ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20% - Strona 126 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-06-02, 14:57   #3751
Cathe_Elen
Raczkowanie
 
Avatar Cathe_Elen
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 223
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Poczytaj wątek bo milion razy już się o tym wypowiadali.
Ale każdy leczył się wcześniej inaczej, nie każdy chodził na zabiegi laserowe, więc pytam kogoś kto miał podobną sytuację do mojej obecnej, bo w tym wątku 99% osób miało do siebie zupełnie inną.

---------- Dopisano o 15:57 ---------- Poprzedni post napisano o 15:55 ----------

Cytat:
Napisane przez centra1 Pokaż wiadomość
czesc zakupiłam dzis AD po pozytywnych opiniach na forum,miałam zapalenie mieszków włosowych na nogach !i mam ciemne fioletowo-czerwone plamki (jak po ospie) blizny ciemne..hmm cos takiego od 1,5 roku próbuje to wyleczyć wybielić,zużyłam tybkę contractubexu-i rozjasnily sie ale nie znikneły,jak myslicie pomoze mi AD?mam juz takiego doła nie moge nawet wlecie spódnicy ubrać bo widać koszma!!! dziewczyny pomozcie moze znacie jakis sposób..jak to wybielic? dziekuje z góry
Mi na bliznę po wypadku samochodowym pomógł No-Scar. Może przejdź się do dermatologa albo zapytaj w aptece.
Co do AD, możesz spróbować, zaszkodzić pewnie nie zaszkodzi.
Cathe_Elen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-02, 19:28   #3752
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

A co tutaj wróżki są że wiemy czy Ci ad pomoże czy nie, no ludzie... stosuj to zobaczysz, każda skóra jest inna i inaczej reaguje.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-03, 06:31   #3753
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez centra1 Pokaż wiadomość
czesc zakupiłam dzis AD po pozytywnych opiniach na forum,miałam zapalenie mieszków włosowych na nogach !i mam ciemne fioletowo-czerwone plamki (jak po ospie) blizny ciemne..hmm cos takiego od 1,5 roku próbuje to wyleczyć wybielić,zużyłam tybkę contractubexu-i rozjasnily sie ale nie znikneły,jak myslicie pomoze mi AD?mam juz takiego doła nie moge nawet wlecie spódnicy ubrać bo widać koszma!!! dziewczyny pomozcie moze znacie jakis sposób..jak to wybielic? dziekuje z góry
Wydaje mi sie ze może to trwać bardzo długo-AD delikatnie złuszcza skórę,moze byc na skórę nóg zbyt delikatny i nic nie da, albo musiałabyś zużyć "tonę".Ja bym tu zastosowała coś na blizny-typowo(Noscar-podobno dobry)
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-03, 08:14   #3754
Cathe_Elen
Raczkowanie
 
Avatar Cathe_Elen
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 223
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Wróżki? Powtórzę się jeszcze raz - pytanie kieruję do dziewczyn, które mają podobną sytuację do mojej, czyli zabiegi laserowe + Acne Derm (może przy laserze później nie wracają wysypy, ale to wie tylko ta osoba, która miała taką sytuację) . Jak się takowa osoba znajdzie to odpowie, proste. Ty akurat nie wiesz, trudno.

Troszkę więcej kultury.

---------- Dopisano o 09:14 ---------- Poprzedni post napisano o 08:55 ----------

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
Wydaje mi sie ze może to trwać bardzo długo-AD delikatnie złuszcza skórę,moze byc na skórę nóg zbyt delikatny i nic nie da, albo musiałabyś zużyć "tonę".Ja bym tu zastosowała coś na blizny-typowo(Noscar-podobno dobry)
Tak, No-Scar powinien pomóc.
Cathe_Elen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-03, 19:33   #3755
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Powtórze się jeszcze raz, nikt nie wie czy Ci nic nie wróci, każda skóra jest inna, dla stu osób może nie wrócić a dla Ciebie wróci, rozumiesz? Musisz obserwować skórę i czekać i tylko tyle zostało. Nikt Ci tu nie da żadnej gwarancji.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-04, 09:33   #3756
Cathe_Elen
Raczkowanie
 
Avatar Cathe_Elen
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 223
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Powtórze się jeszcze raz, nikt nie wie czy Ci nic nie wróci, każda skóra jest inna, dla stu osób może nie wrócić a dla Ciebie wróci, rozumiesz? Musisz obserwować skórę i czekać i tylko tyle zostało. Nikt Ci tu nie da żadnej gwarancji.
Liczyłam tylko na to, że ktoś ma podobną sytuację, ale ok. Po co się sprzeczać.

To może napiszę, co zauważyłam. Wysypało mnie troszkę, ale od wczoraj mi wszystko poschodziło (ale dość sporo maści dałam w miejsce krostek). Teraz mam gładką skórę, aż chce się dotykać, żadnej kaszki! Mam nadzieję, że przebarwienia wybieli. Jak na razie widzę, że mam jaśniejszą skórę na całej twarzy.

Ach, i smaruję się na dzień podkładem i nie mam żadnych problemów - nie świecę się, nie jestem czerwona.

Dodam też, że po maści już nic nie swędzi, skóra się chyba przyzwyczaiła.
Cathe_Elen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-04, 22:13   #3757
agata1335
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 250
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

"A co tutaj wróżki są że wiemy czy Ci ad pomoże czy nie, no ludzie... stosuj to zobaczysz, każda skóra jest inna i inaczej reaguje."

Weź. Pytamy, bo może ktoś też miał podobną sytuację i mu pomogło. Jeżeli nie wiecie, to się nie wypowiadajcie wcale.

Edytowane przez agata1335
Czas edycji: 2011-06-04 o 22:14
agata1335 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-13, 00:40   #3758
Felaa
Raczkowanie
 
Avatar Felaa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 289
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Dziewczyny, mi lekarka kazała smarować twarz AD rano i wieczorem, z tym, że rano tylko wtedy kiedy słoneczko nie świeci albo wiem, że nie będę wystawiać się na słońce.
__________________
Podpisz petycję przeciwko okrutnemu zabijaniu psów w celach konsumpcyjnych

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
Felaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-14, 07:16   #3759
Cathe_Elen
Raczkowanie
 
Avatar Cathe_Elen
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 223
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Ja też tak robię.

Muszę Wam powiedzieć, że po ponad 2 tygodniach używania AD i po ponad 2 tygodniach od zabiegu laserowego jest nieziemska różnica... Zrobiłam sobie zdjęcia przed "kuracją" i przed wczoraj. Jestem zachwycona! Skoro tak szybko widać u mnie poprawę... To co będzie za miesiąc, dwa!
Cathe_Elen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-15, 21:45   #3760
maszunik
Raczkowanie
 
Avatar maszunik
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 90
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Nie wiem, jak wymyślić dobrą kurację. Na dzień smaruję się filtrem (bioderma 50+ w sprayu i teraz chyba kupię do buzi dzieciaczka, próbka bardzo mi podpasowała i nie uczula, a chcę móc od czasu do czasu buźkę przypudrować etc). Kupiłam Acne Derm by powalczyć trochę z pryszczami, zaskórnikami etc. Stosuję Acne Derm wieczorem, rano oczywiście filtr... A kiedy dać emolient? Na ulotce Acne Dermu napisane jest, by stosować codziennie wieczorem. Wiem, że mogę dawać nawilżasz po Acne Dermie ok godzinę, ale wczoraj nie przesuszył mi buzi, że mogę też stosować Acne Derm co drugi dzień, ale mimo wszystko nie za bardzo wiem, jak sobie poukładać w głowie tę kurację.


Wersja a) - Acne Derm wieczorem, nawilżacz godzinę po, filtr rano plus reaplikacje jeśli trzeba, 7 dni w tygodniu

wersja b) acne derm wieczorem przed snem, filtr rano, nawilżacz w domu po południu, 7 dni w tygodniu

wersja c) acne derm co drugi dzień wieczorem, w dni przerwy nawilżacz, raz w tygodniu maseczka aspirynowa, w dzień filtr.

Co wybrać? Czytałam bardzo dużo wątków już, naprawdę, ale jednak potrzebuję porady <prosi>
__________________
walczę z obgryzaniem i zapuszczam naturalne paznokcie

lipiec 2011 - postanawiam, że wracam do naturalnego koloru włosów i więcej nie farbuję

bladolica

dbam o skórę
maszunik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-16, 17:22   #3761
Cathe_Elen
Raczkowanie
 
Avatar Cathe_Elen
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 223
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Ja bym wybrała opcję B. Acne zdecydowanie na noc, filtr rano. Chociaż ja powiem szczerze, że używam podkładu i to bez filtra, nie używam filtrów (bo źle na mnie działają na cerę na twarzy...) i nic mi się nie dzieje - żadnych plam, przebarwień: one tylko znikają, a twarzy nie opalam. Nad wodą tyłem do słoneczka, a kiedy przodem chustka na twarz. Po filtrach mam tłustą cerę.

Tylko wiadomo, każdy reaguje inaczej na słońce i kosmetyki.
Cathe_Elen jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-21, 02:19   #3762
Reddishh
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 490
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Mam pewien problem. Ostatnio zakupiłam krem skinoren na trądzik (bardziej różowawy, przy nosie) i przebarwienia wokoło ust, i ewentualnie jakieś małe pryszcze.

Wklepałam cieńką warstwę skinorenu w trądzik i przebarwienia i zaraz zaczyna mnie piec, i przeokropnie swędzieć, nie boli, ale wytrzymuje maksymalnie 5 minut i musze to spłukać, ponieważ nie dam rady, musze się podrapać, muszę to spłukać. Nie wiem, jak można z tym specyfikiem w ogóle zasnąć..

I stąd mam pytanie, wiem że są to efekty uboczne, ale czy jest to normalne, że tak mnie swędzi, że aż wysiedzieć nie mogę?
I następne pytanie, ile taki skinoren trzeba trzymać w tych miejscach. aby były efekty? Chodzi mi właśnie o to, czy jak nawet 5 minut posiedzi na skórze,to czy coś to daje, czy tylko go marnuje..jednak widzę, że on mi się dosyć szybko wchłania..

I czy da się coś z tym zrobić? bardzo zależy mi na pozbyciu się tego, ponieważ mam przebarwienia po każdym skaleczeniu skóry i każdym pryszczu..
Proszę o pomoc
Reddishh jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-21, 08:34   #3763
brena
Raczkowanie
 
Avatar brena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 215
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez Reddishh Pokaż wiadomość
Mam pewien problem. Ostatnio zakupiłam krem skinoren na trądzik (bardziej różowawy, przy nosie) i przebarwienia wokoło ust, i ewentualnie jakieś małe pryszcze.

Wklepałam cieńką warstwę skinorenu w trądzik i przebarwienia i zaraz zaczyna mnie piec, i przeokropnie swędzieć, nie boli, ale wytrzymuje maksymalnie 5 minut i musze to spłukać, ponieważ nie dam rady, musze się podrapać, muszę to spłukać. Nie wiem, jak można z tym specyfikiem w ogóle zasnąć..

I stąd mam pytanie, wiem że są to efekty uboczne, ale czy jest to normalne, że tak mnie swędzi, że aż wysiedzieć nie mogę?
I następne pytanie, ile taki skinoren trzeba trzymać w tych miejscach. aby były efekty? Chodzi mi właśnie o to, czy jak nawet 5 minut posiedzi na skórze,to czy coś to daje, czy tylko go marnuje..jednak widzę, że on mi się dosyć szybko wchłania..

I czy da się coś z tym zrobić? bardzo zależy mi na pozbyciu się tego, ponieważ mam przebarwienia po każdym skaleczeniu skóry i każdym pryszczu..
Proszę o pomoc
po ok. pół godziny od nałożenia to uczucie powinno minąć kwestia tego, jak bardzo cię to piecze i swędzi. miałaś wcześniej kontakt z kwasem azelainowym? może to uczulenie/nadwrażliwość na kwas albo którąś z substancji pomocniczych? możesz mieć też bardzo podrażnioną/odwodnioną skórę i stąd taka reakcja. a odczekałaś przynajmniej te 15 minut po myciu twarzy, zanim nałożyłaś skinoren? po godzinie od nałożenia możesz posmarować kremem, jeśli nadal będziesz czuła dyskomfort. bo wydaje mi się, że 5 minut żadnych efektów ci nie przyniesie..
brena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-21, 08:55   #3764
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

5 minut to marnowanie maści, powinno się ją nakładać na całą noc. Najwyraźniej masz nadwrażliwość na któryś ze składników.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-21, 17:57   #3765
Reddishh
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 490
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez brena Pokaż wiadomość
po ok. pół godziny od nałożenia to uczucie powinno minąć kwestia tego, jak bardzo cię to piecze i swędzi. miałaś wcześniej kontakt z kwasem azelainowym? może to uczulenie/nadwrażliwość na kwas albo którąś z substancji pomocniczych? możesz mieć też bardzo podrażnioną/odwodnioną skórę i stąd taka reakcja. a odczekałaś przynajmniej te 15 minut po myciu twarzy, zanim nałożyłaś skinoren? po godzinie od nałożenia możesz posmarować kremem, jeśli nadal będziesz czuła dyskomfort. bo wydaje mi się, że 5 minut żadnych efektów ci nie przyniesie..
Nie dam rady poczekać nawet 6 minut, 5 to maksymalny czas, który udało mi się wysiedzieć bez dotykania tych miejsc..nie mam uczulenia na żadne leki, ale pewnie może to być reakcja przez to, że ja mam wrażliwą cerę, i w tych miejscach faktycznie przesuszoną..kurcze szczerze to nie wiem co mam zrobić, bo strasznie mi zależało na tym, wydałam też dużo pieniędzy na ten krem..
Reddishh jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-21, 18:17   #3766
brena
Raczkowanie
 
Avatar brena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 215
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez Reddishh Pokaż wiadomość
Nie dam rady poczekać nawet 6 minut, 5 to maksymalny czas, który udało mi się wysiedzieć bez dotykania tych miejsc..nie mam uczulenia na żadne leki, ale pewnie może to być reakcja przez to, że ja mam wrażliwą cerę, i w tych miejscach faktycznie przesuszoną..kurcze szczerze to nie wiem co mam zrobić, bo strasznie mi zależało na tym, wydałam też dużo pieniędzy na ten krem..
a powiedz, gdy zmyjesz po tych 5 minutach to jak wygląda skóra? może rzeczywiście to po prostu lek nie dla ciebie.
zregeneruj trochę skórę i wtedy spróbuj zrobić drugie podejście. i nałóż naprawdę minimalną ilość. może myjesz buzie czymś za bardzo agresywnym? może za bardzo przesuszasz kosmetykami matującymi? szczerze mówiąc już nie mam pomysłu. a to twój pierwszy kwas?
brena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-21, 19:04   #3767
Reddishh
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 490
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Nie bardzo moge zregenerować skórę, skoro mam trądzik różowawy przy nosie.. to raz, dwa że buzie myję jedynie wodą i delikatnym żelem do twarzy raz dziennie (teraz bardzo rzadko wychodzę z domu, może raz, dwa razy w tygodniu i codziennie używam robionego przez dermatologa kremu nawilżającego) jedyny kosmetyk matujący jaki używam to delikatne omiecenie zwykłym pudrem po nałożeniu kremu, nie zauważyłam jednak nigdy, aby wysuszał mi skórę. Jednak tylko wtedy, kiedy gdzieś wychodzę, czyli ten raz, bardzo rzadko 2 razy w tygoniu.

Tak jest to mój pierwszy krem z kwasem. Skóra po zmyciu nie wygląda zle, jest ciutkę czerwona ale to za chwilkę znika, zauważyłam też, że po 2 razach użycia pozbył mi się zaskórników z nosa..szczerze nie chce z niego rezygnować..


Dodaję. Teraz nałożyłam go znowu, i dałam minimalną na prawdę ilość i jest lepiej, dalej mnie ciutkę szczypie piecze i swędzi, ale już radze sobie, myślę, że dam rade wytrzymać te 30 minut, może więcej trochę..myślę że może to być spowodowane właśnie ilością, im więcej go dam, tym bardziej mnie swędzi i szczypie..może dawałam go ciutkę za dużo..jednak jeżeli posmarowałam nim te miejsca, i zaraz się wchłoneło, ponieważ dałam go na prawdę ciutkę, to nie jest go za mało?

Aha i jeszcze jedno..jako że jestem posiadaczką piegów, które bardzo lubię, skinoren może je wybielić? nie chciałabym tego, staram się unikać smarowania nim po piegach..

Edytowane przez Reddishh
Czas edycji: 2011-07-22 o 00:02
Reddishh jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 08:22   #3768
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Jeśli lepiej zniosła Twoja skóra mniejszą ilość-to od niej właśnie zaczynaj-powoli zwiekszaj dawkę-powinno byc lepiej.Ja na poczatku tez miałam pieczenie i kłócie, po kilku miesiącach mogłam w zasadzie nałozyć dowolna ilość i nic nie piekło ;-)A co do piegów,ja tez je mam i niezauważyłam aby znkiły ;-)
Stosowałam AD pare mniesięcy na czoło, brodę i powiem szczerze,że z czoła szybko zeszły pryszcze i prawie nic sie nie pojawiało,ale w okolicach brody(tak w góre idąc - w okolicy ust) nadal wywalało mi krosty.Strasznie mnie to wkurzało.Nie był to ten straszny trądzik z gulami,ale ten z małymi krostkami...W zasadzie powinno juz to wszystko ustać bo mineło kilka miesięcy(około 4) -a tu nic!Niedawno miałam urlop nad morzem i stwierdziłam-odetchnę od AD i odstawię-zobaczymy co będzie!No i powiem szczerze-wszystko sie zagoiło, a nowe pryszcze przestały sie pojawiać jak reka odjął.Mogłabym pomysleć ,ze cera przestała się oczyszczać i jest chwilowa cisza(przed burzą).Ale tu miła niespodzianka-cera zdecydowanie mniej się przetłuszcza a pory sa prawie niewidoczne(tak jak jeszcze niedawno przed "atakiem pryszczy"!!!).Praktycznie zero nowych niespodzianek,szczególnie w tych miejscach gdzie z AD ciagle coś sie "wykluwało" nowego.Minęły już 3 tyg. od odstawienia AD i nadal spokój!Zaskórniki sie wcale nie powiększają a przy Ad ciagle nowe powstawały...Nie wiem ile ten "cud" będzie jeszcze trwał i czy będzie pogorszenie,ale zupełnie zgłupiałam.Wydawało mi sie ,ze powinnam zakończyć stosowanie AD kiedy juz nic mi sie nie bedzie pojawiać.Zaryzykowałam i aż sie boje do niego wracać.Pozostały mi niewielkie przebarwienia(moja skóra dość szybko się regeneruje),ale jak znowu zacznę stosowac to obawiam sie że znowu zaczna wyskakiwać pryszcze a po nich te ciemne kropeczki...i takie błędne koło powstanie.....
Teraz stosuję żel Normaderm Vichy(2 razy dziennie), tonik Dermedic(2 razy dziennie), na noc krem kojacy z tej samej seriii a na dzień matujacy Dermacos Anti Acne Farmony.Na noc na miejsca gdzie ostatnio sie pokazywały krostki (przy stosowaniu AD) stosuję Acnefan(jest bardzo łagodny, na bazie nagietka, rumianku i olejku z drzewa herbacianego) , tak zapobiegawczo.Jak na razie efekty sa powalajace, nie ma śladu po trądziku.Nie wracam jeszcze do kremów do cery normalnej bo się boję na razie ,ale musze przyznać,ze już nie zerkam w lusterko z obawą jak wygladam
A Wy dziewczyny, kiedy odstawiłyscie AD????Jak juz wszystko było idealnie gładkie i zero pryszcza???Czy wcześniej????
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-28, 08:50   #3769
Reddishh
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 490
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
Jeśli lepiej zniosła Twoja skóra mniejszą ilość-to od niej właśnie zaczynaj-powoli zwiekszaj dawkę-powinno byc lepiej.Ja na poczatku tez miałam pieczenie i kłócie, po kilku miesiącach mogłam w zasadzie nałozyć dowolna ilość i nic nie piekło ;-)A co do piegów,ja tez je mam i niezauważyłam aby znkiły ;-)
Stosowałam AD pare mniesięcy na czoło, brodę i powiem szczerze,że z czoła szybko zeszły pryszcze i prawie nic sie nie pojawiało,ale w okolicach brody(tak w góre idąc - w okolicy ust) nadal wywalało mi krosty.Strasznie mnie to wkurzało.Nie był to ten straszny trądzik z gulami,ale ten z małymi krostkami...W zasadzie powinno juz to wszystko ustać bo mineło kilka miesięcy(około 4) -a tu nic!Niedawno miałam urlop nad morzem i stwierdziłam-odetchnę od AD i odstawię-zobaczymy co będzie!No i powiem szczerze-wszystko sie zagoiło, a nowe pryszcze przestały sie pojawiać jak reka odjął.Mogłabym pomysleć ,ze cera przestała się oczyszczać i jest chwilowa cisza(przed burzą).Ale tu miła niespodzianka-cera zdecydowanie mniej się przetłuszcza a pory sa prawie niewidoczne(tak jak jeszcze niedawno przed "atakiem pryszczy"!!!).Praktycznie zero nowych niespodzianek,szczególnie w tych miejscach gdzie z AD ciagle coś sie "wykluwało" nowego.Minęły już 3 tyg. od odstawienia AD i nadal spokój!Zaskórniki sie wcale nie powiększają a przy Ad ciagle nowe powstawały...Nie wiem ile ten "cud" będzie jeszcze trwał i czy będzie pogorszenie,ale zupełnie zgłupiałam.Wydawało mi sie ,ze powinnam zakończyć stosowanie AD kiedy juz nic mi sie nie bedzie pojawiać.Zaryzykowałam i aż sie boje do niego wracać.Pozostały mi niewielkie przebarwienia(moja skóra dość szybko się regeneruje),ale jak znowu zacznę stosowac to obawiam sie że znowu zaczna wyskakiwać pryszcze a po nich te ciemne kropeczki...i takie błędne koło powstanie.....
Teraz stosuję żel Normaderm Vichy(2 razy dziennie), tonik Dermedic(2 razy dziennie), na noc krem kojacy z tej samej seriii a na dzień matujacy Dermacos Anti Acne Farmony.Na noc na miejsca gdzie ostatnio sie pokazywały krostki (przy stosowaniu AD) stosuję Acnefan(jest bardzo łagodny, na bazie nagietka, rumianku i olejku z drzewa herbacianego) , tak zapobiegawczo.Jak na razie efekty sa powalajace, nie ma śladu po trądziku.Nie wracam jeszcze do kremów do cery normalnej bo się boję na razie ,ale musze przyznać,ze już nie zerkam w lusterko z obawą jak wygladam
A Wy dziewczyny, kiedy odstawiłyscie AD????Jak juz wszystko było idealnie gładkie i zero pryszcza???Czy wcześniej????
Kurcze referat! Tak tylko dodam i już znikam - masz szczęście, też bym tak chciała mimo to jednak nadal piecze i jest okrutny dyskomfort ale potrafię wytrzymać ciut dłużej, jednak zauważyłam że dosyć się zmniejszyło to przebarwienie, bo trądzik już się wygoił chyba i jest czerwonawe przebarwienie..może mi ktoś powiedzieć, w około ile czasu taka rzecz może mi zejść z twarzy?
ps. Wiem że to nie o ad, ale czy polecacie jakiś żel do mycia twarzy, który właśnie może ją rozjaśnić? (najlepiej takie produkty które są dostępne też w UK, ponieważ nie mam jak zamówić polskich produktów..)

Edytowane przez Reddishh
Czas edycji: 2011-07-28 o 08:51
Reddishh jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-28, 14:21   #3770
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez Reddishh Pokaż wiadomość
Kurcze referat! Tak tylko dodam i już znikam - masz szczęście, też bym tak chciała mimo to jednak nadal piecze i jest okrutny dyskomfort ale potrafię wytrzymać ciut dłużej, jednak zauważyłam że dosyć się zmniejszyło to przebarwienie, bo trądzik już się wygoił chyba i jest czerwonawe przebarwienie..może mi ktoś powiedzieć, w około ile czasu taka rzecz może mi zejść z twarzy?
ps. Wiem że to nie o ad, ale czy polecacie jakiś żel do mycia twarzy, który właśnie może ją rozjaśnić? (najlepiej takie produkty które są dostępne też w UK, ponieważ nie mam jak zamówić polskich produktów..)
Eeeee...tak sie po prostu chciałam wygadać
Cos znalazłam z żeli do twarzy na przebarwienia-moze bedzie dostepne:
http://www.☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠.pl/okazja/zdr...ory-150ml.html

To może będzie trudno dostac,ale ciekawy opis-sama bym wypróbowała;-):
http://lauro.pl/?122,zel-do-mycia-tw...-glinka-beloun

Edytowane przez AAAnka
Czas edycji: 2011-07-28 o 14:23
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-29, 05:40   #3771
Reddishh
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 490
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Hm, ten pierwszy na pewno będzie choć trochę wybielał bo ma kwas..niestety mi kwasy podrażniają skórę, i wole ich nie stosować.

Bardzo zainteresował mnie ten 2 żel..czy faktycznie będzie redukował przebarwienia to nie mam pojęcia, nie znam się na tym tak głęboko, ale bardzo lubie naturalne kosmetyki, nie jest też drogi, niestety nie znajde go na ebayu
Reddishh jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-29, 08:53   #3772
madziuniaaaaa
Raczkowanie
 
Avatar madziuniaaaaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 123
GG do madziuniaaaaa
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

hej Acne-derm pozbawil moja skore pigmentu wyszly mi biale plamy na twarzy , nie chca sie opalic masakrycznie to wyglada ;( co robić ? macie jakies pomysly? stosuje takze peeling kwasem migdalowym troche rosjasnil mi buźke plamy widac mniej, ale jeszcze widac;/ co myslicie o lykaniu beta karotenu -pomoze?
__________________
A dużo masz jeszcze tych marzeń? Jedno






madziuniaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-29, 08:55   #3773
Reddishh
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 490
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Wybacz że nie pomocna moja odpowiedz ale możesz tylko zdradzić nazwę tego peelingu?
Reddishh jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-29, 18:58   #3774
madziuniaaaaa
Raczkowanie
 
Avatar madziuniaaaaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 123
GG do madziuniaaaaa
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez Reddishh Pokaż wiadomość
Wybacz że nie pomocna moja odpowiedz ale możesz tylko zdradzić nazwę tego peelingu?
Peeling kwasem migdałowym
Ten peeling zamówiłam na mazidłach, ma postac proszku , kryształkow <nie wiem jak to opisac> ;p rozrabiam go z goraca woda, oczywiscie w odpowiednim steżeniu !!!!!!!!!!!!!! jezeli nie stosowałas kwasów zaczyna sie od malego stezenia ja napoczatku stosowałam jako tonik o stęż. 5% teraz zwiekszam stezenie i efekty sa ;p po peelingu skóra zaczyna sie łuszczyc ,ale to po kilku dniach u mnie po 3-4 , musisz poczytac

podaje link do wątku :
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=501676
__________________
A dużo masz jeszcze tych marzeń? Jedno






madziuniaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-07-30, 19:22   #3775
capricornous
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 17
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Odnośnie No scar to pragnę włączyć się w dyskusję. Czytałam o nim dość dużo pozytywnych opinii i postanowiłam wypróbować na moich przebarwieniach potrądzikowych. Niestety krem okazał się totalną porażką - nie wybielał lecz powodował powstawanie nowych "niespodzianek". Nie wiem dlaczego tak zadziałał na moją skórę ale wypróbowałam go nawet na dłoni gdzie miałam drobną bliznę po poparzeniu. Tam też spowodował powstanie krosty więc -zdecydowanie odradzam jego stosowanie. Ale każdy ma inny rodzaj skóry i u częsci nie spowoduje powstania dodatkowych kłopotów na twarzy.
capricornous jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-07, 15:00   #3776
Pawel K
Raczkowanie
 
Avatar Pawel K
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 93
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Co do powyższej wypowiedzi; o ile na dłoni to ciężko coś powiedzieć o tyle na twarzy No Scar stosuje się na wyleczoną buźkę a nie trądzikową. Jest tłusty, ciężki, mnóstwo tam parafiny więc duże prawdopodobieństwo, że będzie zapychał.
__________________
Zakazany owoc smakuje najlepiej!
Pawel K jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-09, 17:59   #3777
Justyna15
Raczkowanie
 
Avatar Justyna15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Głogów
Wiadomości: 32
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Witam kochane Wizażanki i Wizażanów.
Mam krótkie pytanie do Was i liczę na odpowiedź Na swoją zapryszczałą buźkę stosuję kremik z LRP Effaclar Duo, jednak nie jestem pewna czy poradzi on sobie z moimi przebarwieniami potrądzikowymi na policzkach. I teraz pytanie, czy mogę stosować Acne derm wraz z tym kosmetykiem? I czy można go stosować punktowo? Nie wybieli części twarzy? Aha. I jeszcze zastanawiam się czy Acne Derm jest w stanie poradzić sobie z głęboko osadzonymi wągrami? A może znacie jakieś inne dobre sposoby na zaskórniki? Chętnie poczytam i czegoś się dowiem. Buziaki
__________________
Przeżyj życie tak abyś na koniec mógł powiedzieć....NIE ŻAŁUJE!
Justyna15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-10, 07:37   #3778
capricornous
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 17
Smile Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez Justyna15 Pokaż wiadomość
Witam kochane Wizażanki i Wizażanów.
Cytat:
Napisane przez Justyna15 Pokaż wiadomość
Mam krótkie pytanie do Was i liczę na odpowiedź Na swoją zapryszczałą buźkę stosuję kremik z LRP Effaclar Duo, jednak nie jestem pewna czy poradzi on sobie z moimi przebarwieniami potrądzikowymi na policzkach. I teraz pytanie, czy mogę stosować Acne derm wraz z tym kosmetykiem? I czy można go stosować punktowo? Nie wybieli części twarzy? Aha. I jeszcze zastanawiam się czy Acne Derm jest w stanie poradzić sobie z głęboko osadzonymi wągrami? A może znacie jakieś inne dobre sposoby na zaskórniki? Chętnie poczytam i czegoś się dowiem. Buziaki
Witam, co do Efalcarc Duo - on działa dość silnie przeciwtrądzikowo ale raczej na przebarwienia nie pomoże (ze względu na sklad). Acnederm owszem- jest za to dobry na blizny potrądzikowe, przebarwienia bo to w końcu kwas. Też całe życie z tym walczę i nie jedną łzę wylałam więc... Rok temu miałam kurację antytrądzikową która polegała na stosowaniu na przemian acnederm z effaclarc Duo -tylko że do stosowania na całą buźkę. Dodatkowo lekarka przepisała mi antybiotyk aby nie bylo wysypu po acnedermie który może (ale nie musi) sie zdarzyć. Co do głęboko osadzonych wągrów -to nigdy mi po acne nie zniknęły (ale ja jestem naprawdę wyjątkiem od reguły). Morze zielonych banknotów wydalam na walkę między innymi z zaskórniakami i jak na razie nie znalazłam zbawiennego środka.. Pozdrówka
capricornous jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-10, 16:19   #3779
Justyna15
Raczkowanie
 
Avatar Justyna15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Głogów
Wiadomości: 32
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Capricornous, dziękuję Ci kochana ;*
Jeszcze tylko zapytam czy jeśli będę stosować ten Effaclar co drugi dzień, to będzie tak dobrze skutkował?
__________________
Przeżyj życie tak abyś na koniec mógł powiedzieć....NIE ŻAŁUJE!
Justyna15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-11, 07:56   #3780
capricornous
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 17
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez Justyna15 Pokaż wiadomość
Capricornous, dziękuję Ci kochana ;*
Cytat:
Napisane przez Justyna15 Pokaż wiadomość
Jeszcze tylko zapytam czy jeśli będę stosować ten Effaclar co drugi dzień, to będzie tak dobrze skutkował?


To cenna sugestia. Moja lekarka poradziła mi żeby w pierwszej "części"
leczenia używać Effaclar na przemian z Acne codziennie. Do tego stosowałam co 3 dzień Duac (on ma w sobie antybiotyk i faktycznie bardzo dobrze działa. Choć początkowo moja skóra bardzo "alergicznie" na niego zareagowała. Cała czerwona i piekła. Ale po kilku już stosowaniach się uspokoiła i normalnie znosiła wszelkie smarowanie) Jak już buźka się trochę uspokoiła,to włączyłyśmy delikatniejsze kosmetyki także o działaniu antybakteryjnym i przeciwtrądzikowym w taki sposob że co drugi, trzeci dzień wypadał Effaclar Duo, na przemian z Acne, w międzyczasie Effalcar k, i raz w tygodniu Duac na podtrzymanie efektów kuracji.
Pozdrówka!
capricornous jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-22 11:09:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:55.