skorka
Do tego czasu mozesz uzywac acne derm - nie jest on foto uczulajacy wiec unikajac opalania mozesz sie nim smarowac w okresie letnim

Cytat:
Napisane przez Dottie_1988 Pokaż wiadomość
Mam cerę mieszaną, trądzikową, ale większym od pryszczy problemem są przebarwienia po trądziku (nie żadne wgłębienia, po prostu blizny).
Tak naprawdę za cerę wzięłam się dopiero jak poszłam na studia, choć wcześniej, nawet zanim poszłam do liceum używałam preparatów mojej siostry, która miała poważny problem z trądzikiem i leczyła się u dermatologa - i nie wiem czy nie mam tego przypadkiem żałować, bo nie stosowałam wtedy filtrów Były to różne preparaty, na pewno Isotrexin, Skinoren, Differin. I nie miałam wtedy większych problemów z trądzikiem, zaczęły się one albo niedawno (mam 20 lat), albo dopiero teraz je zauważyłam. Rok temu kupiłam krem złuszczający nuxe który ma tak świetne recenzje na wizażu, efekt był ale na początku. Potem kupiłam Effaclar K, wkrótce potem zaczęłam się filtrować. Effaclaru używałam przez 4 miesiące, w międzyczasie zużyłam też 1 opakowanie Acnedermu (naprzemiennie z Effaclarem), a od kwietnia spróbowałam Lysanela, bo stwierdziłam że to na niego ostatni dzwonek przed wakacjami.Używałam go przez 1,5 miesiąca (bez większych rezultatów, właśnie skończyłam 1 opakowanie), teraz wykańczam Nuxe który zaczęłam rok temu, i zamierzam kupić maść NO SCAR na blizny i benzacne na wypryski, a na wakacje będe stosować tylko Effaclar (mówi się że na efekty trzeba czekać 4 miesiące, ale ja już go używałam, to dalej będę musiała tak długo czekać na efekty?). Na jesień planuję Diacneal, a potem będę się bawić też w inne retinoidy. Przy okazji czytania forum na wizazu dowiedziałam się, że pomagają one na cienie pod oczami, które genetycznie są moją zmorą, mam bardzo cienką skórę pod oczami więc fioletowo-różowe cienie. Który retinoid polecacie na ten problem? Bardzo chcę pogrubić skórę w tym miejscu.
Poza tym mam zamiar kupić na BU hydrolaty, może jakąś maseczkę, i olejki myjące
Nie mam wątpliwości co do mojej pielęgnacji poza tym jakie kwasy czy retinoidy powinnam stosować.
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-19, 23:30   #1312
Dottie_1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 155
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Chyba najbardziej wybielajacym blizny preparatem jest acne derm ale powinnas stosowac go przez dluzszy czas by stwierdzic czy przynois efekty...na jesien mozesz sprobowac atrederm (retinoid z tretoina na bazie alkoholu z dodatkiem wit. e w formie plynnej - jest niedrogi ok 20 zl)..ale proponuje przejsc sie do dermatologa...skora bardzo sie po nim bedzie luszczyc poczatkowo wiec powinnas zaczac od stosowania raz w tyg...na noc..skora zaczyna sie luszczyc na 3ci dzien wiec nie aplikuj dzien po dniu bo podraznisz sie...jako ze skora bedzie schodzic platami, blizny powinny zjasniec, choc poczatkowo moga byc bedziej widoczne bo beda wychodzi na wierzch zanim na ich miejscu wyjdzie calkiem nowa skorka
Do tego czasu mozesz uzywac acne derm - nie jest on foto uczulajacy wiec unikajac opalania mozesz sie nim smarowac w okresie letnim
Dzięki wielkie Jednak więc zrobię drugie podejście do Acne dermu. Mam nadzieję że można przy nim stosować na zmiany trądzikowe Benzacne? A co do Atredermu, to mimo że zaczęłabym nim kurację jesienią, słyszałam, że nie można go używać pod oczy, a mnie interesuje także jakiś retinoid pod oczy pogrubiający skórę. Poza tym, możliwe że te preparaty na mnie słabiej działają dlatego że w przeszłości stosowałam te preparaty które wymieniłam, mają przecież raczej silne działanie? Nie chodzi mi o to czy skóra się do nich przyzwyczaiła, bo nawet nie wiem jakie i czy są w nich kwasy, tylko może się po prostu zahartowała? A retinoidy będę już chyba stosować zawsze w takim razie, za parę lat jako kurację antystarzeniową i już nie przeciwtrądzikową mam nadzieję. Mam też nadzieję że Atrederm to będzie dobry start
Dottie_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-20, 09:59   #1313
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez Dottie_1988 Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie Jednak więc zrobię drugie podejście do Acne dermu. Mam nadzieję że można przy nim stosować na zmiany trądzikowe Benzacne? A co do Atredermu, to mimo że zaczęłabym nim kurację jesienią, słyszałam, że nie można go używać pod oczy, a mnie interesuje także jakiś retinoid pod oczy pogrubiający skórę. Poza tym, możliwe że te preparaty na mnie słabiej działają dlatego że w przeszłości stosowałam te preparaty które wymieniłam, mają przecież raczej silne działanie? Nie chodzi mi o to czy skóra się do nich przyzwyczaiła, bo nawet nie wiem jakie i czy są w nich kwasy, tylko może się po prostu zahartowała? A retinoidy będę już chyba stosować zawsze w takim razie, za parę lat jako kurację antystarzeniową i już nie przeciwtrądzikową mam nadzieję. Mam też nadzieję że Atrederm to będzie dobry start
Pod oczy mozesz cos na bazie kremowej typu, retin a badz zorak, jednak ja bym zaryzykowala z atredermem pod oczy takze ale dodatkowo mocno nawilzala te okolice i po jego uzyciu np po godzinie dosmaruj pod oczy jakims tlustym kremem tak by nie wysuszylo za bardzo
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-20, 10:06   #1314
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

marea mogę Cie przyatakować?
Mi się wydaje, że stosowałas serum z zielona herbatka z BU?
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-20, 10:09   #1315
krówka12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 14
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Kupiłam już ten Iwostin solecrin SPF50, ale chyba jednak na razie pozostane przy delikatnym balsamie do opalania AA suncare. Iwostinu będę może używać czasem gdy słońce mocno przygrzeje, ale na codzień nie będę go stosować bo bardzo bieli mi twarz nawet jeżeli nałoży się stosunkowo lekką warstwę tego kremu, nie nadaje się by iść w tym do szkoły. Do tego ciężko się rozprowadza, a ja nie lubie za bardzo trzeć twarzy. Będę chyba stosować balsam z AA bo on tak bardzo nie bieli, ma ładny zapach i czuję że skóra po posmarowaniu tym kremem staje się odprężona.

Na opakowaniu pisze, że ma filtr 11 UVA i 30 UVB, mam pytanie, czy ma on fotostabilne filtry i czy jakoś bardzo nie zapycha, podam jego skład:

Aqua, Octocrylene, Dicaprylyl Carbonate, Caprylic/Capric Triglyceride, Polyglyceryl-2 Sesquiisostearate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, 4-Methylbenzyliene Camphor, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Dicaprylyl Ether, Hydrogenated Dimer Dilinoleyl/Dimethylcarbonate Copolymer, Caprylyl Methicone, Sodium Cocoyl Glutamate, Ammonium Acrylolyldimethyltaurate/VP Copolymer, Cetyl Alcohol, Canola Oil, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Methylparaben, Propylparaben, Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin, Lactic Acid, Allantoin, Theobroma Cacao(Cocoa) Extract, Artemia Extract, Parfum, Coumarin, Buthylphenyl Methylpropional, Linalool.
krówka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-20, 13:22   #1316
martuska888
Raczkowanie
 
Avatar martuska888
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 294
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Mogę ponownie prosić o ocenę mojej powyższej pielęgnacji, bo Acne Derm na dzień nie daje mi spokoju:/
__________________

I nic we mnie i nic koło mnie
Kiedy się dziwić przestanę
Kiedy się dziwić przestanę
Będzie po mnie.

Wszystko jest możliwe.
Niemożliwe wymaga po prostu więcej czasu.
martuska888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-20, 13:34   #1317
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez martuska888 Pokaż wiadomość
Mogę ponownie prosić o ocenę mojej powyższej pielęgnacji, bo Acne Derm na dzień nie daje mi spokoju:/
Specjalistka nie jestem, ale powiem, co wiem - z tego co pisze sie na forum, to Acne derm ma nie być fotouczulający, więc teoretycznie nie powinien wywołac przebarwień, ale... osobiście raczej nie nakładałabym kwasu na dzień i została przy filtrze, bo moim skromnym zdaniem samo stosowanie na noc retinoidów wystarczająco skórę uwrażliwia i naraża na podrażnienia, niekoniecznie przebarwienia i warto ją chronić, a sam Acne derm stosowac naprzemiennie z retinoidami - też będzie skuteczny, wiem, bo na sobie testowałam.

BTW, na lato retinoidy odstawiłabym na rzecz lekkich kwasów, szczególnie przy wyższych temperaturach.
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-20, 17:01   #1318
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
marea mogę Cie przyatakować?
Mi się wydaje, że stosowałas serum z zielona herbatka z BU?
Tak mam je, ale generalnie jakos nie widze spectakularnych efektow, jest jakby lzejsze i mniej tluste aniezeli to lzejsze z wit c pomimo silikonow w skladzie
Generalnie ja osobiscie stwierdzam ze wole jednak active c xl i lepiej mi sluzy niz to plynne z BU, jakies takie lzejsze jest
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-20, 17:10   #1319
marea
Wtajemniczenie
 
Avatar marea
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdansk
Wiadomości: 2 458
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez krówka12 Pokaż wiadomość
Kupiłam już ten Iwostin solecrin SPF50, ale chyba jednak na razie pozostane przy delikatnym balsamie do opalania AA suncare. Iwostinu będę może używać czasem gdy słońce mocno przygrzeje, ale na codzień nie będę go stosować bo bardzo bieli mi twarz nawet jeżeli nałoży się stosunkowo lekką warstwę tego kremu, nie nadaje się by iść w tym do szkoły. Do tego ciężko się rozprowadza, a ja nie lubie za bardzo trzeć twarzy. Będę chyba stosować balsam z AA bo on tak bardzo nie bieli, ma ładny zapach i czuję że skóra po posmarowaniu tym kremem staje się odprężona.

Na opakowaniu pisze, że ma filtr 11 UVA i 30 UVB, mam pytanie, czy ma on fotostabilne filtry i czy jakoś bardzo nie zapycha, podam jego skład:

Aqua, Octocrylene, Dicaprylyl Carbonate, Caprylic/Capric Triglyceride, Polyglyceryl-2 Sesquiisostearate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, 4-Methylbenzyliene Camphor, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Dicaprylyl Ether, Hydrogenated Dimer Dilinoleyl/Dimethylcarbonate Copolymer, Caprylyl Methicone, Sodium Cocoyl Glutamate, Ammonium Acrylolyldimethyltaurate/VP Copolymer, Cetyl Alcohol, Canola Oil, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Methylparaben, Propylparaben, Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin, Lactic Acid, Allantoin, Theobroma Cacao(Cocoa) Extract, Artemia Extract, Parfum, Coumarin, Buthylphenyl Methylpropional, Linalool.
Nie znam sie na stablinosci, tu moze L_V albo Hexana moga sie wypowiedziec albo wrzuc na watek o skladach i tam zadaj to pytanie...co do zapychania, ma w skladzie jakies tam potencjalne zapychacze, pogrubione...ale czy akurat ciebie zapcha to kwestia indywidualna, pozatym widze ze ma w skladzie diltry przenikajace ktore nie sa polecane, extrakty roslinne, nic tu nie zdzialaja bo sa za konserwantami wiec jest ich b znikoma ilosc, generalnie sklad nie wyglada zle..
marea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-21, 07:02   #1320
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cytat:
Napisane przez marea Pokaż wiadomość
Tak mam je, ale generalnie jakos nie widze spectakularnych efektow, jest jakby lzejsze i mniej tluste aniezeli to lzejsze z wit c pomimo silikonow w skladzie
Generalnie ja osobiscie stwierdzam ze wole jednak active c xl i lepiej mi sluzy niz to plynne z BU, jakies takie lzejsze jest
Ja miałam poprzednią wersję serum z wit. C - taką płynną, wodnistą, która była zupełnie nietłusta i bardzo lekka, ale... obecnie tego już nie maja w ofercie, a moje serum jest na wykończeniu i muszę kupić nowe, więc... chce kupić to z wit. C bez silikonów i pomyślałam, że dobrze byłoby kupić też to z zielona herbatą, żeby skóra miała jakieś zmiany...

natomiast Active C... stosuję tylko pod oczy Bo na buzię zapycha.
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-25 19:31:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:12.