Suknie ślubne - miejsce, cena - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-18, 12:07   #1
mamamia2
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 39

Suknie ślubne - miejsce, cena


Drogie przyszłe Panny młode. Salony z sukniami ślubnymi mają często bardzo duże przebitki w zależności od miasta. Pomyślałam, że mogłyśmy sobie pomóc i pisać gdzie jakie modele są dostępne i w jakiej cenie Często różnica jest naprawdę duża a Panie w sklepie nie chcą podawać ceny przez telefon. Dzielmy się więc wiedzą Pozdrawiam
mamamia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-21, 07:50   #2
89anioleknh89
~*~Szalona Narzeczona~*~
 
Avatar 89anioleknh89
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Bochnia
Wiadomości: 6 673
Dot.: Suknie ślubne - miejsce, cena

Cytat:
Napisane przez mamamia2 Pokaż wiadomość
Drogie przyszłe Panny młode. Salony z sukniami ślubnymi mają często bardzo duże przebitki w zależności od miasta. Pomyślałam, że mogłyśmy sobie pomóc i pisać gdzie jakie modele są dostępne i w jakiej cenie Często różnica jest naprawdę duża a Panie w sklepie nie chcą podawać ceny przez telefon. Dzielmy się więc wiedzą Pozdrawiam
Super pomysł, czekam na rozwinięcie wątku
__________________
TO NIEMOŻLIWE - powiedział rozsądek...
TO RYZYKOWNE - powiedziało doświadczenie...
TO BEZSENSOWNE - powiedziała duma...
Mimo wszystko... SPRÓBUJ!
Powiedziało serce...

16.06.2017
89anioleknh89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-29, 10:50   #3
LunatyczkaBB
Zakorzenienie
 
Avatar LunatyczkaBB
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 6 407
Dot.: Suknie ślubne - miejsce, cena

Świetny pomysł!
__________________
Bloguję

LunatyczkaBB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-19, 14:27   #4
maalinkaa8
Rozeznanie
 
Avatar maalinkaa8
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 924
Question Dot.: Suknie ślubne - miejsce, cena

Dziewczyny a co myślicie o kupnie używanej sukni?

Suknia raz założona, często wygląda jak nowa a jej cena jest o połowę niższa...
Zastanawiam się nad kupnem sukni przez allegro - ale nie mam na myśli wysyłki sukni tylko przymiarkę u sprzedającej (obojętnie gdzie właściwie byle przymierzyć przed kupnem ) lub w komisie sukien ślubnych...
Jak widzę te ceny to trochę dobija mnie świadomość, że wydam tysiące i założę ją na jeden dzień a uważam, że lepiej jest wydać kasę na dobry zespół, fotografa czy jedzenie - po prostu na dobrą zabawę. Przecież wszystkim nam chodzi by wszyscy zapamiętali ten dzień jako wspaniały i mile go wspominali
__________________
Kocham Cię


Wiem, że jak każda kobieta, mam więcej siły niż na to wygląda.
maalinkaa8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-19, 14:28   #5
89anioleknh89
~*~Szalona Narzeczona~*~
 
Avatar 89anioleknh89
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Bochnia
Wiadomości: 6 673
Dot.: Suknie ślubne - miejsce, cena

Cytat:
Napisane przez maalinkaa8 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a co myślicie o kupnie używanej sukni?

Suknia raz założona, często wygląda jak nowa a jej cena jest o połowę niższa...
Zastanawiam się nad kupnem sukni przez allegro - ale nie mam na myśli wysyłki sukni tylko przymiarkę u sprzedającej (obojętnie gdzie właściwie byle przymierzyć przed kupnem ) lub w komisie sukien ślubnych...
Jak widzę te ceny to trochę dobija mnie świadomość, że wydam tysiące i założę ją na jeden dzień a uważam, że lepiej jest wydać kasę na dobry zespół, fotografa czy jedzenie - po prostu na dobrą zabawę. Przecież wszystkim nam chodzi by wszyscy zapamiętali ten dzień jako wspaniały i mile go wspominali
hm, moze glupio zabrzmie ale kolejnego nicku ktorego nie kojarze.. - jestes nowa tak - pomylily mi sie watki, sorki
__________________
TO NIEMOŻLIWE - powiedział rozsądek...
TO RYZYKOWNE - powiedziało doświadczenie...
TO BEZSENSOWNE - powiedziała duma...
Mimo wszystko... SPRÓBUJ!
Powiedziało serce...

16.06.2017

Edytowane przez 89anioleknh89
Czas edycji: 2015-10-19 o 16:34
89anioleknh89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-19, 15:34   #6
marttb
Zakorzenienie
 
Avatar marttb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 621
Dot.: Suknie ślubne - miejsce, cena

Cytat:
Napisane przez maalinkaa8 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a co myślicie o kupnie używanej sukni?

Suknia raz założona, często wygląda jak nowa a jej cena jest o połowę niższa...
Zastanawiam się nad kupnem sukni przez allegro - ale nie mam na myśli wysyłki sukni tylko przymiarkę u sprzedającej (obojętnie gdzie właściwie byle przymierzyć przed kupnem ) lub w komisie sukien ślubnych...
Jak widzę te ceny to trochę dobija mnie świadomość, że wydam tysiące i założę ją na jeden dzień a uważam, że lepiej jest wydać kasę na dobry zespół, fotografa czy jedzenie - po prostu na dobrą zabawę. Przecież wszystkim nam chodzi by wszyscy zapamiętali ten dzień jako wspaniały i mile go wspominali
Też się zastanawiałam nad tym, aż w końcu znalazłam w promocji całkiem tanio nową i taką która mi się najbardziej ze wszystkich podobała.
Pani w salonie (wiadomo że chce żeby kupić u niej to bajeruje, ale uważam że miała rację) mówiła, że przychodzą często kobiety, które kupiły używane i nawet lekkie poprawki żeby dopasować do PM plus często jak sa tiulowe to trzeba nanieść poprawki bo gdzieś się poniszczyły. Często kupno sukni używanej + poprawki krawieckie i wychodzi już całkiem spora kwota, okazuje się że lepiej było kupić nową a ciężko jest kupić suknię ślubną, która leżałaby idealnie.
__________________
And darling I will be loving you 'til we're 70(...)
Oh me I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤
marttb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-19, 22:53   #7
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Suknie ślubne - miejsce, cena

Cytat:
Napisane przez maalinkaa8 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a co myślicie o kupnie używanej sukni?

Suknia raz założona, często wygląda jak nowa a jej cena jest o połowę niższa...
Zastanawiam się nad kupnem sukni przez allegro - ale nie mam na myśli wysyłki sukni tylko przymiarkę u sprzedającej (obojętnie gdzie właściwie byle przymierzyć przed kupnem ) lub w komisie sukien ślubnych...
Jak widzę te ceny to trochę dobija mnie świadomość, że wydam tysiące i założę ją na jeden dzień a uważam, że lepiej jest wydać kasę na dobry zespół, fotografa czy jedzenie - po prostu na dobrą zabawę. Przecież wszystkim nam chodzi by wszyscy zapamiętali ten dzień jako wspaniały i mile go wspominali
Ja jestem za sama kupiłam używaną.
Planowałam nową, ale na stronie z ogłoszeniami znalazłam model na który byłam prawie zdecydowana za trochę ponad połowę ceny. Na żywo okazała się, że wygląda jak nowa i pasuje w 98%. Według krawcowej koszt dopasowania to 100-150zł, ale jakbym się uparła to i tak może zostać Po obliczeniu wszystkich kosztów mam pół sukienki za darmo
W salonach byłam kilka razy świadkiem jak ktoś przychodził z nową sukienką, bo w innym nie potrafili zrobić poprawnie, więc nowa nie oznacza braku dodatkowych kosztów. Zresztą większość salonowych modeli kupuje się w danym rozmiarze, a nie na wymiar i potem trzeba dopasować.

Edytowane przez 3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Czas edycji: 2015-10-19 o 22:56
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-20, 12:23   #8
marttb
Zakorzenienie
 
Avatar marttb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 6 621
Dot.: Suknie ślubne - miejsce, cena

[1=3bab1895ed7a4a0113eb29e 79654b8b86ef03e4e_657f8b8 281285;53163552] Zresztą większość salonowych modeli kupuje się w danym rozmiarze, a nie na wymiar i potem trzeba dopasować.[/QUOTE]

No tak, ja też będę miała dopasowywaną, ale jest to w cenie sukienki, nic nie muszę dopłacać za to, a za suknię uważam i tak zapłaciłam bardzo mało.
__________________
And darling I will be loving you 'til we're 70(...)
Oh me I fall in love with you every single day
And I just wanna tell you I am

(...)wszyscy się spotkamy, więc nie będziesz już sam,
spotkasz ludzi, których tak bardzo kochałeś,
choć lata nie widziałeś, nadal kochać nie przestałeś ❤
marttb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-21, 14:36   #9
drazetkaa
Czerwcowa PM
 
Avatar drazetkaa
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 2 609
Dot.: Suknie ślubne - miejsce, cena

Używaną. Założenie, że nową suknię "się sprzeda" i odzyska się część kasy jest bardzo ryzykowne. Pamiętam moment na weselu gdy ktoś mi przydepnął obcasem suknię i usłyszałam tylko dźwięk dartego tiulu... Gdyby suknia kosztowała 3000 zł (a nie 600 - jak zapłaciłam za używaną) to bym płakała rzewnymi łzami...

edit: jest tyle ogłoszeń, że spokojnie znajdzie się coś, czego nie trzeba dopasowywać
drazetkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-22, 10:38   #10
maalinkaa8
Rozeznanie
 
Avatar maalinkaa8
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 924
Dot.: Suknie ślubne - miejsce, cena

My ślub planujemy w 2017 roku i to za szybko na wybór sukni ale oglądać nikt nie zabroni nie? I właśnie przeglądałam sobie na olx i allegro - jest naprawdę sporo pięknych sukienek w dobrej cenie
Dlatego poważnie zastanowię się nad kupnem używanej sukni... Nie byłam jeszcze w żadnym salonie, nie wiem jakie są ceny sukienek - szkoda, że na stronach salonów nie ma ceny przy danym modelu A'propos - czy żeby poznać cenę muszę skontaktować się mailowo czy też udać się do salonu i zapytać?
__________________
Kocham Cię


Wiem, że jak każda kobieta, mam więcej siły niż na to wygląda.
maalinkaa8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-22, 14:02   #11
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Suknie ślubne - miejsce, cena

Cytat:
Napisane przez maalinkaa8 Pokaż wiadomość
A'propos - czy żeby poznać cenę muszę skontaktować się mailowo czy też udać się do salonu i zapytać?
Mi mailowo i telefonicznie niezbyt chcieli powiedzieć w niektórych miejscach podali w zaokrągleniu.
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-06, 23:31   #12
AnA_1989
Rozeznanie
 
Avatar AnA_1989
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 580
Dot.: Suknie ślubne - miejsce, cena

Lepiej samej się przejść do salonu. Ja raz napisał maila w sprawie sukni i nigdy nie otrzymałam odpowiedzi Aaaa i w sklepach ceny się bardzo różnią. Dla przykładu sytuacja z moich poszukiwań: suknia x w styczniu kosztowała 2600 zł, w czerwcu 3190 aleee że była przeceniona AŻ o (hahaha) 500 zł. więc kosztowała ostatecznie 2690 cóż za okazja
AnA_1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-07, 20:23   #13
cherry1988
Raczkowanie
 
Avatar cherry1988
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 356
Dot.: Suknie ślubne - miejsce, cena

Suknia Pronovias model Tamara - w Katowickim salonie sukien ślubnych (taki z wyższej półki "ą i ę") cena za suknię z wystawy 3800zł (w cenie przeróbki krawieckie). Ta sama suknia w salonie 50km dalej, również wystawowa 2000zł, a nową panie miały w cenie 3600zł
__________________
'88


13.10.2013r.

06.12.2014r.

13.08.2016r.
cherry1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-08, 08:53   #14
pirewa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 4
Dot.: Suknie ślubne - miejsce, cena

Gdzie jest ten drugi salon bo sprawdzałam na stronie pronoviasa i najbliżej jest w częstochowie i krakoweie?
pirewa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-16, 19:45   #15
very niceee
Zadomowienie
 
Avatar very niceee
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 257
Dot.: Suknie ślubne - miejsce, cena

Cytat:
Napisane przez maalinkaa8 Pokaż wiadomość
My ślub planujemy w 2017 roku i to za szybko na wybór sukni ale oglądać nikt nie zabroni nie? I właśnie przeglądałam sobie na olx i allegro - jest naprawdę sporo pięknych sukienek w dobrej cenie
Dlatego poważnie zastanowię się nad kupnem używanej sukni... Nie byłam jeszcze w żadnym salonie, nie wiem jakie są ceny sukienek - szkoda, że na stronach salonów nie ma ceny przy danym modelu A'propos - czy żeby poznać cenę muszę skontaktować się mailowo czy też udać się do salonu i zapytać?
Też miałam kupić używaną, ale okazało się, że w salonach pod koniec roku można kupić naprawdę tanio . Dla przykładu, oglądałam używaną suknię za 1250 zł i w salonie za 1600. Wzięłam tę drugą)). Zatem można kupić tanio nową suknię.
__________________
14.06. 2010
14.02.2015
13.08.2016
Ex Au pair De
very niceee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-16 20:45:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:04.