Gdzie z dziećmi na wycieczkę/weekend/wakacje - sprawdzone miejsca - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-08, 09:13   #61
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: NA WAKACJE z dziećmi

W zeszłe lato uznaliśmy, że córka trochę mała na wczasy, więc większość lata przesiedzieliśmy na własnej działce w górach, w przyczepie campingowej. Jak dla nas super - cisza, spokój, świeże powietrze, dużo przestrzeni i interesujących rzeczy dla najpierw siedzącego a potem uczącego się raczkować i wstawać malca. Wieczorami córka spała we wózku przy ognisku a my z mężem mogliśmy siedzieć ze sobą Za dnia rozkładałam jej kocyk na trawie i zabawki i siedziała, się bawiła. Gorzej było jak lało, ale też dawaliśmy radę Może upierdliwie noszenie ze strumienia wody do kąpieli, bo nie mamy tam bieżącej, no i jak lało to musieliśmy kąpać w mineralnej ale parę razy z lenistwa pojechaliśmy pod prysznic na stację benzynową, mała była zachwycona

Potem mieliśmy jechać na ciepłe źródła ale się mała rozchorowała i niestety nie pojechaliśmy. A w tym roku, w maju jedziemy do Włoch. W maju, bo jeszcze nie ma takich upałów, poza tym córka ma prawie półtora roku i chciałam ją odpieluchować, ale ze względu właśnie na tę wycieczkę chcę jeszcze zaczekać, bo jednak nie wyobrażam sobie nauki nocniczka w całodziennej podróży i podczas zwiedzania. Zamówiliśmy kwaterę - domek, ale zamierzamy porobić sobie krótkie wycieczki po okolicy, nie lubimy z mężem siedzieć na plaży, dla nas to nuda.

Jestem zdania, że z dzieckiem można pojechać wszędzie, to tylko kwestia tego co rodzic lubi i na ile mu się chce. Jak byłam mała jeździliśmy z rodzicami co roku pod namioty na drugi koniec Polski nawet jak mój brat miał roczek, a jednak to były inne czasy, inne pieluchy, inne sprzęty dla dzieci
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 11:19   #62
Natala84
Zakorzenienie
 
Avatar Natala84
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 243
Dot.: NA WAKACJE z dziećmi

w zeszłym roku jak młoda miała 8 miesięcy byliśmy w czerwcu nad morzem, w Krynicy, i było super, bo przed sezonem, praktycznie sami byliśmy na kwaterze wiec się nei stresowałam, jak Marysia się raz czasem z rykiem w nocy zerwała. No ale wtedy była na tyle mała, że praktycznie cała podróż nad morze (400km), z przerwami na postoje rzecz jasna, przespała. W tym roku już tak różowo by raczej nie było, wiec też myślimy, żeby polecieć za granicę. Wahamy się między Grecją a Bułgarią, ale chyba zostaniemy przy drugiej opcji. 2h samolotem powinna dać radę, poza tym przelot jest mniej więcej w porze jej spania, więc licze, że będzie dobrze Będziemy lecieć w połowie czerwca, myślę, że nie będzie jeszcze mega upałów

Co do wieczornego spędzania czasu, to my jakoś nigdy nie mileliśmy z tym problemu. Młoda chodzi spać koło 20, niania przy łóżeczku a my na dole na tarasie siedzieliśmy przy grillu, kolacji, winku. w tym roku za pewne też tak będzie
Natala84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 11:37   #63
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: NA WAKACJE z dziećmi

My się wybieramy samochodem rozkładając podróż na 2 dni, bo nie sądzę, że moja córka da radę dłużej niż 6h jazdy wytrzymać, poza tym ona może da radę, ale czy my z mężem to wytrzymamy to nie wiem
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 11:44   #64
Natala84
Zakorzenienie
 
Avatar Natala84
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3 243
Dot.: NA WAKACJE z dziećmi

ano właśnie, u nas jest to samo poza tym mieszkamy w samym centrum Polski i czy to w góry czy nad morze - 400 km jest do zrobienia. A i obawiam się jeszcze pogody, jak będzie tragicznie kiepska (nie jakaś tam lekka mżawka czy zachmurzone niebo, tylko ulewa i wichura non-stop) to wizja 7-10 dni spędzonych w małym pokoiku z małym wulkanem energii mnie przeraża za granicą przynajmniej pogoda powinna być pewniejsza
no i właśnie, to ostatni moment żeby za młodą nie płacić

A tak BTW, witaj Klarisso, dawno Cię tu nie widziałam
Natala84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 12:33   #65
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: NA WAKACJE z dziećmi

Cytat:
Napisane przez Natala84 Pokaż wiadomość
ano właśnie, u nas jest to samo poza tym mieszkamy w samym centrum Polski i czy to w góry czy nad morze - 400 km jest do zrobienia. A i obawiam się jeszcze pogody, jak będzie tragicznie kiepska (nie jakaś tam lekka mżawka czy zachmurzone niebo, tylko ulewa i wichura non-stop) to wizja 7-10 dni spędzonych w małym pokoiku z małym wulkanem energii mnie przeraża za granicą przynajmniej pogoda powinna być pewniejsza
no i właśnie, to ostatni moment żeby za młodą nie płacić

A tak BTW, witaj Klarisso, dawno Cię tu nie widziałam
Ja szczerze mówiąc jakoś nie widzę wakacji w Polsce z dzieckiem.
Chyba, że na działce, jakoś nie mam ochoty jeździć po kraju, może dlatego, że trochę już pojeździłam.

Nie było mnie, bo dużo roboty - praca w domu, praca w pracy...
Praca, praca, praca
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-09, 00:01   #66
OYE
Zakorzenienie
 
Avatar OYE
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 073
Dot.: NA WAKACJE z dziećmi

Cytat:
Napisane przez Layla79 Pokaż wiadomość

.


z tego, co piszesz, to mamy identyczny sposób spędzania wolnego czasu. też sobie wyobrażam to tak, że rano na plażę, tam pod parasolem grzebiemy w piachu, potem młoda w dmuchanych rękawkach z tatusiem kąpie się w morzu, potem wypoczywamy, znowu grzebiemy w piachu, potem obiad, jakaś siesta, spacer, i wieczorem drink na balkonie.
ja mam tylko takie obawy, że widzisz z naszą młodą od początku były problemy zdrowotne. najpierw z pępuszkiem - skierowanie do poradni chirurgicznej na lapis /okazało się, że tylko wacikiem smarować pępek, ale brzmiało poważnie/, potem szmery w sercu /wizyty u kardiologów, skierowanie do szpitala na zabieg, który odbędzie się pewnie jeszcze w tym roku/, potem przepuklina /operacja w szpitalu/, potem zapalenie pęcherza /gorączka, wymioty, skierowanie do szpitala, jak się odwodni/. nasi znajomi lecieli z dzieckiem do tajlandii, a skończyło się na szpitalu, bo młoda czymś się zaraziła na lotnisku. także wolę dmuchać na zimne, niż mieć zawał, że nie ma szpitala, żeby pomóc dziecku. ja niestety wiedzy medycznej nie posiadam żadnej, więc zabezpieczenie medyczne musi być. za bardzo trzęsę sie nad jej zdrowiem, może przez te szpitalne wizyty, żeby pojechać na rympał.
chociaż jak bylam w ciąży, to jeżdziłam na słoniu, mimo że mi odradzali. nie jestem sfiksowana, ani nadopiekuńcza, chcę po prostu młodej zagwarantować bezpieczeństwo i dlatego szukam kraju, gdzie pojechać najlepiej.
calkowicie cie rozumiem, z synkeim tez mialam wizyty u kardiologa.
Dlatego trzeba wybrac odpowiednie miejsce, miec apteczke i wiedziec gdzie szukac pomocy wrazie czego. Z coreczka np korzystalismy z uslug lekarza na dominikanie. Powiem ci ze kazdy lepszy hotel jets przygotowany na to by polecic lekarza czy szpital

Cytat:
Napisane przez Natala84 Pokaż wiadomość
w zeszłym roku jak młoda miała 8 miesięcy byliśmy w czerwcu nad morzem, w Krynicy, i było super, bo przed sezonem, praktycznie sami byliśmy na kwaterze wiec się nei stresowałam, jak Marysia się raz czasem z rykiem w nocy zerwała. No ale wtedy była na tyle mała, że praktycznie cała podróż nad morze (400km), z przerwami na postoje rzecz jasna, przespała. W tym roku już tak różowo by raczej nie było, wiec też myślimy, żeby polecieć za granicę. Wahamy się między Grecją a Bułgarią, ale chyba zostaniemy przy drugiej opcji. 2h samolotem powinna dać radę, poza tym przelot jest mniej więcej w porze jej spania, więc licze, że będzie dobrze Będziemy lecieć w połowie czerwca, myślę, że nie będzie jeszcze mega upałów

Co do wieczornego spędzania czasu, to my jakoś nigdy nie mileliśmy z tym problemu. Młoda chodzi spać koło 20, niania przy łóżeczku a my na dole na tarasie siedzieliśmy przy grillu, kolacji, winku. w tym roku za pewne też tak będzie
2 godziny to spokojnie da rade. Nasze ostatnia wyprawa byla pierw 2 godziny, przesiadka czekanie na lotnisku 2 godzin i pozniej jeszcze 4. teraz planujemy polske takze bedzie prawie 10 godzin przesiadka i jeszcze godzine.

Ale to i tak nic nie pobije naszej wyprawy do portugali, to bylo tylko z coreczka i miala 5 lat. US do niemiec, pozniej do Lisbony i do tego jeszcze 4 godziny pociagiem do Faro. Juz w faro wyporzyczylismy samochod bo mielismy dosc. Ale super bylo
__________________

Haters Gonna Hate
OYE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 11:10   #67
Silpe
Zadomowienie
 
Avatar Silpe
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 1 453
Dot.: Wakacje w Polsce z 2-latką - GDZIE?

A co powiecie na Soline z moją 2latką
wybieram sie tam od zeszłego roku i wybrac nie moge - myślimy teraz na 2-3 dni skoczyc , nie tak strasznie daleko mamy
Dokładnie o Polanczyku myśle - był ktoś jakieś kwatery polecacie
myśle nad domkiem albo apartament z aneksem kuchennym - bedzie niezbedny do zrobienia flachy
i raczej nie bedziemy ,młodej po górach ciągli - ot zwiedzanie okolicy , wypoczynek nad zalewem ...
jakieś sugestie w temacie
__________________
God is a DJ
---------------------------------------




Silpe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-02, 11:34   #68
dudipopka
kobieta za ladą
 
Avatar dudipopka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z czarnej..dziury
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wakacje w Polsce z 2-latką - GDZIE?

Silpie ja byłam w polańczyku tu
http://www.polanczyk.pl/katalog_ofer...:16/art72.html
naprawde ci polecam miły właściciel kwatery będziesz zadowolona
no i to też włąsciciel kampingu cypla jest tam sklep i bar rzut beretem od paulinki

jak sie zdecydujesz na polańczyk to w górnym polańczyku między blokami jest ukryty sklep spożywczy(koło banku) są tam normalne ceny

---------- Dopisano o 12:34 ---------- Poprzedni post napisano o 12:29 ----------

wtedy jak tam byłam właściciel miał na kampingu postawione przyczepy kampingowe oświetlone z garczkami i kuchenką no ze wszystkim włązcnie z pościelą wtedy niemiecka duża przyczepa kosztowała 60-80 zł za dobę i super było(byłam rok pózniej właśnie u nich w pzryczepie) łazienka niedaleko da sie wyżyć no i na plaże blisko acha kamping jest strzeżony oddzielnie są strefy dla rodzin i młodzieży(chodzi o namioty) nie ma burd jak młodzież sie włascicielowi nie podoba wyprasza
polecam!!!
__________________
9 lipca 2014 godzina 2 .00 -------- 20.04 2015---świat się zatrzymał




trzeba dzisiaj nie mieć czasu
żeby jutro mieć czas
````kękę
dudipopka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 11:47   #69
Silpe
Zadomowienie
 
Avatar Silpe
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 1 453
Dot.: Wakacje w Polsce z 2-latką - GDZIE?

Dzieki za info poczytam

Poczytałam , podoba mi sie bede dzwonic chyba jak terminy , a jak tam daleko do centrum jest , do tamy ..
__________________
God is a DJ
---------------------------------------





Edytowane przez Silpe
Czas edycji: 2012-07-02 o 11:54
Silpe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 12:00   #70
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Wakacje w Polsce z 2-latką - GDZIE?

Polecę Cichowo, jezioro,lasy,pola,domki,k watery prywatne,z 4 knajpy,2 sklepy,skansen "Soplicowo".
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 12:28   #71
dudipopka
kobieta za ladą
 
Avatar dudipopka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z czarnej..dziury
Wiadomości: 11 697
Dot.: Wakacje w Polsce z 2-latką - GDZIE?

do tamy nie jest daleko samochodem to już serio bliziutko w końcu jak dobrze pamiętam Polańczyk jest tuż za Soliną..
do centrum też nie jest daleko spokojnie wózkiem dacie rade jechać i wrócić wy na piechotkę

nie panikuj odleglościowo ma to swoje uroki serio...
__________________
9 lipca 2014 godzina 2 .00 -------- 20.04 2015---świat się zatrzymał




trzeba dzisiaj nie mieć czasu
żeby jutro mieć czas
````kękę
dudipopka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-02, 12:59   #72
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Wakacje w Polsce z 2-latką - GDZIE?

Aktualnie w Biedrze jest książka o podróżach po Pl z dzieckiem. Fajna.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 17:28   #73
Ray
Zakorzenienie
 
Avatar Ray
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 8 613
Dot.: Wakacje w Polsce z 2-latką - GDZIE?

podaj przedzial cenowy

ja co roku jezdze do faltoma w rumii...

i jestesmy zadowoleni !

posprzatane, smaczne sniadania i obiady.. meeeegaaa!!! sala zabaw, taras z malym placykiem zabaw,

basen, kregielnia

do plazy trzeba dojechac autem do gdyni jakies 10 min
__________________
wiosna!! zaczynam biegać !
Ray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 20:00   #74
julka910
Zakorzenienie
 
Avatar julka910
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 311
Dot.: Wakacje w Polsce z 2-latką - GDZIE?

My jedziemy do Grzybowa w tym roku.
Będziemy mieszkać tu:
http://apartament-grzybowo.eu/

to nieco droższa zabawa ale strasznie wygodna z malym dzieckiem.
julka910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 06:09   #75
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Wakacje w Polsce z 2-latką - GDZIE?

Wiem, że dziadek tęskni za wnuczką, on obieżyświat. Chyba już najwyższa pora dać im czas na to, żeby mogli ze sobą spędzić czas, znając jego pewnie gdzieś na kempingu nad Morzem Północnym. Jedynym problemem jest teściowa, która szybko się męczy i małe dzieci to nie towarzystwo dla niej. Więc zobaczę, jak się między sobą dogadają w tej kwestii, bo wiem, że on bardzo tęskni i jestem w końcu gotowa na to, żeby dziecko na chwilę wypuścić z gniazdka.

A jeżeli się nie dogadają, pewnie będą okolice Szczytnej w Polsce, tam jest pięknie.

http://www.szczytna.pl/

A, jeszcze mi się przypomniało Jezioro Białe:

http://www.nocowanie.pl/noclegi/okun...jezioro_biale/

oraz Serwy:

http://noclegi.onet.pl/noclegi-jezioro-serwy,86.html

Tylko od razu zaznaczam, że z dzieckiem tam nie byłam na dłuższym pobycie. Znam te miejsca z wcześniejszych wypraw.

Edytowane przez Hvid
Czas edycji: 2012-07-04 o 08:26
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-22, 20:08   #76
mamaoliwki83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1
Dot.: Gdzie z dziećmi na wakacje - sprawdzone miejsca

Chciałabym poinformować wszystkie mamy i tatusiów o wspaniałym portalu jaki udało mi się znaleźć w gąszczu internetu

Kochani,

Chciałam Wam polecić fantastyczny portal, który niedawno powstał i z którego już od samego początku istnienia korzystam i jestem pod ogromnym wrażeniem. Jest to serwis selekcjonujący i sprawdzający obiekty hotelowe w całej Polsce pod kątem udogodnień i atrakcji dla rodzin z dziećmi - zarówno niemowlaczkami jak i tymi już troszkę większymi. Nigdzie wcześniej nie udało mi się znaleźć tak szczegółowych opisów, zdjęć a nawet filmów o hotelach, ośrodkach wakacyjnych czy pensjonatach, nawet na stronach samych przedstawionych hoteli więc szczerze polecam Sami zaplanowaliśmy nasze tegoroczne wakacje przy pomocy portalu i pomyślałam, że warto podzielić się tym znaleziskiem z innymi rodzicami

Jeśli będziecie zainteresowani to polecam:

http://www.gufik.pl
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg stronka gufik wyjazdy z dzieckiem.jpg (33,7 KB, 16 załadowań)
mamaoliwki83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 13:35   #77
mcia40
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 29
Dot.: Gdzie z dziećmi na wakacje - sprawdzone miejsca

Gorąco polecam Hiszpanię! Jeżeli chcesz wypocząć, znaleźć się z dala od zgiełku na pewno nie wybieraj tych najpopularniejszych miejscowości. Proponuję poszukać w google i wybrać najkorzystniejszą możliwość.
mcia40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-15, 09:34   #78
Imola
Raczkowanie
 
Avatar Imola
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Siewierz
Wiadomości: 87
Dot.: Gdzie z dziećmi na wakacje - sprawdzone miejsca

My szukamy miejsca gdzie będzie można wędkować, jakaś agroturystyka, łowiska komercyjne z noclegiem. Mamy 11 mies. syna, więc musi być też gdzie spacerować. Możecie coś polecić?
Imola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 13:43   #79
Lazurowewybrzeze
Zadomowienie
 
Avatar Lazurowewybrzeze
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Marsylia
Wiadomości: 1 719
Dot.: Gdzie z dziećmi na wakacje - sprawdzone miejsca

Polecam poludnie Francji tzw. Lazurowe Wybrzeze, a szczegolnie nasze piekne miasto Marsylie, mieszkam tu juz 10 lat i kocham to miasto, pogoda murowana, cudowne widoki - la Corniche Kennedy i nie tylko, kilometry plazy i przepiekne calanques, a takze nasze marsylijskie wysepki ta z zamkiem If i wysepki Frioul. Krotki przewodnik po Marsylii tutaj http://marsylia.lovetotravel.pl/ Radza w nim unikania okolic Starego Portu w nocy, nie bardzo wiem jak mozna unikac, jak cale zycie nocne Marsyliii jest w Starym Porcie i jego okolicach. Mieszkamy 5 krokow od Starego Portu i czesto latem spacerujemy z dziecmi po Starym Porcie, bo noce latem sa tu bardzo przyjemne, cieple i mozna odetchnac po upalnym dniu. Spacerujac noca spotykamy liczne rodziny z dziecmi i jakos nikomu nic sie nie dzieje za duzo ludzi i policji, zeby tak sie mialo czesto cos dziac... Poza tym to Marsylia jest "mlodym" miastem duzo dzieci i mlodziezy, takze towarzystwo dzieciaczkow na marsylijskiej plazy dla waszych pociech murowane. Jedyna wada to cena wczasow w Marsylii, jak i na calym Lazurowym Wybrzezu...
Lazurowewybrzeze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-21, 12:38   #80
SambaMamba
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 202
Dot.: Gdzie z dziećmi na wakacje - sprawdzone miejsca

A może Stare Jabłonki na Mazurach? Wędkować jest gdzie - sa dwa jeziora - Duży i Mały Szeląg, spacerować też jest gdzie.
Jest jeszcze jeziorko, a własciwie staw, w środku lasu - nazywa się Macierzanka, prowadzi je tamtejszy leśniczy. To bardzo urokliwe miejsce, moi chłopcy byli bardzo zadowleni nie tylko z otoczenia, ale też połowu.
SambaMamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 17:14   #81
Olusiaa_
Zakorzenienie
 
Avatar Olusiaa_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 363
Dot.: Gdzie z dziećmi na wakacje - sprawdzone miejsca

Tylicz k. Krynicy- poludniowy wschod

polecam pensjonacik http://www.villazrodlo.pl/ - zwlaszcza rodzicom z malymi dziecmi, nie trzeba taszczyć calego majdanu- wanienki, podgrzewacza itp.- bo tam zapewniają wszystko
fantastyczna sala zabaw i plac zabaw na ogrodzie- dziecko nawet w deszcz nie bedzie sie nudzic
do tego domowe posiłki

w okolicy multum atrakcji
trasy na gorskie wycieczki
farma zwierzat,place zabaw
muzeum zabawek
kolej na Jaworzyne Krynicka
kolej na Gore Parkowa
tor saneczkowy

nie da sie nudzic

no i jeszcze polecę Słowacką Tatralandię- nie tylko dla miłosnikow wody
http://tatralandia.sk/
kąciki zabaw, park z dmuchanymi zamkami....
Olusiaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 09:47   #82
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 437
Dot.: Gdzie z dziećmi na wakacje - sprawdzone miejsca

Cytat:
Napisane przez Olusiaa_ Pokaż wiadomość
Tylicz k. Krynicy- poludniowy wschod

polecam pensjonacik http://www.villazrodlo.pl/ - zwlaszcza rodzicom z malymi dziecmi, nie trzeba taszczyć calego majdanu- wanienki, podgrzewacza itp.- bo tam zapewniają wszystko
fantastyczna sala zabaw i plac zabaw na ogrodzie- dziecko nawet w deszcz nie bedzie sie nudzic
do tego domowe posiłki

w okolicy multum atrakcji
trasy na gorskie wycieczki
farma zwierzat,place zabaw
muzeum zabawek
kolej na Jaworzyne Krynicka
kolej na Gore Parkowa
tor saneczkowy

nie da sie nudzic

no i jeszcze polecę Słowacką Tatralandię- nie tylko dla miłosnikow wody
http://tatralandia.sk/
kąciki zabaw, park z dmuchanymi zamkami....
Potwierdzam
do tego jeszcze basen -odkryty z wielkim palcem zabaw.

Tylko my tak fajnie z kwaterą nie trafiliśmy
__________________
...najmniejsze państwo świata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf była kobietą
konspiracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-01, 08:39   #83
Olusiaa_
Zakorzenienie
 
Avatar Olusiaa_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 363
Dot.: Gdzie z dziećmi na wakacje - sprawdzone miejsca

Cytat:
Napisane przez konspiracja Pokaż wiadomość
Potwierdzam
do tego jeszcze basen -odkryty z wielkim palcem zabaw.

Tylko my tak fajnie z kwaterą nie trafiliśmy

o Tyliczu czy Tatralandii piszesz??
Olusiaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 09:42   #84
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 437
Dot.: Gdzie z dziećmi na wakacje - sprawdzone miejsca

O Tyliczu
__________________
...najmniejsze państwo świata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf była kobietą
konspiracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 11:19   #85
asiakkkk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 7
Dot.: Gdzie z dziecmi na wakacje ?

Cytat:
Napisane przez *milka* Pokaż wiadomość
Chcialam sie was zapytac czy mozna pojechac gdzies na wakacje z kilku tygodniowym maluszkiem Czy lepiej odpuscic sobie wakacje w tym roku ? Nie mam zielonego pojecia a tak bardzo chcialam w tym roku wyjechac gdzies za granice...ehh....
Teoretycznie podróżowanie z takim malcem jest wygodniejsze niż z rocznym czy dwulatkiem ponieważ wciąż śpi ( o ile nie ma kolek) Jednak sama bym się nie odważyła w podróż w nieznane z takim malcem, ponieważ nie wiadomo co się może przytrafić w podróży. Może jakiś kilkudniowy wypad do domku nad morze lub jezioro niedaleko Waszego miejsca zamieszkania? To chyba najbezpieczniejsza opcja.
asiakkkk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 13:19   #86
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Gdzie z dziecmi na wakacje ?

Cytat:
Napisane przez asiakkkk Pokaż wiadomość
Teoretycznie podróżowanie z takim malcem jest wygodniejsze niż z rocznym czy dwulatkiem ponieważ wciąż śpi ( o ile nie ma kolek) Jednak sama bym się nie odważyła w podróż w nieznane z takim malcem, ponieważ nie wiadomo co się może przytrafić w podróży. Może jakiś kilkudniowy wypad do domku nad morze lub jezioro niedaleko Waszego miejsca zamieszkania? To chyba najbezpieczniejsza opcja.
Wiesz, w większości krajów na świecie są lekarze i żyją ludzie. Wystarczy dobre przygotowanie, porządnie wyposażona apteczka, dobre ubezpieczenie i nie ma czego się bać praktycznie na całym świecie.
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 09:21   #87
asiakkkk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 7
Dot.: Gdzie z dziecmi na wakacje ?

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
Wiesz, w większości krajów na świecie są lekarze i żyją ludzie. Wystarczy dobre przygotowanie, porządnie wyposażona apteczka, dobre ubezpieczenie i nie ma czego się bać praktycznie na całym świecie.
Owszem są lekarze, także myślę, że taka podróż jest możliwa, napisałam jednak, że ja bym się nie odważyła i tyle. Poza tym wydaje mi się, że gdy dziecko choruje to chyba lepiej żeby był w domu, czuł się bezpieczny, ale nie o tym mowa. Kilkutygodniowy maluch bywa nieobliczalny i może się zdarzyć, że będzie wciąż niespokojny, płaczliwy i urlop jest po to żeby wypocząć.
asiakkkk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 09:06   #88
Lazurowewybrzeze
Zadomowienie
 
Avatar Lazurowewybrzeze
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Marsylia
Wiadomości: 1 719
Dot.: Gdzie z dziećmi na wakacje - sprawdzone miejsca

Hmmm... moje rodzinne Mazury uwielbiam! Pochodze z Mazur i mam do tych okolic pewna nostalgie, bo Mazury sa zwyczajnie cudowne...

http://www.youtube.com/watch?v=K0X9_...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=Hr0dV...eature=related

Edytowane przez Lazurowewybrzeze
Czas edycji: 2012-09-15 o 09:17
Lazurowewybrzeze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-17, 10:26   #89
asiakkkk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 7
Dot.: Gdzie z dziećmi na wakacje - sprawdzone miejsca

Jak to mówią "cudze chwalicie swego nie znacie" W tamtym roku wraz z mężem stwierdziliśmy, że zamiast drinków w Tunezji, która zresztą jest mocno przereklamowana, lepiej poznać nasze polskie tereny. Zresztą uważamy, ze egzotyczne wyprawy nie są zbyt bezpieczne dla maluchów. W tym roku odwiedziliśmy znany mi z dzieciństwa ośrodek uzdrowiskowy Szczawno-Jedlina, niedaleko Wałbrzycha. Wybraliśmy go miedzy innymi ze względu na nasze dzieci, które dosyć częsta chorują. A w tamtych rejonach nie dość , ze jest bardzo korzystny klimat to maja pijalnie wody, która podobno kiedyś eksportowali na cały świat, nawet do Chin. Na efekty kuracji poczekamy do Zimy, ale Uzdrowisko Szczawno-Jedlina polecam - urlop z dziećmi bardzo udany
asiakkkk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-07, 19:20   #90
rrrobal
Przyczajenie
 
Avatar rrrobal
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Radość
Wiadomości: 17
Dot.: Gdzie z dziećmi na wakacje - sprawdzone miejsca

Ruciane-Nida na Mazurach i Mazury w ogóle, a także ośrodki we Władysławowie, a jeśli ktoś lubi góry - Korbielów. Dla dzieciaków jak znalazł, świeże powietrze, przyroda. A w Kadzidłowie (też Mazury, niedaleko Rucianego) - park dzikich zwierząt, w którym można pogłaskać lisa, spotkać bociana, orła, wilka... Zabawa na 102!
rrrobal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-02-26 20:03:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:27.