Tabletki anty na bóle menstruacyjne... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-02, 12:13   #1
Marbella85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 158
Arrow

Tabletki anty na bóle menstruacyjne...


Pytam z czystej ciekawośći: moja siostra już od dwóch lat jedzie na tabletkach anty z powodu bolesnych miesiączek. Co jest tutaj ważne, to fakt, że nie współżyje więc uśmierzanie bólu jest tylko efektem ubocznym. Trochę mnie ta sytuacja dziwi, bo to takie faszerowanie się hormonami trochę bez sensu. Lekarzem nie jestem więc nic jej nie będę sugerować (może tylko wizytę u innego lekarza), ale czy tabletki anty to jedyne wyjście w takiej sytuacji??? Dodam, że standardowe leki przeciwbólowe nie działają. Miałyście takie sytuacje??
Marbella85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-02, 13:47   #2
madzia2306
Zakorzenienie
 
Avatar madzia2306
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 20 068
Dot.: Tabletki anty na bóle menstruacyjne...

koleżanka mojej siostry miała strasznie bolesne bóle miesiączkowe tak mocne że mdlała z bólu i jej lekarz też przepisał tabletki anty więc chyba skuteczne ale ja nie chciałabym się faszerowac hormonami ale jakby to miało by jedyne wyjście żeby uśmierzyć ból to brałabym
__________________
11.10.2005-RAZEM

10.10.2009r-ZARĘCZENI

JAKO ŻONA

27.12.2011 Egzamin na prawo jazdy zdany za pierwszym podejściem
madzia2306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-02, 13:54   #3
zagubiona_w_swoich_snach
Zakorzenienie
 
Avatar zagubiona_w_swoich_snach
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 3 477
Dot.: Tabletki anty na bóle menstruacyjne...

mi lekarka powiedziala ze sa 3 metody - jednej nie pamietam , 2 to bylo lykanie aspiryny tydzien przed i w czasie miesiaczki a 3 to wlasnie tabletki anty.

Wybralam anty z wiadomych wzgledow jesli jednak zabezpieczniene nie byloby mi potrzebne prosilabym lekarza o pomoc w wybraniu innej metody zapobiegajacej bolowi niz faszerowanie sie niepotrzebnie hormonami.
__________________
Nie możesz zmienić wszystkiego.
Możesz za to zmienić jedną, małą rzecz.
I tak to działa.
zagubiona_w_swoich_snach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-02, 14:10   #4
aktaga13
Zakorzenienie
 
Avatar aktaga13
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zacisze domowe
Wiadomości: 5 872
Dot.: Tabletki anty na bóle menstruacyjne...

hm, osobiście miałabym większe opory przed faszerowaniem się hormonami TYLKO w celach anty

jestem dość ostrożna jeśli chodzi o hormony. sama aktualnie przechodze kuracje, poprzedzoną badaniami. w moich tabletkach działanie antykoncepcyjne jest niejako uboczne. w podobnej sytuacji jest moja "szwagierka". więc trudno mi się wypowiadać negatywnie o tej metodzie.tabletki bardzo nam obu pomagają (jakoś tak się złożyło, że obie przechodziłyśmy miesiączki TRAGICZNIE - wymioty, omdlenia itp...). cięzko jednoznacznie ocenić, czy to dobrze czy źle. ja zaryzykowałam (choć oczywiście lekarz przedstawił też inne rozwiązania) i póki co wychodzi mi na dobre... każda kobieta ma ten wybór, żeby sama decydować co dla niej najlepsze - znając wady i zalety danej metody. nie narzucajmy niczego z góry.
__________________
bynajmniej =/= przynajmniej!!
bynajmniej - wcale, zupełnie, ani trochę, zgoła (zwykle w połączeniu z partykułą nie)
aktaga13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-08, 22:53   #5
Edytkaaa
Raczkowanie
 
Avatar Edytkaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 268
Dot.: Tabletki anty na bóle menstruacyjne...

Ja niestety nalę do takich osób, które wiedzą co to prawdziwy ból przy okresie. Kiedyś miałam (dokładnie 6 razy, bo po tym czasie dopiero poszłam do ginekologa) okropne niewyobrażalne bóle. Nie zrozumie tego nigdy nikt, kto tego nie przechodził.
Jeden lekarz porównał to do bóli porodowych Przeszłam to aż 6 razy. Dziwie się, że nie wylądowałam na pogotowiu nigdy. Nie chcem już nigdy więcej w życiu takiego bólu. Dosłownie człowiek nie wie co ze sobą zrobić. Było tak, że przez kilka lub kilkanaście godzin leżałam, płakałam, zwijałam się z bólu i wymiotowałam! Nie było sensu nawet brać jakiejkolwiek tabletki bo wymiotowałam! A jak poszłam do ginekologa to właśnie przepisano mi tabletki antykoncepcyjne. Tak od razu beż żadnych specjalnych badań ( miałam tylko zwykłe badanie). I tak jadę na tych tabletkach już kilka lat. Teraz chcem zrobić badania i dobrać tabletki, ale nie wiem czy jest to możliwe bez konieczności przerywania brania, bo nie wyobrażam sobie znów przez to wszystko przechodzić

Ale na koniec co najważniejsze. Jest taki lek AULIN . To są tabletki. Są chyba na recepte, ale może można je kupić bez recepty, tylko wtedy się więcej płaci. Nigdy nie brałam tego leku ale niedawno dowiedziałam się, że pomaga bardzo na bóle miesiączkowe. Ponoć pomaga nawet jak ktoś miał takie koszmarne jak ja.. Może poszukaj informacji na jego temat w internecie
__________________
Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy.
Éric-Emmanuel Schmitt
Edytkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-10, 13:21   #6
annan_
Zadomowienie
 
Avatar annan_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 238
Dot.: Tabletki anty na bóle menstruacyjne...

Cytat:
Napisane przez Marbella85 Pokaż wiadomość
ale czy tabletki anty to jedyne wyjście w takiej sytuacji??? Dodam, że standardowe leki przeciwbólowe nie działają. Miałyście takie sytuacje??
wszystko zależy, czym spowodowane są bóle: jeżeli jest to po prostu niski próg odczuwania bólu, wtedy lepiej po prostu faktycznie zażywać leki rozkurczowe i przeciwbólowe (jeżeli nie ma się ochoty lub istnieją przeciwwskazania do antykoncepcji hormonalnej).

Jeżeli jednak przyczyną są zaburzenia hormonalne lub wręcz choroba (np. endometrioza), wtedy terapia hormonalna jest jedynym sposobem ratunku.

Unikałabym lekarza, który na hasło "bolesna miesiączka" od razu rzuca w naszą stronę receptą (albo na każde inne hasło: trądzik, łupież czy swędzenie w boku) bez wykonania jakichkolwiek badań mających a) zdiagnozować przyczynę problemu, b) wykluczyć przeciwwskazania do stosowania pigułek.
annan_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-10, 13:54   #7
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Tabletki anty na bóle menstruacyjne...

czytając was jestem przerażona a zarazem pełna podziwu,że wy tyle bólu znosicie- jednak kobitki są twardsze od facetów! :P Ja osobiscie też miałam bolesne miesiączki zawsze i zawsze TYLKO no spa mi pomagała (2 szt musialam brać) później jak brałam anty to sie nic w sumie nie zmieniło- bóle były takie same. ale to nic bo w sumie brałam anty zeby sie zabespieczeac a nie żeby niemieć bólu. Jestem tylko ciekawa jak to bedzie wyglądało po porodzie czy bóle miesiączkowe będą lżejsze czy mocniejsze..??
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-10, 16:22   #8
aktaga13
Zakorzenienie
 
Avatar aktaga13
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zacisze domowe
Wiadomości: 5 872
Dot.: Tabletki anty na bóle menstruacyjne...

Cytat:
Napisane przez SugarbabyLove Pokaż wiadomość
(...) TYLKO no spa mi pomagała (2 szt musialam brać)
nie ma się czym chwalić, ale żeby wstać z łóżka podczas okresu musiałam wziąć zestaw 5 ibupromów i 2 nosp... czyli na granicy dopuszczalnej normy. niestety nawet to nie likwidowało bólu. łagodziło go, ale neistety pojawiały się zawroty głowy i osłabienie nie chcę nawet myśleć jakie szkody wyrządzało wątrobie

po porodzie jest lepiej tak przynajmniej mówi moja mama i inne mamy, które znam. OBY.
__________________
bynajmniej =/= przynajmniej!!
bynajmniej - wcale, zupełnie, ani trochę, zgoła (zwykle w połączeniu z partykułą nie)
aktaga13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-10, 16:46   #9
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Tabletki anty na bóle menstruacyjne...

Cytat:
Napisane przez zagubiona_w_swoich_snach Pokaż wiadomość
... lykanie aspiryny tydzien przed i w czasie miesiaczki ...
wiesz co misiu, chyba musiałaś się przesłyszeć albo doktorce coś się pomyliło - aspiryny z tego co wiem właśnie nie wolno brać w trakcie okresu! rozrzedza krew, co może znacznie zwiększyć krwawienie.

[sama kiedyś byłam taka mądra zapomniałam o tym, że dnia następnego szykuje się okres i wzięłam 2 aspirynki na noc. przeziębienie do skutku nie doszło ale uhh, takiego krwawienia to ja nigdy wcześniej ani później nie miałam..]
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-10, 19:34   #10
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Tabletki anty na bóle menstruacyjne...

Cytat:
Napisane przez aktaga13 Pokaż wiadomość
nie ma się czym chwalić, ale żeby wstać z łóżka podczas okresu musiałam wziąć zestaw 5 ibupromów i 2 nosp... czyli na granicy dopuszczalnej normy. niestety nawet to nie likwidowało bólu. łagodziło go, ale neistety pojawiały się zawroty głowy i osłabienie nie chcę nawet myśleć jakie szkody wyrządzało wątrobie

po porodzie jest lepiej tak przynajmniej mówi moja mama i inne mamy, które znam. OBY.
no wspolczuje i tez mam nadzieje ze po porodzie lepsze miesiaczki beda
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-10, 19:42   #11
aktaga13
Zakorzenienie
 
Avatar aktaga13
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zacisze domowe
Wiadomości: 5 872
Dot.: Tabletki anty na bóle menstruacyjne...

Cytat:
Napisane przez SugarbabyLove Pokaż wiadomość
no wspolczuje i tez mam nadzieje ze po porodzie lepsze miesiaczki beda
dopiero teraz zauważyłam, że już za 4 miesiące (no, troszkę więcej) będziesz mogła się przekonać na własnej skórze niech się dzidzia zdrowo rozwija!!
__________________
bynajmniej =/= przynajmniej!!
bynajmniej - wcale, zupełnie, ani trochę, zgoła (zwykle w połączeniu z partykułą nie)
aktaga13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-10, 21:08   #12
anul12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 32
Dot.: Tabletki anty na bóle menstruacyjne...

Przyznam sie szczerze ze tez zastanawiałam się nad tymi tabletkami, ale jednak to dla mnie za duża ingerencja...dlatego wybrałam się do p. ginekolog i przepisała mi taki proszek do rozpuszczania w wodzie..i póki co działa..Jest on na recepte..i nawet nie taki drogi, cos ok 15zl.
anul12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-10, 22:48   #13
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Tabletki anty na bóle menstruacyjne...

czyżby nimesil?
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-12, 09:09   #14
anul12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 32
Dot.: Tabletki anty na bóle menstruacyjne...

Cytat:
Napisane przez monius9 Pokaż wiadomość
czyżby nimesil?
tak dokładnie...
anul12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:11.