problem ze spekaniami :/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Decoupage

Notka

Decoupage Pod-forum decoupage to miejsce przygotowane specjalnie dla miłośników tej techniki. Lubisz decoupage? Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-18, 19:07   #1
tyreczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 164

problem ze spekaniami :/


Witam wszystkich bardzo serdecznie ... Mam mały problem, zaczełam "zabawe" z serwetkami no i odrazu pojawił sie problem ... poszłam wczoraj do sklepu dla plastyków i kupiłam spekacz do farb...ale cos mi z nim nie idzie, i nie widze efektów ....kupiłam spekacz firmy Maimeri na którym jest napisane "bezbarwny weniks pękajacy na bazie wody - do wycinanek ale nestety nic nie pęka czy to Ja cos zle rozbie czy moze cos złego kupiłam ... postepuje tak ...farba, krak i farba - ale nic nie pęka ...

jesli juz taki problem był poruszany to przepraszam ale nie mogłam znalesc :/ pozdrawiam
tyreczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-27, 15:44   #2
selfish
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 919
Dot.: problem ze spekaniami :/

Hmm, może za cienka warstwę tego kraku kładziesz? Raczej powinno Ci pekać już pod pędzlem, kiedy kładziesz na niego farbę. Ale tej firmy kraku nigdy nie miałam, wiec autorytetem nie jestem.
A jakiej farby używasz? Akrylowej?
__________________
-----------------------


--------l
selfish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-27, 18:47   #3
krufka80
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 777
Dot.: problem ze spekaniami :/

no i czy pierwsza wartswa farby jest ciemniejsza niz druga? bo jak nie to nie będzie nic widać. krack trzeba polozyc dość grubo ale raz przy razie nie przejezdzajac pedzlem dwa razy po tym samym miejscu. powodzenia w dalszych probach
krufka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-31, 14:20   #4
Trisza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9
Dot.: problem ze spekaniami :/

witam,
też mi się zdarzyło ,że zakupiony klej do spękań (u plastyków)nie dawał przewidywanego efektu (niestety firmy nie pamietm nie sprawdzę gdyż właśnie jestem nad morzem ale maniakalnie zaglądam na forum - sprawdzę po powrocie )pękało byle jak prawie nic , potem kupiłam w obi krakele medium jednoskładnikowy i zadziałało bardzo ładnie , jesZcze inne spękania wychodzą przy kleju dwuskładnikowym używam firmy Stamperia i jest oki
życzę powodzenia
i pozdrawiam dziś niestety deszczowo z Juraty
Trisza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-13, 10:28   #5
MiOkaA
Rozeznanie
 
Avatar MiOkaA
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 560
Dot.: problem ze spekaniami :/

Chyba wiem co jest nie tak, kiedyś kupiłam u mnie w plastyku krack pani go podała powiedziała że jest jednoskładnikowy, a skoro już wcześniej robiłam na jenoskładnikowych od razu zabrałam się do pracy, czekałam czekałam i nic nie pękało więc przeczytałam na etykiecie i okazało sie że to jest dwuskładnikowy tylko pani sprzedawczyni o tym nie wiedziała, poszłam i kupiłam drugą część :/, a ja ci radze położyć go grubo (jeśli to napewno jest jednoskładnikowy) na 1 warstwę farby i jak jeszcze sie klei grubą warstwę(oczywiście tylko raz przejeżdżają pędzlem) farby i szybko podsuszyć. Ostatnio tak zrobiłam i wyszły mi najpiękniejsze spękania jakie widziałam
MiOkaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Decoupage


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:54.