samotność dziecka w uk - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-16, 15:08   #1
kora1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 109

samotność dziecka w uk


Witam drogie Wizazanki,mieszkam w UK z moim synem ktory ma 10 lat ,przyjechal do Anglii w zeszlym roku i jest niestety samotny. Tam gdzie mieszkamy ( surrey) nie ma za duzo polakow ,a jak wiecie angielskie dzieci siedza w domach. Szkola jest swietna ,katolicka ale nie ma w niej polskich dzieci...Jestem zdesperowana by znalezc synkowi kolegow,nie moge patrzec na jego samotnosc,czy sa jakies matki ktore sa w podobnej sytuacji jak ja? Mieszkamy w okolicach Kingston ,chetnie spotkam sie z mamami ktore rozumieja przez co przechodzi moj Syn.
Pozdrawiam mamusie
kora1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 15:25   #2
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: samotność dziecka w uk

Kingston pod Londynem ?
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 16:56   #3
OYE
Zakorzenienie
 
Avatar OYE
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 073
Dot.: samotność dziecka w uk

a moze zapisz go na jakies ekstra zajecia karate czy pilke gdzie moze poznac kolegow
OYE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 18:46   #4
kora1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 109
Dot.: samotność dziecka w uk

calkiem dobry pomysl,tylko ze ja pracuje na zmiany i czasem nie uda mi sie go podrzucic na zajecia. Ale dziekuje Oye.

---------- Dopisano o 20:46 ---------- Poprzedni post napisano o 20:43 ----------

[1=749d3470e67da5a340716cf 11c99d98c9d41692a_5eab587 331573;17229759]Kingston pod Londynem ?[/QUOTE]

jest tylko jedno Kingston ,troche od Londynu co prawda bo w zadna strefe sie nie wlicza,blizej lotniska Heathrow Ollencja
kora1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 18:58   #5
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: samotność dziecka w uk

Cytat:
Napisane przez kora1 Pokaż wiadomość
Witam drogie Wizazanki,mieszkam w UK z moim synem ktory ma 10 lat ,przyjechal do Anglii w zeszlym roku i jest niestety samotny. Tam gdzie mieszkamy ( surrey) nie ma za duzo polakow ,a jak wiecie angielskie dzieci siedza w domach. Szkola jest swietna ,katolicka ale nie ma w niej polskich dzieci...Jestem zdesperowana by znalezc synkowi kolegow,nie moge patrzec na jego samotnosc,czy sa jakies matki ktore sa w podobnej sytuacji jak ja? Mieszkamy w okolicach Kingston ,chetnie spotkam sie z mamami ktore rozumieja przez co przechodzi moj Syn.
Pozdrawiam mamusie
Kora, z własnego doświadczenia Ci doradze, jeśli pozwolisz:
Nie szukaj koniecznie Polaków jako znajomych dziecka, niech się integruje z dziećmi miejscowymi. Naprawde pomysł z zajęciami zorganizowanymi jest b. dobry, jesli nie zawsze możesz go zaprowadzic, to umów się z rodzicami innych dzieci, które jeżdżą na zajęcia. Raz ktos zawiezie Twoje dziecko, raz Ty zaprowadzich czyjeś razem ze swoim.
Zaproś do siebie jakąs koleżankę z pracy, która ma dziecko w wieku podobnym do wieku Twojego syna.
Twój syn musi tam życ z tymi ludzmi a nie szukac polskich rówieśników.
Wiem, że pewnie w Anglii jest inaczej niż u mnie ale moje dzieci przyjechały do Niemiec z zerową znajomościa języka, w poblizu nie mieszkają żadni Polacy, bylismy tu sami i zdani na siebie więc sytuację troche podobna mielismy. Trzeba sie otworzyc na ludzi wokół, bo to tez skutkuje różnymi znajomościami i czasem fajnym towarzystwem
powodzenia!
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 19:58   #6
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: samotność dziecka w uk

Cytat:
Napisane przez kora1 Pokaż wiadomość

jest tylko jedno Kingston ,troche od Londynu co prawda bo w zadna strefe sie nie wlicza,blizej lotniska Heathrow Ollencja
Więc się dziwię, bo to rzut beretem od Londynu, a w Londynie Polaków od groma i jest nawet polska szkoła przy ambasadzie. Tylko nie wiem kogo Ty szukasz: Polaków czy Anglików ?

Anglicy niekoniecznie siedzą w domach, bo zajęć pozalekcyjnych jest bardzo dużo: sport, plastyka, muzyka, taniec, spotkania przy parafiach, zajęcie integracyjne dla imigrantów. Można zorganizować transport po szkole od razu na zajęcia.
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 20:26   #7
Czarina
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin/Norwich
Wiadomości: 2 925
GG do Czarina
Dot.: samotność dziecka w uk

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Kora, z własnego doświadczenia Ci doradze, jeśli pozwolisz:
Nie szukaj koniecznie Polaków jako znajomych dziecka, niech się integruje z dziećmi miejscowymi. Naprawde pomysł z zajęciami zorganizowanymi jest b. dobry, jesli nie zawsze możesz go zaprowadzic, to umów się z rodzicami innych dzieci, które jeżdżą na zajęcia. Raz ktos zawiezie Twoje dziecko, raz Ty zaprowadzich czyjeś razem ze swoim.
Zaproś do siebie jakąs koleżankę z pracy, która ma dziecko w wieku podobnym do wieku Twojego syna.
Twój syn musi tam życ z tymi ludzmi a nie szukac polskich rówieśników.
Wiem, że pewnie w Anglii jest inaczej niż u mnie ale moje dzieci przyjechały do Niemiec z zerową znajomościa języka, w poblizu nie mieszkają żadni Polacy, bylismy tu sami i zdani na siebie więc sytuację troche podobna mielismy. Trzeba sie otworzyc na ludzi wokół, bo to tez skutkuje różnymi znajomościami i czasem fajnym towarzystwem
powodzenia!
Popieram!
Też mieszkam z dziećmi w Anglii. Co prawda moje dzieciaki nie chodzą do szkoły a do przedszkola (4 i 3 lata) i mają kilku polskich znajomych, ale utrzymujemy z nimi kontakty dlatego że to fajni, wartościowi ludzie, a nie dlatego że to Polacy.
Jaka jest główna przyczyna samotności synka? Bariera językowa, nieśmiałość w stosunku do angielskich dzieci? Synek nie ma znajomych w szkole?
Wiem że w szkołach po lekcjach organizowane są różne zajęcia dodatkowe- sportowe, taneczne, to też zbliża dzieciaki. Warto pomyśleć o takich zajęciach czy też w szkole po lekacjach, czy też w klubach sportowych itp.
Problem z dojazdami można rozwiązać w sposób podany przez Lubę
Możecie też zaprosić do siebie na wspólną zabawę dzieci z klasy synka.

Nie zamykajcie się na inne narodowości, bo z czasem będzie Wam coraz trudniej odnaleźć się na obczyźnie.

Mnie osobiście bardzo cieszą kontakty moich dzieci z dziećmi innych narodowości. Im większy kontakt z językiem, tym szybsza adaptacja, przystosowanie się do życia w obcym kraju. Moim zdaniem największy błąd to otaczanie się samymi Polakami- znam Polkę, która ma wyłącznie polskich znajomych, chodzi do polskich lekarzy, fryzjerów itp. Jej dzieci nie mają w ogóle kontaktu z obcojęzycznymi dziećmi (nie chodzą do przedszkola, czy na zajęcia w sure start centre). I moim zdaniem robi swoim dzieciom wielką krzywdę zamykając ich (i siebie) tylko w kręgu Polaków.

Edytowane przez Czarina
Czas edycji: 2010-02-16 o 20:27
Czarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:34.