Suche,wypadaj±ce bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobiæ ? - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2017-12-18, 20:04   #211
mela876
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomo¶ci: 1
Suche w³osy - jaki szampon ?

Witajcie
Jaki szampon Waszym zdaniem jest najlepszy do w³osów suchych i zniszczonych ? Zale¿y mi na tym by w³osy nie puszy³y siê , nie przypomina³y siana , tylko ³adnie uk³ada³y siê i by³y g³adkie, nawil¿one. Mam grube, gêste, krêcone w³osy. ¯adne nawil¿enie nie spowoduje ¿e oklapn± czy bêd± przet³uszczone wiêc liczê na ka¿d± sprawdzon± przez Was propozycje szamponu
Dobrze by by³o gdyby by³ dostêpny w Rossmannie , ewentualnie w drogerii Natura .
Pozdrawiam i czekam na w miarê szybkie odpowiedzi
mela876 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-12-19, 17:46   #212
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Suche w³osy - jaki szampon ?

Lbiotica

A Isana i Syoss dla mnie dno.

Wys³ane z mojego LG-H960 przy u¿yciu Tapatalka
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-01-22, 01:58   #213
WielkaDamaSama1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomo¶ci: 225
SPRAWDZONY sposob zeby wlosy cienkie, slabe sie nie lamaly?

Witajcie dziewczyny,

Duzo razy rozjasnialam wlosy, i teraz bardzo czesto lamia mi sie,
staly sie cienkie delikatne, i przez te czeste lamanie sie, nie moge zapuscic wlosow
Znacie jakis naprawde skuteczny sprawdzony sposob na to by koncowki przestaly sie lamac, z gory bardzo dziekuje.
__________________
UNIKAJ produktow z cukrem.CUKIER postarza skore, zabija KOLAGEN w skorze.
WielkaDamaSama1 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-01-24, 20:56   #214
margo85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomo¶ci: 28
Dot.: Suche,wypadaj±ce bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobiæ ?

Mam ten sam problem i kilka sposobow na poradzenie sobie znim. Po pierwsze przynajmniej raz na cztery miesi±ce podcinam koñcówki tak o 5cm. Po drugie stosuje maski do sp³ukiwania w³osów i od¿ywki bez sp³ukiwania (niewielk± ilo¶c) zakupine w sklepach fryzjerskich. Na marginesie s± one o wiele lepsze i o wiele tañsze ni¿ w zwyk³ych drogeriach. Po trzecie raz do roku robie rekonstrukcjê u fryzjera.
Mam gêste, niby krêcone, co kilka tygodni farbowane w³osy, które przez jaki¶ czas by³y rozja¶niane. Tak¿e czêsto musze walczyæ z ³amliwymi w³osami czy ich wypadaniem.
margo85 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-01-24, 23:37   #215
izahalik
Przyczajenie
 
Avatar izahalik
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Manchester
Wiadomo¶ci: 15
Dot.: suche i zniszczone w³osy

Mi najbardziej chyba pomog³o olejowanie w³osów oliwkami z Rossmanna (dla dzieci i dla kobiet w ci±¿y) oraz takie rybki z olejkiem z GAL. W³osy farbujê tylko u fryzjera, co kilka miesiêcy i robiê tylko refleksy. Chcia³abym mieæ ca³± g³owê w ch³odnym blondzie ale wiele lat do¶wiadczenia pokaza³y, ¿e moje w³osy tego nie wytrzymaj± ;P. Raz mia³am zabieg keratynowy, który pomóg³ mi odstawiæ suszarkê na dobre.
izahalik jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-02-01, 12:24   #216
choleroza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomo¶ci: 68
Dot.: Suche,wypadaj±ce bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobiæ ?

Tak naprawdê wiele problemów zwi±zanych z w³osami - z wypadaniem, os³abieniem, ³amliwo¶ci± to jest na nasze w³asne ¿yczenie. Kiepska dieta, suszenie, prostowanie, krêcenie, lakiery i nie wiadomo co jeszcze. Pó³ biedy jak zmiana pewnych nawyków pomo¿e. Gorzej jak w³osy ju¿ zaczynaj± wypadaæ. Podobno s± takie specyfiki, które ju¿ zaliczaj± siê do leków, a nie do suplementów, typu Mediceuticals itp., ale wydaje mi siê, ¿e lepiej zapobiegaæ ni¿ leczyæ. Na dobr± sprawê przy naszym s³owiañskim typie urody mo¿e w³osy s± cienkie, ale nie jakie¶ strasznie s³abe tak z natury.
choleroza jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-02-25, 15:54   #217
Watermelon98
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomo¶ci: 1
Tragedia w³osowa...

Mo¿e nie bêdê opisywa³a calutkiej historii od pocz±tku, ale w skrócie- po kolejnym genialnym pomy¶le zmiany koloru w³osów po³owa tego co mia³am na g³owie spali³a siê i odpad³a. Oczywi¶cie p³acz, za³amanie, brak pomys³u na to co zrobiæ. Po miesi±cu od tego wydarzenia postanowi³am zafarbowaæ w³osy na mniej wiêcej mój naturalny kolor. Efekt koñcowy? Niektóre z was mo¿e ju¿ siê domy¶li³y: kolor burej szmaty z zielonym odcieniem, który z ka¿dym myciem staje siê coraz bardziej intensywny. Planujê wypróbowaæ sposób z na³o¿eniem przecieru pomidorowego na w³osy oraz zakup ró¿owej p³ukanki z Delii. I tutaj pojawia siê moje pierwsze pytanie: czy ta p³ukanka da jakikolwiek efekt na ten zielony odcieñ? Naczyta³am siê o czerwonej p³ukance z Flor Illum, ale niestety nigdzie online nie mogê jej znale¼æ, mo¿e która¶ z was wie, gdzie mo¿na kupiæ j± stacjonarnie? A teraz drugie pytanie. Czy która¶ z was prze¿y³a podobn± tragediê w³osow±? Obecnie moje w³osy lekko wypadaj± i baaaardzo baardzo siê ³ami±. Obawiam siê, ¿e na przestrzeni kilku tygodni, mo¿e miesiêcy, bêdê zmuszona obci±æ siê na krótko, co jest ostateczno¶ci±, wiêc by³abym wdziêczna za wszelkie porady i wskazówki od was. Na chwilê obecn± staram siê w³osy czesaæ i myæ jak najmniej, zero prostownicy itp, olejowanie olejem arganowym.
Watermelon98 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2018-02-25, 18:17   #218
lady666macbeth
Zakorzenienie
 
Avatar lady666macbeth
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Bielsko-Bia³a
Wiadomo¶ci: 8 338
Dot.: Tragedia w³osowa...

szczerze mówi±c, po prostu da³a¶ w³osom niez³y wycisk..
musisz pozwoliæ im odpocz±æ, a to co zniszczone sci±æ.
__________________
"S³owami te¿ mo¿na dotykaæ. Nawet czulej ni¿ d³oñmi."
lady666macbeth jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-04-21, 21:55   #219
malinowamamba25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomo¶ci: 43
wlosy zniszczone prostownica

Cze¶æ, krótkie pytanie. Przez ponad rok prawie codziennie prostowa³am w³osy i s± teraz w op³akanym stanie. Jak je pielêgnowaæ?? Tak ¿eby w miarê szybko je zregenerowaæ? Przede wszystkim s± mega suche, a koñcówki krusz± siê. Help!
malinowamamba25 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-04-22, 13:35   #220
houseofcolours
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomo¶ci: 1 852
GG do houseofcolours
Dot.: wlosy zniszczone prostownica

Cytat:
Napisane przez malinowamamba25 Poka¿ wiadomo¶æ
Cze¶æ, krótkie pytanie. Przez ponad rok prawie codziennie prostowa³am w³osy i s± teraz w op³akanym stanie. Jak je pielêgnowaæ?? Tak ¿eby w miarê szybko je zregenerowaæ? Przede wszystkim s± mega suche, a koñcówki krusz± siê. Help!
Jak ja rok temu by³am w takiej samej sytuacji to zrobi³am keratynowe prostowanie, 4 cm w³osów z którymi nic ju¿ nie da³o siê zrobiæ ¶ciê³am i w³osy jak nowe to chyba najszybszy sposób bo zabieg max 3 godzinki trwa.
houseofcolours jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-04-23, 10:06   #221
malgorzatadaczynska
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomo¶ci: 23
Dot.: wlosy zniszczone prostownica

Cytat:
Napisane przez malinowamamba25 Poka¿ wiadomo¶æ
Cze¶æ, krótkie pytanie. Przez ponad rok prawie codziennie prostowa³am w³osy i s± teraz w op³akanym stanie. Jak je pielêgnowaæ?? Tak ¿eby w miarê szybko je zregenerowaæ? Przede wszystkim s± mega suche, a koñcówki krusz± siê. Help!


w pierwszej kolejnosci odstaw prostownice, szkoda meczyc wlosy... nie wiem, na pewno maseczki musisz nakladac regularnie, moze olejowanie?
malgorzatadaczynska jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2018-04-26, 11:26   #222
Lena783
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 187
Dot.: Tragedia w³osowa...

dlatego nie farbuje w³osow :P
Lena783 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-04-26, 17:45   #223
PrincessCuriosa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomo¶ci: 5
Co zrobiæ z takimi w³osami?

Witam. Postanowi³am siê pod³±czyæ pod temat, ¿eby nie zak³adaæ niepotrzebnie nowych.

Moim problemem jest ³amanie siê i rozdwajanie siê w³osów. Niestety nie tylko na koñcówkach, ale i na d³ugo¶ci. Potrafi± wy³amywaæ siê czasem te, które dopiero co wyros³y. Najbardziej zniszczone s± przednie pasma, które by³y kiedy¶ grzywk±. Taki z³amany w³os jest charakterystycznie odgiêty i jak siê go poci±gnie to urywa siê. Co prawda w³osy wizualnie nie wygl±daj± na zniszczone. Od jakiego¶ czasu s± bardziej suche, ale to ze wzglêdu na przyjmowanie Izoteku.

W lipcu 2017 roku ¶ciê³am do karku swoje w³osy siêgaj±ce wtedy po³owy pleców, poniewa¿ by³y zniszczone. W g³ównej mierze by³y porozdwajane. Po ¶ciêciu ich przez jaki¶ czas wygl±da³y dobrze, jednak pojawi³ siê problem ³amania, który wystêpowa³ wcze¶niej. Oczywi¶cie po ¶ciêciu nie prostowa³am ich, nie farbowa³am. Jedynie suszy³am, ale suszark± z jonizacj± i nie by³a to wysoka temperatura. Nak³ada³am maski na w³osy, oleje itp.

Moje problemy z w³osami rozpoczê³y siê jakie¶ 3 lata temu, kiedy zafarbowa³am swoje w³osy po raz pierwszy na ciemny br±z. Porozdwaja³y siê, ale by³y to pojedyncze w³osy. Potem by³o dalej farbowanie. Prostowa³am je, ale rzadko kiedy. W koñcu zafarbowa³am na czarno, co skoñczy³o siê zniszczeniem w³osów. By³y okropne w dotyku, przesuszone, ale od razu po zafarbowaniu posz³am do fryzjera je ¶ci±æ. Potem rozdwajanie siê w³osów by³o norm±.

Obecnie moje w³osy siêgaj± lekko za ramiona. Odros³y po ¶ciêciu. Nie farbujê ich, mam ju¿ naturalny kolor. Nie prostujê równie¿. Suszê je suszark± z jonizacj± o ciep³ej temperaturze, ale nie gor±cej. Myjê w³osy raz na 3-4 dni, ze wzglêdu na przyjmowanie Izoteku. Przed myciem nak³adam olej lniany na w³osy, zostawiam na godzinê, po czym myjê w³osy, rozpoczynaj±c od na³o¿enia od¿ywki "kallos" w celu zmycia oleju z w³osów. Potem stosujê szampon bez slsów. Po czym nak³adam maskê "biovax" na 15-30 minut. Zmywam to wszystko i suszê w³osy. Po wysuszeniu nak³adam olejek arganowy z greenelixiru na w³osy, który jest bardziej jako serum ni¿ taki prawdziwy olej.

Co mogê w takim razie zrobiæ z w³osami, ¿eby poprawiæ ich kondycjê i przywróciæ do stanu, w którym siê nie rozdwaja³y i by³y zdrowe? Nie chcia³abym ich drastycznie ¶cinaæ, bo nie pasuj± mi krótkie w³osy ani takie przed ramiona. Chcia³abym je zapu¶ciæ, bo jest taka opcja, rosn± normalnie, tylko jednak wola³abym co¶ zrobiæ z ich kondycj±, bo to ³amanie siê nie jest normalne. By³abym bardzo wdziêczna gdyby jaka¶ mi³a osoba pomog³a mi w tej sprawie
PrincessCuriosa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-04-26, 18:33   #224
xxee
Rozeznanie
 
Avatar xxee
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 639
Dot.: Co zrobiæ z takimi w³osami?

Cytat:
Napisane przez PrincessCuriosa Poka¿ wiadomo¶æ
Witam. Postanowi³am siê pod³±czyæ pod temat, ¿eby nie zak³adaæ niepotrzebnie nowych.

Moim problemem jest ³amanie siê i rozdwajanie siê w³osów. Niestety nie tylko na koñcówkach, ale i na d³ugo¶ci. Potrafi± wy³amywaæ siê czasem te, które dopiero co wyros³y. Najbardziej zniszczone s± przednie pasma, które by³y kiedy¶ grzywk±. Taki z³amany w³os jest charakterystycznie odgiêty i jak siê go poci±gnie to urywa siê. Co prawda w³osy wizualnie nie wygl±daj± na zniszczone. Od jakiego¶ czasu s± bardziej suche, ale to ze wzglêdu na przyjmowanie Izoteku.

W lipcu 2017 roku ¶ciê³am do karku swoje w³osy siêgaj±ce wtedy po³owy pleców, poniewa¿ by³y zniszczone. W g³ównej mierze by³y porozdwajane. Po ¶ciêciu ich przez jaki¶ czas wygl±da³y dobrze, jednak pojawi³ siê problem ³amania, który wystêpowa³ wcze¶niej. Oczywi¶cie po ¶ciêciu nie prostowa³am ich, nie farbowa³am. Jedynie suszy³am, ale suszark± z jonizacj± i nie by³a to wysoka temperatura. Nak³ada³am maski na w³osy, oleje itp.

Moje problemy z w³osami rozpoczê³y siê jakie¶ 3 lata temu, kiedy zafarbowa³am swoje w³osy po raz pierwszy na ciemny br±z. Porozdwaja³y siê, ale by³y to pojedyncze w³osy. Potem by³o dalej farbowanie. Prostowa³am je, ale rzadko kiedy. W koñcu zafarbowa³am na czarno, co skoñczy³o siê zniszczeniem w³osów. By³y okropne w dotyku, przesuszone, ale od razu po zafarbowaniu posz³am do fryzjera je ¶ci±æ. Potem rozdwajanie siê w³osów by³o norm±.

Obecnie moje w³osy siêgaj± lekko za ramiona. Odros³y po ¶ciêciu. Nie farbujê ich, mam ju¿ naturalny kolor. Nie prostujê równie¿. Suszê je suszark± z jonizacj± o ciep³ej temperaturze, ale nie gor±cej. Myjê w³osy raz na 3-4 dni, ze wzglêdu na przyjmowanie Izoteku. Przed myciem nak³adam olej lniany na w³osy, zostawiam na godzinê, po czym myjê w³osy, rozpoczynaj±c od na³o¿enia od¿ywki "kallos" w celu zmycia oleju z w³osów. Potem stosujê szampon bez slsów. Po czym nak³adam maskê "biovax" na 15-30 minut. Zmywam to wszystko i suszê w³osy. Po wysuszeniu nak³adam olejek arganowy z greenelixiru na w³osy, który jest bardziej jako serum ni¿ taki prawdziwy olej.

Co mogê w takim razie zrobiæ z w³osami, ¿eby poprawiæ ich kondycjê i przywróciæ do stanu, w którym siê nie rozdwaja³y i by³y zdrowe? Nie chcia³abym ich drastycznie ¶cinaæ, bo nie pasuj± mi krótkie w³osy ani takie przed ramiona. Chcia³abym je zapu¶ciæ, bo jest taka opcja, rosn± normalnie, tylko jednak wola³abym co¶ zrobiæ z ich kondycj±, bo to ³amanie siê nie jest normalne. By³abym bardzo wdziêczna gdyby jaka¶ mi³a osoba pomog³a mi w tej sprawie

My¶lê, ¿e je¶li masz rozdwojone koñcówki to nie ma wyj¶cia, trzeba troszkê ¶ci±æ. Pamiêtaj, ¿e lepiej bêd± wygl±daæ krótsze, ale zadbane, od d³ugich zniszczonych

Je¶li chodzi o Twoj± pielêgnacjê, to dopatrzy³am siê samego oleju w ramach olejowania. My¶lê, ¿e to tu mo¿e tkwiæ problem. Oleje same z siebie nie nawil¿aj±, s± emolientami, a wiêc tylko to nawil¿enie domykaj± i pomagaj± utrzymaæ. U Ciebie nie maj± co utrzymywaæ
Poczytaj trochê o ró¿nych sposobach olejowania, obejrzyj filmiki - na YT jest ich ca³kiem sporo. Ja poleca³abym Ci spróbowaæ olejowania na podk³ad nawil¿aj±cy lub od¿ywkê. Podk³adem nawil¿aj±cym mo¿e byæ aloes, woda ró¿ana, tonik (tu sprawdzaj± siê wszystkie z ziaji), mo¿esz równie¿ sama zrobiæ taki podk³ad mieszaj±c wodê z odrobin± miodu lub cukru Dopiero na to na³ó¿ olej. Je¶li zdecydujesz siê nak³adaæ olej na od¿ywkê, pamiêtaj by nie trzymaæ tego na g³owie d³u¿ej, ni¿ 20min, polecam równie¿ j± wczesaæ we w³osy.
Po olejowaniu zemulguj olej od¿ywk± (tu te¿ fajniejsze efekty daje wczesana), nastêpnie umyj szamponem i na³ó¿ od¿ywkê emolientow± (raz w tygodniu proteinow±), te¿ mo¿esz wczesaæ (ja ogólnie wszystkie od¿ywki wczesujê, bo wtedy szybciej mo¿na je zmyæ, uzyskuj±c ¶wietne efekty ). Po myciu na³ó¿ na w³osy jakie¶ serum, po wyschniêciu ewentualnie jeszcze olejek na koñcówki Chyba, ¿e masz nie pusz± Ci siê, to tylko jedna z tych rzeczy.
__________________
"Warto byæ uczciwym, choæ to siê nie op³aca. Op³aca siê byæ nieuczciwym, ale nie warto" W. Bartoszewski
xxee jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-04-26, 18:58   #225
PrincessCuriosa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomo¶ci: 5
Dot.: Co zrobiæ z takimi w³osami?

Cytat:
Napisane przez xxee Poka¿ wiadomo¶æ



My¶lê, ¿e je¶li masz rozdwojone koñcówki to nie ma wyj¶cia, trzeba troszkê ¶ci±æ. Pamiêtaj, ¿e lepiej bêd± wygl±daæ krótsze, ale zadbane, od d³ugich zniszczonych

Je¶li chodzi o Twoj± pielêgnacjê, to dopatrzy³am siê samego oleju w ramach olejowania. My¶lê, ¿e to tu mo¿e tkwiæ problem. Oleje same z siebie nie nawil¿aj±, s± emolientami, a wiêc tylko to nawil¿enie domykaj± i pomagaj± utrzymaæ. U Ciebie nie maj± co utrzymywaæ
Poczytaj trochê o ró¿nych sposobach olejowania, obejrzyj filmiki - na YT jest ich ca³kiem sporo. Ja poleca³abym Ci spróbowaæ olejowania na podk³ad nawil¿aj±cy lub od¿ywkê. Podk³adem nawil¿aj±cym mo¿e byæ aloes, woda ró¿ana, tonik (tu sprawdzaj± siê wszystkie z ziaji), mo¿esz równie¿ sama zrobiæ taki podk³ad mieszaj±c wodê z odrobin± miodu lub cukru Dopiero na to na³ó¿ olej. Je¶li zdecydujesz siê nak³adaæ olej na od¿ywkê, pamiêtaj by nie trzymaæ tego na g³owie d³u¿ej, ni¿ 20min, polecam równie¿ j± wczesaæ we w³osy.
Po olejowaniu zemulguj olej od¿ywk± (tu te¿ fajniejsze efekty daje wczesana), nastêpnie umyj szamponem i na³ó¿ od¿ywkê emolientow± (raz w tygodniu proteinow±), te¿ mo¿esz wczesaæ (ja ogólnie wszystkie od¿ywki wczesujê, bo wtedy szybciej mo¿na je zmyæ, uzyskuj±c ¶wietne efekty ). Po myciu na³ó¿ na w³osy jakie¶ serum, po wyschniêciu ewentualnie jeszcze olejek na koñcówki Chyba, ¿e masz nie pusz± Ci siê, to tylko jedna z tych rzeczy.
Dziêkujê za odpowied¼
PrincessCuriosa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-05-01, 19:08   #226
jennifer78
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomo¶ci: 20
Dot.: wlosy zniszczone prostownica

Cytat:
Napisane przez malinowamamba25 Poka¿ wiadomo¶æ
Cze¶æ, krótkie pytanie. Przez ponad rok prawie codziennie prostowa³am w³osy i s± teraz w op³akanym stanie. Jak je pielêgnowaæ?? Tak ¿eby w miarê szybko je zregenerowaæ? Przede wszystkim s± mega suche, a koñcówki krusz± siê. Help!

Kup sobie np. zestaw absolut daymoist z inoaru. Kiedy¶ zniszczy³am sobie w³osy lokówk± i zaczê³am regularnie u¿ywaæ ich szamponu plus od¿ywki. Efekty pojawi³y siê do¶æ szybko,teraz nie wyobra¿am sobie u¿ywania innego szamponu i od¿ywki .
jennifer78 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-05-02, 11:13   #227
karolina_jurcz
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomo¶ci: 65
Dot.: wlosy zniszczone prostownica

Seria polecana wyzej- jest bardzo dobra, duzo olejkow, fajnie nawilzaja wloski, bez uczicia obciazenia. dla mnie rewelacja
karolina_jurcz jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-05-18, 11:28   #228
shadylady666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomo¶ci: 18
Zniszczone, wielokrotnie farbowane, wykruszaj±ce siê na ca³ej d³ugo¶ci.

Witam,
Mam pytanie do Pañ, którym uda³o siê podratowaæ chocia¿ trochê zniszczone w³osy. Otó¿ jestem posiadaczk± w³osów do ramion, wielokrotnie rozja¶nianych. Mój problem polega na tym, ¿e s± pusz±ce siê i dodatkowo , nazywaj±c rzeczy po imieniu niszczê je prostownic±. Moja pielêgnacja wygl±da tak. Myjê je co dwa dni, szamponami drogeryjnymi, s± zniszczone, wygl±daj± na pocieniowane, bo tak siê pokruszy³y, wiêc mam w³osy w kilku warstwach, potem k³adê od¿ywkê, równie¿ drogeryjn± na ok 30 min, sp³ukujê i stosujê jedwab biosilk. Od dwóch tygodni biorê skrzypovitê i pijê du¿± ilo¶æ wody mineralnej. Czasami nak³adam oleje do w³osów np koksowy czy Heenarê firmy Hesh na noc Moje w³osy nie s± gêste. Kiedys, gdy farbowa³am w³osy na czarno kole¿anki zazdro¶ci³y mi tej miekko¶ci i po³ysku, ale po dekoloryzacji epoka zdrowych w³osów raz na zawsze siê skoñczy³a. Wtedy równie¿ stosowa³am tak± sam± pielêgnacjê, lecz teraz jest ona nieskuteczna.
Co robiæ, by wzmocniæ w³osy, chcia³abym zapu¶ciæ, ale muszê je regularnie podcinaæ bo zostaj± mi mysie ogonki, w dodatku szorstkie i po³amane do granic mo¿liwo¶ci. Czy warto stosowaæ jakie¶ suplementy diety? S³ysza³am, ¿e mo¿na pokusic siê o preparaty dla kobiet w ci±¿y. Mo¿e w pielêgnacji robiê co¶ nie tak? Dodam jeszcze, ¿e w³osy przet³uszczaj± mi siê, gdyby nie suchy szampon, musia³abym myæ je codziennie.
shadylady666 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-05-22, 08:39   #229
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomo¶ci: 24 370
Dot.: Zniszczone, wielokrotnie farbowane, wykruszaj±ce siê na ca³ej d³ugo¶ci.

Cytat:
Napisane przez shadylady666 Poka¿ wiadomo¶æ
Witam,

Mam pytanie do Pañ, którym uda³o siê podratowaæ chocia¿ trochê zniszczone w³osy. Otó¿ jestem posiadaczk± w³osów do ramion, wielokrotnie rozja¶nianych. Mój problem polega na tym, ¿e s± pusz±ce siê i dodatkowo , nazywaj±c rzeczy po imieniu niszczê je prostownic±. Moja pielêgnacja wygl±da tak. Myjê je co dwa dni, szamponami drogeryjnymi, s± zniszczone, wygl±daj± na pocieniowane, bo tak siê pokruszy³y, wiêc mam w³osy w kilku warstwach, potem k³adê od¿ywkê, równie¿ drogeryjn± na ok 30 min, sp³ukujê i stosujê jedwab biosilk. Od dwóch tygodni biorê skrzypovitê i pijê du¿± ilo¶æ wody mineralnej. Czasami nak³adam oleje do w³osów np koksowy czy Heenarê firmy Hesh na noc Moje w³osy nie s± gêste. Kiedys, gdy farbowa³am w³osy na czarno kole¿anki zazdro¶ci³y mi tej miekko¶ci i po³ysku, ale po dekoloryzacji epoka zdrowych w³osów raz na zawsze siê skoñczy³a. Wtedy równie¿ stosowa³am tak± sam± pielêgnacjê, lecz teraz jest ona nieskuteczna.

Co robiæ, by wzmocniæ w³osy, chcia³abym zapu¶ciæ, ale muszê je regularnie podcinaæ bo zostaj± mi mysie ogonki, w dodatku szorstkie i po³amane do granic mo¿liwo¶ci. Czy warto stosowaæ jakie¶ suplementy diety? S³ysza³am, ¿e mo¿na pokusic siê o preparaty dla kobiet w ci±¿y. Mo¿e w pielêgnacji robiê co¶ nie tak? Dodam jeszcze, ¿e w³osy przet³uszczaj± mi siê, gdyby nie suchy szampon, musia³abym myæ je codziennie.

Przestañ prostowaæ?
U¿ywaj kosmetyków termoochronnych
chwast jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2018-05-22, 12:00   #230
franczyzka
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomo¶ci: 63
Dot.: Suche,wypadaj±ce bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobiæ ?

Wiem, ¿e zaraz pewnie zostanê zjechana przez zwolenniczki eko kosmetykow za to, co napiszê, ale na zniszczone i przesuszone w³osy dobrze dzia³aj± szampony i od¿ywki z .....- uwaga - silikonami w ¶rodku. Naturalne szampony powoduj±, ¿e w³osy wygl±daj± jeszcze gorzej i s± bardziej sianowate. Zdrowe to nie jest, ale suche w³osy wygl±daj± po tych kosmetykach dobrze. Ja stosujê od kilku lat (z przerwami) olej z wiesio³ka w kapsu³kach - gal w zielnym opakowaniu - i mam w³osy w dobrej kondycji pomimo tego, ¿e je regularnie rozja¶niam. A szampony i maski stosujê ró¿ne, czêsto s± to produkty profesjonalne z tymi nieszczêsnymi silikonami w sk³adzie.
franczyzka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-05-22, 12:19   #231
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomo¶ci: 24 370
Suche,wypadaj±ce bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobiæ ?

Cytat:
Napisane przez franczyzka Poka¿ wiadomo¶æ
Wiem, ¿e zaraz pewnie zostanê zjechana przez zwolenniczki eko kosmetykow za to, co napiszê, ale na zniszczone i przesuszone w³osy dobrze dzia³aj± szampony i od¿ywki z .....- uwaga - silikonami w ¶rodku. Naturalne szampony powoduj±, ¿e w³osy wygl±daj± jeszcze gorzej i s± bardziej sianowate. Zdrowe to nie jest, ale suche w³osy wygl±daj± po tych kosmetykach dobrze. Ja stosujê od kilku lat (z przerwami) olej z wiesio³ka w kapsu³kach - gal w zielnym opakowaniu - i mam w³osy w dobrej kondycji pomimo tego, ¿e je regularnie rozja¶niam. A szampony i maski stosujê ró¿ne, czêsto s± to produkty profesjonalne z tymi nieszczêsnymi silikonami w sk³adzie.

Prawdopodobnie nie masz w³osów w dobrej kondycji. Tylko tak wygl±daj±.
Jesli masz w³osy w dobrej kondycji to po naturalnym szamponie wygl±daj± zdrowo i piêknie.
Jesli u¿ywasz sls i umyjesz nagle naturalnym - bêdziesz miec siano. Bo pokaza³a sie rzeczywista kondycja w³osa.
Tez u¿ywa³am sls uznaj±c to za ratunek dla moich w³osów. Nic bardziej mylnego.

Tak¿e zale¿y kto co chce osi±gn±æ. Wyglad i taka sobie kondycjê? Czy obie te rzeczy.

Edytowane przez chwast
Czas edycji: 2018-05-22 o 12:22
chwast jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-06-09, 22:00   #232
malgorzatadaczynska
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomo¶ci: 23
Dot.: Suche,wypadaj±ce bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobiæ ?

a nie lepiej zrobiæ keratynowe prostowanie? czyta³am, ¿e daje super efekty i to na bardzo d³ugo. stosowanie maseczek jest czasami czasoch³onne i trzeba uzbroiæ siê w cierpliwo¶æ, ¿eby zobaczyæ ró¿nicê na w³osach.
malgorzatadaczynska jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-06-10, 06:39   #233
Hankaak
Rozeznanie
 
Avatar Hankaak
 
Zarejestrowany: 2017-01
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 559
Dot.: Suche,wypadaj±ce bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobiæ ?

Cytat:
Napisane przez malgorzatadaczynska Poka¿ wiadomo¶æ
a nie lepiej zrobiæ keratynowe prostowanie? czyta³am, ¿e daje super efekty i to na bardzo d³ugo. stosowanie maseczek jest czasami czasoch³onne i trzeba uzbroiæ siê w cierpliwo¶æ, ¿eby zobaczyæ ró¿nicê na w³osach.

No moja kosmetyczka odradza - pytalam siê jej nawet 2 razy, i twierdzi, ¿e to gorzej ni¿ z farbowaniem, bo niszczy w³osy, szczegolnie jak ju¿ Ci odrosn± z 3-4 cm, to w odrostach robi siê w³a¶nie siano i to jeszcze gorzej wygl±da. Tak przynajmniej stwierdzi³a ¿e bêdzie wygl±daæ na moich w³osach, nie musi byc to standardowe dzia³anie keratyny.

Co do naturalnych - faktycznie pusz±. Wiele blogerek od w³osów przyznaje, ¿e od czasu do czasu myje w³osy albo nak³ada od¿ywkê z SLS. Zatem mo¿e te¿ warto prócz naturalnych raz na ile¶ myæ na³o¿yæ chemiê na w³osy. Ja to te¿ zauwa¿y³am - moje maj± tendencjê do puszenia siê po naturalnych, ale po jakiej¶ zwyk³ej ju¿ nie i dlatego szczególnie jak wiem, ¿e chce je wyprostowaæ czy uczesaæ w czasie suszenia to biorê zwyk³± od¿ywkê - szampon mam zawsze naturalny albo myjê w p³ynie do hig. intymnej
__________________
Trenujê si³ê woli, gdy miê¶nie mówi± nie...
Hankaak jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-06-11, 08:56   #234
jennifer78
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomo¶ci: 20
Dot.: Suche,wypadaj±ce bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobiæ ?

Cytat:
Napisane przez malgorzatadaczynska Poka¿ wiadomo¶æ
a nie lepiej zrobiæ keratynowe prostowanie? czyta³am, ¿e daje super efekty i to na bardzo d³ugo. stosowanie maseczek jest czasami czasoch³onne i trzeba uzbroiæ siê w cierpliwo¶æ, ¿eby zobaczyæ ró¿nicê na w³osach.

Te¿ mi siê wydaje, ¿e czasem porz±dny zabieg jest w stanie poprawiæ kondycjê w³osów. A maseczki s± dobre, ale gdy w³osy nie sa jako¶ bardzo zniszczone. Mam keratynowe prostowanie wykonywane regularnie i jestem zadowolona. Bo w³osy nie pusz± siê, s± miêkkie i np. nie pl±cz± siê po myciu. Tylko tu dochodzi kwestia umiejetnosci fryzjera i jakosci keratyny- ja mialam robiony zabieg z morroccan treatment od inoaru.
jennifer78 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-06-14, 15:04   #235
kamiloska
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomo¶ci: 16
Dot.: Suche,wypadaj±ce bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobiæ ?

Je¶li chodzi o jasne w³osy to ja u¿ywam raczej naturalnych kosmetyków, staram siê te¿ nie u¿ywaæ du¿o suszarki i prostownicy. Teraz u¿ywam Seboradin Jasne W³osy, jest dobry na ³amliwe i sk³onne do wypadania kosmyki. No i to w sumie wystarcza.
kamiloska jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-06-14, 15:57   #236
Darnna47
Przyczajenie
 
Avatar Darnna47
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomo¶ci: 8
Dot.: Suche,wypadaj±ce bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobiæ ?

a keratynowe prostowanie w³osów jest zdrowe? U mnie fryzjerka mówi³a, ¿e nie robi± tego bo w tym jest formalina i wykonuj± tylko olaplex. Tylko tak us³ysza³am, wiêc nie bijcie je¶li co¶ ¼le powiedzia³am :P Moje w³osy by³y strasznie wyniszczone rozja¶nianiem, same zaczê³y siê kruszyæ i nagle patrzê pewnego dnia a one s± o wiele krótsze. Przesta³am je farbowaæ i u¿ywa³am maski co 2 dni, pó¼niej trochê rzadziej i po kilku miesiacach s± w o wiele lepszej formie. Wyrówna³am tylko koñcówki, ju¿ ich nie cieniujê, wiêc jako¶ da³o radê je odratowaæ
Darnna47 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-07-18, 18:45   #237
natka_na
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomo¶ci: 1
Dot.: Suche,wypadaj±ce bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobiæ ?

Hej!
Pomocy, co zrobiæ ¿eby w³osy nie wygl±da³y jak siano albo jak to, co jest na zdjêciu?
Czy kto¶ mia³ tego typu problem i jak sobie z tym poradzi³?
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg Snapchat-1753702981.jpg (74,4 KB, 44 za³adowañ)
natka_na jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-07-22, 16:04   #238
WielkaDamaSama1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomo¶ci: 225
Dot.: Suche,wypadaj±ce bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobiæ ?

Cytat:
Napisane przez Darnna47 Poka¿ wiadomo¶æ
a keratynowe prostowanie w³osów jest zdrowe? U mnie fryzjerka mówi³a, ¿e nie robi± tego bo w tym jest formalina i wykonuj± tylko olaplex. Tylko tak us³ysza³am, wiêc nie bijcie je¶li co¶ ¼le powiedzia³am :P Moje w³osy by³y strasznie wyniszczone rozja¶nianiem, same zaczê³y siê kruszyæ i nagle patrzê pewnego dnia a one s± o wiele krótsze. Przesta³am je farbowaæ i u¿ywa³am maski co 2 dni, pó¼niej trochê rzadziej i po kilku miesiacach s± w o wiele lepszej formie. Wyrówna³am tylko koñcówki, ju¿ ich nie cieniujê, wiêc jako¶ da³o radê je odratowaæ
Formaline uzywa sie do lekkiej konserwacji zwlok zmarlego, no wlasnie czy te keratynowe prostowanie nie ma wplywu na zdrowie?
__________________
UNIKAJ produktow z cukrem.CUKIER postarza skore, zabija KOLAGEN w skorze.
WielkaDamaSama1 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-08-07, 17:59   #239
broziak
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomo¶ci: 117
Dot.: Suche,wypadaj±ce bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobiæ ?

keratynowe prostowanie mialam robione kilka razy i pierwsze slysze, ze to ma jakies skutki uboczne. keratyna keratynie nierowna, najladniejsze efekty mialam po morroccan keratin od Inoaru. w³osy bardzo miêkkie i po prostu... ³adnie wygl±daj±ce a efekt trzyma mi siê hmm oko³o 4 miesiêcy.
broziak jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2018-09-08, 16:41   #240
milczii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomo¶ci: 1
regeneracja w³osów

Cze¶æ.
Ostatnio przesz³am 2 dekoloryzacje w³osów. Od 2 lat mia³am czarne, wiêc nie ³atwo wróciæ do jasnych. Po pierwszej dekoloryzacji by³o okey, w³osy w bardzo dobrej kondycji. Wczoraj by³am drugi raz na ¶ci±ganiu koloru, nastêpnie mia³am po³o¿on± farbê.
W³osy zrobi³y siê suche, czego siê spodziewa³am. Mam je sporo nawil¿aæ, fryzjerka da³a mi maseczki regeneruj±ce w³osy. W³osów na szczotce po myciu tak¿e jest wiêcej. Czy macie jakie¶ sprawdzone kosmetyki, które poprawi³y wygl±d Waszych w³osów? A mo¿e która¶ z Was mia³a podobnie po koloryzacjach i mo¿e poleciæ co¶ dobrego na regeneracjê?
Zdajê sobie sprawê, ¿e w³osy s± mega os³abione, z czym zwi±zane jest to, ¿e wiêcej ich wypada przy rozczesywaniu.
milczii jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2021-07-07 14:25:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:28.