Technik archiwista czy warto? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-02-23, 16:44   #1
ddsdf
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 70

Technik archiwista czy warto?


Cześć

Kiedyś w wątku pisałam, że chciałabym zrobić higienistkę stomatologiczną (aktualnie kończe pierwszy kierunek w studium dla dorosłych - technik administracji) i pomyślałam, że pasowałoby mieć też technika archiwistę. Wydaje mi się, że administracja z archiwistyką (to na początek bo chciałabym w życiu robić coś zupełnie innego) fajnie by było mieć i można to połączyć bo archiwa zakładowe są praktycznie w każdej jednostce organizacyjnej typu urzędy itd.

Na technika rachunkowości to się nie piszę bo nie mam głowy do liczenia, z matematyki zawsze byłam słaba (nie mam matury, chce zdawać ją za 2 lata bo właśnie, przez te dwa lata najbliższe 2018-2020 chciałabym zdobyć drugiego technika, żeby wykorzystać ten czas a nie siedzieć w weekendy w domu. Nie mogę pisać na przykład matury za rok bo nie stać mnie aktualnie na przygotowanie do matury. Przez dwa lata spokojnie bym na to odłożyła i mam jeszcze inne wydatki dość spore więc teraz nie ma szans na zdawanie matury i dlatego te najbliższe dwa lata chce wykorzystać na nowy zawód) więc rachunkowość odpada.

I pomyślałam nad archiwistyką nad technikiem, że skoro administrację znam, zdobywam pierwszy zawód to technik archiwista też byłby spoko. Wg mnie te zawody się ''dublują'', że to jak ja to nazywam - to ta sama branża.

Tylko nie wiem czy faktycznie to robić czy nie. Czy mi się to przyda czy jednak nie. W sumie mogę ten czas wykorzystać i kierunek zrobić bo i tak z maturą na razie mam związane ręce, nie mam umowy o pracę aby wziąć kredyt odnośnie korków z maty więc też na tą chwile jest słabo bardzo. Myślałam też nad higienistką bardzo poważnie i niby ten kierunek mi nie wadzi aby go zrobić (przecież kiedyś tym zawodem CV sobie nie popsuje) no ale sama nie wiem, jest wymagający, będe potrzebowała dużo czasu an praktyki w tygodniu.

Na archiwistyce tak naprawdę jest 6-8 przedmiotów max, tyle, że trudno gdzieś ten kierunek zrobić bo nie chciałabym go robić w szkole typu Żak czy Cosinus bo te szkoły są lipne i na co mi taki papier z takiej szkoły? To śmieszne. Obecny kierunek robię w CKU, takie szkoły są dobrej, że tak powiem jakoś i renomy i są publiczne co najważniejsze i dlatego jeśli by się udało znaleźć archiwistykę to ten kierunek chciałabym zrobić właśnie w tego typu szkole.

Czytałam też komentarze na forum to ludzie radzili bardziej zrobić kurs kancelaryjno-archiwalny, że to to samo praktycznie, ale jak zobaczyłam cenę kursu to zwaliła mnie z nóg. Niby nie jest duża - 1300-1500 zł, ale mnie obecnie nie stać na to aby taką kwotę wydać (mam inne zobowiązania m.in zakup samochodu).

Co uważacie?

Chciałabym aby ktoś pomógł mi w tej kwestii bo chciałabym ten czas wykorzystać, ale na naukę czegoś co mi się przyda być może (zamierzam w przyszłości działać w tematach administracyjno-prawno-społeczno-psychologicznych) i dlatego chciałabym technika archiwistę zrobić.

Warto czy nie?
ddsdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-23 17:44:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:35.