Tradzik pomocy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-14, 20:29   #1
koko1992
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2
Unhappy

Tradzik pomocy


Witam wszystkich forumowiczow jestem nowy na forum i chcialbym opisac swoj problem.
Mam 18 lat od niecalego roku wystapil problem z moja twarza zaczely sie na niej tworzyc dziwne krosty przypominajace "kaszaki" lecz do usuniecia ich nie potrzeba przekluwac wystarczy dobra parowka i troche wyciskania lecz to na nic bo i tak pojawiaja sie nowe...
Cala moja twarz jest tym pokryta znaczy cala w sensie czolo i poliki czasami wyskocza tez pojedyncze czerwone ale po nich zostaja mi tylko slady...nie mam za bardzo dostepu do kosmetyczki badz dermatologa gdyz przebywam poza granicami Polski gdy bylem w Polsce skorzystalem z usulugi kosmetyczki i zabiegow microtermabrazi i pomogl ale nie na dlugo 2 tygodnie i wszystko od nowa;/
mam cere tlusta do wysuszania uzywam plynu Adonis Afrodyta zaprzestalem uzywac wszelkich plynow kremow i zeli czyszczacych z reklam gdyz nie przynosily zadnego rezultatu bo problem tkwi pod skora...
czy ktos ma podobny problem prosil bym o pomoc gdyz forum i pomoc innych jest jedyna deska ratunku dla mnie
koko1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 20:39   #2
martiiinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: jaworzno
Wiadomości: 5
Dot.: Tradzik pomocy

kilka watkow temu dziewczyny zachwycaly sie mascia z wit A o podobno cudownych wlasciwosciach takze na roznego rodzaju dziwne rzeczy na twarzy, poczytaj moze )))))))))))))))))))) jednak powinienes chyba uzywac jakis zeli do mycia twarzy
martiiinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 22:15   #3
koko1992
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2
Dot.: Tradzik pomocy

moim zdaniem strata kasy na te z reklam... testowalem jeden zestaw z "dermalogica" moze i troche dzialalo ale za ta kase spodziewalem sie czegos lepszego wiec zaprzestalem i dzis dostalem probki nowego zestawu moze cos z tego pomoze...a co do tematu moze ktos sie wypowie czy mial tez problemy z takim schorzeniem jak moje
koko1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-14, 23:01   #4
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Tradzik pomocy

Cytat:
Napisane przez koko1992 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich forumowiczow jestem nowy na forum i chcialbym opisac swoj problem.
Mam 18 lat od niecalego roku wystapil problem z moja twarza zaczely sie na niej tworzyc dziwne krosty przypominajace "kaszaki" lecz do usuniecia ich nie potrzeba przekluwac wystarczy dobra parowka i troche wyciskania lecz to na nic bo i tak pojawiaja sie nowe...
Cala moja twarz jest tym pokryta znaczy cala w sensie czolo i poliki czasami wyskocza tez pojedyncze czerwone ale po nich zostaja mi tylko slady...nie mam za bardzo dostepu do kosmetyczki badz dermatologa gdyz przebywam poza granicami Polski gdy bylem w Polsce skorzystalem z usulugi kosmetyczki i zabiegow microtermabrazi i pomogl ale nie na dlugo 2 tygodnie i wszystko od nowa;/
mam cere tlusta do wysuszania uzywam plynu Adonis Afrodyta zaprzestalem uzywac wszelkich plynow kremow i zeli czyszczacych z reklam gdyz nie przynosily zadnego rezultatu bo problem tkwi pod skora...
czy ktos ma podobny problem prosil bym o pomoc gdyz forum i pomoc innych jest jedyna deska ratunku dla mnie
Cytat:
Napisane przez koko1992 Pokaż wiadomość
moim zdaniem strata kasy na te z reklam... testowalem jeden zestaw z "dermalogica" moze i troche dzialalo ale za ta kase spodziewalem sie czegos lepszego wiec zaprzestalem i dzis dostalem probki nowego zestawu moze cos z tego pomoze...a co do tematu moze ktos sie wypowie czy mial tez problemy z takim schorzeniem jak moje
Drogi koko,
ok, rozumiem, jesteś tu nowy ALE naprawdę myślisz, że nikt inny nie założył wcześniej wątku o trądziku?
Jest ich tu mnóstwo, poszukaj.

Od siebie napiszę tylko jedno, co do pogrubionego - cerę tłusta trzeba nawilżać, nie wysuszać.
Jak wysuszasz skórę, to ona broni się i wydziela jeszcze więcej łoju.
Także kup jakiś lekki, niezapychający krem nawilżający - nie wiem czy za granica jest dostępny, ale polecam np Humektan - niedrogi, do kupienia w aptece.

Aha, i jeszcze jedno.
Jak najbardziej powinieneś używać żelu do oczyszczania twarzy. Choćby delikatnego płynu do higieny intymnej.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q

Edytowane przez karolynka90
Czas edycji: 2011-01-14 o 23:03
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 12:39   #5
Elizabeth_Lawess
Przyczajenie
 
Avatar Elizabeth_Lawess
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7
Dot.: Tradzik pomocy

Jak miło, też jestem w twoim wieku i walczę z trądzikiem od kilku lat. Przede wszystkim, nasilił mi się, bo przesadzałam z preparatami. Teraz już idzie wszystko w dobrym kierunku. Mam jedną maść, którą smaruję po powrocie ze szkoły i zostawiam na całe popołudnie (Acne-derm).

Polecam też żel na wągry z Avonu. Niedrogi a niweluje te małe krostki i wygładza.

Jest też fantastyczny krem na noc z serii AA z kwasem azealinowym i kompleksem witaminy B. Wszystkim go polecam, bo jest świetny, a wierzcie mi, mam spory trądzik. Nachodziłam się za kremami tego typu i myślałam, że niczego nie znajdę a tu proszę! Zmniejsza wągry, dobrze nawilża, a rano czuję, że moja twarz jest zregenerowana i odżywiona (to pewnie wit. B)

Ogólnie polecam wszelkie kosmetyki, które zawierają witaminy A, B, C i E. Odżywiają i odbudowują. Skóra staje się świeższa i grubsza < lol >
Elizabeth_Lawess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 14:15   #6
Muffinkowa
Raczkowanie
 
Avatar Muffinkowa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 440
Dot.: Tradzik pomocy

Przesadzać z czyszczeniem twarzy nie ma co, ale żele oczyszczające powinieneś stosować. W końcu skóra na zewnątrz też ma w sobie bakterie. Sekundę temu, w podobnym wątku polecałam Garnier Peeling Brusher. Pomógłby Ci, bo przez szczoteczkę działa także na zarazki pod skórą.
Muffinkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 21:35   #7
koncita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1
Dot.: Tradzik pomocy

Cytat:
Napisane przez koko1992 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich forumowiczow jestem nowy na forum i chcialbym opisac swoj problem.
Mam 18 lat od niecalego roku wystapil problem z moja twarza zaczely sie na niej tworzyc dziwne krosty przypominajace "kaszaki" lecz do usuniecia ich nie potrzeba przekluwac wystarczy dobra parowka i troche wyciskania lecz to na nic bo i tak pojawiaja sie nowe...
Cala moja twarz jest tym pokryta znaczy cala w sensie czolo i poliki czasami wyskocza tez pojedyncze czerwone ale po nich zostaja mi tylko slady...nie mam za bardzo dostepu do kosmetyczki badz dermatologa gdyz przebywam poza granicami Polski gdy bylem w Polsce skorzystalem z usulugi kosmetyczki i zabiegow microtermabrazi i pomogl ale nie na dlugo 2 tygodnie i wszystko od nowa;/
mam cere tlusta do wysuszania uzywam plynu Adonis Afrodyta zaprzestalem uzywac wszelkich plynow kremow i zeli czyszczacych z reklam gdyz nie przynosily zadnego rezultatu bo problem tkwi pod skora...
czy ktos ma podobny problem prosil bym o pomoc gdyz forum i pomoc innych jest jedyna deska ratunku dla mnie
Witam!walcze z tradzikiem u córki takze wiem coś o twoim problemie,na poczatek napewno wizyta u dermatologa a pozatym musisz zastosowac czyszczenie jak to sie mówi wewnatrz i na zawnatz a mianowice napewno kuracja 32dniowa antybiotykowa i masci oraz przemywanie twarzy rano i wieczorem Cetaphil do kupienia w aptece ,ja kupilam na recepte takze nie wiem czy tak sobie mozna to kupic.wieczorem smarowanie cienka warstwa masci o nazwie duac Daily gel.antybiotyk mielismy Tetralysal.moge powiedziec ze duzo pomogło te leczenie,ale jest tez problem z tym jak sie odzywiasz ,moja cóa uwielbia sodycze i jest miesozerna pod kazda postacia takze musi ograniczac do minimum spozywanie tych 2 rzeczy jest napewno trudno ale sie bardzo stara i jesli bedzie tak dalej to napewno zadziała na piekna twarzyczke,takze zycze powodzonka dla ciebie i nie zapomnij o wizycie u DERMATOLOGA,pozdrawiam
koncita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-16, 21:41   #8
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Tradzik pomocy

Cytat:
Napisane przez koncita Pokaż wiadomość
musisz zastosowac czyszczenie jak to sie mówi wewnatrz i na zawnatz a mianowice napewno kuracja 32dniowa antybiotykowa
A skąd Ty wiesz co mu jest potrzebne?
Cytat:
jest tez problem z tym jak sie odzywiasz ,moja cóa uwielbia sodycze i jest miesozerna pod kazda postacia takze musi ograniczac do minimum spozywanie tych 2 rzeczy
Co do jedzenia, też nie można powiedzieć, że słodycze czy mięso szkodzą skórze trądzikowej.
Jednym szkodzą, innym nie. To trzeba samemu zaobserwować.
Cytat:
nie zapomnij o wizycie u DERMATOLOGA
Zgadzam się, to najważniejsze.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-17, 06:19   #9
Elizabeth_Lawess
Przyczajenie
 
Avatar Elizabeth_Lawess
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7
Dot.: Tradzik pomocy

Z tymi słodyczami też coś jest na rzeczy. Jak zjem przez kilka dnia codziennie po jakimś kawałku czekolady to od razu mi się wysypuje i skóra robi bardziej tłusta. (Zwykle nie jadam słodyczy, nawet nie mam na to czasu) Jak na Sylwestra jadłam do towarzystwa chipsy to przez tydzień nie mogłam się doprowadzić do stanu sprzed : ) Może to jest też kwestia osobista... przemiany materii, widać trzeba obserwować : )
Elizabeth_Lawess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-17, 11:04   #10
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Tradzik pomocy

Cytat:
Napisane przez Elizabeth_Lawess Pokaż wiadomość
Z tymi słodyczami też coś jest na rzeczy. Jak zjem przez kilka dnia codziennie po jakimś kawałku czekolady to od razu mi się wysypuje i skóra robi bardziej tłusta. (Zwykle nie jadam słodyczy, nawet nie mam na to czasu) Jak na Sylwestra jadłam do towarzystwa chipsy to przez tydzień nie mogłam się doprowadzić do stanu sprzed : ) Może to jest też kwestia osobista... przemiany materii, widać trzeba obserwować : )
Ja, mimo że nie mam już trądziku, też nie mogę jeść czekolady i pić kakao, bo mnie wysypuje.
Za to tłuste rzeczy, chipsy, fastfood czy jakieś słodkości nie mają na moją skórę żadnego wpływu.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:47.