Majówka w Zakopanem- co zwiedzić "na szybko" - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-03, 13:28   #1
becareful8
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 48

Majówka w Zakopanem- co zwiedzić "na szybko"


Witajcie

jak w temacie wybieramy się z grupą koleżanek na wyjazd do Zakopanego - jesteśmy od rana 1 maja do ok. 17:00 3 maja. Tyle mamy czasu na zwiedzanie i relaks z pierwszorzędnych założeń- Morskie Oko, Gubałówska, Kasprowy Wierch (raczej wyciąg) i wiadomo Skocznie czy znacie jeszcze jakieś godne polecenie miejsca w Zakopanem, które nie są tak popularne a jak najbardziej godne zobaczenia? Wiem, że to góry więc głownie piękne widoki, ale niekoniecznie będziemy miały czas wszędzie wejść. Chodzi mi raczej o miejsca łatwiej dostępne, do których można dotrzeć z mniejszym wysiłkiem (niż np. Giewont) . A poza tym od razu może ktoś poleci restauracje, kluby, gdzie można miło spędzić wieczory i trochę poszaleć wyczytałam gdzieś np o spływie Dunajcem, może ktoś był i się wypowie

Pozdrawiam

ps. nocleg mamy ok. 10min drogi na południe o Krupówek.
becareful8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-04, 07:47   #2
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Majówka w Zakopanem- co zwiedzić "na szybko"

- Dolina Kościeliska lub Chochołowska
- cmentarz na Pęksowym Brzysku
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-04, 13:02   #3
Karina12A
Przyczajenie
 
Avatar Karina12A
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 17
Dot.: Majówka w Zakopanem- co zwiedzić "na szybko"

Plan bardzo dobry, ja ze swojej strony poleciłabym na Morskie Oko wybrać się przez dolinę Pięciu Stawów, chociaż to już jest poważniejsza wycieczka i wymagająca więcej przygotowań, ale jeśli chcecie coś zobaczyć, to warto. Idąc asfaltem zobaczycie tylko asfalt i drzewa
__________________
Kłopot z życiem polega na tym, że nie ma okazji go przećwiczyć i od razu robi się to na poważnie. TP
Karina12A jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-04, 13:26   #4
becareful8
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 48
Dot.: Majówka w Zakopanem- co zwiedzić "na szybko"

Może i dobry pomysł iść od drugiej strony tylko pytanie jak? Tzn z tego co wiem w kierunku Morskiego jeżdżą busiki, które wyrzucają turystów ok 10km przed Morskim (właśnie trasa asfaltowa) i tam trzeba dalej zasuwać. A żeby iść przed Dolinę Pięciu Stawów trzeba startować na piechotę z Zakopanego? Jak to wychodzi czasowo przyjmując średnie lub średnio-wolne ( ) tempo?
becareful8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 09:19   #5
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Majówka w Zakopanem- co zwiedzić "na szybko"

Przede wszystkim kupcie sobie mapę, poczytajcie o szlakach
Do D5SP idzie się z Palenicy, dojeżdża się busem w to samo miejsce, z którego startuje szlak do Morskiego oka. Jakieś 40 min idzie się asfaltem, a przy Wodogrzmotach Mickiewicza jest odbicie na szlak do doliny 5 stawów. Ja od siebie dodam, że warto się tam wybrać, to chyba najpiękniejsze miejsce w polskich Tatrach. Dojść i wrócić tą samą drogą bo świstówka to jeszcze będzie zamknięta 1 maja.
Poza tym druga sprawa - w maju to może leżeć kupa śniegu i warunki nie będą najlepsze.
Tak więc na początek to bym polecała asfaltem do Moka (warto obejść jezioro i iść jeszcze nad czarny staw pod rysami).
Na kasprowy przez halę gąsienicową (z kuźnic ruszacie szlakiem przez boczań, powrót tą samą drogą). Hala jest absolutnie wspaniała. O ile nie będzie śniegu.
Oprócz tego dolina kościeliska plus smreczyński staw (szlak odbija koło schroniska ornak).
Giewont na początku maja odradzam, chyba że już śnieg stopnieje, ale wątpię.
No ale tak jak mówię, wszystko zależy od warunków. Z pięknych i łatwych miejsc to jeszcze dolina białego - sarnia skała-dolina strążyska, rusinowa polana z gęsią szyją.
Restauracji, klubów niestety nie znam ;]
__________________


Edytowane przez velika
Czas edycji: 2015-02-06 o 09:22
velika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 08:37   #6
becareful8
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 48
Dot.: Majówka w Zakopanem- co zwiedzić "na szybko"

No właśnie- miejsc do odwiedzenia jest mnóstwo, ale my mamy tylko 3dni i to nie całe! Mapa obowiązkowo- nie wyobrażam sobie zwiedzania miasta bez niej Ale fajnie zapytać kogoś kto już był i wie co i jak, którędy najlepiej pójść itd. Jeśli tylko dopisze nam pogoda to pewnie pójdziemy na Dolinę Pięciu Stawów i Morskie Oko na co pewnie zejdzie nam cały dzień. Kasprowy i Giewont raczej odpuścimy, chyba że na Kasprowy wyciągiem a reszta miejsc to dla mnie kompletny kosmos gdzie co jest, muszę otworzyć mapę i trochę ogarnąć sprawę ale dziękuję za rady!
becareful8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-09, 11:03   #7
Karina12A
Przyczajenie
 
Avatar Karina12A
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 17
Dot.: Majówka w Zakopanem- co zwiedzić "na szybko"

Nie ma za co i udanej podróży
__________________
Kłopot z życiem polega na tym, że nie ma okazji go przećwiczyć i od razu robi się to na poważnie. TP
Karina12A jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-04-15, 11:59   #8
Nunio85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 11
Dot.: Majówka w Zakopanem- co zwiedzić "na szybko"

Ile byśmy nie byli w Zakopanem to zawsze jest coś do zobaczenia! Ten Region ma swój niepowtarzalny klimat! Cudowne widoki, wspaniali ludzie, pyszne regionalne przysmaki! W tym roku też chcemy się wybrać tam na majówkę ale szukamy opinii na temat Sun & Snow Resort Lipki Park. Ktoś z Was był? jakieś opinie/uwagi? Z góry dziękuję!
Nunio85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-15, 21:29   #9
Dorotii83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 280
Dot.: Majówka w Zakopanem- co zwiedzić "na szybko"

Cytat:
Napisane przez Nunio85 Pokaż wiadomość
Ile byśmy nie byli w Zakopanem to zawsze jest coś do zobaczenia! Ten Region ma swój niepowtarzalny klimat! Cudowne widoki, wspaniali ludzie, pyszne regionalne przysmaki! W tym roku też chcemy się wybrać tam na majówkę ale szukamy opinii na temat Sun & Snow Resort Lipki Park. Ktoś z Was był? jakieś opinie/uwagi? Z góry dziękuję!

Zakopane w tym roku na najpopularniejszy kierunek na Majówkę. Turystów od czorta, szkoda tylko że wszyscy pewnie będą siedzieć na Krupówkach. Fajnie, że jedziecie ale obiecaj, że nie skorzystacie z wozów z końmi nad Morskiej Oko
Dorotii83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-18, 18:54   #10
kajtekbea
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1
Dot.: Majówka w Zakopanem- co zwiedzić "na szybko"

Ja w Zakopanym byłam wiele razy, chociaż zawsze jest dużo ludzi Ale dla widoków i spacerów po górach lubię tam wracać. W Sun & Snow Resort Lipki Park nie byłam, ale słyszałam bardzo dobre opinie i też bym się chciała tam wybrać. Ale poza itp. mogę polecić stronę: xxx
Mi pomogła w znalezieniu odpowiedniego transportu, noclegu i miejsc, gdzie warto zjeść, ale również opisy atrakcji i co można robić w Zakopanem Zawsze to jakaś pomoc w organizacji wyjazdu

Edytowane przez moniczorek
Czas edycji: 2018-04-19 o 16:06 Powód: link
kajtekbea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-19, 08:14   #11
Nunio85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 11
Dot.: Majówka w Zakopanem- co zwiedzić "na szybko"

Cytat:
Napisane przez Dorotii83 Pokaż wiadomość
Zakopane w tym roku na najpopularniejszy kierunek na Majówkę. Turystów od czorta, szkoda tylko że wszyscy pewnie będą siedzieć na Krupówkach. Fajnie, że jedziecie ale obiecaj, że nie skorzystacie z wozów z końmi nad Morskiej Oko
Tego możesz być pewna! nigdy nie korzystaliśmy i korzystać nie będziemy bo kochamy zwierzęta i aż żal jest na to wszystko patrzeć..

@kajtekbea dzięki! też właśnie czytaliśmy dużo pozytywnych komentarzy o Sun & Snow Resort Lipki Parkwięc mam nadzieję, że mają coś jeszcze wolnego dziś do nich przedzwonię i zobaczymy co i jak. 3mam kciuki
Nunio85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-04-19 09:14:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:22.