skrócona szyjka macicy-boje sie!!! - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-08, 20:42   #61
katarzynka00
Zakorzenienie
 
Avatar katarzynka00
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 7 345
Dot.: Skracanie się szyjki i twardnienie brzuszka:((

Cytat:
Napisane przez Ahtaga Pokaż wiadomość
ja prawie całą ciążę "jechałam" na Luteinie i Cordafenie (rozkurczowy) i brzuch mimo wszystko twardniał, ale dużo odpoczywałam i dziś mija termin mojego porodu, a szyjka trzyma i nie chce puścić
wydaję mi się że te leki nie są rozkurczowe.
Luteina to czysty progesteron, w ciąży najczęściej zapisywany na podtrzymanie.Natomiast cordafen jest lekiem stosowanym przy nadciśnieniu tętniczym indukowanym ciążą.
Szybkiego i bezbolesnego porodu życzę
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny


katarzynka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 11:46   #62
Baobabek
Zakorzenienie
 
Avatar Baobabek
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 5 576
GG do Baobabek Send a message via Skype™ to Baobabek
Dot.: Skracanie się szyjki i twardnienie brzuszka:((

Cytat:
Napisane przez niunia_05 Pokaż wiadomość
Witajcie kochane, jestem w 22 tyg ciazy. Lekarz oznajmil mi po tym jak mu powiedzialam ze twardnieje mi brzuch, ze skraca mi sie szyjka-nie powiedziala ile ma. Strasznie mnie nastraszyl ze ciaza jest zagrozona, kazal mi ciagle lezec i przepisal luteine i no-spe. Nie wiem co mam juz myslec, jestem przerazona Nie chce stracic mojego malenstwa ( Doradzcie mi cos. Czy to na prawde jest tak powazne? Czy ktoras z Was tez tak miala?Pozdrawiam.
hej, ja też od miałam skracającą się szyjkę i zagrożoną ciążę z tego tytułu. Miałam dość dużo stresów na początku ciąży i chyba dlatego. U mnie skończyło się na pessarze w 30 tygodniu ciąży. # razy byłam w szpitalu na tygodniowych obserwacjach, bo leżenie przymusowe w domu jakoś nie bardzo mi wychodziło i dlatego, że nie leżałam tyle co powinnam, bywałam w szpitalu. Odkąd założyli mi pesar byłam spokojniejsza o dziecko, dzięki niemu donosiłam ciążę do 38 tygodnia, w sumie to urodziłam 2 dni po tym jak zdjęto mi pessar Maluch zdrowy, silny, poród naturalny, wszystko przebiegło tak jak powinno rozumiem Twój strach, wiem co przeżywasz, ale nie denerwuj się, to nie jest koniec świata, dziecku nic nie zagraża, ale MUSISZ leżeć, wstawaj tylko do toalety i na bardzo szybki prysznic nie rób nic, poza leżeniem i odpoczywaniem, a wszystko będzie dobrze - ja jestem dowodem mam 13 miesięcznego najcudniejszego na świecie synka i Tobie też życzę tak cudownego i zdrowego maluszka

---------- Dopisano o 12:46 ---------- Poprzedni post napisano o 12:42 ----------

Cytat:
Napisane przez 22Kamila22 Pokaż wiadomość
Pierwsze i najwazniejsze to nie stresować cię i leżeć. Ja od 23 tygodnia ciąży w sumie do końca leżałam, pod koniec troszkę sobie pozwoliłam ale to za zgodą lekarza. Ja jechałam od 23 tygodnia na nos-pie, luteinie a do tego fenoterol przez który mialam drżenia rąk, isoptinie a pod koniec jeszcze sterydy podane domiesniowo żeby Malej szybciej się płucka wykształcałya dokladniej dojrzały pęcherzyki płucne. Maja na szczęście urodziła się w 39 tygodniu przez cc z powodu skaczącego tętna ale jest śliczna i zdrowa. Także u ciebie będzie dobrze tylko musisz sie oszczędzać. Nas w tamtym cięzkim czasie bardzo rozpieszczał mój TŻ, rodzice i dzieki takiej pomocy dałam radę!
miałam prawie identyczny zestaw: fenoterol, isoptin, nospę i magnezin - po nocach mi się nazwy śniły hehehe
__________________
K & I

Baobabek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-25, 07:37   #63
ela_84
Raczkowanie
 
Avatar ela_84
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 407
Dot.: Skracanie się szyjki i twardnienie brzuszka:((

Nie zawsze szyjka się skraca przez twardnienie brzucha - czasami to tylko macica 'trenuje', więc nie ma co się bać każdego skurczu. W każdym razie jeśli jest twardnienie nie wolno dotykac brzucha bo sprawa się tylko pogarsza. Piersi oczywiście też nie. Najlepiej leżeć na boku z podkurczonymi nogami, żeby zmniejszyć napięcie, jeśli skurcz mija po kilku-kilkunastu sekundach i nie jest bolesny, to szyjki raczej nie skraca.

Leżę w szpitalu - co prawda nie z powodu skróconej szyjki, ale są tu ze mną takie przypadki. Mają założony pessar, czasami szwy. Niektóre kobiety muszą leżeć w szpitalu, a inne wypuszczają do domu i mogą normalnie wstawać pod prysznic czy do toalety, więc to nie jest jeszcze taka tragedia

Tydzień temu lekarz stwierdził skróconą szyjkę także u mnie, ale jest twarda i zamknięta i nie będą mi z tym nic robić, tylko obserwować, leżę tak czy siak.

---------- Dopisano o 08:37 ---------- Poprzedni post napisano o 08:33 ----------

A co do cordafaenu, to tu w szpitalu dają go na skurcze - nawet ja go dostawałam przez kilka pierwszych dni (a ciśnienie mam 90/60 lub mniej). Potem zamienili na nospę. Ale cordafenu lepiej nie brać długo.
__________________
Tomek urodził się 8 lipca
ela_84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-25, 18:37   #64
cucciola79
Wtajemniczenie
 
Avatar cucciola79
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Toscana
Wiadomości: 2 998
Dot.: Skracanie się szyjki i twardnienie brzuszka:((

Cytat:
Napisane przez Lilkaa82 Pokaż wiadomość
Leż kochana, ja tez leze juz od 4 tygodni i tydzien bylam w szpitalu z rozpoznaniem przedwczesnego porodu na Fenoterolu i Isoptinie, teraz nadal leze ale w domu i nadaj leki mam brac co 4 godz i lezec plackiem chodzic tylko do wc, do tego magnez, trzymaj sie Ty i dzidziol dzielnie
Lilkaa a gdzie Ty sie podziewasz??juz sie martwilam o Ciebie!!!co slychac??odezwij sie na watku Oczekiwajki na pierwszego dzidzisuia!!!
cucciola79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 09:48   #65
maja magdalena
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1
Dot.: Skracanie się szyjki i twardnienie brzuszka:((

witajcie wszystkie przestraszone
Ja również miałam podobny problem, nie tylko twardą macicę miękką któtką szyjkę to jeszcze krwiaka, byłam załamana, zwłaszcza że to pierwsza ciąża i nie bardzo wiedziałam co mam zrobic, na żadnym forum nie znalazłam info czy ten stan może się cofnac i czy nie bedę musiała leże całej ciąży w szpitalu, albo nie poronię.
Dodam że był to początek ciązy 11 tydzień.
Dużo leżałam z uniesionymi na poduszce nogami, brałam magnezin 500 przez tydzien 1 tab. rano i 1 wieczorem, nospę 2razy dziennie i duphaston 3razy dziennie.
miesiąc później po twardnieniu nie było śladu, krwiak się wchłonoł. Po kolejnej wizycie lekarz odstawił duphaston, zastąpił go luteiną dopochwową i problem z krótką szyjką również znikł jak za dotknięciem czarodziejskiej różczki.
pozdrawiam wszystkich i życzę wszystkim przyjemnej bezstresowej ciąży
maja magdalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 08:51   #66
emylkaZ
Raczkowanie
 
Avatar emylkaZ
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 233
Dot.: Skracanie się szyjki i twardnienie brzuszka:((

Witam ! Jestem w 27 tc.
Na ostatniej wizycie okazało się, że szyjka mi się lekko skróciła. Dostałam na to luteinę 2x2 oraz Aspargin no i mam się oszczędzać, za 2 tyg kontrola, zobaczymy co dalej... A z moim brzuchem to tak dziwnie jest. Wiele dziewczyn pisze, że twardnieje im w ciągu dnia po dłuższych spacerach czy wysiłku. U mnie odwrotnie, w ciągu dnia jest miękki, natomiast w nocy twardy. Kiedy się budzę w nocy i dotykam brzucha, zawsze jest twardy, idę np. do toalety, wracam, poleżę trochę i mięknie, potem znowu się budzę i znów twardy. Nie wiem, dlaczego.
Lekarz nie kazał mi cały czas leżec, tylko się oszczędzac, nie dźwigac, polegiwac w ciągu dnia gdyby wystąpiło napinanie brzucha. Dodam, że moja szyjka ma 30 mm, czy to na prawdę niebepieczne ?
emylkaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:12.