Żele i toniki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-17, 19:38   #1
zenek202
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 5

Żele i toniki


Witam Was ; )

Poszukuję jakiegoś dobrego żelu i toniku. Wypróbowałem już żele z serii garniera ( 3w1, przeciw zaskórnikom, active żel i active peeling ) i jakiś z loreal i piankę oczyszczającą z serii pharmaceris.
Toniki jak na razie z serii garnier ( ściągająco - oczyszczający ) i pharmaceris nawet już nie pamiętam jaki
W aptekach w moim mieście żele i toniki mam dostępne właśnie z garniera, pharmaceris, under 20 i chyba ziaji.

Teraz mam cerę strasznie czerwoną ( głównie policzki ) .
I pytanie ? Który będzie lepszy - żel garniera peelingująco - rewitalizujący(fruit energy ) czy żel oczyszczająco - rewitalizujący ?
I tonik winogronowy ?
Czy to rozjaśni cerę ?
zenek202 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 22:17   #2
KingaAmy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 9
Dot.: Żele i toniki

Cytat:
Napisane przez zenek202 Pokaż wiadomość
Teraz mam cerę strasznie czerwoną ( głównie policzki ) .
Hmm,widzę,że używasz dosyć mocnych żeli i toników - może przez to masz zaczerwienioną cerę? Zamiast garniera proponuję wybrać coś delikatniejszego,żeby zanadto nie wysuszało skóry i nie powodowało zaczerwienienia.
KingaAmy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 13:32   #3
Marcin_619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 483
Dot.: Żele i toniki

powodem zaczerwienienia są kosmetyki garniera które nie nadają się na skóre , tylko podrażniaja ją i posiadają w składzie alkohol którego musisz unikać! Wywal wszystkie drogeryjne kosmetyki i udaj się do apteki po żel czy tonik który ci pomoże , apteczne kosmetyki nie zawsze są takie drogie , chcesz coś więcej wiedziesz pisz na priv. nie ważne co apteka ma na stanie, szukasz dobrego kosmetyku na necie , opini i idziesz zamówic do apteki .Pozdrawiam

Edytowane przez Marcin_619
Czas edycji: 2013-06-18 o 13:34
Marcin_619 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 09:39   #4
Withers
Zakorzenienie
 
Avatar Withers
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 190
Dot.: Żele i toniki

Cytat:
Napisane przez KingaAmy Pokaż wiadomość
Hmm,widzę,że używasz dosyć mocnych żeli i toników - może przez to masz zaczerwienioną cerę? Zamiast garniera proponuję wybrać coś delikatniejszego,żeby zanadto nie wysuszało skóry i nie powodowało zaczerwienienia.
Też mi się tak wydaje. Ja bym wypróbowała coś z Ziaji, bez alkoholu w składzie.
__________________

Wining and dining, drinking and driving

Excessive buying, overdose and dying
Withers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 17:19   #5
friendlikeangel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 10
Dot.: Żele i toniki

Ja też swego czasu szukałam jakiś toników i żeli. Wydałam kupę kasy, a cera nie poprawiała się... śmiem powiedzieć, że wręcz pogarszała. Wszystkie te kosmetyki wysuszały skórę (słyszałam, że tak działa sodium laureth sulfate, ale nie wiem czy czegoś nie pomyliłam). Odstawiłam wszystko, nie poprawiło się, ale przynajmniej się nie pogarsza. Obecnie stosuję tylko tonik z Ziaji nuno (?) antybakteryjny. Jakaś rewelacja nie jest, ale i tak to chyba najlepszy tonik jaki miałam i niedrogi.
friendlikeangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 21:20   #6
zenek202
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 5
Dot.: Żele i toniki

Wysuszona skóra dla mnie to nie problem ; )
Czerwona skóra była powodem zbyt dużej ilości wykonywanych przeze mnie zabiegów na twarzy pellingami i tonikami ( więcej niż 4 razy na dzień )
i zbyt małą ilością wypijanej wody ;p
U mnie w mieście ( małe miasteczko ) w aptekach nie ma za bardzo dużego wyboru ( gdy spytałem o żel La Roche to panie nie wiedziały co to jest ^^ )

Teraz znalazłem ciekawy sposób
Zamiast toniku używam spirytusu salicylowego;p
Wiem, wiem wysusza ale po tym stosuję balsam po goleniu od nivea ( cud miód po prostu) i jestem bardzo zadowolony ; )

A jeżeli chodzi o łagodne żele to się nie sprawdzają, przez pewien czas używałem pianki z pharmaceris, ale bardzo się na tym zawiodłem ; )
zenek202 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:29.